vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

246 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, dkostas, Sergios, Aoratix, Doubt

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #330 στις: Μαΐου 05, 2011, 22:18 »


Αν εννοείς το φιτίλι πλέον μετρώ 7-8cm το διπλώνω στα 4 χωρις τύλιγμα (βγαίνει πολύ κοντό) και πάνω του τυλίγω πότε 5 πότε 6 σπέιρες.
Το πιο μακρυ φιτίλι καμμια φορά καλύπτει την τρύπα όπως βιδώνει το επιστόμιο κι τοτε είναι που δεν τραβά αν δεν το παραμερίσω κάπως.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #331 στις: Μαΐου 05, 2011, 22:23 »
Πάντως , σε αντίθεση με τον Α1 που με ταλαιπώρησε, στον Α2 η τρύπα αερισμού είναι σε σωστό σημείο, δηλ κάθετα με την ευθεία των βιδακιών. Νομίζω ότι αυτό είναι ένα σημαντικό στοιχείο διαφοροποίησης στα mods του certin. Στο δικό μου δεν είναι 100% κάθετη , ας πούμε 80%



Παράθεση
Αν εννοείς το φιτίλι πλέον μετρώ 7-8cm το διπλώνω στα 4 χωρις τύλιγμα (βγαίνει πολύ κοντό) και πάνω του τυλίγω πότε 5 πότε 6 σπέιρες.
Με το φιτίλι δεν κωλύομαι, για το σύρμα ρωτάω, αλλά δεν είναι πολλές 5-6 σπείρες ?  Στα 3.7 V  ατμίζεις panos ?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #332 στις: Μαΐου 05, 2011, 22:24 »
Εμένα με 4 σπείρες στο eGo μου είναι υπερβολικά δυνατό πάντως .


Η μονη μου διαφορά είναι ότι δεν χρησιμοποιώ το ακέφαλο καρφί που έχει ο cetin μεσα
αλλά μια απλή καρφίτσα (πιο λεπτή απο το καρφί) και βλέπω καλύτερα αποτελέσματα.
Το συρμα το τυλίγω αρκετά ως πολύ σφικτά όχι χαλαρά με προσοχή να μην πατήσει η μια σπέιρα πάνω στην άλλη


Ναι στα 3.7, αλλά ο τρόπος που ατμίζω ταιριάζει περισσότερο στο τύλιγμα που κάνω, δηλαδή ατμίζω (σχεδον) ασταμάτητα για 1-2 λεπτά (ζεσταίνεται πολύ ο ατμ)
μετά το αφήνω λίγη ώρα κτλ.


Με λιγότερες σπείρες είναι πολύ δυνατό για τον τρόπο αυτό....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2011, 22:29 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #333 στις: Μαΐου 05, 2011, 22:30 »
Εμενα παντος το αρχικο στριφτο εινε 7 σπειρες. Εσας ποσο ρε παιδια στην παραλαβη ; Μηπως δεν εχει στανταρ ο Cetin ;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #334 στις: Μαΐου 05, 2011, 22:33 »
Δεν εχει σταθερο με τπτ.
Και ουτε ομοιομορφο.
Που σημαινει το μαμισιο σε μια ωρα σουτ. ;)
Και μην τυλιγεται στο καρφακι του cetin οπως ειπε ο panos.Οσο γινεται στην πιο ψηλη καρφιτσα που θα βρειτε.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #335 στις: Μαΐου 05, 2011, 22:38 »
Γιαννη δεν ειναι για οικονομια.Οσους ατμο και carto εχω ξεκοιλιασει οι σπειρες που ειχαν ηταν σαν να τις τυλιγαν σε κλωστη :laugh1:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 18, 2011, 23:24

DO IT PLS ! :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Κουμπάρε εδώ δες με το πλέγμα πρώτη δοκιμή και  πες μου ότι  δεν έχει ατμο ικανοποιητικό .
Σκεψου με το φιτιλι που  το εχω παρει το τυφλο συστημα ;D

 Κουμπαρε αν δεν.. με τον Α2 οπως σου ειχα πει με τα πμ τον αγοραζω εγω :yes:
δεν με χαλαει καθολου μα καθολου :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 23:24 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #336 στις: Μαΐου 05, 2011, 23:13 »
Κουμπάρε, πράγματι εντυπωσιακός ο ατμός ( να χαίρεσαι τις κορούλες), μη ξεχνάς ότι είσαι με VG , αλλά επαναλαμβάνω το πρόβλημα δεν είναι ο ατμός.
Δοκίμασα πριν λίγο με 36άρα PG βάση, κάθε αίσθηση άλλης γεύσης εξαφανίστηκε και πραγματικά φχαριστιέσαι άτμισμα. Ισως η μειωμένη περιεκτικότητα που ατμίζω να κάνει τη διαφορά. Πάντως σίγουρα αξίζει να το ψάξω.


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #337 στις: Μαΐου 05, 2011, 23:20 »
Οχι Σταυρε μου δεν ειναι τπτ απο ολα αυτα.Απλα το φιτιλι και η αντισταση ηρθαν στο σημειο που ερχονται και οι υπόλοιποι ατμο που μας ταλαιπωρούσαν.
Εγω την PG δεν την μπορουσα και ομως με τον Α2 εχω ξεπατωσει κατι μπλιαχ :)) υγρα απο το ντουλαπι πολεμου αλλο πραγμα. :laugh1: :laugh1:   

Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #338 στις: Μαΐου 05, 2011, 23:33 »
σημερα παρελαβα το Α2
και πραγματι επιβεβαιωνω και εγω τα τοσα καλα λογια που εχουν γραφτει για αυτο το ατομαιζερ
το ατμιζω απο το μεσημερι ,καθολου καμενο, καμια διαρροη, πλουσιος ατμος , φοβερο χτυπημα και γευση με 24 mg
παρελαβα  το καταπληκτικο  πλαστικο πιπακι για το Α2 απο τον συνατμιστη Craven και πραγματι ειναι πολυ ομορφο

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #339 στις: Μαΐου 06, 2011, 00:01 »
 :)) :)) Angelos εγω ατμιζω αλλα αυτο που βλεπεις δεν ειναι πολυ σε συγκριση με το φιτιλι που του εχω παρει τον αερα.Εκει εχει πιο πολυ :yes:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #340 στις: Μαΐου 06, 2011, 16:24 »
Για να πω και εγω με την σειρα μου τις εντυπωσεις μου. Εχτες παρελαβα τον Α2 και εγω. Τον περιεργαστηκα αρχικα και ειδα οτι εμενα ειχε 7 σπειρες στριφτο (οπως και εγραψα). Τον εβαλα στην ακρη για το λογο οτι σημερα περιμενα πολυμετρο και ουτως η αλλος ειχα να κανω την δουλεια μου (μην πανε καποιοι Τ  :laugh1: χαμενοι) ωστε να μετρησω την αρχικη αντισταση. Ελα ομως που στο τελος δεν αντεξα , ;D  και ειπα να τον φουντωσω. Λοιπον παιδες τα αποτελεσματα εινε ακρως ικανοποιητικα απο την αρχη. Αφησα το αρχικο στριφτο για δοκιμη. Και ομως δοκιμη με 3,7v και με 7,4v εδειξε οτι στα 3,7v πετα. ( :yes:  με 7 σπειρες) ??? . Το μονο που εκανα ηταν να γυρισω απο την αρχη την αντισταση απο την πλευρα που εινε η τρυπα του αερα, γιατι οπως και να το βιδωνα πηγαινε απο την αλλη. Χτυπημα μερα με νυχτα σε σχεση με T LR ,510 LR και 901LR. Το μονο που με πειραξε λιγο εινε οτι ο Τ αναδεικνυει καλυτερα το αρωμα (το πολυ πολυ βαζεις περισσοτερο). Τωρα αν στρωση καλυτερα δεν γνωριζω τι θα γινει μιας και δεν εχω ακομη καταναλωση ουτε ενα φιλτρο. Ντουμανι πολυ καλο, πλαστικιλα καθολου (δεν γνωριζω αν παιζει ρολο το αρωμα των υγρων του καθενος μας) Παντος εμεινα απολυτα ικανοποιημενος απο την αγορα και μπορω να πω με την σειρα μου οτι τελειωσα απο ατμοποιητες  :thumpup: :thumpup:  (ξερω λιγο βιαστικο αυτο που λεω αλλα ειμε σιγουρος ειδικα αν μαθω και τις διαφορες των αντιστασεων  ;) ).
Θα ηθελα επισης να τονισω οτι τοσο ανετη τζουρα δεν μου εχει ξανατυχει. Λες και αναπνεεις κανονικα. Εως να ρουφηξεις κατω τον ατμο νομιζεις οτι απλα τραβας αερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2011, 16:34 από Γιαννης vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #341 στις: Μαΐου 06, 2011, 17:11 »
στα 3.7 v   θα σου προτεινα 4 - 5  σπειρες

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #342 στις: Μαΐου 06, 2011, 17:19 »
Με εχει ενημερωσει σχετικα ο φιλος Βαγγελης (SEB), απλα γραφω τις εντυπωσεις με εξαρχης φιτιλι. Απο εκει και μετα βλεπουμε παλι  ;) . Παντος ευχαριστω  :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:03

Λοιπον μαγκες νεα απο το μετωπο  :laugh1:
Μετρησα την αρχικη αντισταση (Cetin) και εδειξε 3,1Ω . Εφτιαξα νεα (κακως γιατι πεταγε και δεν καταλαβαινω πως στα 3,7V) η οποια εδειξε 1,5Ω με 3 σπειρες, και το μονο που καταφερα ηταν μονιμο καμμενο εστω και με τζουρα 1-2 δευτερολεπτων  :laugh1: . Ξανα στριφτο και το αποτελεσμα αυτη τη φορα ηταν 2,5Ω με 5 σπειρες (και δουλευει πολυ καλα 3,7V). Εκανα διασταυρωση του πολυμετρου με οτι λογης ατμο εχω και φαινετε οτι εινε ΟΚ  :thumpup: . Το μονο κακο που εχω μεχρι στιγμης εινε οτι δεν υπαρχει αρωμα σε καμμια περιπτωση. Αλλα πιστευω θα το βρω και αυτο  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:03 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #343 στις: Μαΐου 08, 2011, 01:58 »
Λοιπον μαγκες νεα απο το μετωπο  :laugh1:
Μετρησα την αρχικη αντισταση (Cetin) και εδειξε 3,1Ω . Εφτιαξα νεα (κακως γιατι πεταγε και δεν καταλαβαινω πως στα 3,7V) η οποια εδειξε 1,5Ω με 3 σπειρες, και το μονο που καταφερα ηταν μονιμο καμμενο εστω και με τζουρα 1-2 δευτερολεπτων  :laugh1: . Ξανα στριφτο και το αποτελεσμα αυτη τη φορα ηταν 2,5Ω με 5 σπειρες (και δουλευει πολυ καλα 3,7V). Εκανα διασταυρωση του πολυμετρου με οτι λογης ατμο εχω και φαινετε οτι εινε ΟΚ  :thumpup: . Το μονο κακο που εχω μεχρι στιγμης εινε οτι δεν υπαρχει αρωμα σε καμμια περιπτωση. Αλλα πιστευω θα το βρω και αυτο  :thumpup:

Με 5 σπείρες στα 3,7 δοκίμασα και 'γω σήμερα. Πολύ καλύτερo το αποτέλεσμα απ του certin. Πρόσεξα αυτά που είπατε περι τρύπας κλπ.
H περίεργη γεύση ( ίσως ήταν υπερβολή η "πλαστικίλα") μειώθηκε αισθητά
Η τροφοδοσία είναι καλή, όχι άριστη όμως.
Καθε τόσο το ανοίγω και διαπιστώνω ότι δεν υπάρχει ίχνος καμένου. Παραμένει πεντακάθαρο.
Η τζούρα πάντως είναι παραπάνω "ελεύθερη" απ ότι μου αρέσει, ίσως θέλει λίγο κλείσιμο η τρύπα
Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #344 στις: Μαΐου 08, 2011, 09:10 »
εγώ πάντως παιδιά έχω κάνει   μια αντίσταση με 2 σπείρες ολόκληρες και 2 μισές και είναι η  μόνη που με άφησε ικανοποιημένο. :thumpup: :thumpup:     

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42418 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos