vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Fodi F2 από την Hcigar

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #330 στις: Αυγούστου 16, 2016, 14:29 »
Το ίδιο είπαμε όλοι οι από πάνω... Ασφαλώς και όλα είναι θέμα ψυχολογίας. Άλλος γίνεται Κινέζος πολίτης κι άλλος δίνει χρήμα όπου βρει...
Joe :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #331 στις: Αυγούστου 16, 2016, 14:49 »
Συνέχεια αργότερα bookmark

  • Σημεία αγοράς #1#2#3
  • Συμπεράσματα χρήσης #1#2#3#4
  • Στησίματα #1#2#32 
  • Περί ζεστού ατμού και TC #1#2*
  • Περί τροφοδοσίας - κατανάλωσης #1#2#3#4*
  • Βίντεο παρουσίασης #11

1 Αγγλικά
2 Με φώτο
* Διαβάστε και το επόμενο(α) ποστ

Πολύ ωραία σούμα @gipsy θα παρακαλούσα κάποιον από τους διαχειριστές να προσθέσουν τη λίστα στο πρώτο ποστ επειδή εγώ δεν μπορώ να το κάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2016, 14:55 από ati »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #332 στις: Αυγούστου 16, 2016, 14:59 »
Έτοιμος!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #333 στις: Αυγούστου 16, 2016, 15:53 »
Απόστολε, να μας πεις με τι ατμίζεις ρε φίλε που δεν σε απασχολεί στιγμή απ'το απολαυστικό κι απροβλημάτιστο άτμισμα και μετά να το κλείσουμε το φόρουμ άμα είναι. Λόγο ύπαρξης δεν θα έχει μετά. Ξόδεψε λίγο ακόμα απ'το σάλιο σου να κλείσει μια και καλή αυτός ο κυκεώνας, γίνε ο ευεργέτης του ατμίσματος. Μην μπεις σε λεπτομέρειες για βίδες και σπείρες, σ'ακολουθούμε τυφλά. Περιμένουμε την καθοδήγησή σου κι επανερχόμαστε για τον ύστατο αποχαιρετισμό..! :laugh1:

Με ότι γνήσιο και δοκιμασμένο κυκλοφορεί στην αγορά , πληρώνεις μια φορά το παίρνεις  και ατμιζεις.
Αντι να παίρνουν 100 ατμοποιηρες κλωναρια και να μη στεινουν κανέναν σωστά ας πάρουν ενα καλο να ασχοληθούν σοβαρα
 Το Φόρουμ έχει πολυ πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθει κάποιος εκτός απο τη κουτσομπολιστικη πλευρά του που χαλάει τα νήματα..  
Τόση ίντριγκα και λεπτόμεριά ούτε στα πρωιναδικα πια.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #334 στις: Αυγούστου 16, 2016, 16:03 »
Έτοιμος!

Μην βιάζεσαι βρε Τρύφωνα. Δεν έχω τελειώσει  ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #335 στις: Αυγούστου 16, 2016, 16:56 »
Όταν τελειώσεις βάζω και τη συνέχεια...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #336 στις: Αυγούστου 16, 2016, 17:17 »


Το Φόρουμ έχει πολυ πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθει κάποιος εκτός απο τη κουτσομπολιστικη πλευρά του που χαλάει τα νήματα.. 
Τόση ίντριγκα και λεπτόμεριά ούτε στα πρωιναδικα πια.

Αν το ότι το σύρμα και το βαμβάκι μαυρίζει γρηγορότερα σε κάποιους ατμοποιητές εσύ το βρίσκεις θέμα για την Τατιάνα συγγνώμη αλλά εγώ θα διαφωνήσω και μάλιστα κάθετα.
Και να μας πεις τι συζητιέται λοιπόν στους ακριβούς γνήσιους (λες και ο fodi είναι κλώνος δηλαδή αλλά μάλλον επειδή δεν στοιχίζει κατοστάρικο μπλα μπλα μπλα.. ) που αφορά αποκλειστικά το φόρουμ και όχι τα μεσημβρινα κους κους για να το μάθουμε και οι υπόλοιποι. Αυτοί που δεν κρεμομαστε μόνο απ'τα κομμάτια που στοιχίζουν μηνιάτικο δηλαδή. Στον φαινόμενο άνοιξε ολόκληρο νέο νήμα στησίματος, σαν να άνοιξε νέο κους-κουσοκανάλι δηλαδή; Η επειδή πρόκειται για ατμοποιητή των 100 ευρώ προσπερνάμε χωρίς φλας;

Άκυρη η τοποθέτησή σου από κάθε πλευρά, να με συγχωρείς.

Σόρρυ από όλους για το off, το σταματάω εδώ να μην χαλάσω και το νήμα. Πρόκειται για νήμα που σύντομα θα συμμετάσχω και ως κάτοχος και δεν θέλω να το χαλάω με πραγματικά κους κους. ;)


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #337 στις: Αυγούστου 16, 2016, 17:28 »
[justify]@APOSTOLOS KAL, καλησπέρα. Ο Fodi F2 πιστεύω πως κάνει όσα υπόσχεται, είναι όμορφος, δεν βλέπω κάτι κακό σε σχεδιασμό ή σε ποιότητα, πιστεύω δηλ. πως είναι ένας καλός ατμοποιητής στην κατηγορία του, (να ξαναπώ βέβαια, για να μην δώσω λάθος εντυπώσεις, πως δεν τον έχω, δεν τον έχω δοκιμάσει, και δηλώνω άγνοια ως χρήστης). Από κει και πέρα, αν μου επιτρέπεις ένα προσωπικό σχόλιο. Όσες φορές σε έχω διαβάσει διαπιστώνω πως είμαστε ίδιοι τύποι ατμιστών. Σίγουρα, κάποιες στιγμές, έχουμε παρεξηγηθεί άδικα και οι 2 μας, από ορισμένους. Κι εγώ τις περισσότερες φορές προσπαθώ οι αγορές μου να είναι από Ελλάδα, είναι μόνο γνήσιοι και δεν επιλέγω ποτέ κλώνους. Όμως εδώ είσαι λάθος. Οι φίλοι αναλύουν σημαντικά πράγματα (στην πλειοψηφία τους), ακόμα και η πιο μικρή λεπτομέρεια είναι πλούτος και σημαντικός οδηγός για την όποια επιλογή (αγοράς ή σωστής χρήσης). Ειδικά ο φίλος makis206, είναι σπουδαίος φίλος, σημαντικότατο μέλος και κατά την ταπεινή μου άποψη, σπουδαίος ατμιστικός οδηγός. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #338 στις: Αυγούστου 16, 2016, 17:42 »
Δεν εχω τπτ με το Μάκη, και εγω έχω τον ατμοποιητη και έιναι πολυ καλος , το σχόλιο μου δεν αναφερόταν συγκεκριμένα στο φόντυ,αλλά κάποια ποστ στο συγκεκριμένο νήμα ήταν αφορμή  να το γράψω.
Τέλος πάντων δεν έχει σημασια ,Ο καθένας μπορεί να ψυριζει οτιδήποτε , αλλά κάποιες φορές οσο και να μη θες αδυνατης να μην απαντήσεις....
Άντε και να μην ειμαι αλλο εκτός , μου ήρθε και εμένα εδω στα ξένα πριν λιγες μέρες ,αγορασμένος απο ελληνικό κατάστημα.
Με βόλεψε τόσο πολυ που θα ειναι μαζί με τον κλαουντ για πολυ καιρό στα μαχαιριά για το ποιόν θα ατμισω πρωτο

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #339 στις: Αυγούστου 16, 2016, 17:43 »
Σημασία έχει να αποδεχόμαστε τα λάθη μας, φυσικά και αλλαγές γούστων και απόψεων πάντα θα υπάρχει σε σχέση με το τι πιστεύουμε και γουστάρουμε σήμερα, τώρα.. Τα λάθη συμβαίνουν και ειδικά στο ανθρώπινο γένος κάνουν θραύση. Όλοι μας τα κάνουμε και θα συνεχίσουμε να τα κάνουμε άσχετα από το πόσο καλοί ή κακοί θεωρούμαστε σε κάτι. Δοκιμάζουμε, μεταφέρουμε απόψεις σε πραγματικό χρόνο, αύριο μεθαύριο έχει ο θεός και μόνο εκείνος ξέρει αν θα βρισκόμαστε πάλι εδώ να τις αλλάξουμε, να συνεχίσουμε να τις στηρίζουμε ή αν τελικά θα καθοδηγήσουμε τον άλλο προς την απέναντι πλευρά.
Όλοι για κάποιο λόγο βρισκόμαστε εδώ, οι περισσότεροι -αν όχι όλοι- και για έναν σκοπό. Αποδοχή και μετάδοση ενημέρωσης.
Άλλοι τα λένε περιληπτικά, άλλοι τα ρίχνουν σε βάθος. Άλλοι τα θέλουν όμως και περιληπτικά, άλλοι πάλι τα πιάνουν μόνο αναλυτικά.. τα θέλουν σε ψιλά πως να το πω.
Λιθαράκια βάζουμε παιδιά, έτσι χτίζουμε το κάστρο.. (πσσσσσ... :laugh1: )

:)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #340 στις: Αυγούστου 16, 2016, 17:47 »
[justify]Ναι ναι, το ξέρω πως δεν αναφερόσουν σε συγκεκριμένο μέλος, απλώς εγώ τόνισα το παράδειγμα αυτό, επειδή κάπου εκεί ξεκίνησε η κουβέντα για τα κατάλοιπα των υγρών στον Fodi. Όπως κι αν έχει, ειλικρινά χαίρομαι πάντα όταν κουβεντιάζουμε.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #341 στις: Αυγούστου 16, 2016, 20:17 »
Ειρήνη ημίν  :D
Άποψή μου φίλε Απόστολε, πως όλα τα ποστ είναι καλοδεχούμενα από τη στιγμή που δεν ειρωνεύονται ή τρολλάρουν. Δεν είναι όλοι έμπειροι χρήστες ούτε ίσως γνωρίζουν τη βαρύτητα που έχει η κάθε απορία τους, στην απόδοση του ατμοποιητή. Όπως και σύ είπες, πρόκειται για έναν αξιοπρεπέστατο χαμηλού κόστους ατμοποιητή με αρκετά καλή απόδοση όμως.
Διαρροές δεν πήρα ποτέ. Στα παιδιά που παραπονιούνται για μικρές διαρροές, απλά να πω πως κατά τη γνώμη μου, αυτού του τύπου οι ατμοποιητές (τύπου "genesis") απαιτούν γρηγορότερη αλλαγή βαμβακιού σε σχέση με άλλους. Το βαμβάκι, λόγω της συνεχούς επαφής με το υγρό του tank, χάνει πιο γρήγορα και την απορροφητικότητά του και την απόδοσή του. Μην κρατάτε το ίδιο βαμβάκι πάνω από περίπου 20ml.    

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #342 στις: Αυγούστου 16, 2016, 23:01 »
Στήσιμο πριν από λίγο...τι να πω, μπράβο στον φίλο ATI που τον ανακάλυψε... :thumpup:
Επιτέλους ατμίζω το relax εκτός του le zephyr που με είχε κουράσει λίγο...και έκατσε μια χαρά και στο pico



Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #343 στις: Αυγούστου 16, 2016, 23:13 »
Ξεκίνησε και ο δικός μου σήμερα το ταξίδι του από τα βάθη της Κίνας, παρέα με εναν corolla v1.5.
Αναμένεται η άφιξη εντός 15 ημερών μαζί με τις πρώτες εντυπώσεις...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #344 στις: Αυγούστου 16, 2016, 23:32 »
μόλις έπεσε παραγγελια (και πολύ κρατήθηκα)
θα αργήσει λιγάκι γιατί έβαλα και έναν rose v3 (eta 11 μέρες) μαζί για να κάνουν παρέα στο ταξίδι :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix