vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, camber, Jorge, DarkSky, Tazz, bloodlessz

Twitter

Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 13, 2012, 00:49 »
Αν και δεν είναι του παρόντος νήματος , το χτύπημα ενδέχεται να μην προκαλείτε μόνο από τη νικοτίνη.
Όταν η αντίσταση ξεπεράσει κάποια θερμοκρασία παράγετε μια άλλη ουσία η οποία είναι τοξική.
Μήπως , το κατσίκι , τόσο ψηλά που το έχεις , ανεβάζει τη θερμοκρασία τόσο ψηλά ;  :hmmm:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10768.msg401384.html#msg401384

Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 13, 2012, 01:01 »
χμ...δεν βλέπω καμμία διαφορά..πάντα καίνε τα εργαλεία μου όταν το παραξηλώνω.
πάντως δεν έχω ίχνος καψίματος στο λαιμό,και το σύρμα είναι 17άρι..
μάλλον θα κοβότανε αν το έφερνα στα όρια θερμοκρασίας
ρίχνω μια ματιά στην αντίσταση...χάλια είναι χαχα..αλλά άτμιζα tobacco capuccino inawera που αφήνει κατάλοιπα και κάνει καφέ για πάντα τα φιτίλια..δεν ανησυχώ.
θα στήσω αύριο και τον fat ανάλογα και θα κάνω πιο καθαρά υγρά να δώ :D
Μέ έβαλες στην πρίζα όμως για αυτην την τοξική ουσία,πάω να κάνω ένα ντούς και γυρνάω να διαβάσω τις εξηγήσεις σου


άλλαξα υγρό,έβαλα ry4 double που το ξέρω καλά
πολύ καθαρή γεύση,καμμία υποψία καμμένου.ίσα ίσα που πιάνω κάποιες γλυκες νότες που δεν τις έπιανα πριν με συμβατικό φιτίλι,ατμός μέτρια ζεστός όπως και πρίν.πάντα στα 5,2.
Κατεβαίνω στα 4,5,μιας και τελείωσα και το ποτάκι μου,,στο χαλαρό τώρα :))

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2012, 01:51 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 13, 2012, 02:25 »
Ότι η κατανάλωση είναι λίγο τσιμπιμένη, το παρατήρησα και εγώ... δεν ξέρω αν φταίει το φυτίλι όμως ή εγώ που λόγω καλύτερης γεύσης κάνω μεγαλύτερη χρήση...  :laugh1:
Δεν υπάρχει περίπτωση να καεί το σύρμα λόγω θερμοκρασίας, πρέπει να φτάσει πάνω από 1000 βαθμούς, πράγμα αδύνατο όσο έχει κάτι που να το ακουμπάει... ασε που το 17αρι είναι αρκετά χοντρό και έχει μεγάλη αντοχή.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 13, 2012, 02:45 »
Τελικά θα βγει επικίνδυνο επειδή όποιος το δοκιμάζει κολλάει και δεν σταματάει να είναι  :baby:

Πάντως Αλέξανδρε , καλό θα είναι να μοιράσεις την ισχύ σε μεγαλύτερη επιφάνεια , αφού σου αρέσουν τα πολλά βατ

Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 13, 2012, 03:00 »
είμαι σούπερ ευχαριστημένος,φοβάμαι όμως ότι ήμουν και σούπερ τυχερός.
τα έκανα όλα γρήγορα και πρόχειρα,σύρματα,φιτίλι και έκατσε καλά :))
αντίσταση με κλασικό τρόπο και άρπα κόλα,μόνο στο μήκος έδωσα βάση να πατάει καλά στο σέρα,και έκοψα 2 φορές να μην πνίγει την αντίσταση.
ινες,κοντες μακριές,όλες μαζί και λιγο στρίψιμο να κάτσουν :laugh1:
αύριο με οδοντογλυφίδα θα φτιάξω σένια αντίσταση αλλά μικρή για οικονομία ;D για τον fat και μπορεί να κάτσω και να βγάλω και σωστές ίνες :))

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 13, 2012, 03:04 »
Εγω βαριέμαι να ξεμαλλιάζω τη γάζα ίνα-ίνα, κόβω μια λωρίδα γάζα, τη στρίβω λίγο και τη περνάω στις σπείρες με ένα συρματάκι σε σχήμα V. Βέβαια στον Α2Τ επειδή μένει μόνο το κομμάτι μέσα στην αντίσταση, μετά το κόψιμο, κάθεται μια χαρά. Μετά από 2-3 ημέρες χρήσης τραβάω τις ίνες και περνάω άλλη γάζα... ταχύτατο....

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 13, 2012, 03:14 »
Στην αρχή , καλό θα είναι , για ποιο προβλέψιμα αποτελέσματα , οι ίνες να είναι ξηλωμένες .
Με τον καιρό , ο κάθε ένας μας θα βρει το δικό του ποιο εύκολο τρόπο .

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 13, 2012, 03:17 »
Στην αρχή τις μέτραγα, όμως στη πορεία είδα ότι δεν παίζει μεγάλο ρόλο ο αριθμός τους, αρκεί να γεμίζει ο χώρος του πυρήνα της σπείρας σχετικά εφαρμοστά (φαίνεται ότι φουσκώνουν με το υγρό και σφίγγουν). Το πόσο εφαρμοστά το βλέπω καθώς τις τραβάω με το σύρμα V, αν ζορίζεται να περάσει και μου παραμορφώνει το σύρμα είναι πολλές, αν περνάει χαλαρά είναι λίγες....

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 13, 2012, 16:58 »
Σε τυπου Α2(οχι Α2Τ) θα μπορουσε να έχει εφαρμογή, αυτή η μέθοδος; Το εχει δοκιμάσει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 13, 2012, 17:28 »
Νομίζω ο Αλέξανδρος δεν χρησιμοποιεί Α2Τ...

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 13, 2012, 18:08 »
Σε τυπου Α2(οχι Α2Τ) θα μπορουσε να έχει εφαρμογή, αυτή η μέθοδος; Το εχει δοκιμάσει κανείς;
Απ' όσο γνωρίζω λειτουργεί σε όλους όσους χρησιμοποιούν κλασικό φυτίλι .
Όσο μεγαλύτερο το φυτίλι , τόσο δυσκολότερο να πάρεις ξαφνικό dry heat  .  :yes:
Απλά θέλει προσοχή , μέχρι να μάθεις την αλλαγή στη γεύση που προκαλεί το στέγνωμα .
Γι αυτό το λόγο δεν συνιστάτε η χρήση του σε άπειρους χρήστες

Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 13, 2012, 18:48 »
σε steammachine εγώ,ίδιο πάνω κάτω στήσιμο με φιτίλι να ακουμπάει στο σέρα του τανκ



Uploaded with ImageShack.us

πολύ πρόχειρο στήσιμο με ίνες,το χρώμα είναι απο τον capuccino που ατμίζω :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2012, 18:57 από ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ_13 »

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 13, 2012, 19:54 »
Μολις το δοκίμασα, μια χαρα, αλλα... δεν κάθεται σωστά μέσα στον Α2. Το φιτίλι είναι πιο σκληρό και κάθεται όρθιο ενω αυτό πιέζεται προς τα κάτω.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 13, 2012, 20:12 »
Θες να πεις ότι το βαμβακοφύτιλο δεν ακουμπάει στο υλικό με το υγρό και σταματάει η τροφοδοσία ;
Στη φωτογραφία του Αλέξανδρου , δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα.
Τέλος πάντων , καλύτερα να μην προτείνω κάτι γιατί δεν έχω δοκιμάσει ποτέ άτμο με τέτοιου είδους τροφοδοσία  :dontknow:

Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 13, 2012, 20:16 »
βρες το σωστό μήκος και θα σου κάτσει καλά.
μέ λίγο μες στην μέση του φιτιλιού απο την άκρη της αντίστασης έως την άκρη που ακουμπάει το σέρα ίσως να προσφέρει καλύτερο στήσιμο.
είναι κάτι που θα το δουλέψω αυτές τις μέρες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180437 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15007 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12