vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 02, 2011, 15:16 »
Eντυπώσεις : απιστευτος ατμος γεμιζει το στομα αερατη τσουρα και πολυ καλο χτυπημα,εγω βεβεα το δοκιμασα με royal steam 9mg
εντιποσιακο το πιπακι μαλακο και πολυ βολικο, μου φανικε οτι μου ξελιγοσε την μπαταρια αλλα χαλαλι του,με μπαταρια ego-t γυνεται οντος GIANT ονομα και πραμα αλλα χωραει πολυ υγρο (4-5ml) για ατομα που δεν ειναι σαν και εμενα  (πιπιλα) :idiot1: :eyesplash: συγουρα θα βγαλουν μια μερα ολοκληρη με ενα γεμισμα θα ελεγα :laugh1: ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2011, 15:33 από sakis1709 »

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 02, 2011, 19:31 »
Καλημερα,
Για να μαθουμε αν δουλευουν οι καρτο με τον ανταπτορα ή οχι στις μπαταριες του Hybrid μπορουμε να ρωτησουμε κ εδω,στο φορουμ,τον αντιπροσωπο της Nobacco να μας εξηγησει!Οπως επισης,ειναι απλο,αν οι καρτο δεν ενεργοποιουνται απο κατω αλλα απ το πλαϊ τοτε πραγματι δε κανουν για αυτες τις μπαταριες ακομη κ με ανταπτορα.Αλλα σε αυτο ας μας πει καποιος αλλος που ξερει πιο σιγουρα γιατι προσωπικα αυτο το γνωριζω μονο για τον Α2,ολοι οι αλλοι καρτο/ατμο,εννοω οι "εργοστασιακοι"(οχι ιδιοκατασκευες),γνωριζα πως δουλευουν απο κατω στο σημειο που εξωτερικα ειναι το σπειρωμα συνδεσης!
Αν καποιος ειναι κατοχος ενος τετοιου καρτο ας μας πει κ για το σπειρωμα,ειναι εξωτερικα ή οπως στα ego-T,Hybrid,κλπ που ειναι πιο μεσα?
δεν ξερω αν βοηθαει η φοτο

Αποσυνδεδεμένος jonybda

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 03, 2011, 20:05 »
καλησπερα σε ολους.απο τις΄3 το μεσημερι τους παρελαβα και εγω.
οι πρωτες εντυπωσεις ειναι καλες.πλουσιος ατμος και καλο χτυπημα.ειναι ομως 1 κλικ πιο κατω σε γευση απο τους hybrid-e.(ατμιζω υγρα δικης μου παρασκευης στα 12 mg με 70pg-30vg)
το χτυπημα εινε το ιδιο περιπου με εναν οvale LR αλλα με πιο πλουσιο ατμο και σιγουρα εινε πιο ευκολοχρηστος απο οποιονδηποτε ego-t
οσο για την αντοχη στο χρονο θα δειξει......
παντως για 5.5 ευρω που στοιχιζει ειναι πολυ καλη επιλογη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 03, 2011, 20:10 »
εγω παρηγγειλα μια πενταδα και θα παραλαβω αυριο .να δουμε τι ρολο βαρανε και αυτοι :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 03, 2011, 20:21 από zantos »

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 03, 2011, 20:27 »
Άντε και για Hybrid........ 8)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #50 στις: Αυγούστου 03, 2011, 20:30 »
Αν καταλαβα τελικως σωστα,σημαινει πως αυτος ο καρτο ειναι η LR εκδοση του Hybrid κ καθως επισης τελικα το πισωγυρισμα σε καρτο η εταιρεια το θεωρει πιο αξιοπιστο απ οτι τους ego-T mega atomizer ή αλλιως type B.Γιατι αλλιως δεν εξηγηται το γεγονος της καταργησης του τανκ με καρτο!  :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Αν κ με τα προβληματα που εχουν οι τανκ δε μου φαινεται κ παραλογο.

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 03, 2011, 20:36 »
Το θέμα είναι να βρούν λύση συμβατότητας για τις μπαταρίες του Hybrid........ :'(

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 04, 2011, 13:07 »
Το θέμα είναι να βρούν λύση συμβατότητας για τις μπαταρίες του Hybrid........ :'(
...ρώτησα χτες στο κατάστημα Nobacco της Ρόδου και με ενημερώσανε ότι κατάλληλος αντάπτορας θα έρθει προς τα τέλη Αυγούστου.
Παραλαμβάνω κι εγώ αύριο!

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 04, 2011, 13:25 »
Nα πω κατι ρε παιδια εχω παρατηρησει οτι γλυκιζουν τα υγρα με carto εχω δοκιμασει 3 διαφορετικα υγρα και σε τανκ και σε carto στο carto αερατη τσουρα οχι σφιχτι και πολλης ατμος αλλα πολλη γλυκια γευση σε σχεση με τανκ

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 04, 2011, 13:30 »
Παρακρατώνται ποσότητες υγρού στο κάτω μέρος του καρτο κοντα στο φιτίλι και αυτο σταδιακα ( πάνω απο βδομάδα ) του ανεβάζει τι γεύση.
Καθάρισμα με χλιαρό απιονισμένο νεράκι το διωρθώνει αυτό αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει το κόπο, προσωπικά σε συνεχωμένη χρήση στις 4-5 μέρες τον αλλάζω

Αποσυνδεδεμένος jonybda

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 04, 2011, 21:41 »
Αν καταλαβα τελικως σωστα,σημαινει πως αυτος ο καρτο ειναι η LR εκδοση του Hybrid κ καθως επισης τελικα το πισωγυρισμα σε καρτο η εταιρεια το θεωρει πιο αξιοπιστο απ οτι τους ego-T mega atomizer ή αλλιως type B.Γιατι αλλιως δεν εξηγηται το γεγονος της καταργησης του τανκ με καρτο!  :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Αν κ με τα προβληματα που εχουν οι τανκ δε μου φαινεται κ παραλογο.
συμφωνω απολυτα.χρησημοποιω σχεδον 1 μηνα τους hybrid-e και τωρα τους dual coil και με καλυπτουν καλυτερα απο τους e-go T

Αποσυνδεδεμένος atmduman

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 04, 2011, 22:22 »
Καλησπέρα στην ομηγυρη, ειναι το πρωτο μου μήνυμα αν και διαβάζω το φόρουμ εδώ και δυο μήνες, σήμερα πήρα τον εν λόγω καρτο.........πρώτη εντύπωση: μου πέταξε τα μάτια έξω!!!!!! Ατμιζα με ατμο οβαλε ε-γο Τ στα 18 οποτε είπα το υγρο που θα πάρω να είναι παρεμφερες.Έτσι κι έγινε με τα παραπάνω αποτελέσματα :)) :)) :)).Εντύπωση 2η: πολύ πιο θερμός ατμός απο τον οβαλε, Τα υπολοιπα αργότερα........
Υ.Γ. Σας ευχαριστώ που με ξεστραβώσατε  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 06, 2011, 18:31 »

Λοιπόν, συνατμιστές, όπως έχει γραφτεί κι εδώ

...
 τότε βρήκα καινούργιο  :_love_heart:  ατμοέρωτα :love_hearts:  .

Ας μην ενθουσιάζομαι όμως, παραγγέλνω, δοκιμάζω και ενημερώνω. ;)
καλησπερα σε ολους.απο τις΄3 το μεσημερι τους παρελαβα και εγω.
οι πρωτες εντυπωσεις ειναι καλες.πλουσιος ατμος και καλο χτυπημα.ειναι ομως 1 κλικ πιο κατω σε γευση απο τους hybrid-e.(ατμιζω υγρα δικης μου παρασκευης στα 12 mg με 70pg-30vg)
το χτυπημα εινε το ιδιο περιπου με εναν οvale LR αλλα με πιο πλουσιο ατμο και σιγουρα εινε πιο ευκολοχρηστος απο οποιονδηποτε ego-t
οσο για την αντοχη στο χρονο θα δειξει......
παντως για 5.5 ευρω που στοιχιζει ειναι πολυ καλη επιλογη :thumpup:
...ισχύουν όλα τα παραπάνω, το καρτο δεν παίζεται, το δωμάτιο έχει μετατραπεί σε ...σάουνα, και μού'χει πετάξει τα μάτια έξω από χτύπημα :o 
(με 16άρι υγρό, πρέπει να βάλω 12άρι, μην πω 8-9  για μένα θα είναι καλύτερα) :hmmm:
Εννοείται πως οι διαρροές είναι άγνωστη λέξη για το καρτο, τουλάχιστον μέχρι τώρα κι η χωρητικότητά του είναι στα 4ml.  :thumpup:
Σκέφτομαι να την ...αυξήσω κανα-δυο ml , :idiot1:  βάζοντας με πολυεστέρα ενυδρείου τα μαύρα σκληρά επιστόμια των eGo T "B" (ταιριάζουν γάντι)
Μακάρι να πιάσει τη βδομάδα σε διάρκεια, θα ξαναγράψω όταν διαπιστώσω πτώση σε απόδοση.


Πάω τώρα ν'ατμίσω ...τις κάλτσες μου :laugh1:


EDIT: Η κατανάλωσή του σε υγρό και ρεύμα είναι ...τρελή !!! (Τα ντουμάνια κοστίζουν :( )
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2011, 19:30 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 06, 2011, 18:33 »
Η τιμη ειναι μονο για 1 ατμοποιητη ετσι?Οχι για πακετακι των 5?!Γιατι αλλου οταν λενε 1pc σημαινει ενα πακετο(pack)!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 06, 2011, 19:05 »
pc = piece = κομμάτι

http://www.acronymfinder.com/PC.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 42 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix