vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, karasarinis, zalaros

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #690 στις: Ιουλίου 07, 2011, 23:52 »
Χμμμμ, ο κλασικός όπως είπα "σκοτώνει". Ο τανκ απο τη μέχρι τώρα χρήση, μου φαίνεται οτι στεγνώνει με απανωτές, αλλά δεν έχω ασχοληθεί πολύ μαζί του ως τώρα. Το σαββατοκύριακο, θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη.
Απλά για την ιστορία, να πω πως ο τανκ μου ήρθε "τρύπιος", δεν χρειάστηκε να κάνω εγώ την τρύπα αερισμού.

Μου αρκεί...
Πάνω από το ΄΄σκοτώνει΄΄ δεν παίζει κάτι άλλο, οπότε με καλύπτεις...
Απλά είχα κάποιους ενδοιασμούς όσον αφορά τον Τ, χωρίς βέβαια να τον απαξιώνω...

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #691 στις: Ιουλίου 08, 2011, 01:13 »
Γαβριήλ, νομίζω ότι η αναβάθμιση του Α2 σε τανκ, μπορεί ίσως να γίνει και με ένα παλιό ατμοποιητή eGo T, κόβοντας στο κατάλληλο σημείο, και προσθέτοντας πρεσαριστό σπείρωμα. Φυσικά δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά ίσως και να γίνεται  :hmmm:.

Συνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #692 στις: Ιουλίου 08, 2011, 19:59 »
Πωωωωωωωωωωωω :yes: Τι ατμίζω τόσο καιρό :wall: Έπλεξα την πρώτη μου αντίσταση πριν από λίγο και έχω πάθει πλάκα ;D Δεν δοκίμασα καν αυτή που έχει έτοιμη ο cetin. Έβαλα κατευθείαν φίλτρο ενυδρείου sera και ευχαριστιέμαι άτμισμα :respect: Είχα ένα θεματάκι στην αρχή γιατί είχα πολύ καλή γεύση, πολύ καλό χτύπημα αλλά δεν είχα σχεδόν καθόλου ατμό :confused1: :o Είχα ξεχάσει να ρυθμίσω το ύψος της αντίστασης ως προς την τρύπα και ήταν πιο ψηλά. Μόλις την ρύθμισα στο ύψος της τρύπας όλα καλά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #693 στις: Ιουλίου 08, 2011, 20:32 »
Στα   πόσα  βολτ  ατμίζεται τον α2 οι περισσότεροι?  Εγώ  είμαι  σταθερά  6 - 7,4 μόνο την πρώτη φορά  τον άτμισα στα 3,7 με  χαμηλη αντίσταση 3 σπείρες.

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #694 στις: Ιουλίου 08, 2011, 20:39 »
3,7, τα μόνα που διαθέτω... Χαμηλή αντίσταση

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #695 στις: Ιουλίου 08, 2011, 21:24 »
Για τους λατρεις των ατμοποιητων με αμπουλα(tank) ο Α2-Τ δεν ειναι αξιος των προσδοκιων τους?!Αν καποιος ειναι κατοχος του μπορει να διευκρινησει πως ειναι απο αποψη χτυπηματος,γευσης κ ατμου(δηλ ικανοποιητικος)?Και ποσα ml γεμιζει η αμπουλα του?

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #696 στις: Ιουλίου 08, 2011, 21:43 »
Steam, έχω τον τανκ 2 μέρες τώρα αλλά δεν ασχολήθηκα ακόμα πολύ μαζί του. Θα σου απαντήσω σε αυτά που ξέρω σίγουρα μέχρι τώρα.
Η αμπούλα του είναι ακριβώς αυτή που φοράει ο eGo T, αλλά με μαλακό καπάκι σιλικόνης (μπορείς δλδ να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε αμπούλα eGo T).

Το παρακάτω είναι απλά μια εικασία:
Τη γεύση και το χτύπημα τα ρυθμίζεις ανάλογα τα Ωμ της αντίστασης μάλλον (ακόμα δεν άλλαξα αντίσταση και δεν μπορώ να πώ με σιγουριά).

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #697 στις: Ιουλίου 08, 2011, 21:51 »
Steam, έχω τον τανκ 2 μέρες τώρα αλλά δεν ασχολήθηκα ακόμα πολύ μαζί του. Θα σου απαντήσω σε αυτά που ξέρω σίγουρα μέχρι τώρα.
Η αμπούλα του είναι ακριβώς αυτή που φοράει ο eGo T, αλλά με μαλακό καπάκι σιλικόνης (μπορείς δλδ να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε αμπούλα eGo T).

Το παρακάτω είναι απλά μια εικασία:
Τη γεύση και το χτύπημα τα ρυθμίζεις ανάλογα τα Ωμ της αντίστασης μάλλον (ακόμα δεν άλλαξα αντίσταση και δεν μπορώ να πώ με σιγουριά).
Καλως,θα περιμενω τοτε εντυπωσεις σου οταν το χρησιμοποιησεις πιο εντατικα!Yποθετω,οταν λες οποιουδηποτε,εννοεις του απλου ego-Τ κ οχι του μεγαλου(τυπου Β)?!
Το κλασσικο,που εισαι κ ευχαριστημενος απ οτι καταλαβα,ειναι τυπου cartomizer κ αν θες να αλλαξεις γευση κανεις τα γνωστα προτηνομενα "κολπα" οπως στο Hybrid ή απλως δεν αλλαζεις γιατι εχεις επιλεξει μια συγκεκριμενη κ τερμα?!

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #698 στις: Ιουλίου 08, 2011, 21:57 »
Καλως,θα περιμενω τοτε εντυπωσεις σου οταν το χρησιμοποιησεις πιο εντατικα!Yποθετω,οταν λες οποιουδηποτε,εννοεις του απλου ego-Τ κ οχι του μεγαλου(τυπου Β)?!
Το κλασσικο,που εισαι κ ευχαριστημενος απ οτι καταλαβα,ειναι τυπου cartomizer κ αν θες να αλλαξεις γευση κανεις τα γνωστα προτηνομενα "κολπα" οπως στο Hybrid ή απλως δεν αλλαζεις γιατι εχεις επιλεξει μια συγκεκριμενη κ τερμα?!

Δεν το κατάλαβα μπορείς λίγο να το εξηγήσεις  :dontknow: :dontknow:

Εννοείς τον Α2 όταν λες  cartomizer και όχι τον Α2-Τ?

στον Α2 μπορείς να βγάλεις τον πολυεστέρα και να τον καθαρίσεις πολύ ποιώ εύκολα από ότι σε cartomizer (που δεν βγαίνει )

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2011, 22:04 από Zioa »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #699 στις: Ιουλίου 08, 2011, 22:02 »
o A2 απ οτι καταλαβα,φιλε Zioa,ειναι cartomizer εννοωντας φιλτρο+ατμοποιητης μαζι(2-1)!

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #700 στις: Ιουλίου 08, 2011, 22:05 »
Όχι δεν είναι  cartomizer είναι χωριστά

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #701 στις: Ιουλίου 08, 2011, 22:09 »
Όχι δεν είναι  cartomizer είναι χωριστά

Το φιλτρο,ειναι χωριστο απ τον ατμοποιητη?Μπορεις να παρεις δηλ. 2-3 κ να χεις για να το χρησιμοποιεις με οποια γευση θες?Αν κ δε βλεπω ανταλλακτικο φιλτρο παρα μονο 1 της συσκευασιας!Αρα ειναι σαν cartomizer,νομιζω!

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #702 στις: Ιουλίου 08, 2011, 22:16 »
Το φιλτρο,ειναι χωριστο απ τον ατμοποιητη?Μπορεις να παρεις δηλ. 2-3 κ να χεις για να το χρησιμοποιεις με οποια γευση θες?Αν κ δε βλεπω ανταλλακτικο φιλτρο παρα μονο 1 της συσκευασιας!Αρα ειναι σαν cartomizer,νομιζω!
http://www.bulli-smoker.de/zubehoer2/a1-zubehoer/index.html

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #703 στις: Ιουλίου 08, 2011, 22:19 »
Με αποστομωσες! :P
Aρα για αλλαγη γευσης απλα περνεις 2-3 να χεις κ γεμιζεις!Ευχαριστω,Zioa.

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #704 στις: Ιουλίου 08, 2011, 22:19 »
Ναι, του απλού eGo T οι αμπούλες ταιριάζουν (γύρω στο 1ml νομίζω).
Όσο για την αλλαγή γεύσης, τα πράγματα είναι πιο εύκολα. Οι περισσότεροι παλιοί κάτοχοι, κατάλαβα πως αλλάζουν τον υπάρχον πολυεστέρα στο επιστόμιο με κάποιο φίλτρου ενυδρείου. Οπότε, αν θέλεις άμεση αλλαγή γεύσης, πετάς το παλιό και βάζεις νέο φίλτρο (το φίλτρο είναι εντός του επιστομίου). Εγώ που δεν πήρα ακόμα ενυδρείου απλά βγάζω τον πολυεστέρα, τον στραγγίζω (όπως θα στράγγιζες ένα σφουγγάρι), το τοποθετώ στο επιστόμιο, γεμίζω και έτοιμος.
Μια καλή εναλλακτική λύση είναι να έχεις περισσότερα του ενός επιστόμια (χρήσιμο και στην περίπτωση που σπάσει κάποιο λόγω πτώσης ίσως). Πρακτικά με αυτόν τον τρόπο θα είναι σαν να αλλάζεις αμπούλα σε eGo T.
Για τη σύγκριση τώρα με το Hybrid, όπου ο πολυεστέρας είναι ενσωματωμένος στο κάρτο, σου λέω απλά πως για να βγάλεις και να ξαναβάλεις το φίλτρο-πολυεστέρα στο επιστόμιο του Α2 χρειάζεσαι περίπου 5".
Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα με τον τρόπο που τα εξηγώ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2011, 02:53 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1604 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12