vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1350 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 22:46 »
Ψάξε στα ποστ μου στο θέμα του Α2 και δες τις φωτογραφίες που έχω βάλει ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 12:15 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1351 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 23:00 »
Εχμ...περίπου αριθμός σελίδας??
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 12:16 από Yiannis Rasta »


Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1353 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 23:55 »
πάρη μπράβο έκανες πολύ καλή επιλογή με τον Α2 ξενοιάζεις από άτμο κατά την γνώμη μου.
όσο για το πρόβλημα που έχεις μήπως

 1.να δοκίμαζες να στρίψεις με 3 ή 4 φιτίλια (με την ποιο ψιλή καρφίτσα που έχεις),θα βοηθήσουν στην καλύτερη απορρόφηση του υγρού.
 2. και αν έχεις φίλτρο ενυδρείου δοκίμασε το αντί του μανίσιου είναι πολύ καλύτερο.
 

μην βιαστείς με τις διαρροές ότι είναι αποτέλεσμα ελλατωματικού σώματος.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1354 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 23:58 »
Για εύκολη λύση στεγανοποίησης σπειρωμάτων, υπάρχει και η Loctite κορυφαία σε αντοχή η 510 (τυχαίο το νούμερο; δε νομίζω :laugh1: ) αλλά και η 542. Ενδεικτικά υπάρχει εδώ κι εδώ.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 29, 2011, 22:52
Την χρησιμοποιούμε στη δουλειά χρόνια τώρα. Η 510 είναι και ανθεκτική στη γλυκόλη ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 22:52 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1355 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 00:09 »
Για εύκολη λύση στεγανοποίησης σπειρωμάτων, υπάρχει και η Loctite κορυφαία σε αντοχή η 510 (τυχαίο το νούμερο; δε νομίζω :laugh1: ) αλλά και η 542. Ενδεικτικά υπάρχει εδώ κι εδώ.

ναι..αλλά αυτό δεν είναι για μόνιμο σπείρωμα? Εμείς το βιδώνουμε-ξεβιδώνουμε.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1356 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 00:18 »
υπάρχει ένα στο link του συνονόματου το οποίο έχει για stainless steel και για σπειρώματα που βιδώνουν-ξεβιδώνουν ;) :)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1357 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 00:26 »
ναι..αλλά αυτό δεν είναι για μόνιμο σπείρωμα? Εμείς το βιδώνουμε-ξεβιδώνουμε.
...όχι, κάνει μια επίστρωση που "πλαστικοποιείται" για στεγανοποίηση. Για ασφάλιση σπειρωμάτων είναι άλλοι οι κωδικοί ;)
Εγω θα προτεινα την 55  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
...κάνει κι αυτή , αλλά είναι τύπου "νήματος".

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1358 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 00:34 »
Μάλιστα. Εκτός από e-shop, σε τι είδους καταστήματα τις βρίσκω?

Πάντως με το τεφλον, η διαρροή σταμάτησε. Θα δοκιμάσω να τοποθετήσω τον σωλήνα ανάποδα (αν βέβαια ταιριάζουν τα σπειρώματα να δω τι θα γίνει)

Βλέποντας τις φωτογραφίες του zalaros, διαπιστώνω πως ο σωλήνας μου δεν φωλιάζει καλά.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1359 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 00:42 »
Praktiker, Leroy, και σε μαγαζιά με εργαλεία/χρωματοπωλεία/υδραυλικά κτλ.


EDIT: αν θέλει κάποιος βοήθεια για το πώς χρησιμοποιείται, ας βάλει μια φωνή ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 01:22 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1360 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 09:04 »
φιλε parpen π΄ροσεξες μηπωσ την ωρα που τον βιδωνεις αν πειανει λίγο φυτιλι τοτε βγάζει λίγα υγρα έξω.Αν δεν είναι κάτι τέτοιο και δεν βιδώνει καλά μήπως θα έπρεπε 1)να μιλήσεις με cetin και 2)με κάποιον που έχει τόρνο.Ισως και κάποια μέλη απο εδώ μέσα να μπορόύσαν να τον φτιάξουν

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1361 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 09:53 »
Ρε παιδια μην τρελαθουμε. Παρη πηγαινε σε ενα τορνο να σου κανει λιγο κωνικο το κατω μερος και ολα θα γινουν. Μαλλον ο φιλος μας πηγε σε αλλο cnc και την πατησε με την παρτιδα. Δεν εινε η λυση να βαλεις αναποδα το σωληνα με την τρυπα επανω ουτε να βαζουμε τεφλον για τις διαρροες.

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1362 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 11:48 »
Παιδιά αν αγοράζατε τον Α2 από κατάστημα στην Αθήνα και παρουσίαζε διαρροή,θα μπαίνατε σε όλη αυτή τη διαδικασία με τόρνους λάστιχα τεφλόν και τάματα,ή θα τον επιστρέφατε στο κατάστημα διαμαρτυρόμενοι για ελαττωματικό προιόν,απαιτώντας αντικατάσταση;;;
Να υπενθυμίσω ότι η αγορά ενός Α2 μαζί με τα παρελκόμενά του στοιχίζει αρκετά :yes:
..και όσο "καλός άνθρωπος" κι αν είναι ο Cetin, θεωρώ ότι οφείλει να αναγνωρίσει το πρόβλημα και να αντικαταστήσει τους ελαττωματικούς με καινούργιους που δεν παρουσιάζουν διαρροή,και όχι να στέλνει σωλήνες της ιδιας ελαττωματικής παρτίδας,και να νομίζει ότι σου έλυσε και το πρόβλημα.. :idiot1:
..άντε γιατί η υπομονή που κάνω εδώ και ένα μήνα μήπως και συνεννοηθώ μαζί με τον κατά τ'άλλα συμπαθέστατο Cetin,έχει και τα όριά της 8)
και στο φινάλε επαναλαμβάνω ότι δεν τον κέρδισα στη λοταρία,τον αγόρασα καινούργιο :wall:

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 11:54 από tiftiants »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1363 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 11:52 »
Ρε παιδια μην τρελαθουμε. Παρη πηγαινε σε ενα τορνο να σου κανει λιγο κωνικο το κατω μερος και ολα θα γινουν. Μαλλον ο φιλος μας πηγε σε αλλο cnc και την πατησε με την παρτιδα. Δεν εινε η λυση να βαλεις αναποδα το σωληνα με την τρυπα επανω ουτε να βαζουμε τεφλον για τις διαρροες.

Γιάννη. Κατόπιν της οδηγίας σου να φάω λίγο το ατσάλι, ώστε να έρθει η τρύπα απέναντι από την αντίσταση, το έκανα και πράγματι ανέβηκαν όλα. Χτύπημα ατμός κλπ. Ίσως βέβαια να φωλιάζει και καλύτερα τώρα, αλλά με αυτό θα ασχοληθώ το Σ/Κ, γιατί δεν είναι να έχω διαρροές εκτός σπιτιού. Οπότε έβαλα ξανά λίγο τεφλόν να είμαι ήσυχος. Βέβαια αν του ανθρώπου δεν πιάνουν τα χέρια τις κάνει τις μαμακίες. Είχα αφήσει τον Bulli επάνω στην CRV μπαταρία (η μια και μοναδική steel που μου έμεινε) και με το σφίξιμο στο βίδωμα, βγήκε η βάση της μπαταρίας, ξεκόλλησαν και τα καλωδιάκια.

Τεςπα..έστειλα mail στο Cetin για το πρόβλημα.

Τώρα όταν λες να μου κάνει λίγο κωνικό το κάτω μέρος, τι εννοείς?


Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1364 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 12:19 »
Φίλε parpen θα σου πρότεινα να ζητήσεις από τον Cetin άμεση αντικατάσταση του Α2 και να μην μπεις στη διαδικασία αναμονής για καινούργιο σωλήνα,γιατί εμένα μου έστειλε τρεις,νά'ναι καλά,ελαττωματικούς  :idiot1:
Και σε τόρνο που πήγα  δεν κατάφερα να λύσω το πρόβλημά μου δυστυχώς(ο zalaros τα κατάφερε) :eyesplash:
..και όπως σωστά είπε ο φίλος VRS5, αν δοκιμάσεις να κάνεις σε τόρνο το κάτω μέρος λίγο κωνικό μπορεί και να βρεις τη λύση,όμως θα πρέπει ο μάστορας να υπολογίσει και τη σωστή θέση που θα πέφτει η τρύπα αλλά και το ύψος της που θα αλλάξει γιατί ο κώνος θα τερματίζει πια..
με λίγα λόγια.. :idiot1:
..και για να μην παρεξηγηθώ,να αναφέρω ότι ο Α2 είναι για μένα ο καλύτερος ατμοποιητής που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 12:28 από tiftiants »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42437 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos