vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 6 χρήστες
ZoeM, dimitrisd, manoslykos, bloodlessz, tsiv, Tem

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #105 στις: Ιουλίου 19, 2011, 22:34 »
αφεντικό, είναι λίγο σπαστικό που αν κάνεις κάποια ώρα να στείλεις το μήνυμα, σου λέει υπερβήκατε το μέγιστο χρόνο μπλα μπλα μπλα και μερικές φορές σου σβήνει το μήνυμα... μόνο σε μένα το βγάζει ή σε όλους; μπορώ να το αλλάξω από το προφίλ μου ή όχι..

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #106 στις: Ιουλίου 19, 2011, 23:04 »
Αν έχεις καμιά ρύθμιση να μην αποθηκεύει cookies ο browser σου θα πρέπει να το αλλάξεις.
Αλλιώς κάνε το εξής: Αποσυνδέσου (αποσύνδεση στο μενού πάνω) και όταν ξανά-συνδεθείς κοίτα να είναι επιλεγμένο δίπλα ή κάτω από εκεί που βάζεις τον κωδικό στο pull down μενού η επιλογή "χωρίς όριο". Πιθανώς αυτή τη στιγμή είναι "σε 10 λεπτά" ή κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #107 στις: Ιουλίου 20, 2011, 00:34 »
οκ σ'ευχαριστώ πολύ! θα το δοκιμάσω..

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #108 στις: Ιουλίου 22, 2011, 20:44 »
Μήπως πρέπει να εξετάσουμε κατα πόσο θα βοηθούσε η διμιουργία μιας ενότητας με τίτλο "Χρήσιμα Εξωτερικά Links" με υποενότητες π.χ. "Links στα Ελληνικά" και "Ξενόγλωσσα Links" γιατί π.χ. αν ποστάρω αυτό στο "δημιουργία υγρών" ή αυτό στο "Ιατρικά θέματα", σε μια βδομάδα θα έχουν χαθεί από δύο-τρεις σελίδες άλλων μηνυμάτων.
Ενώ θα μπορούσε να ανοιχθεί ένα θρεντ στην υποενότητα "Ξενόγλωσσα Links" με τίτλο "Eξαρτήματα για DIY e-liquids", και να ποστάρουν όλοι όσοι έχουν υπ'όψην τους λινκ με μπουκαλάκια, πιπέτες, σύριγγες και ζυγαριές ακριβείας.
Θα εξυπηρετούσε πιστεύω τους νέους χρήστες-μέλη αλλά και τους παλιότερους με ...ψιλοαλτσχάιμερ :))


Γνώμες;

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #109 στις: Ιουλίου 25, 2011, 20:51 »
Μήπως πρέπει να εξετάσουμε κατα πόσο θα βοηθούσε η διμιουργία μιας ενότητας με τίτλο "Χρήσιμα Εξωτερικά Links" με υποενότητες π.χ. "Links στα Ελληνικά" και "Ξενόγλωσσα Links" γιατί π.χ. αν ποστάρω αυτό στο "δημιουργία υγρών" ή αυτό στο "Ιατρικά θέματα", σε μια βδομάδα θα έχουν χαθεί από δύο-τρεις σελίδες άλλων μηνυμάτων.
Ενώ θα μπορούσε να ανοιχθεί ένα θρεντ στην υποενότητα "Ξενόγλωσσα Links" με τίτλο "Eξαρτήματα για DIY e-liquids", και να ποστάρουν όλοι όσοι έχουν υπ'όψην τους λινκ με μπουκαλάκια, πιπέτες, σύριγγες και ζυγαριές ακριβείας.
Θα εξυπηρετούσε πιστεύω τους νέους χρήστες-μέλη αλλά και τους παλιότερους με ...ψιλοαλτσχάιμερ :))


Γνώμες;
Δεν είδα ανταπόκριση καμία, οπότε το σφάζουμε το θέμα; :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #110 στις: Ιουλίου 25, 2011, 20:59 »
Το είχα ξεχάσει λόγω της απασχόλησης με τα άρθρα για την Εγκυκλοπαίδεια.
Θα το κοιτάξω αύριο.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 25, 2011, 21:18 »
Το είχα ξεχάσει λόγω της απασχόλησης με τα άρθρα για την Εγκυκλοπαίδεια.
Θα το κοιτάξω αύριο.
...πιο πολύ για τα υπόλοιπα μέλη έριξα την ιδέα, αλλά αφού αρέσει κι εσένα Ατμιν :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #112 στις: Ιουλίου 27, 2011, 01:09 »
Το θέμα είναι ότι φοβάμαι ότι πάλι θα χαθούν τα λινκς μέσα σε συζητήσεις και θα έχουμε απλά μια ενότητα παραπάνω.

Η μόνη περίπτωση που μπορώ να σκεφτώ είναι να υπάρχει ένα μόνιμο θέμα με 5-10 μηνύματα (ένα για κάθε κάθε ομάδα λινκς και να αναλάβει κάποιος τη διαχείρισή του δημοσιεύοντας κάθε φορά, με τροποποίηση του κάθε θέματος τους, τους νέους συνδέσμους.
Οι σύνδεσμοι μπορεί να είναι κάποιοι που ψάρεψε μόνος του ο συντονιστής από τη συζήτηση αλλά και κάποιοι που του προτείνουν μέλη του φόρουμ να τους βάλει εκεί για να βρίσκονται εύκολα.

Θέλεις να αναλάβεις τη διαχείριση ενός τέτοιου θέματος;  8)

Η άλλη λύση είναι να δημοσιεύουν όλοι λινκς σε ένα θέμα αλλά να είναι όπως η αυτοπαρουσίαση μελών και να μην επιτρέπονται τα σχόλια και οι συζητήσεις.

Ακούω κι εγώ γνώμες.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #113 στις: Ιουλίου 27, 2011, 01:12 »
κάτι σαν το 11888 τυχαίο δεν νομίζω θα ήταν καλό Λευτέρη.Ευρετήριο απο λινκ όπου θα υπάρχουν συνδέσεις για πχ υγρα,μπαταρίες κτλ
Αλλα μόνο με λινκς τα οποία θα τα προσθέτεις εννοείτε μόνον εσύ. Κλειδωμένο θα είναι  8)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #114 στις: Ιουλίου 27, 2011, 01:18 »
Σαν την Εγκυκλοπαίδεια του η.τ. δηλαδή.
Ναι αλλά να μην τα κάνω όλα εγώ, Θα μπορούσε να τα αναλάβει και κάποιος άλλος. π.χ. ο Βάγγος που είχε την ιδέα (αν θέλει).

Παιδιά, επ' ευκαιρίας να πω ότι επειδή ήμουν πολύ απασχολημένος με τη σύνταξη των άρθρων της Εγκυκλοπαίδειας του η.τ. το τελευταίο διάστημα, ίσως μου έχουν ξεφύγει κάποιες υποχρεώσεις ή να έχω αφήσει κάποιες εκκρεμότητες. Αν είναι κάτι τέτοιο υπενθυμίστε με με Π.Μ.

Δε μιλάω για τυχόν επεκτάσεις και mods του φόρουμ που έχουμε συζητήσει στο παρελθόν. Αυτές τις έχω υπόψιν αλλά θα ασχοληθώ μαζί τους μετά την αναβάθμιση στην τελική έκδοση του λογισμικού του φόρουμ που αυτή τη στιγμή δεν είναι ακόμα δυνατή για διάφορους λόγους.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #115 στις: Ιουλίου 27, 2011, 01:22 »
Atmos?Μηπως θα ηταν πιο καλο να σε βοηθησουμε οσοι ξερουμε με τα link κ να τα βαλεις στην Εγκυκλοπαιδεια στο τελος καθε θεματος?Πχ. mods ....links....,μπαταριες....links....,κλπ
Ετσι δε θα χρειαστει να δημιουργηθει ουτε νεο θεμα/τα ουτε θα μπαινει κανενας να γραφει ωστε να χαθουν κ θα ειναι κ ταξινομημενα.Δε ξερω μια ιδεα λεω :)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #116 στις: Ιουλίου 27, 2011, 01:23 »
Αν και καθήμενος μιλά ορθά ο Steamboy 8)
Λευτέρ,πολύ καλή ιδέα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #117 στις: Ιουλίου 27, 2011, 01:28 »
...
Η μόνη περίπτωση που μπορώ να σκεφτώ είναι να υπάρχει ένα μόνιμο θέμα με 5-10 μηνύματα (ένα για κάθε κάθε ομάδα λινκς και να αναλάβει κάποιος τη διαχείρισή του δημοσιεύοντας κάθε φορά, με τροποποίηση του κάθε θέματος τους, τους νέους συνδέσμους.
Οι σύνδεσμοι μπορεί να είναι κάποιοι που ψάρεψε μόνος του ο συντονιστής από τη συζήτηση αλλά και κάποιοι που του προτείνουν μέλη του φόρουμ να τους βάλει εκεί για να βρίσκονται εύκολα.
...
κάτι σαν το 11888 τυχαίο δεν νομίζω θα ήταν καλό Λευτέρη.Ευρετήριο απο λινκ όπου θα υπάρχουν συνδέσεις για πχ υγρα,μπαταρίες κτλ
Αλλα μόνο με λινκς τα οποία θα τα προσθέτεις εννοείτε μόνον εσύ. Κλειδωμένο θα είναι  8)
...αυτές πιστεύω ότι είναι οι καλύτερες λύσεις και να υπάρχει ένα θέμα μόνο ανοικτό για τους χρήστες που θα ποστάρουν λινκς που ψάρεψαν και τα προτείνουν.


