vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Aoratix, filikos4, giorgos1999, Jorge, pngtszs1976, axilleaspro

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος nickma

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2235 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 17:00 »
Για χαλαρή τζούρα θα κάνεις την αντίσταση στην απέναντι μεριά. Καλοάτμιστος.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2236 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 17:23 »
ευχαριστώ για τη βοήθειά σας παιδιά :respect:..είμαι πλέον κομπλέ..!αν και νιώθω ένα κάψιμο στο λαιμό αλλά μπορεί να ευθύνεται και το υγρό..τα υπόλοιπα στην πορεία..

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2237 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:19 »
αν και νιώθω ένα κάψιμο στο λαιμό αλλά μπορεί να ευθύνεται και το υγρό.
Πολυ πιθανον να φταιει το σεταρισμα. Μπορει να το εκανες με πολυ χαμηλη αντισταση ή να ακουμπανε δυο σπειρες μεταξυ τους και να πεφτει η αντισταση, κλπ κλπ, οπότε ο Α2 εγινε σέρτικος.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2238 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:24 »
Θέλει τα αυτακια γιατι με κομμένα θα ρίξεις πολυ δάκρυ. Εγω ακόμα κλαίω.

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2239 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:27 »
μια βοηθεια παρακαλω...
κοντευω τον μηνα περιπου με τον classic και τραλαθηκα σε σχεση με οτι ατμιζα μεχρι τωρα!
δοκιμασα διαφορα και βρηκα την ισορροπια μεταξυ χτυπηματος-ατμου και γευσης.
κατι εχει συμβει ομως την τελευταια εβδομαδα και δεν εχω γευση σε σημειο που νομιζω οτι χαραμιζω το  halo bella valente, μια ουδετερη γευση παιρνω οχι καμμενο και οχι φυτιλιλα.
πεταξα οσα μαμα φιλτρα ειχα και χρησημοποιο απο απορροφητηρα αλλα μαλλον εκει το χανω λιγο..
προσπαθω να πετυχω την πυκνοτητα αλλα παιρνω την ιδια γευση παντα ανεξαρτητος αντιστασης και βολτ.
καμια ιδεα μηπως?
εχει ξανασυμβει σε καποιον?
ξανακουμπωσα στο βεβε ενα 510 και πηρα γευση...
προσεξα ομως οτι εμενα μου αρεσουν τα halo χωρις ωριμανση μετα απο το ανοιγμα το υγρο σταθεροποιητε και αλλαζει η γευση, μηπως εχει συμβει κατι τετοιο?δεν εχω αλλο υγρο να τεσταρω.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2240 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:28 »
Θέλει τα αυτακια γιατι με κομμένα θα ρίξεις πολυ δάκρυ. Εγω ακόμα κλαίω.
με  αυτάκια τον έκανα ...μετά...!!! η αλήθεια είναι πως έχει σφιχτή τζούρα, αλλά ένα πουλάκι μου είπε πως θα στρώσει με τις μερες και τη χρήση...

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2241 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:32 »
Η σφιχτή τζούρα θα χαλαρώσει με πιο κοντά αυτάκια :yes: Η απόδοσή του βελτιώνεται μετά από λίγη χρήση όταν έχεις καινούργια αντίσταση :yes:  ;)

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2242 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:41 »
Η σφιχτή τζούρα θα χαλαρώσει με πιο κοντά αυτάκια :yes: Η απόδοσή του βελτιώνεται μετά από λίγη χρήση όταν έχεις καινούργια αντίσταση :yes:  ;)
κελάηδησε  :)) :)) :))
τώρα μπορώ να ψαλιδίσω τα αυτάκια? γιατι απ ό,τι βλέπω είναι και λίγο σαν του μπαγκς μπάνυ :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2243 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:47 »
κελάηδησε  :)) :)) :))
τώρα μπορώ να ψαλιδίσω τα αυτάκια? γιατι απ ό,τι βλέπω είναι και λίγο σαν του μπαγκς μπάνυ :hmmm:



 :nope: :nope: :nope:   άστα μεγάλα .... καλύτερη τροφοδοσία   :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2244 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:49 »
Ψάχνω για βιδες γιατι τη μια παιζει να την έχω ψησει πολυ καλα! Πρέπει να είναι 2mm. Όταν σετ άρει κάποιος ας μας πει διάμετρο.
Πρακτικερ πάντως δεν έχει κατω απο 3 mm.

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2245 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 13:42 »
μια βοηθεια παρακαλω...
κοντευω τον μηνα περιπου με τον classic και τραλαθηκα σε σχεση με οτι ατμιζα μεχρι τωρα!
δοκιμασα διαφορα και βρηκα την ισορροπια μεταξυ χτυπηματος-ατμου και γευσης.
κατι εχει συμβει ομως την τελευταια εβδομαδα και δεν εχω γευση σε σημειο που νομιζω οτι χαραμιζω το  halo bella valente, μια ουδετερη γευση παιρνω οχι καμμενο και οχι φυτιλιλα.
πεταξα οσα μαμα φιλτρα ειχα και χρησημοποιο απο απορροφητηρα αλλα μαλλον εκει το χανω λιγο..
προσπαθω να πετυχω την πυκνοτητα αλλα παιρνω την ιδια γευση παντα ανεξαρτητος αντιστασης και βολτ.
καμια ιδεα μηπως?
εχει ξανασυμβει σε καποιον?
ξανακουμπωσα στο βεβε ενα 510 και πηρα γευση...
προσεξα ομως οτι εμενα μου αρεσουν τα halo χωρις ωριμανση μετα απο το ανοιγμα το υγρο σταθεροποιητε και αλλαζει η γευση, μηπως εχει συμβει κατι τετοιο?δεν εχω αλλο υγρο να τεσταρω.

Όλοι το παθαίνουμε ειδικά με τα Halo υγρά.
Άλλαξε για λίγο γεύσεις, κάνε κάποια άλλη σήμερα και απο αύριο να έχεις 2-3 και να τις εναλλάσεις.
Σε ego ατμοποιητές δεν παρατηρηται το φενόμενο συχνά, αλλά σε επισκευάσιμους η γλώσσα και η μύτη συνηθίζουν τις πολύ δυνατές γεύσεις-μυρωδιές.

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2246 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 13:49 »
Όλοι το παθαίνουμε ειδικά με τα Halo υγρά.
Άλλαξε για λίγο γεύσεις, κάνε κάποια άλλη σήμερα και απο αύριο να έχεις 2-3 και να τις εναλλάσεις.
Σε ego ατμοποιητές δεν παρατηρηται το φενόμενο συχνά, αλλά σε επισκευάσιμους η γλώσσα και η μύτη συνηθίζουν τις πολύ δυνατές γεύσεις-μυρωδιές.

ετσι μπραβο ρε Σταυρο αντε γιατι εσπασα το κεφαλι μου να δω τι λαθος κανω..

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2247 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 16:22 »
Άσχετο με τα προηγούμενα. Μια παρατήρηση για το σετ απ. Αν όχι με την πρώτη, έπειτα από δυο τρεις δοκιμές σίγουρα ο καθένας βρίσκει το σετ απ που του αρέσει. Στη συνέχεια (οποιοδήποτε σετ απ κι αν έχει επιλέξει κανείς) δεν θα χρειαστεί περισσότερες από δυο τρεις φορές ακόμη για να εξασκηθεί ώστε να πετυχαίνει πάντα το ίδιο.
Νομίζω η άποψη ότι «στους επισκευάσιμους ατμοποιητές κάθε αλλαγή αντίστασης-φιτιλιού δίνει διαφορετικό αποτέλεσμα» είναι ένας μύθος.
Για ‘μενα προσωπικά ο μύθος αυτός έχει καταρριφθεί. Χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ποτέ πολύμετρο πετυχαίνω πλέον το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα κάθε φορά. Ίδιο φιτίλι, ίδια αντίσταση, ίδια θέση, ίδιο χτύπημα, ίδια απόλαυση, απλά και εμπειρικά με ενασχόληση μόλις 15 λεπτά την εβδομάδα.
Τέτοια ομοιότητα πιστεύω δεν έχουν ούτε οι εργοστασιακοί ατμοποιητές ίδιου τύπου.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2248 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 18:38 »
¨οταν είναι όλα ίδια φυσικό επόμενο είναι να υπάρχει το ίδιο αποτέλεσμα.
Μήπως εννοούσε αυτός που το είπε οτι όταν κάνεις χρήση έστω και διαφορετικού φυτιλιού ή αντίστασης έχεις και διαφορετικό αποτέλεσμα, πράγμα το οποίο ισχύει επίσης?

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2249 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 18:54 »
Θεωρητικα, οσο ομοια και αν φαινονται δυο σεταρισματα που γινονται με το χερι, καποιες μικροδιαφορες παντα υπαρχουν.
Απλά δεν εχουμε τοσο ευαισθητο "ουρανισκο" οπως οι δοκιμαστες κρασιων για να καταλαβουμε τις διαφορές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42438 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238819 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos