vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 5 χρήστες
th3ofilos, dkostas, Milarepa, gigelis78, lagoudakis

Twitter

Ηλεκτρονικά στα gg?

Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:42 »
off topic αλλά το πρόβατο δεν είναι η κορυφή,το ρώσικο το έχεις δεί?αποσπώμενο,vw,με κοντό και μακρύ σωλήνα,μηχανικό κουμπί.
αν κάτι ανάλογο βγεί σε gg,βλέπω τις αγγελίες να γεμίζουν με κουρεμένο μαλλί :))

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:48 »
Εγω πιστευω οτι αδικα καθυστερησε τοσο και εχασε πολυ. Η μανια του Θαναση να φτιαξει το καλυτερο τον πηγε πολυ πισω.
Το να λεμε περιμενετε και μην πουλατε γιατι θα βγει κατι τρομερο που θα τα λοιωσει ολα, δεν λυνει το προβλημα και δεν μειωνει την ταλαιπωρια που τρωμε τοσον καιρο με το μηχανικο, οσο καλο κι αν ειναι.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:48 »
Αυτο με τις αγγελιες ειναι σιγουρα το τελευταιο που μας απασχολει.
Ετσι και αλλιως μια φορα το αγοραζεις αλλα και μια φορα το πουλας  :)

Η κουραση και η ρουτινα που συνοδευει την ζωη με ενα GG ειναι αυτο που μας τρωει.
Στα υπογραμμισμενα απο πανω να συμπληρωσω και την αναγκη να πετυχαινεις παντα την ιδια τελεια αντισταση.
Τον τακτικο καθαρισμο δεν τον αναφερω γιατι ειναι κατι που δεν θα το αποφυγουμε ετσι και αλλιως.
Ισως η συχνοτητα αλλαξει αλλα η αναγκη θα υπαρχει για παντα.

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:50 »
Για μένα το gg θα χρειαζόταν έναν απλό σταθεροποιητή τάσης της μπαταρίας ακόμα και χωρίς δυνατότητα ρύθμισης όπως κάποια στιγμή είχα διαβάσει ότι θα κάνει ο πρωτέας. Ούτε vv, ούτε vw ούτε να χρειαζόμαστε σεμινάρια για να μάθουμε τα 1002 που μπορούμε να κάνουμε για να πάρουμε το τελικό απλό ζητούμενο...πλούσιο και σταθερό ατμό!
Μετά διάβασα πολλές παραλλαγές μέχρι που κουράστηκα να αφιερώνω και πάλι χρόνο εξερευνώντας υποθετικά σενάρια και είπα να περιμένω να δω τι θα κυκλοφορήσει τελικά για να πω αν μου κάνει η όχι. Και ακόμα περιμένω όπως όλοι μας, μόνο που και πάλι αισθάνομαι κουρασμένος από την αναμονή.
Και αυτή η κούραση σε συνδυασμό με το ότι αισθάνομαι ελαφρώς προδομένος απο την επιλογή του Θανάση να μην ασχοληθεί παραπέρα με το φόρουμ και τους χρήστες στο χώρο που τον συνάντησαν με έχουν κάνει να κρατάω μια ελαφρώς "παγωμένη" στάση απέναντι στο προιόν τελικά. Θα μπορούσα βέβαια να αρχίσω να ασχολούμαι με το ecf περισσότερο ώστε να έχω άμεσα πληροφορίες, αλλά αισθάνομαι περισσότερο πελάτης και λιγότερο οπαδός οπότε έχω και την απαίτηση ο πωλητής να με παρακολουθεί και όχι να τον κυνηγάω.
Όλα αυτά θα λυθούν με τις τελικές επιλογές λειτουργιών του προϊόντος που ή θα με ξαφνιάσουν ευχάριστα απέναντι σε οτι ανταγωνιστικό υπάρχει ή θα με απομακρύνουν οριστικά από την "δύσκολη" όπως αποδείχτηκε κτήση και αναβάθμιση του συγκεκριμένου προϊόντος.
Μέχρι τότε mini lava για τις ηλεκτρονικές λειτουργίες και το καθημερινό τρέξιμο και gg για το αραλίκι στο σπίτι και μια χαρά είμαστε!

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:51 »
Ετσι ειναι Κώστα και καλα η κ€&λα στην αρχη να σεταρεις ,ξανασεταρεις ,δοκιμές ,παραδοκιμες κ.τ.λ ......
Μετα όμως απο κάποιο διάστημα θέλεις την ευκολία σου και κάτι γρήγορο ,να βάζεις τον ατμο πάνω και να ατμιζεις ,χωρίς προβλήματα .....και ξενοιαστα :)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:52 »
Η κουραση και η ρουτινα που συνοδευει την ζωη με ενα GG ειναι αυτο που μας τρωει.
Στα υπογραμμισμενα απο πανω να συμπληρωσω και την αναγκη να πετυχαινεις παντα την ιδια τελεια αντισταση.
Τον τακτικο καθαρισμο δεν τον αναφερω γιατι ειναι κατι που δεν θα το αποφυγουμε ετσι και αλλιως.
Ισως η συχνοτητα αλλαξει αλλα η αναγκη θα υπαρχει για παντα.

Ετσι ακριβως Κωστα, δυστυχως.
Αν ομως πετυχεις τελεια την αντισταση, αν το GG τριζει απο καθαριοτητα, αν εχεις καινουριες και φρεσκοφορτισμενες μπαταριες,....... ε τοτε εχεις το τελειο ατμισμα για αυτο το ενα πρωτο μισαωρο!  :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:52 »
μου αρεσει το gg σαν μπαταριοθηκη και εχω δυο εδω και αρκετο καιρο.προσωπικα δεν θα επαιρνα ποτε gg με καποια ηλεκτρονικα οποια και αν ειναι αυτα διοτι τα θεωρω πολυ καλα μηχανικα μοντ.
οσο για ηλεκτρονικα υπαρχουν αλλα για να αλλαζει και το ματι μας.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 27, 2012, 14:06 »
Ετσι ακριβως Κωστα, δυστυχως.
Αν ομως πετυχεις τελεια την αντισταση, αν το GG τριζει απο καθαριοτητα, αν εχεις καινουριες και φρεσκοφορτισμενες μπαταριες,....... ε τοτε εχεις το τελειο ατμισμα για αυτο το ενα πρωτο μισαωρο!  :lotpot: :lotpot:

να πω οτι δεν συμφωνω 100% , θα ημουν ψευτης  :-\

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 27, 2012, 14:29 »
Που να παμε παρακατω βρε Γιωργο?
Εδω ενα πολυ ωραιο θεμα με αρκετα ενδιαφερουσα κουβεντουλα , κλειδωθηκε....
Κλειδωθηκε το θεμα του PP και αν θελω εγω να ακυρωσω το ενα απο τα δυο που παρηγγειλα , πρεπει να το κανω με pm ή να γραψω στο ECF....
Ενταξει εχουμε μαθει ποιοι ειναι οι καινουργιοι συντονιστες , δεν χρειαζεται να χτυπουν συνεχεια το γκλομπ στην ασπιδα για επιβεβαιωση....

και για να ειμαι στο θεμα , ναι αργησε πολυ , χαρακτηριστικα πολυ .........
Το GG το χρειαζεται και ας ειναι ξενο με την φιλοσοφια του.
Οι παραπανω επιλογες μονο καλο κανουν.
(Κλειδωθηκε το θεμα του PP και αν θελω εγω να ακυρωσω το ενα απο τα δυο που παρηγγειλα)
Αν θέλεις μπορείς να μην παραλάβεις φίλε pseiras. Το έγραψα και στο νήμα των κρατήσεων.
(Ενταξει εχουμε μαθει ποιοι ειναι οι καινουργιοι συντονιστες , δεν χρειαζεται να χτυπουν συνεχεια το γκλομπ στην ασπιδα για επιβεβαιωση....)
Και πίστεψέ με κομπλεξικός δεν είμαι. Ελπίζω να είμαστε ΟΚ. Ο ρόλος μου είναι να τηρούνται οι κανονισμοί. Θα είμαι εκεί κάθε φορά που δεν τηρούνται και όπως θέλεις βάφτισέ το.. πρόσεχε μόνο τα υπονοούμενα σου.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 18:15 από Ωμέγα »

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 27, 2012, 14:50 »
Εμένα η γνώμη μου είναι ότι αποφάσισες να διαγράψεις μηνήματα σε ένα θέμα ενώς προιοντος που δεν υπάρχει και έχει προαναγγελθεί εδώ και μήνες...άρα για εμένα κακώς υπάρχει στον πίνακα των GG kai κακώς δεν είναι στα χαλαρά θέματα....αν θες λοιπόν να κάνεις λοιπόν σωστό συντονισμό, φρόντισε να διορθωθούν λίγο και οι κανόνες του φόρουμ...
πρέπει να ανοίγουμε κάθε λίγο και λιγάκι άλλα νήματα στα χαλαρά θέματα για να συζητάμε κάτι που αφορά προιοντα που θα βγούν, αν βγουν....δεν είδα κατι out of topic  στα ποστ που έσβησες....συζήτηση υπήρχε και σχόλια που αφορούσαν τη βελτίωση σύμφωνα με τη γνώμη μας.....συζήτηση που ήταν στο σωστό θέμα και στο σωστό πίνακα....όταν ένα προιον δεν υπάρχει πάντα θα υπάρχουν εικασίες....δε καταλαβαίνω ποιον ακριβώς κανόνα δεν τηρήσαμε εμείς...καθ΄ερμηνία δική σου μάλλον....
Ο κακός συντονισμός σου είναι ο λόγος που θα πουλήσω το GGTS άμεσα μάλιστα...

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 27, 2012, 15:03 »
Που να παμε παρακατω βρε Γιωργο?
Εδω ενα πολυ ωραιο θεμα με αρκετα ενδιαφερουσα κουβεντουλα , κλειδωθηκε....
Κλειδωθηκε το θεμα του PP και αν θελω εγω να ακυρωσω το ενα απο τα δυο που παρηγγειλα , πρεπει να το κανω με pm ή να γραψω στο ECF....
Ενταξει εχουμε μαθει ποιοι ειναι οι καινουργιοι συντονιστες , δεν χρειαζεται να χτυπουν συνεχεια το γκλομπ στην ασπιδα για επιβεβαιωση....

και για να ειμαι στο θεμα , ναι αργησε πολυ , χαρακτηριστικα πολυ .........
Το GG το χρειαζεται και ας ειναι ξενο με την φιλοσοφια του.
Οι παραπανω επιλογες μονο καλο κανουν.

Πεστα βρε παιδι μου,
Κάπου κάπου το παρα κάνουν με το σβήσιμο  :nope: :nope: :wall:

Διονύση μια χαρα τα λες :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 15:09 από MichalisF »

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 27, 2012, 15:08 »
ρε παιδια οταν αγορασατε το gg το επιλεξατε γιατι ηταν ενα πανεμορφο μηχανικο μοντ και αυτη ειναι η μαγεια του οτι θα το εχεις μια ζωη χωρις να φοβασε για καμενες πλακετες καλωδια κλπ. πιστευω οτι θα πρεπει να υπαρχει ενας διαχωρισμος μεταξυ αθανατων μηχανικων μοντ και vv.αν βγει καποιο συστημα vv για gg οποιος θελει το περνει.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 27, 2012, 15:10 »
Παυλο (Ωμεγα), δεν μπορει ολοι να καταλαβαμε λαθος. Κακως σβηστηκαν τα ποστ, και ηταν μια χαρα εντος θεματος οπως λεει ο Διονυσης.
Ο μονος λογος που δεν αντεδρασα εντονα και δημοσια ηταν η πολυ καλη δουλεια που εχεις κανει γενικως σε αλλους τομεις.

Μιχαλη, παλι σωστα μιλησες για τα GG φιλε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 27, 2012, 15:26 »
ετσι ειναι τα πραγματα ρε παιδια. ειναι σαν να εχουμε εναν ακριβο zipo και θελουμε να τον κανουμε σαν τους ηλεκτρονικους αναπτηρες που πουλαν στα φαναρια επειδη εχουν λαμπακια και δυνατη φλογα. (για ποσο ομως)


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 15:33 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 27, 2012, 15:31 »
Ωραιο παραδειγμα Μιχαλη, αλλά οι συγχρονες ψηφιακες μηχανες τελικα εκτοπισαν σχεδον οριστικα τους παλιους θρυλους οπως ηταν η Nikon F3. Στην αρχη την ειχα στο συρταρι, μετα στην προθηκη να την θαυμαζω και τελικα στο ebay σε σκοτωμενη τιμη :-\

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12597 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63772 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem