vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, TasMan, lagoudakis, funes, camber, Xxristos

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #315 στις: Μαΐου 05, 2011, 00:46 »
φίλε Κωστή ευχαριστώ, αλλά λάθος διατύπωσα την ερώτηση. εννοώ το επιστόμιο το πλαστικό που παίρνουμε από τον chetin , τέτοιο επιστόμιο μπορούμε να βάλουμε άλλο??
όπως δηλαδή- mega ego-ego T  -και διάφορα άλλα τέτοια.
                       
Αν σε προβληματίζει η ευθυγράμμιση με το διακόπτη, με ελάχιστα λιγότερο η περισότερο σφίξιμο ευθυγραμμίζται, έχουν αρκετή αντοχή τα πάσα της βίδας (αλήθεια γιατί οι Κινέζοι το κάνα βιδωτό? αν το έκαναν χωστό θα
ήταν πολύ ευκολότερα τα πράγματα).
Αν σε προβληματίζει το σχήμα και προτιμάς σε στρογγυλό, τότε θες λύση craven που έκνε ιδιοκατασκευή.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #316 στις: Μαΐου 05, 2011, 09:57 »
δεν χρειάζεται να το τυλιγεις γύρω από τον Α2.απλά κοψε 4cm και φτιαξε τα διπλώματα.και θα τον δουλεύεις απροβληματιστα και οικονομία θα κανείς!
Όπως ήδη είπα δεν το τυλίγω πουθενά και 4cm δεν φτάνουν ούτε για τζα αν είναι να το διπλώσω στα 4. Μπορεί να γίνει στα 3 αλλά δεν θα αντέξει όσο τα 4 καθώς με τον καιρό και τη χρήση αρχίζει και κόβεται και λεπταίνει με αποτέλεσμα τη μη επαρκή παροχή υγρού προς την αντίσταση. 
Το έκοψα λίιγο μικρότερο, στα 8cm και με το ζόρι έφτασε. Δεν κάνει καλή επαφή.
Ο πολυεστέρας με τον καιρό συρρικνώνεται και γλιστράει προς τα μέσα. Άρα τα φιογκάκια πρέπει να έχουν αρκετό μήκος για αυτή την περίπτωση.
Επειδή παίζω στα 6V, οι σπείρες της αντίστασης μου είναι 6, πράγμα που αυξάνει το πλάτος και τα φιογκάκια ακουμπάνε στα τοιχώματα και δεν κεντράρονται στο κέντρο του πολυεστέρα και άρα πρέπει να έχουν επαρκές μήκος για να φτάσουν και να ακουμπάν στον πολυεστέρα απροβλημάτιστα.
Επίσης, έχω την πρώτη φουρνιά Α2 και πιθανά να είναι διαφορετικός και λίγο μακρύτερος απο τη δεύτερη παρτίδα. 

Χαίρομαι αλλά και ζηλεύω αν εσείς τα καταφέρνετε με μικρότερα μήκη  ;) :).   

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #317 στις: Μαΐου 05, 2011, 15:49 »
Γεια σας παιδιά σήμερα το έλαβα και εγώ.
Το έβαλα όπως ήρθε χωρίς να το πειράξω
για αρχή στη μπαταρία ego-t με 5 σταγόνες υγρό στο φίλτρο.
Μπόλικος ατμός άνετο τράβηγμα τζούρας είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά. Για δυόμισι ώρες που το έχω στα χέρια μου έχω βάλει από 5 σταγόνες τρις φορές. Πόσο υγρό μπορώ να βάλω στο φίλτρο?
Τώρα θα περιμένω να έρθει και το ProVari να παίξω με τα volt.


Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #318 στις: Μαΐου 05, 2011, 16:05 »
Μια ερώτηση προς τους λάτρεις του Α2.
Μιλάτε για δυνατότερο κτύπημα, καθαρότερη γεύση και περισσότερο ντουμάνι.
Τι πιστεύετε ότι είναι αυτό ή αυτά που κάνουν την διαφορά ανάμεσα στον Α2 και στους υπόλοιπους ατμ ?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2011, 17:01 από Angelos »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #319 στις: Μαΐου 05, 2011, 16:31 »
Πόσο υγρό μπορώ να βάλω στο φίλτρο?

Θα βγαλεις τελειως το πολυεστερακι και θα γεμισεις μεχρι την μεση του φιλτρου.
Θα ξαναβαλεις το πολυεστερακι και θα ριξεις απο πανω μια-μια σταγονα μεχρι να δεις πτι δεν την απορροφά.Χωραει γυρω στις 40 σταγονες.
Angelos δεν ξερω τι κανει αυτην την διαφορα αλλα το μονο που ξερω ειναι οτι οσες φορες δοκιμασα να ατμισω με τον αγαπημενο μου 510 δεν αντεξα ουτε την δευτερη τζουρα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #320 στις: Μαΐου 05, 2011, 16:58 »
Πιστεύεις ότι θα μπορούσε να δουλέψει το ίδιο καλά με πολύ μικρότερο φιτίλι και ένα σύστημα με tank π.χ. σαν ego t ?

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #321 στις: Μαΐου 05, 2011, 17:01 »
Σε ευχαριστώ SEB τώρα θα το δοκιμάσω!   :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #322 στις: Μαΐου 05, 2011, 17:58 »
Μια ερώτηση προς τους λάτρεις του Α2.
Μιλάτε για δυνατότερο κτύπημα, καθαρότερη γεύση και περισσότερο ντουμάνι.
Τι πιστεύετε ότι είναι αυτό ή αυτά που κάνουν την διαφορά ανάμεσα στον Α2 και στους υπόλοιπους ατμ ?
Για χτύπημα και ντουμάνι, το ότι και ρυθμίζεις ποση θα είναι η αντίσταση (μικρότερη αντίσταση=μεγαλύτερο κτύπημα) αλλά και την επιφάνεια που καταλαμβάνουν οι σπείρες κάτι που μάλλον συμβάλλει και στο ντουμάνι (ίσως και στη γεύση)
Επίσης η ροή του υγρού είναι άριστη και απροβληματιστη.
Για τη γεύση δεν μπορώ να πω με σιγουριά (βλ. και παραπάνω)

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #323 στις: Μαΐου 05, 2011, 18:41 »
Πιστεύεις ότι θα μπορούσε να δουλέψει το ίδιο καλά με πολύ μικρότερο φιτίλι και ένα σύστημα με tank π.χ. σαν ego t ?

Μέχρι τώρα υπάρχει μια επιλογή από Ιταλικό forum για tank που εμένα προσωπικά δεν με ικανοποιεί.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 18, 2011, 23:20
δώσε λινκ



Έχει ξαναγίνει post από άλλο μέλος (προς αποφυγή παρεξήγησης).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 23:20 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #324 στις: Μαΐου 05, 2011, 21:32 »
Μετά απο αφόρητη πίεση του κουμπάρου μου SEB υπέκυψα, παράγγειλα και ήρθε σήμερα ο Α2.
Ομολογώ πως δεν τρελάθηκα !
Ο ατμός είναι ικανοποιητικός προς πολύ  καλός , με το certinίσιο φτιάξιμο εννοείται. Δείχνει καλύτερος απ τον Α1 αλλά αυτή η ξερή γεύση πλαστικίλας παραμένει. Ισως θέλει στρώσιμο, θα δείξει
Εννοείται ότι την ατμίζω με το mod του SEB ρυθμιζόμενης τάσης διότι με μπαταρία ego δεν τραβάει καλά.
---
Επειδή μου είχε ξεκολλήσει η βάση του mod (λόγω του fog) ξανάπιασα σήμερα το κολητήρι και τις κόλλες, τα τσιμπιδάκια και τα πολύ κοντινά γυαλιά, τα καλάι και τα %$#@*&&%ρίδια  :angry_orange:
Ομολογώ ότι το φχαριστήθηκα  :idiot1:
Πάντως έτσι όπως το φάσκιωσα πρέπει να πέσει απ την ταράτσα για να ξαναξεκολλήσει κουμπάρε  :angel:
Εδώ που τα λέμε...το fog είναι ότι ωραιότερο έχω ατμίσει μέχρι σήμερα  :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #325 στις: Μαΐου 05, 2011, 21:46 »
Μετά απο αφόρητη πίεση του κουμπάρου μου SEB υπέκυψα, παράγγειλα και ήρθε σήμερα ο Α2.
Ομολογώ πως δεν τρελάθηκα !
Ο ατμός είναι ικανοποιητικός προς πολύ  καλός , με το certinίσιο φτιάξιμο εννοείται. Δείχνει καλύτερος απ τον Α1 αλλά αυτή η ξερή γεύση πλαστικίλας παραμένει. Ισως θέλει στρώσιμο, θα δείξει
Εννοείται ότι την ατμίζω με το mod του SEB ρυθμιζόμενης τάσης διότι με μπαταρία ego δεν τραβάει καλά. :dontknow:
Κουμπαρε και εγω ετσι ειπα την πρωτη φορα.
ΑΛΛΑ επειδη ο cetin πρεπει να τρεχει, τα στριφτα που κανει ειναι ετσι και ετσι....κατσε να κανεις δικο σου και ταχια θα τα πουμε :D

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #326 στις: Μαΐου 05, 2011, 22:12 »
Παράθεση
διότι με μπαταρία ego δεν τραβάει καλά.
μην αγχώνεσαι γι αυτό Angelos, με λιγότερες στροφές σύρμα θα τραβάει το ίδιο, για τα άλλα 2 αγχώνομαι εγώ, αλλά έλα όμως που εμπιστεύομαι τον κουμπάρο (μέχρι που να πάω Θεσ/κη, μετά θα πλακωθούμε σίγουρα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #327 στις: Μαΐου 05, 2011, 22:13 »
Το στριφτό του cetin παίρνει 2/10.
Αυτό που φτιάχνω τώρα παίρνει 7/10 και βάλε.
Πρόσεξε το εξής: Η αντίσταση να είναι πολύ κοντά στις βίδες, μην αφήσεις λάσκα συρματάκικαθόλου για να μην "πάιζει" και να είναι πολύ χαμηλά σχεδόν να πατά
στη βάση.
Επίσης η αντίσταση να είναι απο την μεριά της τρύπας, ε΄χει μεγάλη διαφορά.

Η πλαστικίλα αν εννοούμε το ίδιο πράγμα φεύγει μόλις στρωθεί λίγο το φιτίλι και η αντίσταση.




Υ.Γ.
Γιατί δεν σου τραβάει με eGo? Η τρύπα του είναι εντελώς εκτός του συστήματος, δεν θα έπρεπε να έχει κανένα τέτοιο θέμα! Εμένα μου τραβά τέλεια...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #328 στις: Μαΐου 05, 2011, 22:14 »
  :eyesplash:
  :thumpup:
Ρε παιδιά μη μου κάνετε σκωτσέζικα ντους πάνω που αποφασίζω να τον πάρω
Αngelos ειμαστε εδω και λεμε την γνωμη μας για καθε τι που κυκλοφορει και που δοκιμαζουμε.
Εγω ειπα οτι απο την στιγμη που δοκιμασα τον Α2 οτι δεν μπορω να σκεφτω την επιστροφη σε αλλον ατμο και το εννοω.
Το οτι δεν εντυπωσιασε τον Abet την πρωτη φορα δεν λεει τπτ.
Μολις σταματησει να τεμπελιαζει και ασχοληθει λιγο οπως ασχολιοταν καποτε μανιωδως με τα mod τοτε θα δεχτω τον μη ενθουσιασμο του.
Θα με κανετε να γυρισω βιντεο που τα σιχαινομαι και θα ειναι ολη η διαδικασια ολοκληρη μπροστα σας και με τα αποτελεσματα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #329 στις: Μαΐου 05, 2011, 22:17 »
Πόσες περιστροφές περί τον άξονα κάνεις panos ?

Παράθεση
Θα με κανετε να γυρισω βιντεο που τα σιχαινομαι και θα ειναι ολη η διαδικασια ολοκληρη μπροστα σας και με τα αποτελεσματα  (Image removed from quote.)
DO IT PLS ! :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

EDIT (για panos)
εννοώ πόσους γύρους στο σύρμα, σπείρες, πως το λένε ?
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8856 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538440 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12