...
Θέλεις να αναλάβεις τη διαχείριση ενός τέτοιου θέματος;  8)
...
...ότι θα μου προτείνανε να γίνω μοντουλάτορας :o , σε φόρουμ που ,είμαι-δεν είμαι, δύο μήνες μέλος δεν το περίμενα ποτέ. Φυσικά και θα ήθελα να βοηθήσω στη λειτουργία του, απλά λάβε υπόψην ότι δεν έχω και τόσο επαφή με λειτουργίες και τεχνικές λεπτομέρειες φορουμίστικες. (Εκτός κι αν δεν απαιτούνται)
Στη διάθεσή σου, γνώσεων κι ελεύθερου χρόνου επιτρέποντος.


Atmos?Μηπως θα ηταν πιο καλο να σε βοηθησουμε οσοι ξερουμε με τα link κ να τα βαλεις στην Εγκυκλοπαιδεια στο τελος καθε θεματος?Πχ. mods ....links....,μπαταριες....links....,κλπ
Ετσι δε θα χρειαστει να δημιουργηθει ουτε νεο θεμα/τα ουτε θα μπαινει κανενας να γραφει ωστε να χαθουν κ θα ειναι κ ταξινομημενα.Δε ξερω μια ιδεα λεω :)
...κι αυτό σωστό σαν ιδέα, αρκεί να ξεχωρίζουν σαν θέμα τα λινκ από τα αμιγώς πληροφοριακά της εγκυκλοπαίδειας, ότι κρίνετε καλύτερο

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #118 στις: Ιουλίου 27, 2011, 02:12 »
Atmos?Μηπως θα ηταν πιο καλο να σε βοηθησουμε οσοι ξερουμε με τα link κ να τα βαλεις στην Εγκυκλοπαιδεια στο τελος καθε θεματος?Πχ. mods ....links....,μπαταριες....links....,κλπ
Ετσι δε θα χρειαστει να δημιουργηθει ουτε νεο θεμα/τα ουτε θα μπαινει κανενας να γραφει ωστε να χαθουν κ θα ειναι κ ταξινομημενα.Δε ξερω μια ιδεα λεω :)

Αν κρίνω από τα παραδείγματα που έδωσε ο Βάγγος παραπάνω για λινκ, θα χαθούν οι κύριες πληροφορίες μέσα στα πολλά λινκ. Καλύτερα κάτι ξεχωριστό. Στην εγκυκλοπαίδεια υπάρχουν κάποια λινκ στο τέλος μερικών άρθρων (και θα μπουν κι άλλα) αλλά είναι πολύ συγκεκριμένα.

...ότι θα μου προτείνανε να γίνω μοντουλάτορας :o , σε φόρουμ που ,είμαι-δεν είμαι, δύο μήνες μέλος δεν το περίμενα ποτέ. Φυσικά και θα ήθελα να βοηθήσω στη λειτουργία του, απλά λάβε υπόψην ότι δεν έχω και τόσο επαφή με λειτουργίες και τεχνικές λεπτομέρειες φορουμίστικες. (Εκτός κι αν δεν απαιτούνται)
Στη διάθεσή σου, γνώσεων κι ελεύθερου χρόνου επιτρέποντος.

Για τη συγκεκριμένη περίπτωση είναι πολύ απλό. Απλά θα σου δίνεται η δυνατότητα να τροποποιείς τα μηνύματά σου όποτε θέλεις (κανονικά είναι μόνο για 3 μέρες). Έτσι θα ανανεώνεις κάθε φορά το περιεχόμενό τους με νέα λινκ (ή και θα σβήνεις λινκ που είναι ανενεργά ή ανεπίκαιρα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #119 στις: Ιουλίου 27, 2011, 11:30 »
Αν κρίνω από τα παραδείγματα που έδωσε ο Βάγγος παραπάνω για λινκ, θα χαθούν οι κύριες πληροφορίες μέσα στα πολλά λινκ. Καλύτερα κάτι ξεχωριστό. Στην εγκυκλοπαίδεια υπάρχουν κάποια λινκ στο τέλος μερικών άρθρων (και θα μπουν κι άλλα) αλλά είναι πολύ συγκεκριμένα.

Για τη συγκεκριμένη περίπτωση είναι πολύ απλό. Απλά θα σου δίνεται η δυνατότητα να τροποποιείς τα μηνύματά σου όποτε θέλεις (κανονικά είναι μόνο για 3 μέρες). Έτσι θα ανανεώνεις κάθε φορά το περιεχόμενό τους με νέα λινκ (ή και θα σβήνεις λινκ που είναι ανενεργά ή ανεπίκαιρα.
...αν μπορείς να το κάνεις αυτό για το δικό μου username (και για τη συγκεκριμένη ενότητα μόνο, εννοείται) πολύ ευχαρίστως να το αναλάβω. Σε περίπτωση που αυτό υλοποιηθεί, ζητώ την κατανόησή σας προκαταβολικά, για τυχόν μικροκαθυστερήσεις λόγω φόρτου εργασίας ή οικογ. υποχρεώσεων.
Όποτε έχεις τον χρόνο και γενικά είσαι πιο χαλαρός Ατμιν, το προχωράμε.(αναγνωρίζω ότι έχεις κι άλλες εκκρεμότητες οπότε, στη κρίση σου το πρότζεκτ)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix