vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tem, Christos Z, ZoeM, Giannis.B, trabaman, maprix

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5415 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 21:32 »
Άβολη όντως η νέα οθόνη. Έχασε πολύ σε ευκρίνεια. Βέβαια τόσο στο μίνι όσο και στο cuboid έχει διαφορά στην απόδοση προς το καλύτερο σε TC, τόσο με SS όσο  και με  NiFe30. Επίσης στο Cuboid διαβάζει την αντίσταση πιο κοντά στο πραγματικό. Αντί για +0,07 που είχα πάντα εδώ και 6 μήνες΄, κατέβηκε στο +0,02. Επιφυλάσσομαι για νεώτερα από Δευτέρα γιατί φεύγω για τα τελευταία μπάνια στην "Σαν την Χαλκιδική δεν έχει" :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5416 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 23:26 »
Εβαλα την καινούργια έκδοση και μετα το γύρισα παλι στην 4.2 μου εχασε το ss

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5417 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 00:00 »
Αθλιο το νέο interface στο νέο firmware...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5418 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 00:11 »
Συγγνώμη τώρα, ποιος τους είπε ότι αυτό το interface βολεύει;; με δυσκολία βλέπεις τα νούμερα μέσα στα κυκλάκια. Πολύ μικρά...


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5419 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 00:27 »
Εμένα κάτι μου θυμίζει αυτό το preheat...ε tzifos_f1?  ;)
Ωραία ιδέα όντως ειδικά αν κάνει διαφορά...αλλά σε TC δεν νομίζω να έχει νόημα να μπεί αφού μπορείς να του βάλεις υψηλά watt για να πιάσεις πιο γρήγορα τη θερμοκρασία που του έχεις βάλει, τα οποία πέφτουν έτσι και αλλιώς απο τη λειτουργία TC για να μείνει σταθερή αυτή η θερμοκρασία...  :dontknow:
Και στο power mode όσο παίρνεις τζούρα σταθερή μένει η θερμοκρασία...ή αν όχι σταθερή, δεν ανεβαίνει με τους ίδιους ρυθμούς αλλά πολύ αργά και ανάλογα και τα watt που έχεις ρυθμίσει...
Ναι και μένα :)) :)), και συμφωνώ μαζί σου για το TC. Αν και θα είχε και εκεί νόημα αρκεί ο χρήστης να μην βάζει τίποτα τρελές τιμές. Θέλει λίγη δουλίτσα εκεί. Πιο πολύ θα ήθελε ρύθμιση πόσο aggressive θα είναι στον έλεγχο ή ακόμα καλύτερα να ορίζει ο χρήστης max/min θερμοκρασία ή ότι άλλο. Θα μπεί φαντάζομαι σύντομα android και touch screen από τους κινέζους στα modακια τους  και εκεί θα μπορούμε να ζωγραφίξουμε με το δάχτυλο τις καμπύλες θερμοκρασίας ή/και ισχύος που γουστάρουμε. Δεν νομίζω να αργήσουμε να το δούμε αυτό από τους κινέζους βέβαια.

Εγώ από την άλλη περιμένω το μηχανικό και ήδη σπάω το κεφάλι μου για το πως θα μετράω θερμοκρασία & ρεύματα για τις δοκιμές :)) και λέω να αφήσω τα γραφικά για τους άλλους :p

Πάντως το "preheat" ή "προθέρμανση" μπορεί να μην είναι και ο κατάλληλος όρος για αυτή την δυνατότητα, "power boost" ίσως να είναι πιο σωστός.


Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5420 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 00:37 »
Κοίτα να δεις, θερμοκρασία και ρεύματα τα υπολογίζεις πάνω κάτω με ότι έχουμε και ξέρουμε, νόμος του Ohm, TCR, steam engine με τις κατάλληλες ρυθμίσεις... :dontknow:  Εγώ το 'χω το excel έτοιμο   ;D
Εμένα μου έχει έρθει φαντάσου το μηχανικό αλλά δεν κατάφερα να το πάρω σήμερα... :eyesplash:
Περιμένω για τις πρώτες δοκιμές και τα πρώτα χειροπιαστά αποτελέσματα...
Όσο για την αναβάθμιση, επειδή εγώ το χρησιμοποιώ μόνο με σύρματα για TC, δε με βλέπω να την κάνω, ειδικά επειδή δεν φαίνεται και πολύ βολική...
Παρόλα αυτά, πολύ καλή η ιδέα του preheat όντως και νομίζω θα βολέψει kanthalάκηδες κυρίως αφού το nichrome αλλά και το ατσάλι αν δεν κάνω λάθος αρπάζουν πιο γρήγορα...

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5421 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 00:58 »
Σοφή κίνηση από την Joyetech πάντως που δεν το έχει ενεργοποιημένο από default, όπως έχει στο TC default τιμή 235oC & 75W !! :))

Πλέον με τόσες ρυθμίσεις, πρέπει να βάλει και 4ο κουμπι, πλέον των Power/+/-  για να κάνει την ζωή μας πιο εύκολη.

Αποσυνδεδεμένος Sfigos

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape it like u stole it!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5422 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 01:02 »
Και να φορτώσει τουλάχιστον ένα Tetris!!!Τι χαζομάρα παιχνίδι είναι αυτό...

Αποσυνδεδεμένος gdim

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
    • theCoverHeaven
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5423 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 10:51 »
Πράγματι το νέο firmware δουλεύει πολύ καλύτερα (τουλάχιστον σε ss316 που το δουλεύω εγώ) αλλά το interface είναι απαράδεκτο! Γύρισα σε 4.02


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5424 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 11:12 »
Χθεσινοβραδινο περιστατικο. Καθως καθομουν στο μπαλκονι μου και χαζεβα τον δρομο (3ος οροφος ) κατι γιατι φυσαγε κατι γιατι κουνησε το τραπεζι ο σκυλος :eyesplash: :eyesplash: το evic μαζι με τον avocado στο κενο απο τον 3ο . Στο ασανσερ καθως κατεβενα εκλαιγα για το τι θα δω . :wall: :wall:
Το βρισκω το κοιταζω, η μπαταρια στο ενα πεζοδρομιο, το καπακι της μπαταριας στο αλλο.
Το συναρμολογω παλι, παταω το κουμπι και  ;D ;D ;D δουλεβε κανονικα .
Αποτελεσμα κατι γδαρσιματα και εχει φυγει το κατω μαγνιτακι αλλα το καπακι δουλευει .
Ο avocodo και τον ειχα μολις 5 ωρες μας τελειωσε  :'( :'( δεν πειραζει κλονος ηταν .
Η μεγαλη κ@@@@φαρδια ηταν οτι ο δρομος γεματος αυτοκινητα και εκει που επεσε ηταν κενο .
Θα πληρωνα τωρα και κανενα καπο ή ουρανο .

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5425 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 13:35 »
Εβαλα την καινούργια έκδοση και μετα το γύρισα παλι στην 4.2 μου εχασε το ss

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν χάθηκε. Άλλαξε θέση. Τρεις φορές το fire, αλλάζεις mode από το κουμπί +, φέρνεις βόλτα όλα τα mode,βρίσκεις τα TC, πάτημα το κουμπί - για να δεις το μενού και με το κουμπί + θα το βρεις σαν TC SS

Αποσυνδεδεμένος Clopyright

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • My Jeckyl doesn't Hyde...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5426 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 14:10 »
Η μεγαλη κ@@@@φαρδια ηταν οτι ο δρομος γεματος αυτοκινητα και εκει που επεσε ηταν κενο .
Θα πληρωνα τωρα και κανενα καπο ή ουρανο .
Για το καπό και τον ουρανό στα τέτοια σου.... Καναν ανθρωπο μην πλήρωνες....

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5427 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 19:02 »
Ρε παιδιά αν δεν θέλω να ενεργοποιήσω την προθέρμανση που το βάζω(w/sec);Ποιά θεωρείται καλύτερη version;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5428 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 19:29 »
Το time στο off. Τίποτα άλλο

Αποσυνδεδεμένος antonisnik

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5429 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 21:35 »
σημερα και εγω ειπα να κανω την νεα αναβαθμιση κουμπωνω λοιπον το μοντακι στο λαπτοπ και δεν μου το αναγνωριζει ο υπολογιστης.ενω μου δειχνει φορτιση στο μοντ  στο προγραμμα  δεν εμφανιζεται το λογισμικο εκλεισα τον υπολογιστη ξανακατεβασα το προγραμμα αλλα τιποτα.υστερα απο 8 μηνες πρωτη φορα μου το κανει αυτο.εχει κανεις καμια λυση?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364