vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #570 στις: Ιουνίου 23, 2011, 17:12 »
Και τον κανονικό α2  και το τανκ. Δυο διαφορετικούς

Γιατί όμως; ρώτησες αν γίνεται με έναν Α2 να έχεις και τα δύο συστήματα - εξαρτήματα;
Προφανώς πρέπει να γίνεται...

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #571 στις: Ιουνίου 23, 2011, 17:17 »
Γίνεται Γαβριήλ αν δεις στην προηγούμενη σελίδα τα 2 βίντεο που έχει,το δεύτερο είναι η αναβάθμιση. Απλά θέλει μια τρυπούλα να κάνει  ο κάτοχος.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #572 στις: Ιουνίου 23, 2011, 17:24 »
Γιατί όμως; ρώτησες αν γίνεται με έναν Α2 να έχεις και τα δύο συστήματα - εξαρτήματα;
Προφανώς πρέπει να γίνεται...

Δεν ρώτησα  . Είδα  με ποιον τρόπο   γίνεται ο κανονικός τανκ και δεν   ήθελα να μπλέξω  σε περιπέτειες  οπότε παρήγγειλα και τους δυο ατόφιους.

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #573 στις: Ιουνίου 23, 2011, 21:31 »
Μια απορία...........είδα το βιντεάκι της μετατροπής του κλασικού a2 σε a2-tank και λέει ότι πρέπει να κανεις μια τρυπα στο πλάι για να παίρνει αέρα, γιατί?
Ο a2 tank παίρνει από αλλου? ( π.χ. από κάτω ) δε μπορώ να το καταλάβω. :wall:
*EDIT-
Τι εννοείς Μάνο και τα δύο;
Δύο διαφορετικούς Α2 ή απλά έναν με δύο διαφορετικά εξαρτήματα - απολήξεις (Τ και dripping) ;
Υπάρχει μετατροπή του a2 για Dripping?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2011, 21:42 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #574 στις: Ιουνίου 23, 2011, 21:45 »
Νομίζω πως στον κλασικό Α2 μπορούσες να βάλεις την αντίσταση όπου νάναι, πλάγια, ενδιάμεσα, πάνω απο τις βίδες, επειδή τα κομμάτια φιτιλιού που εξείχαν απο την αντίσταση, φρόντιζαν για τη ροή υγρού σε αυτή. Στον Τ πρέπει να βρίσκεται πάνω απο τις βίδες για να ακουμπά πάνω το φιτίλι, μιας και χρησιμοποιείς πλέον 2 κομμάτια φιτίλι, ένα για την αντίσταση και ένα για τη ροή από το tank. Έχει πολλές φορές ειπωθεί πως η θέση της τρύπας έχει άμεση σχέση με την παραγωγή ατμού, οπότε αφού σηκώνεται η αντίσταση πάνω απο τις βίδες, καλό είναι να γίνει και η τρύπα πιο ψιλά.
 

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #575 στις: Ιουνίου 23, 2011, 21:49 »
Νομίζω πως στον κλασικό Α2 μπορούσες να βάλεις την αντίσταση όπου νάναι, πλάγια, ενδιάμεσα, πάνω απο τις βίδες, επειδή τα κομμάτια φιτιλιού που εξείχαν απο την αντίσταση, φρόντιζαν για τη ροή υγρού σε αυτή. Στον Τ πρέπει να βρίσκεται πάνω απο τις βίδες για να ακουμπά πάνω το φιτίλι, μιας και χρησιμοποιείς πλέον 2 κομμάτια φιτίλι, ένα για την αντίσταση και ένα για τη ροή από το tank. Έχει πολλές φορές ειπωθεί πως η θέση της τρύπας έχει άμεση σχέση με την παραγωγή ατμού, οπότε αφού σηκώνεται η αντίσταση πάνω απο τις βίδες, καλό είναι να γίνει και η τρύπα πιο ψιλά.
Μα δε λέω γιατί γίνεται η τρυπα ψιλά......αλλα γιατί πρέπει να κανεις εσύ την τρυπα στο update kit
Ο a2-T που έχει ακριβώς την τρυπα?
*EDIT-Ουσιαστικά το μονο που αλλάζει από τον κλασικό στον a2-T είναι το πάνω σώμα όλο το υπόλοιπο είναι το ίδιο, οποτε θα έπρεπε να έχει από την αρχή τρυπα, εκτος και αν το a2-T έχει και διαφορετική βάση οποτε εκεί αλλάζει.
Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να κανεις τον a2 να έχει drip tip?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2011, 21:59 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #576 στις: Ιουνίου 23, 2011, 22:02 »
Μα δε λέω γιατί γίνεται η τρυπα ψιλά......αλλα γιατί πρέπει να κανεις εσύ την τρυπα στο update kit
Ο a2-T που έχει ακριβώς την τρυπα?
*EDIT-Ουσιαστικά το μονο που αλλάζει από τον κλασικό στον a2-T είναι το πάνω σώμα όλο το υπόλοιπο είναι το ίδιο, οποτε θα έπρεπε να έχει από την αρχή τρυπα, εκτος και αν το a2-T έχει και διαφορετική βάση οποτε εκεί αλλάζει.
Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να κανεις τον a2 να έχει drip tip?

Την κάνεις μόνος σου για να πέσει ανάμεσα στις 2 βίδες. Γι' αυτό και σημειώνει το σημείο αυτό με μαρκαδόρο.

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #577 στις: Ιουνίου 23, 2011, 22:06 »
Αυτό πρέπει να ισχύει για τις αναβαθμίσεις απο κλασικό σε Τ. Στέλνοντας σου το μεταλλικό εξάρτημα στο οποίο πρέπει να γίνει η τρύπα, δεν μπορεί να γνωρίζει που ακριβώς θα πέσει η τρύπα σε σχέση με την αντίσταση, αν το βιδώσεις στον κλασικό Α2 σου. Γιαυτό το σημαδεύει με το μαρκαδόρο, σε σχέση με τη βάση στην οποία το βιδώνει.
Έτσι τουλάχιστον νομίζω...  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #578 στις: Ιουνίου 23, 2011, 22:14 »
Δε νομίζω ότι είναι αυτό. Aμα δεις το video του ετοιμου a2-T θα δεις ότι ούτε εκεί έχει τρυπα, οποτε νομίζω ότι μάλλον αλλου είναι το θέμα, μήπως έχει αλλάξει τον τρόπο που τραβάει αέρα? Γιατί αλλιώς είναι πολύ κουλό να αγοράσεις κάτι και με το που θα το βγάλεις από το κουτί να πρέπει να το πας για σκάλισμα και τρύπες.

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #579 στις: Ιουνίου 23, 2011, 22:17 »
Μα στον έτοιμο, έχει και τα δύο κομμάτια αυτός, στο upgrade kit, έχεις εσύ το κομμάτι με την αντίσταση ΣΟΥ, και σου στέλνει το μεταλλικό που βιδώνει πάνω στην αντίσταση ΣΟΥ. :)

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #580 στις: Ιουνίου 23, 2011, 22:31 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Βρε αυτό σου λέω ότι ο έτοιμος δεν έχει τρυπα καθόλου.
Δεν είναι δηλαδή το θέμα ότι στην μια περίπτωση έχει και τα 2 κομμάτια οποτε ξέρει που πρέπει να πέσει η τρυπα ενώ στην άλλη πρέπει να το κανεις εσύ.
Δες το video στα 20 sec που το ξεβιδώνει και πες μου άμα βλέπεις πουθενά τρυπα εσύ, γιατί εγώ δεν είδα τίποτα.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AOsBpnRZwt0[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #581 στις: Ιουνίου 23, 2011, 22:41 »
 :)) :)) :)) Αν και το ξεφτιλίσαμε  :respect: :respect:, φαντάσου ότι ο "έτοιμος" που βλέπεις στο βίντεο, αποτελείται απο την αντίσταση του κλασικού Α2 που χρησιμοποιούσε ο ίδιος, και αγόρασε απο τον εαυτό του το upgrade  :confused1: :confused1: :confused1:, και έκανε αυτό που θα κάναμε και μείς με τον δικό μας  8) 8) 8).
Τώρα αν εννοείς, γιατί ονόμασε το βίντεο Bulli-Smoker A2-T Atomizer, και όχι Bulli-Smoker A2 Upgrade Kit (T), δεν το ξέρω...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #582 στις: Ιουνίου 23, 2011, 22:53 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :heat: :heat: :heat:Το θέμα το G...... και πέθανε, αλλα δε πειράζει. Απλά είπα μιας και στο video δεν δείχνει να έχει κάποια τρυπα πάνω στον a2-T υπέθεσα ότι έχει κάνει τον καινούριο να τραβάει αέρα από το σπείρωμα του 510 από κάτω, οποτε οποιος αγόραζε το upgrade μονο οποτε θα είχε το παλαιού τύπου a2 που δε ρουφάει αέρα από κάτω θα έπρεπε να ανοίγει τρύπες. Τώρα άμα μετά αφού τελειωσε το video με την παρουσίαση πήγε και έκανε τρυπα για να το καπνίσει δε θα το μάθουμε. :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος billypapa

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Take it easy !!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #583 στις: Ιουνίου 25, 2011, 20:45 »
Παιδιά λέω να πάρω ένα Α2 άλλα έχω μπερδευτεί λίγο, μπηκα και στο site του bulli.
Εγω βασικά αυτο που θελω ειναι να παρω κατι πολυ πολυ καλο και να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Τι θελω να πω με αυτο: Να μπορω να το παρω στην βόλτα μου εξω οπως το ego-t.
Ας είναι και λιγο ποιο μεγαλο αλλα οχι να ειναι και σαν καραμπινα ;D
Να μην έχω διαρροές, και να έχω καλή αυτονομία και σε υγρό τουλάχιστον 1ml  άλλα και σε μπαταρία.
Και εννοείτε να είναι κορυφαία ποιότητα. H τιμή δεν με πειράζει εσείς τι προτείνετε?
Είδα Bulli , GG άλλα αν υπάρχει κάτι ακόμα καλύτερο ας με ενημερώσει κάποιος.
Το ότι αλλάζουμε  φιτίλι και αντιστάσεις τα έχω δει δεν έχω πρόβλημα.
Ευχαριστώ πολύ Βασίλης!


Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #584 στις: Ιουνίου 27, 2011, 13:51 »
Πριν λίγο έλαβα το κιτ του Α2-Τ έκανα τη τρύπα, έφτιαξα τα φιτίλια όλα καλά,
Στην αρχή δούλευε χωρίς διαρροές αλλά όσο πύρωνε ακούς βρασμό από κάτω,
Έχει μικροί διαρροή, μπορεί να μην έχω κάνη καλά το φιτίλι με το πλέγμα θα δήξη στο δεύτερο.
Αλλά από ντουμάνι συνεχίζει ακάθεκτος ο Α2

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538496 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238882 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12