vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 11 χρήστες
djfloor, AK47, lounik, Tem, Buliwyf, JohnDag, maprix, tibolaso, Stedorian93, azzazel, Jorge

Twitter

Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Το είδαμε κι αυτό! Βοηθάει κι αυτούς που έχουν αϋπνίες σαν και του λόγου μου!
http://www.epuffer.eu/e-liquid/valerian-natural-relaxant-30ml-e-liquid-bottle.html

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 06:06 »
Το είδαμε κι αυτό! Βοηθάει κι αυτούς που έχουν αϋπνίες σαν και του λόγου μου!

Και δεν εισαι ο μονος απ'οτι φαινεται  8)
Παντως απ' οτι αναφερει στο site
"What is recommended dosage of valerian?
Take no more then 30-40 puffs within two hours of bedtime or when stressed" ,βλεπω πως πρεπει να αποφευγεται η υπερδοσολογια της βαλεριανας,γιατι ειχα διαβασει καπου παλιοτερα οτι μπορει να αποφερει ακριβως τα αντιθετα αποτελεσματα,δηλαδη εντονη νευρικοτητα,στρες και υπερκινητικοτητα,κατι σαν την καφεινη ισως..Οποτε φιλοι συνατμιστες..με ρεγουλα!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 06:13 »
βλεπω πως πρεπει να αποφευγεται η υπερδοσολογια της βαλεριανας,γιατι ειχα διαβασει καπου παλιοτερα οτι μπορει να αποφερει ακριβως τα αντιθετα αποτελεσματα,δηλαδη εντονη νευρικοτητα,στρες και υπερκινητικοτητα,κατι σαν την καφεινη ισως..
Έτσι είναι, ακριβώς. Με ρέγουλα και ...νάνι! :))

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 09:22 »
Το είδαμε κι αυτό! Βοηθάει κι αυτούς που έχουν αϋπνίες σαν και του λόγου μου!
http://www.epuffer.eu/e-liquid/valerian-natural-relaxant-30ml-e-liquid-bottle.html

Αντε να βγει και κανενα με xanax να εχουμε να ατμιζουμε και εμεις που φοβομαστε τις πτησεις!  :o   8)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 10:22 »

Αντε να βγει και κανενα με xanax να εχουμε να ατμιζουμε και εμεις που φοβομαστε τις πτησεις!  :o   8)

λες να δουμε και κανένα υγρό με γεύση..... βάλιουμ στο μέλλον;  :))

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 11:01 »
Μεχρι εδω καλα το πατε μην δουνε τιποτα χειροτερο τα ματακια μας ^-^ ^-^ ^-^

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 11:06 »
Μεχρι εδω καλα το πατε μην δουνε τιποτα χειροτερο τα ματακια μας ^-^ ^-^ ^-^

Δυστυχώς, ήδη εχω διαβάσει τα.... χειρότερα (και φυσικά δεν τα μεταφέρω εδω), αλλά ευτυχώς από ελάχιστους, και με DIY υγρά  :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 11:12 »
Δυστυχώς, ήδη εχω διαβάσει τα.... χειρότερα (και φυσικά δεν τα μεταφέρω εδω), αλλά ευτυχώς από ελάχιστους, και με DIY υγρά  :idiot1:
Αυτα ειναι που φοβαμαι και οχι τιποτα θα μας παρει η μπορα αντε μετα να κανεις τον χημικο :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 15:50 »
Μια παρατηρησούλα κι από μένα αν επιτρέπεται. Η βαλεριάννα δεν έχει αντικαταθλιπτικές ιδιίτητες, αλλά καταπραϋντικές και λειτουργεί ως φυσικό ηρεμιστικό. Αυτό το υγρό δεν πρέπει να ατμιστεί από ανθρώπους που είναι σε αγωγή με αντικαταθλιπτικά ή βενζοδιαζεπίνες (αγχολυτικά). Όπως δε πρέπει να την πίνουν σα ρόφημα ή σε ταμπλέττα αντίστοιχα. Ευχαριστώ.

 :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 22:56 »
Βρίσκω πάντως εντελώς λάθος την επιλογή των εταιριών να προσθέτουν , βιταμίνες, βαλεριάννες. καφεϊνες και ότι άλλο τους έρχεται στην γκλάβα στα υγρά.
Ολα αυτά δεν τα πίνεις,,,τα ατμίζεις και πάνε μέσω των πνευμόνων στον οργανισμό μας και φυσικά δεν έχουν γίνει κλινικές μελέτες γι αυτά. Θα μου πείτε έχουν γίνει για τα κανονικά υγρά χωρίς τέτοια πρόσθετα ? Οχι, ή τουλάχιστον , πολύ ελάχιστες. Αλλά , διάολε, αυτά έχουμε πει εξ αρχης, ότι μας βοήθησαν να κόψουμε το ρημάδι το ΚΤ και παίρνουμε το όποιο ρίσκο με πλήρη επίγνωση.
Τα υπόλοιπα γιατί να τα ατμίσω?
Αν θέλω καφείνη , γιατί να μη ψήσω ένα ωραίο Λουμίδη με καϊμάκι και φουσκαλίτσες ?
Αν θέλω βαλεριάννα γιατί να μη φτιάξω ένα αφέψημα ?
Αν θέλω βιταμίνες έχει έναν ψόφο στα φαρμακεία γιά όλα τα γούστα και πλήρως ελεγμένα, χώρια που υπάρχουν και τα φρούτα.
....ένα προβληματισμό εκφράζω και πιστεύω ότι έχω δίκιο  :angel:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 23:00 »
....ένα προβληματισμό εκφράζω και πιστεύω ότι έχω δίκιο  :angel:
Συμφωνώ απόλυτα.

....και ότι άλλο τους έρχεται στην γκλάβα....
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 23:02 »

Αν θέλω καφείνη , γιατί να μη ψήσω ένα ωραίο Λουμίδη με καϊμάκι και φουσκαλίτσες ?
Αν θέλω βαλεριάννα γιατί να μη φτιάξω ένα αφέψημα ?
Αν θέλω βιταμίνες έχει έναν ψόφο στα φαρμακεία γιά όλα τα γούστα και πλήρως ελεγμένα, χώρια που υπάρχουν και τα φρούτα.
....ένα προβληματισμό εκφράζω και πιστεύω ότι έχω δίκιο  :angel:
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 23:21 »
Βρίσκω πάντως εντελώς λάθος την επιλογή των εταιριών να προσθέτουν , βιταμίνες, βαλεριάννες. καφεϊνες και ότι άλλο τους έρχεται στην γκλάβα στα υγρά.
Ολα αυτά δεν τα πίνεις,,,τα ατμίζεις και πάνε μέσω των πνευμόνων στον οργανισμό μας και φυσικά δεν έχουν γίνει κλινικές μελέτες γι αυτά. Θα μου πείτε έχουν γίνει για τα κανονικά υγρά χωρίς τέτοια πρόσθετα ? Οχι, ή τουλάχιστον , πολύ ελάχιστες. Αλλά , διάολε, αυτά έχουμε πει εξ αρχης, ότι μας βοήθησαν να κόψουμε το ρημάδι το ΚΤ και παίρνουμε το όποιο ρίσκο με πλήρη επίγνωση.
Τα υπόλοιπα γιατί να τα ατμίσω?
Αν θέλω καφείνη , γιατί να μη ψήσω ένα ωραίο Λουμίδη με καϊμάκι και φουσκαλίτσες ?
Αν θέλω βαλεριάννα γιατί να μη φτιάξω ένα αφέψημα ?
Αν θέλω βιταμίνες έχει έναν ψόφο στα φαρμακεία γιά όλα τα γούστα και πλήρως ελεγμένα, χώρια που υπάρχουν και τα φρούτα.
....ένα προβληματισμό εκφράζω και πιστεύω ότι έχω δίκιο  :angel:
:thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 13, 2010, 02:13 »
Abetοχείμαρος!!!  :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αγχολυτικό - αντικαταθλιπτικό υγρό με ...βαλεριάνα!
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 13, 2010, 06:11 »
Κι εγώ της ίδιας άποψης είμαι, Abet.
Όπως τα είπες.  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60186 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136772 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12