vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, I.P, manoslykos, takis201, infernity, ramon, lagoudakis, PsykieG, zakyn8inos

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4545 στις: Μαρτίου 26, 2016, 22:54 »
Θα τα μαθεις (τουλαχιστον τα βασικα), υπομονη... οι γυναικαρες μας θα σε βοηθησουν νομιζω

Εχετε... δικη γλωσσα συνεννοησης αλλωστε O0

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4546 στις: Μαρτίου 26, 2016, 23:00 »
Πηρα 0,75 ωμ, περιμενω να τη βαλω μολις αρχισει να πεφτει η τωρινη. Ναι μου τα ειπες αλλα δεν αντεχω τις 1 ωμ και πανω..τωρα για το επικινδυνο μου ειπες οτι ατμιζω το νικελιο...ή υπαρχει και κινδυνος πιο σοβαρος?? Καμμια εκρηξη δηλαδη?

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τσιγκουνευσε μια αντίσταση ?
Βάλτε επάνω να είσαι ήσυχη. 
Μόνο με την έκρηξη καταλαβαίνεις ?

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4547 στις: Μαρτίου 26, 2016, 23:03 »
Λες??? Αστειευομουν για την εκρηξη..δηλαδη αν το λες σοβαρα.. εφυγα, παω να την αλλαξω!!!!!

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4548 στις: Μαρτίου 26, 2016, 23:10 »
Είπαμε να κάνουμε οικονομία, όχι και έτσι 

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4549 στις: Μαρτίου 26, 2016, 23:15 »
@margo
Εχοντας παρακολουθησει πολλα απο τα ποστ σου εχω να πω τα εξης. Ειναι φυσικο οταν καποιος προσπαθει να μπει σε ενα καινουργιο χωρο χωρις να εχει καμμια προηγουμενη γνωση προσπαθει να απορροφησει οσα πιο πολλα μπορει, αν ειναι δυνατον στον λιγοτερο δυνατον χρονο.

Σαν αποτελεσμα το μυαλο κατακλυζεται με τοσες πολλες πληφοριες που ειναι αδυνατον να τις επεξεργαστει στον δεδομενο χρονο.Ολα θελουν το χρονο τους. Δωσε στον εαυτο σου τον απαιτουμενο χρονο να απορροφησει οτι πρεπει και να τους δωσει την καταλληλη επεξεργασια.

Οταν βρηκα αυτο το φορουμ, οντως ατμιστης λιγων εβδομαδων, χωρις να ξερω τιποτα απολυτως, και διαβαζοντας ποστ απο διαφορα νηματα απλα "εκλεισα" το μυαλο μου και ειπα στον εαυτο μου να τα παρατησει...

Ολα αυτα γιατι ηθελα να μαθω τα παντα αμεσως... Με τον καιρο ερχομουν εδω , διαβαζα μερικα ποστ (οχι ΟΛΑ) και σιγα σιγα αποκτουσα μια "εξοικειωση" ας πουμε..
Μετα απο λιγο καιρο μπορουσα να παρακολουθω αρκετα πραγματα συνγχρονως χωρις προβλημα.

Που θελω να καταληξω.... Δεν μπορεις να μαθεις τιποτα χωρις να δωσεις χρονο στο μυαλο σου να εξοικειωθει με τις "καινουργιες μεταβλητες". Ειναι σαν δινεις εξεταστικη στο Πανεπιστημιο και σε 1 βδομαδα να προσπαθησεις να καταλαβεις ενα μαθημα που διδασκεται σε 3 η παραπανω μηνες, διαβαζοντας μονο το βιβλιο η και τις σημειωσεις.

Τι λεω λοιπον... Ασε στην ακρη τους επισκευασιμους, τα subohming, τον ελεγχο θερμοκρασιας κτλ. Παρε ενα απλο ατμοποιητη με λογικες αντιστασεις ( απο και πανω απο 1.5Ωμ). Δες πως σε παει στην διαρκεια του χρονου. Απο κει και περα, εχοντας καποια εμπειρια, δοκιμαζεις και αλλα πραγματα και καταληγεις..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2016, 10:03 από Colton50 »

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4550 στις: Μαρτίου 27, 2016, 00:26 »
Ποιος μιλησε για επισκευασιμους κτλ @colton50? Αν εχεις παρακολουθησει απ την αρχη τι γραφω, ολα ξεκινησαν με το που αγορασα ενα απλο μοντακι και τον ατμοποιητη που μου συστησε το καταστημα-εργοστασιακο- ως αρχαρια. Ο ατμο εβγαινε με αντισταση 0,15 νικελιου και με αυτες αρχισα. Ολα τα επομενα προβληματα βγηκαν στη πορεια και προσπαθω να τα λυσω απο δω γιατι ουτε στο καταστημα βγαζαν ακρη. Απο την αλλη,  δεν θεωρω και τοσο δυσκολο να μαθει καποιος το μοντ του. Και επισης στις ερωτησεις του να παιρνει αιτιολογημενες απαντησεις...αλλιως θα ξαναρωτησει. Με ελεγχο θερμοκρασιας αρχισα, αλλαξα μοντακι σε καλυτερο και δεν τη σηκωνει.
Το ποστ μου περι ενδειξης "protection" στο vtc mini με αντισταση νικελιου, εμεινε χωρις λυση. Πες λοιπον κι εσυ ως εμπειρος τι φταιει, εκτιμω ολες τις γνωμες και τις απαντησεις.
Το αλφαβητο μαθαινω, ...δεν κανω μεταπτυχιακο :)))

Κι αν ειναι να περιμενω με 1,5 ωμ ενα χρονο...οχι δεν θα μαθω..θ αρχισω το κανονικο. Γιατι τωρα εβαλα μια 1,2 ωμ και εχω γευση χαλια



Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2016, 01:53 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4551 στις: Μαρτίου 27, 2016, 00:34 »
Πηρα 0,75 ωμ, περιμενω να τη βαλω μολις αρχισει να πεφτει η τωρινη. Ναι μου τα ειπες αλλα δεν αντεχω τις 1 ωμ και πανω..τωρα για το επικινδυνο μου ειπες οτι ατμιζω το νικελιο...ή υπαρχει και κινδυνος πιο σοβαρος?? Καμμια εκρηξη δηλαδη?

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To Νί200 λίγο κάτω από τους 400C σχηματίζει μια πράσινό-μαύρη στρώση η οποία αποτελείται από οξείδιο του Νικελίου, το οποίο είναι καρκινογόνο. 

http://www.cdc.gov/niosh/ipcsneng/neng0926.html

Αν ξεχάσεις να βάλεις υγρό στο τανκ έχεις μεγάλη πιθανότητα να φτάσεις τους 400C.
Το όριο είναι 0,2mg ανά κυβικό μετρό ανά 8ωρο. Με μια καμμένη τζούρα σίγουρα απέχεις πολύ από το όριο άλλα γιατί να ρισκάρεις να εισπνευσεις κάτι αποδεδειγμενα καρκινογόνο.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4552 στις: Μαρτίου 27, 2016, 00:44 »
@athkathla σ ευχαριστω πολυ για την ωραια και αιτιολογημενη απαντηση σου.  Αναρωτιεμαι ομως αφου η θερμοκρασια στα μοντ δεν ξεπερναει τους 310 βαθμους κελσιου, γιατι πουλανε αντιστασεις νικελιου?? Επισης, με ποια αλλη αντισταση χαμηλη σε ωμ, μπορει καποιος να ατμισει με ασφαλεια σε ελεγχο θερμοκρασιας? Μιλαμε παντα για εργοστασιακους ατμοποιητες. Εχω τον eleaf gs tank

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4553 στις: Μαρτίου 27, 2016, 00:46 »
Το ποστ μου περι ενδειξης "protection" στο vtc mini με αντισταση νικελιου, εμεινε χωρις λυση. Πες λοιπον κι εσυ ως εμπειρος τι φταιει, εκτιμω ολες τις γνωμες και τις απαντησεις.
Το αλφαβητο μαθαινω, ...δεν κανω μεταπτυχιακο :)))

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν ξέρω σε πιο post αναφέρεσαι αλλα έχει ρωτηθεί πολλές φορες και έχει απαντηθεί πολλές φορες
protection στο vtc mini σημαίνει πως έχει φτάσει την θερμοκρασία που έχουμε ορίσει
αν νομίζεις πως δεν είναι αρκετός ο ατμός ανέβασε παραπάνω την θερμοκρασία
το protection δεν είναι μήνυμα προβλήματος
απλά μην το κοιτάς και συνέχισε να ατμίζεις
ρίξε μια ματια και σε αυτό το νήμα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27433.msg900516.html#msg900516

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4554 στις: Μαρτίου 27, 2016, 00:49 »
Ναι, αλλα σ εμενα με την ενδειξη "protection" σταματουσε και να ατμιζει..ξαναρχιζε παλι αν περιμενα 2 με 3 ωρες για την επομενη και μοναδικη τζουρα. Αυτο δεν ειδα να εχει απαντηθει..αν εχει , με χαρά να το κοιταξω..σ ευχαριστω!!

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4555 στις: Μαρτίου 27, 2016, 00:53 »
Υποτροφοδοσια τέρμα... Μόλις τραβήξεις την τζούρα σου στεγνώνει αμέσως το βαμβάκι και το μοντάκι κόβει τα ρεύματα μέχρι να "καταλάβει" ότι έχεις και πάλι υγρό στο βαμβάκι και το σύρμα σου..

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4556 στις: Μαρτίου 27, 2016, 00:54 »
αν ισχύει αυτό που λες τότε το mod σου είναι χαλασμένο
το protection βγαίνει σε κάθε πάτημα στο δικό μου αλλα τα ντουμάνια ντουμάνια

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4557 στις: Μαρτίου 27, 2016, 01:03 »
Αφού έχεις vtc mini δοκίμασεσ να ρυθμίσεις manual το tcr και να ατμίσεις εκεί..??

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4558 στις: Μαρτίου 27, 2016, 01:04 »
Εκτός αν έχει κλειδώσει η αντίσταση πιο ζεστή και ενώ ας πούμε έχει 220 βαθμούς στο mod, κανονικά πάει 310 ξέρω γω γιατί ξεκινάει απο λάθος βάση και έτσι στεγνώνει το βαμβάκι για πλάκα μέχρι να ξανά ποτίσει και να ατμίσει ξανά σε κανά δυό ώρες.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4559 στις: Μαρτίου 27, 2016, 01:29 »
Να υποθεσω οτι σε λειτουργια θερμοκρασιας αν η αντισταση ειναι kanthal ειμαστε ασφαλεις? Και απο θεμα θερμοκρασιας δηλαδη, οχι καρκινογονων ουσιών

@makis206 εχεις καμμια ιδεα πώς λυνεται αυτο? Την αντισταση την κλειδωσα σε θερμοκρασια δωματιου πριν καν ατμισω, ζεστη δεν ηταν

@kotsos75 δεν ξερω αν το μοντακι βγηκε χαλασμενο, αυτο το εκανε απ την αρχη που το αγορασα, τους το ειπα αλλα δεν μου το αλλαζανε. Ετσι το θεμα ειναι τι κανω τωρα. Παντως με το istick40 που ειχα πριν, δεν ειχα προβλημα με αντιστασεις νικελιου. Επισης δοκιμαστηκε με τρεις αλλους ατμοποιητες και εβγαζε την ιδια ενδειξη. Μπορει ομως και το μοντακι να μην ειναι ελαττωματικο και να φταιει κατι αλλο. Αυτο το τελευταιο προσπαθω να ανακαλυψω

@Psitgr, manual  δεν γινεται η ρυθμιση ετσι κι αλλιως? ή κανω λαθος? Αν μπορεις δωσε μου σαφεις οδηγιες...το manual γραφει τα λιγα και συνηθισμενα που ξερουμε. Γιατι δεν καταλαβαινω τι εννοεις

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Είναι η 19η φορά που συμβαίνει αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2016, 01:58 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix