vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 4 χρήστες
e-akapnos, giorgos1999, Milarepa, Jorge

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #60 στις: Αυγούστου 06, 2011, 19:08 »
ναι αλλα στης nobacco το κουτακι οπως κ σε αλλα γραφουν pk=pack=πακετο
(νομιζω) 8)
Αν ειναι το 1 τοτε μου φαινεται τσουχτερη η τιμη κ δευτερον αφου ειναι LR(DC βεβαια) αλλα ποσο να κρατησει?Μονο απο θεμα εργονομιας αξιζει επειδη χωραει 4ml!Κ 1βδομαδα να κραταει(οχι 3μερες που δινουν εγγυηση) ειναι ακριβουτσικο!



(edit:ειδα στη nobacco γραφει pc=κομματι οποτε,εγω κοιτουσα το κουτακι στην εικονα :eyesplash: )

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #61 στις: Αυγούστου 06, 2011, 22:16 »
λοιπον,να επιβεβαιωσω οτι 1 παιρνεις,δεν ειναι πακετο των 5,αλλα....δεν ειναι ακριβος.
5,5 εβρω για dual coil lr και 4 ml χωρητικοτητα και σιγουρα διαρκεια 10+ μερες...τσαμπα ειναι!!!
εγω τον παρελαβα και ατμιζω μ αυτον 5 μερες και οι εντυπωσεις ειναι πολυ ευχαριστες!!!!
χτυπημα=τα ματια εξω!
ατμος=σαουνα
σε ολα του λειτουργικοτατος,πολυ καλο καρτο σε σχεση με το hybrid που ειχα.
επισης πηρα και τον ανταπτορα απο nobacco 501-910 και εχει ταιριαξει μια χαρα με τις μπαταριες hybrid  :respect:


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 06, 2011, 22:24 »
Αγαπητε,πηρες απο nobacco 510-901(υποθετω κ οχι 910) τα οποια η εταιρεια τα ανεστειλε κ δε τα διαθετει γιατι δε κανουν για μπαταριες Hybrid?!?Δευτερον,πως ξερεις οτι κραταει 10+ μερες αφου το εχεις 5?!
Για το αλλο δε λεω οκ,το διευκρινησαμε,πραγματι ειναι ενας καρτο,ενταξει!
Οσο για το "σαουνα","ματια εξω" μου φαινονται περιεργα γιατι αυτες ακριβως τις λεξεις ειπε ο φιλτατος Vangos(χωρις να θελω να υπονομευσω αυτον),απλως μου φαινεται πολυ συμπτωση κ δεν πιστευω σε αυτες!


(edit:δε λεω σε καμια περιπτωση πως το καρτο ειναι σκαρτο!Μπορει να ειναι κ super δε το χω δοκιμασει οποτε δε ξερω)

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 06, 2011, 22:41 »
Αγαπητε,πηρες απο nobacco 510-901(υποθετω κ οχι 910) τα οποια η εταιρεια τα ανεστειλε κ δε τα διαθετει γιατι δε κανουν για μπαταριες Hybrid?!?Δευτερον,πως ξερεις οτι κραταει 10+ μερες αφου το εχεις 5?!
Για το αλλο δε λεω οκ,το διευκρινησαμε,πραγματι ειναι ενας καρτο,ενταξει!
Οσο για το "σαουνα","ματια εξω" μου φαινονται περιεργα γιατι αυτες ακριβως τις λεξεις ειπε ο φιλτατος Vangos(χωρις να θελω να υπονομευσω αυτον),απλως μου φαινεται πολυ συμπτωση κ δεν πιστευω σε αυτες!


(edit:δε λεω σε καμια περιπτωση πως το καρτο ειναι σκαρτο!Μπορει να ειναι κ super δε το χω δοκιμασει οποτε δε ξερω)

σωστα 510 σε 901 πηρα.
ναι το πηρα απο nobacco αυτο που εχει στι side και δουλευει μια χαρα με τις hybrid οσο κι αν ακουγεται περιεργο.
τωρα γιατι σε εμενα δουλευει ενω τα ανεστειλαν,δεν ξερω,αλλα μπορει να ερωτηθει ο εκπροσωπος της nobacco εδω στο forum.
για τη διαρκεια τωρα,κρινοντας απ τη λειτουργια του την πενθημερη μεχρι τωρα που παραμενει κυριολεκτικα καινουργιος για να μην πω ακομα καλυτερος σε ολα του οσο στρωνει,εκτιμω προσωπικα οτι θα ξεπερασει το δεκαημερο.
οσο για τις λεξεις που μπορει να ποσταρισε και αλλος,ειναι οντως συμπτωση.αλλωστε τις ποσταρησε,δεν τις αγορασε,ολοι μπορουν να τις μεταχειριστουν.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 06, 2011, 22:48 »
Εγώ πάντως που μίλησα την τρίτη που τα είχαν παραλάβει προς διάθεση στο κοινό με εκπρόσωπο της nobacco μου είπε οτι ο συγκεκριμένος carto ξεσυγχρονιζει την μπαταρία(αναβοσβήνει το λαμπάκι 3 φορές κ.λ.π) μετα από κάποιες χρησείς υπάρχει πιθανότητα βλάβης της μπαταρίας για αυτό τα ανέστειλαν και περιμένουν κοινούργια και έτσι δεν πηρα εγω περιμένοντας κάποια επίσημη ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 06, 2011, 22:49 »
Συγνωμη,ημουν λιγο αποτομος!Απλως μου φανηκε λιγο περιεργο αυτο με τον ανταπτορα κ τη συμπτωματικη φρασιολογια!
Παντως το λεω ξανα για να μη δημιουργω κ γω λαθος εντυπωσεις,πως μπορει κ να ειναι πολυ καλος κ να αντεχει στο χρονο παρ ολο που ειναι LR.Δε το εχω δοκιμασει.Απλως,απο θεμα τιμης κ βαση τη χρονικη διαρκεια της εγκυησης μου εδωσε την ετυπωση του ακριβου!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 06, 2011, 22:51 »
Ενημερωση,Bill,εχει γινει εδω στο forum στο χωρο που μπορουν κ γραφουν οι αντιπροσωποι της Nobacco.Γι αυτο κ γω απορρησα με τον,συνατμιστη,Αχιλλεα!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 06, 2011, 22:57 »
Προσωπικά, βρήκα τόσο ταιριαστό στο "ατμιστικό μου προφίλ" το σετάρισμα Dual coil (giant & mega510), ώστε ακόμη και στον Α2 (που κάποια στιγμή θα πάρω) θα είναι "must" στα 3,7V.  :thumpup:
Κι ας τρώει παραπάνω μπαταρία και υγρό.


Τεχνικά, πρέπει να "τρελαίνει" την αυτόματη μπαταρία του "Hybrid", λόγω LR και σε δεύτερη μοίρα να έρχονται όποια προβλήματα ενεργοποίησης ή όχι με την εισπνοή-υποπίεση (απώλεια στεγανοποίησης λόγω αντάπτορα)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 06, 2011, 22:59 »
Μα και εγώ απόρρησα με τον φίλο μας πως έγινε δοπκιμή αφού ανεστάλησαν....λιγό περιεργό μου φαινεται!!

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 07, 2011, 01:35 »
Και σε εμένα έπαιξε με μπαταρίες hydrib χωρίς πρόβλημα, αλλά άσχετα απο τους αντάπτορες της σκίζει πανεύκολα από ρεύματα και γενικά αρέσκετε σε λίγο μεγαλύτερες τάσεις, όποτε θα έλεγα 900mah+ και ακομα καλύτερα σε Mod
Κατά τα άλλα ότι είπαν και οι προλαλήσαντες ισχύει και σίγουρα στις διακοπές θα έχω 1-2 μαζί μου για το βραδάκι με τα ποτάκια

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 07, 2011, 01:43 »
Ρε παιδια θα τρελαθω βραδιατικα.Συγνωμη κιολας,αλλα πως ο LR θελει μεγαλυτερες τασεις???Αν θελει ο LR μεγαλυτερες τασεις απο 3.7-4.2V κ mod,τοτε ειδικα οι HV θα πρεπε να τους χρησιμοποιουμε σε 10V κ απανω!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #71 στις: Αυγούστου 07, 2011, 01:49 »
Εξηγησε μου σε παρακαλώ απο που και ως που ειναι LR και μετά θα συμφωνήσω μαζί σου
Εμένα με διπλή παράλληλη αντίσταση μου κάνει για HV πάντως, άσε το γεγονός ότι στα 4,8V αποδίδει τα παπούτσια του κυριολεκτικα και για το τελευταιο πες οτι ειναι προσωπικο μου γούστο δεν υπάρχει θέμα

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #72 στις: Αυγούστου 07, 2011, 01:50 »
http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid
Γραφει LR 1.6ohm,τωρα κ GV(grand voltage) να σου κανει εσενα,τι να σου πω,συνατμιστη...γλυκερικοπιτα! :)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #73 στις: Αυγούστου 07, 2011, 01:55 »
Εχουμε διάσταση απόψεων είναι σαφές πλεόν!!!
Οτι νομίζεις φίλε μου και εγώ αυτό κάνω στο κάτω κάτω

510 Dual Coil Mega Cart 1.5 +-.2 ohm, in steel.This is a pack of 5 Dual 3.2 ohm coils in parallel giving a total resistance of approximately 1.6 ohms. These produce great amounts of vapor due to the greater heating area of the dual coils but have less potential to burn due to the higher individual resistance of each coil. Keep them WET! They will burn if you run dry! These hold about 25 drops of e-liquid. New improved filler material is more absorbent. NOTE: Will not work with eGo, 510, 901 or mosfet driven type batteries. The Dual Coil should to be used with 3.7 volt mods with a switch capable of handling 2 or more amps. The Dual Coil work great on 5 and 6 volt devices. Your results may vary and the protection circuits on some batteries at higher voltages may see these as a short and not work.

Ο καθένας μπορεί να υποστιρήζει ότι κάνει κέφι στο σίτε του, αλλά στο τέλος μιλάμε για προιον ίδιας σχεδίασης

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 07, 2011, 01:59 »
Εισαι σε λαθος θεμα-νημα,φιλε μου,δεν ειναι διασταση αποψεων!!!Μπερδευτηκες,γιατι υπαρχει κ αλλο θεμα με παρομοιο ονομα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2161.0.html !Εδω συζηταμε γι αυτο που σου εδειξα στο link.Κ σιγουρα δεν ειναι ιδιας σχεδιασης.Αλλο ο (NR),αλλο ο (LR) κ αλλο ο (HV) αλλιως θα εβγαζαν 1 ειδος κ οποιο παρει ο χαρος... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 201 42457 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:03
από Aoratix
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16747 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos