vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 9 χρήστες
zakyn8inos, tapantari, Doubt, Jorge, I.P, manoslykos, JohnDag, bloodlessz, infernity

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3690 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:36 »
Ρε παιδιά πλάκα κάνετε .με 35 ευρώ αξίζει και με το παραπάνω .Δεν έμπλεξα ακόμα με tc αλλά στο power Mode τα πάει πολύ καλά .μην λέτε ότι είναι πεταμένα λεφτά από την στιγμή που πριν 2 χρόνια αγοράζαμε 2 ego 650mah με 1 ce5 και φορτιστή 50 ευρώ .Μπορεί να μην είναι τέλειο αλλά κάνει την δουλειά του και ικανοποιεί τον απλό ατμιστη .

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3691 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:38 »
...μάλλον είμαστε και αρκετοί που δεν έχουν προβλήματα με το μοντάκι.
Π.χ. στην οικογένεια είμαστε τρεις, που ατμίζουμε με Tc mode, Ti gr1 από e-smokeguru και zivipf, χωρίς πρόβλημα. :)


@ Skevos95
Αυτό με την αντίσταση, είναι φυσιολογικό!!! Κρατάει κλειδωμένη την τιμή όταν είναι κρύα και μετά με το fire σου δείχνει τις τιμές σε πραγματικό χρόνο. ...Αλλά η αντίσταση είναι πλέον ζεστή και τιμές είναι υψηλότερες. ;)

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3692 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:48 »
Ο φίλος το πήρε από Ελλάδα 70€. Μακάρι να έδινε μονάχα 35. Επίσης το πήρε για να έχει έλεγχο θερμοκρασίας και ουσιαστικά δεν έχει. Με πείραξε πολύ ρε παιδιά γιατί του το πρότεινα σαν αξιόπιστο και μόνο τέτοιο δεν αποδείχτηκε. Μίλησε με το κατάστημα αγοράς αλλά και με τα κεντρικά και άκρη δεν έβγαλε. Έτσι μου ρχεται να του δώσω τα 70 εγώ και να το κρατήσω για να μου θυμίζει να κρατάω το στόμα μου κλειστό όταν με ρωτάνε τι να αγορασουν.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3693 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:51 »
Ρε παιδιά πλάκα κάνετε .με 35 ευρώ αξίζει και με το παραπάνω .Δεν έμπλεξα ακόμα με tc αλλά στο power Mode τα πάει πολύ καλά

Είπε κανείς ότι δεν παίζει καλά σε power? :hmmm:
Σε tc, που δεν έχεις μπλέξει ακόμη, το μοντάκι έχει θεματάκια με κάποια σύρματα ή τα σύρματα έχουν θέμα με το μοντάκι. Όταν με το καλό το δοκιμάσεις, ίσως έρθεις κι εσύ να κάνεις παράπονα, οπότε το να είμαστε απόλυτοι δεν βοηθάει.
Σε μένα με Ν200 παίζει άριστα, με ss316 UD, παίζει ότι να 'ναι, με NiFe30 επίσης ασταθές, με Nife48 παίζει εξαιρετικά, με Τιτάνιο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη. Θεωρώ ότι ένα θεματάκι με την ακρίβεια ανάγνωσης της αντίστασης, το έχει. Τώρα είναι από τον πόλο, που κάποιοι λένε ότι δεν είναι ο καλύτερος (στο δικό μου κομμάτι φαίνεται άψογος πάντως)?  Είναι από την πλακέτα? Κάτι είναι πάντως. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3694 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:55 »

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει να ξοδεψω παραπανω λεφτα αρκει να παιζει σωστα το οποιοδηποτε μοντ or something.


Λοιπον ξανα δοκιμη..μιας και αφησα για λιγο ατμο και μοντ στην''ψυξη'',και ατμισμα ηρεμα με craven box..


Eκανα το εξης μιας και θυμομουν οτι στο πρωτο ''κρυο'' κλειδωμα ειχα τιμη 0.13,
βιδωνα και ξεβιδωνα τον ατμο στο μοντ χωρις να πατησω fire button και  ''ενοχλησει την κρυα αντισταση,
και ειδα οτι μου εδινε τιμες απο 0.18 μεχρι 0.14.


Μεχρι που για μια στιγμη μου εδωσε τιμη το μοντ 0.12 και κλειδωσα.
Τωρα ατμιζω στους 185 c  στα 11 watt.
Ατμιζει παλι μια χαρα.


Aν και αυτο ειναι λαθος του χρηστη..τι να πω.. :o
Πιστευω οτι εχει καποιο θεμα με τον κονεκτορα του και δεν ανταποκρινεται σωστα στην αναγνωση της αντιστασης.
Για το δικο μου μοντ αναφερομαι παντα.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3695 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:00 »
επειδη μου καηκε το πλαστικο της οθονης ,ειναι κανεις που το εχει για πεταμα σε οτι χρωμα και να ειναι να το παρω σαν ανταλακτικα ...

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3696 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:10 »
Παιδιά, το πραγματικό και μοναδικό ΚΟΥΣΟΥΡΙ που έχει (γιατί ΝΑΙ, είναι ΚΟΥΣΟΥΡΙ αδιαμφισβήτητα!) είναι ότι ΔΕΝ διαβάζει ΣΩΣΤΑ τις αντιστάσεις! Πάντα μα ΠΑΝΤΑ τις διαβάζει πιο ψηλά από όσο πραγματικά είναι! Είτε είναι αντιστάσεις για TC, είτε kanthal για νορμάλ (power mode) άτμισμα...
Και αυτό όσο να 'χει, ΝΑΙ, επηρεάζει τη σωστή λειτουργία του!


Ακόμα και το VT το μεγάλο που όλοι λέγανε για τα μύρια θέματα που και καλά έχει βγάλει, μου τις μετράει πιο σωστά (πάλι ελαφρώς πιο ψηλά, αλλά ελαφρώς) και δουλέυει μια χαρά στο TC. Είτε με νικέλιο, είτε με τιτάνιο.
(Το μόνο αρνητικό του είναι ότι τα ελάχιστα watt για TC είναι στα 30 watt σε σχέση με το Mini που τα ρυθμίζεις όπου γουστάρεις...)


Χωρίς αυτό το ΘΕΜΑ-ΚΟΥΣΟΥΡΙ λοιπόν, το μοντ είναι σούπερ και έχει και πολλές επιλογές.


ΑΥΤΟ είναι που πρέπει να διορθώσουν! Δεν γίνεται να βλέπω απόκλιση από 0,08 ohm έως και 0,12(!) ohm σε σχέση με το ωμόμετρο!!!


Και το πιστεύω ακράδαντα πως αν τις διάβαζε με ΑΚΡΙΒΕΙΑ, θα απέδιδε και με ΑΚΡΙΒΕΙΑ κιόλας...


Το έχω πεί επανειλλημένα αυτό και δεν ξέρω αν η Joyetech μας απαντήσει και ποτέ και μας πεί αν είναι θέμα software ή hardware (πχ ο πόλος)... Να ξέρουμε ΑΝ διορθώνεται ή ΟΧΙ!

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3697 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:21 »
@takkat
Νόμιζα πως άπαξ και κλειδώσει η αντίσταση δεν θα έπρεπε να αλλάζει η τιμή της.. Εγώ πιστεύω πάντως πως είναι απλά glitch του λογισμικού.. Γιατί πχ κλειδώνει την αντίσταση στα 0.20Ω και μετά από 2 ώρες που ξαναπιανω το μοντακι την δείχνει 0.18Ω αλλά με ακαριαιο πάτημα του fire ξαναπάει στην αρχική τιμή. Μάλλον ένα bug είναι στο λογισμικό ☺ συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3698 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:27 »
...Δεν είναι ακριβώς  έτσι τα πράγματα...


Στο παράδειγμα που αναφέρεις, αν η διαφορά (0,20 - 0,18 = 0,02), ήταν μεγαλύτερη και το έβρισκες 0,17 θα κλείδωνε στο 0,17, γιατί θα θεωρούσε ότι είναι η σωστή τιμή σε θερμοκρασία περιβάλλοντος. Και αυτό το κάνει για να προστατεύσει τον χρήστη να μην ατμίσει από λάθος σε υπερβολικά υψηλές θερμοκρασίες. ;)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3699 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:37 »
Αυτο που βλεπετε σαν σκαμπανεβασμα της αντιστασης , ειναι η διαστολη και η συστολη του συρματος.
Βαζουμε κρυο τον ατμ/τη , μετραει στα 0.20Ωμ , ατμιζουμε και βλεπουμε τη διαστολη .
Το αφηνουμε να κρυωση και βλεπουμε τη συστολη.


Εχετε προσεξει οτι αν εχουμε ενα κομματι μεταλλο και το καψουμε , οταν κρυωσει οτι γινεται πιο σκλυρο αν το βαλουμε σε ενα υγρο;;;


Αυτο βλεπετε κι εδω.


Εγω για να πω την αληθεια δεν το εχω δει..... :tongue_smilie: ;D


.......και θα ξαναγραψω κατι που ξερω οτι θα μου την ''πειτε'' κιολας....


Καποτε μαθαμε να στηνουμε αντιστασεις σε εργοστασιακους με πατεντες.
Αυτο ηταν πολυ καλο σχολειο για τους επισκευασιμους.
Σημερα υπαρχει ενα ανωτερο σχολειο , το οποιο θα το πω πανεπιστημιο...... :o
Αυτο το πανεπιστημιο , λεγεται TC...


Δυστυχως αν δεν ειναι 1000% σωστη η αντισταση , τοτε το TC δεν θα αφησει να δουλεψει σωστα το μοντακι...
Οποτε θα πρεπει να ειναι τέλειες οι αντιστασεις για να δουλεψει σωστα το μοντακι αυτο και καθε αλλο.


Εχω τον Eviva στα 0.25Ωμ με NiFe48 και δουλευει τέλεια.
Εχω τον Cthulhu V1 διπλη με SSστα 0.30Ωμ και δουλευει τέλεια.
Εχω τον Le Magister με SS στα 0.30Ωμ ........ και δουλευει πιο χάλια απο το χειροτερο χάλι.
Στον Le Magister ομως εχω λαθος βαμβακι και το ξερω , αλλα βαριεμαι να περασω καινουριο...... :eyesplash: :laugh1:


Και ο Cthulhu και ο Le Magister , εχουν ακριβως το ιδιο στησιμο.
Ο ενας δουλευει , ο αλλος οχι...  Γιατι ;;;
Μη μου πει καποιος οτι εχει καλυτερη τροφο ο Cthulhu , γιατι στον Le Magister το βαμβακι ειναι μεσα στο υγρο , ενω στον Cthulhu υπαρχουν μικρες τρυπες τροφό.....


Αρα το λαθος ειναι δικο μου....


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3700 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:43 »
τι μου θυμησες σαντοκαν ,σε αντισταση ce5 χωρις νον και να πηγαινει το καμενο συνεφο ....αλλα τοτε δεν ειχαμε και επιλογες ,,,τωρα τα εχουμε ολα και ...εγω παντως το κανθαλ δεν το αφηνω ακομα ..

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3701 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:45 »
Το θέμα είναι ότι μας κάνει τα ίδια και στον ναυτίλο με αντίσταση νικελιου. Τόσο γκαντέμης πια?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3702 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:50 »
Και που να εβλεπες με τα Carto και τους Ego....
Εκει να δεις πανηγυρι
Θυμαμαι και τον drum που εστηνε εναν Apolloe G8 (αν θυμαμαι σωστα το ονομα) , με 10 σπειρες σε μια σταλια ποτηρακι...
Aν εχεις ''αγαπη'' ελεγε , ολα γινονται..... :))




Παντου μπορει να σου το κανει φιλε μου THED.
Εισαι σιγουρος οτι οι εργοστασιακες κεφαλες ειναι σε ολα τους ενταξει ;;;
Ποσα παραδειγματα θελεις οτι ειναι χαλια ;;;

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3703 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:54 »
Το μοντ (ή καλύτερα καποια μοντ) έχουν θεμα.

Εντοπίζεται σε δυο διαφορετικες συνιστώσες με ιδιο όμως αποτέλεσμα, το υποτονικο ατμισμα.
Α) Hardware, ο πολος ενδέχεται να ευθυνετε για μεγαλες αποκλεισεις στο διάβασμα της ιδιας αντίστασης.
Β) software, αν έχετε προσέξει το κλείδωμα της αντίστασης λειτουργει μονο προς τα πανω και όχι κατω. Κλειδώνεις αντίσταση και το πρωι την βρίσκεις 0,02 κατω παλι κλειδωμένη και για να ατμισεις σωστα πρεπει να την ξανακλειδωσεις αφου δεήσει και την βρει σαν νεα. Πολλοί ισχυρίζονται ότι το ιδιο παθαίνει και αν κλειδώσεις σε θερμοκρασια δωματίου και βγεις μετα σε χαμηλότερη...

Αυτά τα ειπε και ο Χρηστος παραπάνω, τα είχαμε πει και αλλοι κατά καιρούς, τα βρήκα και στο ecf αλλά και στο φόρουμ της J (για όποιον δεν βαριέται να διαβαζει  : http://social.joyetech.com/forumdisplay.php?fid=143 )

Η εταιρία το γνωριζει, τα παραπονα είναι αρκετα, εχει αλλάξει καποια μοντ και παρολο που συμμετέχει ενεργα στο ανω φορουμ, δεν λεει τιποτα συγκεκριμένο για την ταμπακιέρα...

Παρολα αυτά εγω εξακολουθώ να γουστάρω το μοντακι τρελα!!




 

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3704 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:55 »
Παντως αυτο με την ακριβη μετρηση το εχω & εγω που το χρησιμοποιω αποκλειστικα σε power. Παντα μου βγαζει την αντισταση απο 0.3 εως 0.5 παραπανω  ??? Ακομα & στο παλιο clouporaki την αντισταση την διαβαζει μια χαρα με αποκλιση 0.1 μονο... δεν ξερω αλλα μπορει να ειναι μαπε ο πολος του vtc μαλλον  O0

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix