vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 8 χρήστες
Lazy Dog, dkostas, Milarepa, Tem, white varadero, Sergios, yorgoss, Jorge

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #120 στις: Απριλίου 09, 2011, 13:36 »
Φίλε fotis67 αξίζουν τα 5 ευρω παραπάνω γιατί έχω τον Α1 σε αλουμίνιο και από τα πειράματα έχει γίνει χάλια εμφανισιακά.Ο ανοξείδωτος χάλυβας δεν είναι πιο σκούρος από το αλουμίνιο.Άμα δεις το σαι τ της bulli θα δεις τις φώτο του Α2 που τον έχει σε ανοξείδωτο χάλυβα και θα καταλάβεις.
Πάντως αν το σκέφτεσαι θα σου πω απλά χτυπά τον και αμα χρησιμοποιήσεις ξανα αλλον ατμο......εδώ θα είμαστε να μας το πεις. :yes:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #121 στις: Απριλίου 09, 2011, 15:16 »
Γνωριζει καποιος αν το παρακατω ειναι ιδιο με αυτο που στελνει ο cetin με τον Α1-Α2?
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280559037837&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en
Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς το ίδιο που πουλάει ο Cetin αλλά είναι σίγουρο οτι κάνει.
Εγώ αυτο χρησιμοποιώ και είναι ακριβώς το ίδιο που  πουλάει και το Πολωνικό Presta shop (και νομίζω ότι είναι και ο ίδιος πωλητής). Χτύπα το άφοβα.

Οσον αφορά το δίλημμα αλουμινένιος ή ανοξείδωτος Α2.
Μπορεί ο ανοξείδωτος να δείχνει καλύτερος αλλα δεν μπορείς να τον γυαλοχαρτάρεις σε περίπτωση που η τρύπα δεν πέσει στην επιθυμητή θέση. Με τον αλουμινένιο αυτό είναι δυνατόν.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #122 στις: Απριλίου 09, 2011, 15:34 »
To Presta Shop 2 φορές που μπηκα αυτες τις ημερες έλεγε για ανακαίνιση.
Ελπίζω να μην το φάει η κρίση και αυτό...
Κάτι άλλο παιδιά.
Το φιτίλι του ortmann όσοι έχετε πάρει, είναι σφικτό και δεν καίγεται/κόβεται (όπως πχ των ce2r4) ή είναι πιο "χαλαρό" και "καίγεται"/κόβεται
σαν του Cetin?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #123 στις: Απριλίου 09, 2011, 15:39 »
Φίλε marbass ρωτάω γιατί το presta shop εδώ και καιρό είναι κλειστό και για αυτό ψάχνομαι γιατί δεν θέλω να το σκέφτομαι να αναγκαστώ να ξαναχρησιμοποιήσω άλλον ατμο.
Όσο για τον ανοξείδωτο από όσους κατόχους μέχρι σήμερα δεν είδα κανέναν να παραπονιέται για την θέση της τρύπας αν και νομίζω ότι τελικά δεν παιζει τόσο μεγάλο ρόλο στον Α2 αντίθετα από τον Α1.Και για απόδειξη βάλε ένα λεπτό oring στο σπείρωμα του και αλλαξε την θέση της τρύπας.Επειδή το έκανα δεν είδα καμία μεγάλη διάφορα εκτός από το σημείο που έκλεισε το φιτίλι την τρύπα.Το πρόβλημα που νομιζα οτι ηταν η τρυπα στον Α1 αρχίζω και πιστεύω ότι τελικά δεν είναι. Υποθετω οτι πρεπει να οφειλεται στον μεγάλο θάλαμο που έχει και οτι ο αερας δεν οδηγείται μαζικά  προς την τρυπά αλλά περιφεριακα .
Ίσως για αυτό να έβγαλε τον Α1 δεύτερης γενιάς.Βέβαια υποθέσεις κάνω χωρίς να μπορώ να αποδείξω τπτ  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 09, 2011, 16:01 »
To presta shop έχει προβλήματα με το σύστημά του και το Paypal (dδεν εμφανίζει την πληρωμή του paypal στο λογαριασμό του χρήστη).
Ο τύπος του presta, o Andrzej Prajsnar είναι πολύ ευγενικός και εντάξει. Στείλτε του ένα μέιλ στο [email protected] και θα σας πει το paypal email του για να πληρώσετε και να σας στείλει ότι θέλετε. Εγώ έτσι έκανα.
Αλλά και απο το ebay να το πάρετε μάλλον το ίδιο είναι.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 09, 2011, 16:27 »
Φίλε fotis67 αξίζουν τα 5 ευρω παραπάνω γιατί έχω τον Α1 σε αλουμίνιο και από τα πειράματα έχει γίνει χάλια εμφανισιακά.Ο ανοξείδωτος χάλυβας δεν είναι πιο σκούρος από το αλουμίνιο.Άμα δεις το σαι τ της bulli θα δεις τις φώτο του Α2 που τον έχει σε ανοξείδωτο χάλυβα και θα καταλάβεις.
Πάντως αν το σκέφτεσαι θα σου πω απλά χτυπά τον και αμα χρησιμοποιήσεις ξανα αλλον ατμο......εδώ θα είμαστε να μας το πεις. :yes:
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε SEB, παρακολουθώ αυτά που γράφεις για το Α2.
Αυτό από χάλυβα θα πάρω ,και αυτός ήταν ο σκοπός μου.
Δεν έχω παραγγείλει ποτέ μου από εξωτερικό και ιντερνετικά  :))
Αν δεν κάνω λάθος... το παραγγέλνω από το σαιτ που φαίνεται στην αρχή της ενότητας?
Επίσης και τα υπόλοιπα (φυτιλια αντίσταση) από εκεί??
Και κάτι άλλο...... 1 Α2 στέλνουν??? 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 09, 2011, 16:41 »
Ναι φίλε fotis και για βοήθεια αν δεν ξέρεις γερμανικά όπως εγώ :)) δεξια επάνω στο σαι τ μετατρέπει τα γερμανικά σε αγγλικά.
Με τον Α2 σου στέλνει ένα μέτρο φιτίλι και ένα μέτρο σύρμα χωρίς χρέωση.
Για μετα εχουμε πολλές εναλλακτικές και φθηνές λύσεις για ποσοτητες μια ζωης :laugh1:   Και βεβαια στελνει εναν...τι νομιζες οτι πρεπει να παρεις καμια δεκαρια :laugh1: :laugh1: :laugh1:       

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 09, 2011, 16:44 »
Με τον Α2 σου στέλνει ένα μέτρο φιτίλι και ένα μέτρο σύρμα χωρίς χρέωση.
Για μετα εχουμε πολλές εναλλακτικές και φθηνές λύσεις για ποσοτητες μια ζωης :laugh1:         
Πως πάνε τα πειράματα με το υαλοκόρδονο?
Εμένα όχι πολύ καλά δυστυχώς κάτι κάνω εντελώς λάθος... (καμμια συμβουλή?)
Ξέρεις καμμια πηγή για υαλόνημα 1mm πλήν ortmann που να είναι έτοιμο και να μην χρειάζεται να διαλύσεις την πλεξούδα?



ΥΓ
Μόλις κτυπησα μια κουλούρα kanthal 0.16 απο το ebay, όταν παραλαβω θα γράψω εντυπώσεις...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 09, 2011, 16:48 »
Φιλε panos δουλεύει φίλε αλλά πολύ παίδεμα.Πρέπει να χρησιμοποιώ παχυμετρα,μετρα και δεν τα παω κατι τετοια στην ηλικια μου  :laugh1:
Γιατι πλην του ortmann?

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 09, 2011, 16:51 »
Ναι φίλε fotis και για βοήθεια αν δεν ξέρεις γερμανικά όπως εγώ :)) δεξια επάνω στο σαι τ μετατρέπει τα γερμανικά σε αγγλικά.
Με τον Α2 σου στέλνει ένα μέτρο φιτίλι και ένα μέτρο σύρμα χωρίς χρέωση.
Για μετα εχουμε πολλές εναλλακτικές και φθηνές λύσεις για ποσοτητες μια ζωης :laugh1:   Και βεβαια στελνει εναν...τι νομιζες οτι πρεπει να παρεις καμια δεκαρια :laugh1: :laugh1: :laugh1:     

Σε ευχαριστώ σε ευχαριστώ :thumpup:
Ήδη με βοήθησες πολύ :thumpup:
ααα κάτι άλλο... Στέλνουν και φίλτρα??? Θέλω να πω,ότι εκτος από το Α2 και τα δωρεάν φιτιλι και σύρμα στελνουν και φίλτρα ή πρεπει να το επισημάνω και να τα παραγγείλω εξτρα???
Μην πάθω καμια πλάκα και μου ερθει το Α2 σκέτο..χαχαχαχαχα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2011, 17:04 από fotis67 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 09, 2011, 16:54 »
Δεν ξέρω γρι γερμανικά να γράψω την παραγγελία (στο διαβασμα μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτόματη μετάφραση) και δεν έχει paypal ή κατι τέτοιο να γίνει αυτόματα.
Δεν ξέρω επισης τι γίνεται με την πληρωμή. Μπορώ να την κάνω απο οποιαδήποτετ τράπεζα πχ?
Κοινώς βαριέμαι το τρέξιμο αλλλα αν δεν υπάρχει κάτι πιο απλό αναγκαστικα απο εκεί θα παραγγείλω...


Το φιτίλι του πως είναι καίγεται εύκολα ή έχει μεγάλη αντοχη?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #131 στις: Απριλίου 09, 2011, 16:59 »
Aπο εβδομαδα θα ξερω γιατι ενας καλος συνατμιστης μας μου στελνει καμια 10αρια μετρα απο αυτους οποτε θα ξερω.Αν και αμα ηταν μαπα θα το διαβαζαμε ηδη.
Ευτυχως ειναι αυτος ο λογος γιατι και εγω γερμανικα δεν ξερω αλλα το e-mail που του εστειλα στα αγγλικα το απαντησε κατευθειαν.....οριστε.

Dear Sir,
we can send the 4 X 40 m Glasfaserdochte 1 mm      = EUR 20,00
Transportation in a letter                     = EUR  4,00                                 __________
                                   EUR 24,00
We send the Glasfaserdochte in a letter withthe invoice.
You must pay on our postal cheque office.The number is in the invoice.
You must pay the exchange-cost.
More information of our product you find on the homepage

Τα 160 μετρα δεν ειναι ολα για μενα αλλα θα τα μοιραστω με τον djakis.
Περιμενω εντυπωσεις για το 0.16(ειναι αυτο που εδειξα πιο πανω?)για να παραγγειλω καμια 3-4 κουλουρες να υπαρχουν

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 12, 2011, 02:08
Κανε μεταφραση την σελιδα και στειλε ενα e-mail με το τι θες.
Ο κωδικος ειναι 102.Τα 40 μετρα 5 ευρα  :laugh1:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 12, 2011, 02:08
Σε ευχαριστώ σε ευχαριστώ :thumpup:
Ήδη με βοήθησες πολύ :thumpup:
ααα κάτι άλλο... Στέλνουν και φίλτρα??? Θέλω να πω,ότι εκτος από το Α2 και τα δωρεάν φιτιλι και σύρμα στελνουν και φίλτρα ή πρεπει να το επισημάνω και να τα παραγγείλω εξτρα???
Μην πάθω καμια πλάκα και μου ερθει το Α2 σκέτο..χαχαχαχαχα
fotis τωρα ειδα το συμπληρωμα σορυ.
Ο Α2 ερχεται με το φιλτρο κομπλε αλλα αμα θες εκει παραγγελνεις κανα δυο τρια για ρεζερβα.Αν και απο οτι πιστευω πρεπει να τα εχει τα ιδια και η HG  αν ειναι αυτα.
http://www.heaven-gifts.com/product-237.html
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 02:08 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #132 στις: Απριλίου 09, 2011, 18:23 »
Aπο εβδομαδα θα ξερω γιατι ενας καλος συνατμιστης μας μου στελνει καμια 10αρια μετρα απο αυτους οποτε θα ξερω.Αν και αμα ηταν μαπα θα το διαβαζαμε ηδη.
Ευτυχως ειναι αυτος ο λογος γιατι και εγω γερμανικα δεν ξερω αλλα το e-mail που του εστειλα στα αγγλικα το απαντησε κατευθειαν.....οριστε.

Dear Sir,
we can send the 4 X 40 m Glasfaserdochte 1 mm      = EUR 20,00
Transportation in a letter                     = EUR  4,00                                 __________
                                   EUR 24,00
We send the Glasfaserdochte in a letter withthe invoice.
You must pay on our postal cheque office.The number is in the invoice.
You must pay the exchange-cost.
More information of our product you find on the homepage

Τα 160 μετρα δεν ειναι ολα για μενα αλλα θα τα μοιραστω με τον djakis.
Περιμενω εντυπωσεις για το 0.16(ειναι αυτο που εδειξα πιο πανω?)για να παραγγειλω καμια 3-4 κουλουρες να υπαρχουν

Ευχαριστώ!

Ναι το 0.16 είναι αυτό που έδειξες. Λογικά πρέπει να είναι καλό. Περιμένω να μου έρθει κι εμένα.

Η απάντηση που δείχνεις είναι απο Ortman? Τι εννοούν με το "our postal cheque office"? πάω σε μια τράπεζα και ΟΚ ή είναι κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #133 στις: Απριλίου 09, 2011, 19:22 »
Δεν ξερω ρε panos ποιος ειναι ο Ortman  :)) γιατί από τα πολλά γερμανικά σαι τ που επισκέφθηκα έχασα την μπάλα  :laugh1:
Να το λινκ και άμα θυμάμαι καλά το είχε δώσει ο Κώστας στις αρχές του Α1.
http://www.kapillar-ortmann.de/F01-1.html
Αν κατάλαβα καλά πρέπει να τα στέλνει πρώτα και με το που έρχονται να σου στέλνει και στοιχεία που θα καταθέσεις τα λεφτά και σε ποια τράπεζα  :dontknow: 

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #134 στις: Απριλίου 09, 2011, 20:34 »
Παιδιά έχω αγοράσει απ αυτόν  ( και το έχουμε ξαναγράψει στο post για τον Α1)

You must pay on our postal cheque office.The number is in the invoice.
You must pay the exchange-cost.

Αυτό σημαίνει να κάνεις έμβασμα στην γερμανική postbank πράγμα που κοστίζει 30 ευρώ
Προσωπικά βρήκα μια φίλη γερμανίδα και το πλήρωσε χωρίς έμβασμα με κόστος 0.  Γιατί αν μεταφερθούν απο ντόπια τράπεζα δεν έχει χρέωση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 201 42469 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:03
από Aoratix
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238831 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos