vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, camber, Jorge, th3ofilos

Twitter

"Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
"Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« στις: Απριλίου 30, 2018, 13:07 »
Έρχεται καλοκαίρι! 8)
Διακοπές και ατμιστικό άγχος... δε λέει! ::)
Να κουβαλάς μαζί σου την "Άρτα με τα Γιάννενα"... δε λέει! :idiot1:
Να αγχώνεσαι για τα τόσα θεματάκια του ατμιστικού εξοπλισμού σου :angry_orange:... δε λέει! 


Τα ελάχιστα πράγματα, αλλά επαρκή, ικανοποιητικά και αξιόπιστα δίνουν "ελευθερία" στις διακοπές!  :yes:

Πρώτο, φυσικά, το προτιμητέο υγρό σου, που δεν το βαριέσαι (σε επαρκή -για σένα- ποσότητα). ;)
Και μετά:
1) Ένας και μόνο εργοστασιακός ατμοποιητής (για να μην κουβαλάς πολλά συμπράγκαλα), ο κατάλληλος και ικανοποιητικός -για σένα- για το ατμιστικό σου στυλ και για τη γεύση του υγρού σου. Παίρνεις μόνο 2-3 αντιστάσεις του μαζί σου.
2) Ένα και μόνο ηλεκτρονικό mod, να ατμίζεις και να φορτίζεις ταυτόχρονα (pass through), οπουδήποτε με power bank και οποτεδήποτε. 


Η δική μου πρόσφατη διαπίστωση "ελευθερίας" για το καπνικό "τσιγαρίσιο" ατμιστικό στυλ μου:

1) Innokin Zenith tank: Σαν τανκ φτιαγμένο. Πιο εύκολο γέμισμα περπατώντας... πεθαίνεις! :laugh1: 
Οι αντιστάσεις του κρατάνε αρκετά με ένα καθαρό υγρό (πάνω από 50ml) σε λίγα watts.

2) Eleaf istick Pico 25 (παίρνει τον 24άρη Zenith). Σκληροτράχηλος κοντός ο πίκος και με τον Zenith καβάλα χωράει στην πίσω τσέπη του παντελονιού. Στην άλλη τσέπη το μπουκαλάκι του υγρού ::) (οι κυρίες έχουν τσαντάκι πάντα μαζί τους :-*).
Φορτίζεις και ταυτόχρονα ατμίζεις οπουδήποτε με ένα power bank (ο φορτιστής του κινητού θα το φορτίζει τη νύχτα) και δεν προβληματίζεσαι για την λειτουργία του, για δεύτερη 18650, φορτιστή της κλπ. Το μόνο θεματάκι του (για τους αγχώδεις) είναι ότι η οθόνη του δεν φαίνεται στην λιακάδα. Αλλά κι αυτό βοηθάει στην χαλάρωση των διακοπών! ;D (θα μάθετε να μην την κοιτάτε κάθε τόσο  :))).

Εσείς με ποια δύο μόνο "εργαλεία" νιώθετε "ελευθερία" στις διακοπές σας;

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:25 »
Δεν ξέρω αν μπορώ να τοποθετηθώ στο παρόν νήμα, αφού δεν έχω κανέναν ατμοποιητή που να παίρνει έτοιμες αντιστάσεις.
Αν έχω να πάω κάπου για 1-2 ημέρες, θα μπορούσα να συμβιβαστώ με ένα pico κι έναν doggy. 
Όμως για διακοπές περισσότερων ημερών, στις οποίες αναζητώ τη μέγιστη δυνατή απόλαυση, τη θέση του doggy θα έπαιρνε το phenomenon ασυζητητί. 

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:26 »
πικο,ναυτιλο και ξερο ψωμι,και να ξεμεινεις απο αντισταση βρισκεις και στο μπακαλικο

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:28 »
σιγά μην πάω διακοπές μονο με ένα mod και έναν ατμό (ειδικά εργοστασιακό :shock_sick_02:)

αυτά 



+ 2 ανταλλακτικά τζαμάκια για να νιώθω σίγουρος


το κακό είναι ότι φέτος αποκλείεται να πάω διακοπές 

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:31 »
Ελάτε διακοπές στη Σύρο, κι όποιος ξεμείνει από οτιδήποτε, εδώ είμαι εγώ!  :))

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:42 »
Ανάλογα πόσες μέρες διακοπές θα πάω και πού...αν μιλάμε για 3 ,4 μερες το primo με έναν sky..για περισσότερες μέρες την ατμιστικη μου βαλιτσουλα και κανένα άγχος...

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:45 »
για 3 μερες αυτα







για 6,αυτα Χ2

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:48 »
Ένα μοντάκι κι έναν ατμοποιητή μόνο; Έστω και για δύο μέρες μόνο; Πάτε καλά; Κι αν σας πέσει στη θάλασσα τι θα κάνετε; Κολυμπώντας στο Πειραιά για ατμοψώνια; Ή στο περίπτερο για καμελάκια;  :dontknow:

Μίλα ρε Κώτσο!  :eyesplash:


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:50 »
Ντιακοπές εεεεεεε? Greehen όλο γλεντάειν, πάει και ντιακοπές? Das ist σπατάλεν... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:52 »
Εμένα ο sky μου κολυμπάει κιόλας...για το μονδακι έχεις δίκιο θα πάρω άλλο ένα μαζί..δεν έχω και άλλο βέβαια δύο όλα κι όλα...με τους αλήτες...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:54 »
@alexoyiorgis

Κάνε στον εαυτό σου μια χάρη: να πας διακοπές σε μέρος που να έχει κοντά ατμομάγαζο. Πολύ πιθανόν να το χρειαστείς. Αυτά που προτείνεις είναι η συνταγή της καταστροφής. Ρισκάρεις επικίνδυνα να ξεμείνεις και να μην μπορείς να ατμίσεις.
Ενώ ταυτόχρονα φαινεται κιόλας ότι είσαι νέος ατμιστής.
Χωρίς παρεξήγηση, σημειώνω:
1 ατμοποιητής; Τι θα κάνεις αν σου πέσει και σπάσει το τανκ; Τι θα κάνεις αν πέσει στη θάλασσα, χαθεί, κλαπεί; Τι θα κάνεις αν οι μισές αντιστάσεις που θα πάρεις σου βγούνε τζούφιες; Θα ατμίσεις τα δάχτυλά σου; :laugh1: Δύσκολο
1 μοντ; Κι αν πέσει και σπάσει; Αν βραχεί και βραχυκυκλώσει; Αν χαθεί, κλαπεί, αποφασίσει την αποφράδα τρίτη μέρα των διακοπών να καεί η πλακέτα του; Επανερχόμεθα στη λύση πιο πάνω: άτμισμα δακτύλων
1 μπαταρία και 1 Power bank? Κι αν χαλάσει, χαθεί, βραχεί το powerbank? Αν αποφασίσει η μπαταρία του κινητού να κάνει ναζάκια λόγω ήλιου και το χρειάζεσαι για να φορτίσεις το κινητό;
1 μπουκαλακι υγρό, έστω μεγάλο; Εσύ, βρε παιδί μου, δε χάνεις ποτέ σου πράγματα; Επεσε και το πατησε η ρόδα του αυτοκινήτου, ζουλήχτηκε και έφυγε όλο το υγρό. Τι κάνεις μετά; Σου την έδωσε μετά το τρίτο ουζο και θέλεις άλλη γεύση, πιο πολλή νικοτίνη. Τι κάνεις, ωρε;;;; :nope: :nope:

Ακου την παλιά, παθούσα και μαθούσα και (κυρίως) demolition woman. Ατομο που είναι ικανό να περπατάει με το καρότσι στο σούπερ μάρκετ και πίσω του να πέφτουν σωροί οι ντάνες με τα προιοντα.

Τα πάντα διπλά (και τρίδιπλα) 2 μοντ, 2 ατμοποιητές, εξτρά μπαταρίες σε προστατευτικό γάντι σιλικόνης ή κουτάκι.
Υγρά σε 3 γεύσεις και 2 ποσοστώσεις νικοτίνης. Κατά προτίμηση σε αρκετά μικρά μπουκαλάκια.
Ποτέ όλα σε ένα τσαντάκι, πολλά γίνονται. Πάντα πάνω μας ένα πλήρες η.τ. με δυο μπουκαλάκια υγρά.
Υγρά και αντιστάσεις παίρνουμε αυτά που συνήθως χρειαζόμαστε για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ. Πολλά γίνονται.
Αν έχουμε επισκευάσιμο, αυτονόητα λίγο σύρμα, βαμβάκι, κατσαβιδάκι. Ενα ψαλιδάκι νυχιών που πάντα έχουν οι γυναίκες αρκεί για να κόψουμε το σύρμα.
Ακόμη καλύτερα, πάρε ένα τρίτο σετάκι η.τ. και κρύψτο μέσα στη βαλίτσα. Βάλε το εν ανάγκη μέσα σε σακουλάκι μέσα σε ένα παπούτσι αν δεν έχεις χώρο. Ποτέ δεν ξέρεις.
2-3 σακουλάκια μαζί σου, ή θήκες, μπορεί να είναι απαραίτητα για να βάζεις το η.τ. σε τσάντα, τσέπη. Με την άμμο και το νερό, αλλά και τον ήλιο, έχουμε λερώματα και διαρροές.
powerbank πάρε αν έχεις δυο. Ποτέ δεν ξέρεις, οι μπαταρίες με τον ήλιο αλλάζουν συμπεριφορά καμιά φορά. Και με το πολύ κρύο επίσης. ή μπορεί απρόβλεπτα να μείνεις μακριά από το δωμάτιο για περισσότερες ώρες. Φορτιστής αυτοκινήτου αν έχεις αμάξι μαζί σου και το παρκάρεις στη σκιά είναι επίσης χρήσιμος.
Και ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ:::: διπλότριπλος φορτιστής Micro usb με 2-3 καλώδια, για να φορτίζετε σε μια πρίζα κινητό και ηλεκτρονικό. ΚΑι το powerbank, Μην ξεχνιόμαστε. Μια καλή λύση είναι ένα usb3 hub με τροφοδοσία ρεύματος. Γίνεται πολύ εξυπηρετικός φορτιστής. Αλλιώς, πάρτε ένα μικρό πολύμπριζο και μονούς φορτιστές. Μην ξεχνάτε ότι κινητά έχουν και τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας και σε δωμάτια ξενοδοχείων ή ενοικιαζόμενα, οι πρίζες δεν είναι ποτέ αρκετές.

Μα κι εσύ!!!! Μ΄ανατρίχιασες! Ακου ένα ητ κι ένα μπουκαλι με υγρό για τις διακοπές!!!

Παράθεση
Ένα μοντάκι κι έναν ατμοποιητή μόνο; Έστω και για δύο μέρες μόνο; Πάτε καλά; Κι αν σας πέσει στη θάλασσα τι θα κάνετε; Κολυμπώντας στο Πειραιά για ατμοψώνια; Ή στο περίπτερο για καμελάκια;  :dontknow:

Μίλα ρε Κώτσο!  :eyesplash:
Πες τα ρε σιπι!!! Εσύ με καταλαβαίνεις ως προς το σκέλος της καταστροφής.


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 30, 2018, 13:57 »

Να! Σας βρήκα διακριτικό τσαντάκι για να κουβαλάτε τα απολύτως απαραίτητα... :yes:





Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 30, 2018, 14:01 »
Γενικά δεν μου αρέσει να κουβαλάω πολλά πράγματα στην θάλασσα και επειδή το καλοκαίρι το κολύμπι είναι καθημερινή συνήθεια μέχρι και πέρσι είχα ένα iJust2 kit και την έβγαζα μια χαρά αλλά το έσπασα. Για φέτος ακόμα ψάχνομαι..

Στις διακοπές εννοείται όπως έχουμε την βαλίτσα με τα ρούχα, έτσι έχουμε και ένα μίνι βαλιτσάκι για τα ατμιστικά. :D

Νταξ δεν θα πάρω μαζί τα πάντα αλλά ένας phenomenon και κανά δυο σκουονκάκια να μην τα έχω; :))

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 30, 2018, 14:06 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: "Ελευθερία" στις Διακοπές... με ελάχιστα!
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 30, 2018, 14:09 »
Εκεί που πηγαίνουμε διακοπές, είμαστε ερημικά και βεβαίως δεν υπάρχει υποψία καταστήματος η.τ. σε ακτίνα 50χλμ.
Συνεπώς παίρνω μαζί μου τα πάντα για τη σύζυγο, την πεθερά και εμένα :laugh1: Ένα octavia τίγκα φορτώνουμε και με μπαγκαζιέρα επίσης γεμάτη, στα ατμιστικά θα κολλήσουμε?

Για την παραλία τώρα, μηχανικό is your friend. Δύο μηχανικά diy δικά μου 3d printed, άλλο ένα για τη σύζυγο και ένα ηλεκτρονικό. 2-3 υγράκια και μπαταρίες και είμαστε κομπλέ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536474 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59834 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12