vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, TasMan, Lazy Dog, aenaos, camber, lagoudakis, Milarepa, antiklitos140

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #735 στις: Ιουλίου 12, 2011, 14:16 »
Παιρνεις αυτα και καθαρισες. Εινε αρκετα. Τα παιδια εχουν πει οτι εινε ιδια
http://www.heaven-gifts.com/product-231.html

Παραλίγο φιάσκο...  Πάρε παρατήρηση που έκανα...
http://www.heaven-gifts.com/product-231.html διαθέσιμα (αλλά για e-pipe)
http://www.heaven-gifts.com/product-237.html μη διαθέσιμα (για cigar)
Είναι λες τα ίδια?

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #736 στις: Ιουλίου 12, 2011, 15:01 »
Νομιζω οτι εινε το 2υτερο αλλα ας απαντηση και καποιος που τα εχει για πιο σιγουρα.
Αναφερετε και εδω :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1608.1350.html
Διαβασε και λιγο πιο κατω.

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #737 στις: Ιουλίου 12, 2011, 18:17 »
Παραλίγο φιάσκο...  Πάρε παρατήρηση που έκανα...
http://www.heaven-gifts.com/product-231.html διαθέσιμα (αλλά για e-pipe)
http://www.heaven-gifts.com/product-237.html μη διαθέσιμα (για cigar)
Είναι λες τα ίδια?

Ναι το δεύτερο είναι. Τα e-cigar πρωτοεφάρμοσαν αυτά τα φιλτράκια στα cigar τους και συγκεκριμένα η RUYAN.
Αυτά έχω πάρει και εγώ και πιστεύω ότι είναι τα καλύτερα φιλτράκια. Ούτε φίλτρα ενυδρείου ούτε blue foam ούτε τίποτα πιάνει μια μπροστά σε αυτά.
Απλά καλά είναι να τα πάρεις σε μεγάλη συσκευασία για να συμφέρει όπως εδώ.
http://www.heaven-gifts.com/product-236.html

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #738 στις: Ιουλίου 12, 2011, 23:27 »
Όντως αυτά τα φιλτράκια έχουν ένα υλικό μέσα που δε μοιάζει με κανέναν από τους πολυεστέρες που συναντάμε συνήθως.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #739 στις: Ιουλίου 12, 2011, 23:36 »
Σήμερα  παρελαβα  τον Α2  τον  κανονικό.  Οι εντυπώσεις μου είναι αυτές  που έχουν χιλιοαναφερθεί σε αυτό το νήμα.   :thumpup:  Τον άτμισα  όπως  τον παρέλαβα  .  Η  αντίσταση και το φυτίλι ήταν  τοποθετήμ'ενο ακριβώς  πάνω από τις  βίδες και όχι στο πλάι όπως  λένε οι περισσότεροι.  Στην  βάση που υπάρχουν οι βίδες  δεν έχει καμια απολύτος  διαφορά με τον τανκ.   Πήρα  τον τανκ και έκανα  μια  αντίσταση στα  3, 4 ωμ για  να   ατμίσω στα 6 βολτ  .  Μετά  πήρα  τα  υπόλοιπα  κομάτια  του κανονικου  και τα έβαλα  πάνω στην βαση του τανκ.  Έτσι έχω  2  Α2  ένας  για τα 3,7  και ένας  για τα 6. :D :D  και παίζω αναλογα  κανονικός  ή τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #740 στις: Ιουλίου 12, 2011, 23:46 »
Σήμερα  παρελαβα  τον Α2  τον  κανονικό.  Οι εντυπώσεις μου είναι αυτές  που έχουν χιλιοαναφερθεί σε αυτό το νήμα.   :thumpup:  Τον άτμισα  όπως  τον παρέλαβα  .  Η  αντίσταση και το φυτίλι ήταν  τοποθετήμ'ενο ακριβώς  πάνω από τις  βίδες και όχι στο πλάι όπως  λένε οι περισσότεροι.
Μανο για προσεχε αυτο με την αντισταση διοτι θα σου καψει το φιλτρο. Απλα η βαση προοριζοταν για τον τανκ γι'αυτο το λογο ειχε την αντισταση απο πανω. Κανεις δεν εινε ετσι απο τους κανονικους. Η επιλογη δικη σου.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #741 στις: Ιουλίου 12, 2011, 23:52 »
Μανο για προσεχε αυτο με την αντισταση διοτι θα σου καψει το φιλτρο. Απλα η βαση προοριζοταν για τον τανκ γι'αυτο το λογο ειχε την αντισταση απο πανω. Κανεις δεν εινε ετσι απο τους κανονικους. Η επιλογη δικη σου.

Το άλλαξα  το απόγευμα  το έβαλα  στο πλαι.  Είναι παράξενο  όμως  γιατι το είχε  από πάνω  γιατί  το δέσιμο στο φυτίλι  ήταν  για  τον κανονικό ,  δεν  ήταν  σαν του τανκ που είναι λίγο το φυτίλι. 

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #742 στις: Ιουλίου 12, 2011, 23:54 »
Απλα δεν το ειχαν κοψει  ;)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #743 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:15 »
Και γω ευτυχης κατοχος και των δυο . Σιγουρα ο Α2 ειναι πολυ ευκολοτερος στην δημιουργια αντιστασης και πιο ευχρηστος λογο μεγεθους . Απ, την αλλη , θελει γεμισμα καθε τρεις και λιγο ( ακομα και με τον εξυπνο τροπο του SEB ) . H γευση του υγρου ειναι αρκετα εως πολυ στεγνη ( βεβαια αυτο δεν το λες απαραιτητα κακο... ) Το πλαστικο στην ακρη μου εχει καει και στα 2 φιλτρα που εχω και αυτο με εχει προβληματισει λιγο . Αναγκαστικα και τα εκοψα γυρω στον μισο ποντο με μαχαιρακι για τον φοβο των Ιουδαιων . Αυτο εχει σαν αποτελεσμα ακομα λιγοτερη αυτονομια  :(   Στο ιαττυ... αν σου κατσει η αντισταση .....βρισκεσαι στο πανθεον της απολυτης τζουρας . Η γευση απλα απογειωνεται !! Παρα πολυ μεγαλη αυτονομια υγρου και πανευκολο γεμισμα . Δυστυχως.. κι αυτο το προιον , οπως ολα φανταζομαι της GG line ( εχω ggts + avs + ufs ) ειναι μανουρατζιδικο . Λυσε δεσε σφιξε τεντωσε απλωσε.... Ενα κι ενα για να φυγεις απο τον μοντελισμο και ν,ασχοληθεις με το αντικειμενο . Περιμενω με αγωνια απλο συρμα να συνεχισω τα πειραματα .

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #744 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:26 »
Απ, την αλλη , θελει γεμισμα καθε τρεις και λιγο ( ακομα και με τον εξυπνο τροπο του SEB ) .  .

Ποιος  είναι αυτός  ο τρόπος  .  Εγώ  βγάζω το πολυεστερικό και γεμίζω  μέχρι την μέση και μετά  ρίχνω άλλες 5-6 σταγόνες.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #745 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:43 »
Ποιος  είναι αυτός  ο τρόπος  .  Εγώ  βγάζω το πολυεστερικό και γεμίζω  μέχρι την μέση και μετά  ρίχνω άλλες 5-6 σταγόνες.
Αυτο ακριβως , γιατι μεχρι να το μαθω απο τον SEB , απλα ξεβιδωνα και εσταζα απο πανω , με αποτελεσμα να δειχνει γεματο με 5-6 σταγονες  ενω δεν ηταν.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:40
Αυτο, με την καμενη ακρη δεν εχει τυχει σε κανεναν ??  :hmmm: Δεν εχετε δει αλλειωση του πλαστικου στην ακρη ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:40 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #746 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:48 »
το είχα δει από φιλτράκια από 901 και το έκανα  και εδώ. 

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #747 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:55 »
Επειδή δεν γούσταρα  μπαμπάκια και υαλοβάμβακες έκανα μια πατέντα και μου έκατσε πολύ καλά. Μιλάμε για καθαρό φίλτρο χωρίς υαλοβάμβακα, αλουμινόχαρτο, ΡΤΒ ή οτιδήποτε άλλο.
Πήρα λοιπόν ένα επιστόμιο από 510 ατμο και μια λωρίδα πλέγμα αυτό που βγάζουμε από τον ego t (προσπαθήστε να ξετυλίξετε το πλέγμα χωρίς να κοπεί)
Έβγαλα τα 2 καπάκια του επιστόμιου και κράτησα το πρώτο (έχει δύο αυτάκια από την μέσα πλευρά)
Έκοψα το επιστόμιο περίπου 5-6 χιλ (έχει μέσα μια πατούρα- έκοψα μέχρι εκεί)
Έκανα μια τρύπα στο καπάκι λίγο λιγότερο από την εσωτερική του διάμετρος.
¨Εκοψα το πλέγμα ώστε να έχει πλάτος περίπου 3 χιλ, το τύλιξα χαλαρά πάνω στην βελόνα του cetin και το στρίμωξα στο καπάκι ανάμεσα στα δυο αυτάκια
Σφήνωσα το κομμένο επιστόμιο στο φίλτρο του Α2 (εννοείται ότι έβγαλα τον πολυεστέρα) αφήνοντας έξω περίπου 2 χιλ. Σφηνώνει τέλεια.
Γέμισα υγρό, έβαλα το καπάκι και έτοιμο!!! Παίρνει 38 σταγόνες. Έχει πολύ καλή τροφοδοσία και μηδενικές διαρροές.
Σίγουρα θα σηκώνει βελτιώσεις. Δοκιμάστε το!!!
Edit: Μια μικρή διόρθωση. Το τύλιγμα του πλέγματος το έκανα χωρίς βελόνα. Αφού το τοποθέτησα στο καπάκι άνοιξα λίγο την τρύπα που είχε στο κέντρο με την βελόνα του cetin. Αν το τυλίξετε με την βελόνα πιθανόν να σας βγει μεγάλη η τρύπα
Τέρμα για μένα τα πολυεστερικά και λοιπά μπαμπακοειδή από τις 28/6  8)

Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #748 στις: Ιουλίου 13, 2011, 21:21 »
Αυτο, με την καμενη ακρη δεν εχει τυχει σε κανεναν ??  :hmmm: Δεν εχετε δει αλλειωση του πλαστικου στην ακρη ?

Έχει τύχει σε μένα με ατμοποιητή από ανοξείδοτο ατσάλι υπερβολικό ασταμάτητο άτμισμα και προφανώς υπερβολικό βίδωμα στο πιπάκι. Αλλά μια φορά έγινε από τότε το έχω πιο χαλαρό το πιπάκι στον ατμοποιητή και δεν έχω προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #749 στις: Ιουλίου 13, 2011, 21:31 »
Έτυχε και σε μένα, όσο για το πιπάκι, αν δεν το βιδώσεις τέρμα, νομίζω πως παίρνει αέρα και από κεί και δεν δίνει την αναμενόμενη γεύση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42507 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538422 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60510 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos