vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 7 χρήστες
ΒΑΓΓΟς, Blackwolf, dkostas, Vradipodas, manoslykos, Jorge, athmichalop

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #525 στις: Μαΐου 04, 2016, 15:59 »
Μπορώ να επιβεβαιώσω σε 2 πικο πως οι γυαλιστερές αλουμινένιες επιφάνειες οξειδώνονται (μαυρίζουν) επιφανειακά.
Προφανώς με χρήση κάποιας επίστρωσης ή επεξεργασίας-διαφορετικού κράματος το φαινόμενο ίσως να μην παρουσιαζόταν άλλα είναι στις φυσικές ιδιότητες του μετάλλου. Στο επίσης αλουμινένιο, και επίσης φτηνό Vamobox 25w της Kangside δεν συμβαίνει κάτι ανάλογο. 
Λογικά με προσεκτική χρήση κάποιου καθαριστικού θα φεύγει. 
Ευχάριστο δεν το λες άλλα για μένα μικρό το κακό, και το μικρό εξακολουθώ να το βρίσκω εξαιρετικό.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #526 στις: Μαΐου 04, 2016, 16:11 »
Όπου να ναι έρχετε και το δικο μου και σκεφτόμουν να έριχνα καμιά παραγγελία κεφαλές για τον Melo. Είδα και μου είπαν ότι με τις 1.8 του τρίτων είναι πολύ καλή η γεύση και πιο σφιχτή η τζούρα. Ήθελα να ρωτήσω επίσης πόσο σας κρατάνε για να ξέρω πόσες να παραγγηλω. Ή θα ήταν σοφότερο να περιμένω να έρθει πρώτα το εργαλείο να το δοκιμάσω με μια τέτοια κεφαλη και μετά να πάρω από έξω;
Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το One Plus One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #527 στις: Μαΐου 04, 2016, 16:28 »
Για να ηρεμήσετε , αν και δεν φαίνεται πολύ καλά γιατί δεν είναι έντονο το πρόβλημα όπως στον άλλο φίλο (1 εβδομάδα το έχω)..
Πέρασα ένα κομμάτι με brasso , και γυρνάει σε καλύτερη κατάσταση απ' ότι όταν αγοράστηκε.. Γυαλίζει και όλας..  :D ;)



Παλι καλα γτ εχω παραγγειλει δυο πικο και ειναι ξενερωμα στην βδομαδα να γινονται ετσι.
Θα μεινει ετσι ομως η ξαναθαμπωσει? :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #528 στις: Μαΐου 04, 2016, 16:40 »
spaka279 oι sub ohm ατμοποιητές έχουν μεγάλη καμπάνα, δεν είναι και ότι καλύτερο στις τσιγαρίσιες τζούρες. Πρόσφατα αγόρασα μια κεφαλή 1,8 απο Τρίτωνα και απογοητεύτηκα. Μπορεί να κλείσεις τον αέρα, μπορεί η κεφαλή να έχει μικρή τρύπα σε σχέση με τις άλλες, μπορεί να βάλεις στενό και ψηλό επιστόμιο αλλά η καμπάνα του ατμοποιητή δεν συμπιέζει τον ατμό αρκετά ώστε να σου δώσει την σωστή γεύση. Αν θέλεις τσιγαρίσιες τζούρες η λύση είναι μια: Πάρε ναυτίλο, με το Assy tank και ένα κοντό επιστόμιο, πάει κουτί με το πίκο.  

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #529 στις: Μαΐου 04, 2016, 16:46 »


Μπορώ να επιβεβαιώσω σε 2 πικο πως οι γυαλιστερές αλουμινένιες επιφάνειες οξειδώνονται (μαυρίζουν) επιφανειακά

Φίλε μου ή μεταλλικές επιφάνειες τού pico δέν είναι αλουμινένια καί στό λέω εκ πείρας, το αλουμίνιο όπως καί μερικά άλλα μέταλλα δέν έχουν μαγνητισμό καί στό pico έχει παρά πολύ, η ποιότητα του σαν μέταλο κατατάσσεται στά πολύ φτηνά μέταλλα καί άς φαίνεται κάτι σαν ανωδιομενο αλουμίνιο ή ακόμα και SS..



Μπορώ να επιβεβαιώσω σε 2 πικο πως οι γυαλιστερές αλουμινένιες επιφάνειες οξειδώνονται (μαυρίζουν) επιφανειακά.
Προφανώς με χρήση κάποιας επίστρωσης ή επεξεργασίας-διαφορετικού κράματος το φαινόμενο ίσως να μην παρουσιαζόταν άλλα είναι στις φυσικές ιδιότητες του μετάλλου. Στο επίσης αλουμινένιο, και επίσης φτηνό Vamobox 25w της Kangside δεν συμβαίνει κάτι ανάλογο.
Λογικά με προσεκτική χρήση κάποιου καθαριστικού θα φεύγει.
Ευχάριστο δεν το λες άλλα για μένα μικρό το κακό, και το μικρό εξακολουθώ να το βρίσκω εξαιρετικό.  :thumpup:


Στάλθηκε από το Easy IPS quad core μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #530 στις: Μαΐου 04, 2016, 17:40 »
Θαμπώνουν τα pico αυτά που αγοράστηκαν εδώ , η, όλα?είτε αγορασυηκαν μέσα , είτε έξω?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #531 στις: Μαΐου 04, 2016, 17:58 »




Όλα κομπλέ εδώ... Μετά από μήνα και βάλε καθημερινής χρήσης.

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #532 στις: Μαΐου 04, 2016, 18:07 »
Λοιπόν κύριοι,κυρίες και δεσποινίδες έχουμε θετική εξέλιξη.... :thumpup:

Brasso το θαυματουργό όπως πολύ εύστοχα πρότειναν οι φίλοι Psitgr και krasopateras (Αντωνης) με 3.5 ευρώ από τον κοντινότερο ΑΒ Βασιλόπουλο!!
Έπειτα από όχι και ιδιαίτερα σχολαστικό τρίψιμο παραθέτω τα αποτελέσματα παρακάτω,όπως και τον πίνακα ζωγραφικής στο τέλος...χαχαχα
Δεν γνωρίζω για πόσο θα διαρκέσει η καθαρότητα και η γυαλάδα,πάντως υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις!Και το button fire καθάρισε!!!!
Το πουλάω το μοντάκι (πλάκα κάνω..) τώρα ζηλιάρηδες!!
Πιστεύω να μην αρχίσετε νέο κύκλο,εμένα γυάλισε καλύτερα,εγώ το έτριψα λιγότερο  κτλ χαχα
Αυτά παίδες και ελπίζω να βοήθησα και όχι να δημιούργησα κάποιο πρόβλημα,γιατί παρατηρώ μία σύγχυση γενικώς!Καλό απόγευμα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #533 στις: Μαΐου 04, 2016, 18:13 »
Φίλε μου αυτό είναι ευχάριστο και ας μην έχω ο ίδιος θέμα,  τώρα στό ποσο θα παραμείνει έτσι θα μας πεις πάλη εσύ μετα απο κάνα μήνα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #534 στις: Μαΐου 04, 2016, 18:41 »


Κλάσεις ανώτερο από το brasso. Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε...

Μην ενθουσιαστείτε από τη γυαλάδα και φιλάτε το mod, είναι τοξικό...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2016, 18:53 από karmakoma »

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #535 στις: Μαΐου 04, 2016, 18:46 »
Εμενα ένα μοντακι που πηρα (https://www.fasttech.com/products/0/10013399/3342100-authentic-kangside-ksd-tc500-50w-tc-vw-variable) μετα από λιγες μερες εκανε σημαδια από τον ατμοποιητη γυρο από τον 510 κονεκτορα και από κατω φανηκε πορτοκαλοκιτρινο χρωμα(μπρούτζος-χαλκος,κατι τετοιο τελος παντων) πηρα ένα ψιλο γυαλοχαρτο και το ετριψα,εφυγε η στρωση της ασημενιας μπογιας πρωτα και μετα εφυγε και η στρωση από το    πορτοκαλοκιτρινο  και τωρα είναι ματ μεταλικο χρωμα η πανω και η κατω πλακα,αν τυχον θαμποσει και το pico μου θα φαει ψιλο γυαλοχαρτο και αυτο!
Καλη η λυση του brasso και των αλοιφων αλλα δεν είναι για μονιμο αποτέλεσμα ,κάθε τοσο και λιγάκι θα θελει ξανα γυαλισμα ,ενώ με ένα ψιλογυαλοχαρταρισμα πιστευω ότι το αποτελεμα θα είναι μονιμο,ενταξει θα χαθει η γυαλαδα αλλα εμενα δεν με πειραζει!

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #536 στις: Μαΐου 04, 2016, 18:57 »
Εγώ να σημειώσω πάντως πως το brassαρισμένο κομμάτι, σαν υφή φαίνεται πολύ πιο ποιοτικό.. Σαν το αρχικό να είχε κατάλοιπα επάνω.. Βεβαια μπορεί να είναι και από υπολείμματα της αλοιφής , αλλά δεν νομίζω , γιατί το γυάλισα αρκετά.. Η αίσθηση που μου αφήνει είναι πως θα κρατήσει πολύ πολύ περισσότερο..

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #537 στις: Μαΐου 04, 2016, 23:06 »
Να κάνω και μια ερώτηση... Σε λειτουργία ρύθμισης βατ με τι ατμο θα τον προτείνατε για μία νέα στο άτμισμα. Με το Ναυτίλο θα είναι οκ; Βασικά παίζει ρόλο ο άτμο; Σκέφτηκα για μια φίλη να ξεκινήσει με ένα όσο γίνεται καλύτερο μοντάκι για να μην απογοητευτεί από το η.τ. και πει δε μαμιεται θα καπνισω... αλλά ο μελο απότι διάβασα μπάζει πολύ αέρα και εκείνη θα θέλει τσιγαρίσιες. 
Τι λέτε να το πάρει το μοντάκι σκέτο με έναν σφιχτό ατμο;



Διαγραφή παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2016, 18:01 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #538 στις: Μαΐου 04, 2016, 23:11 »
το πικο με τον ναυτιλο ειναι ισως η καλυτερη αρχη για εναν καινουριο στο ατμισμα κ οχι μονο...μην το σκεφτεσαι..προτεινε το ανεπιφυλακτα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
οσο για το θεμα συμβατοτητας και οσο αφορα το πικο που παιζει μεχρι 75 watt δεχεται ολους του ατμο.μονο οι υπερντουμανατοι ειναι ζορικοι γιαυτον γτ θελουν πολλα βατ για να δουλεψουν αλλα αμα λαχει τους καταφερνει και αυτους!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #539 στις: Μαΐου 04, 2016, 23:25 »
Συμφωνώ κι εγώ για τον Ναυτίλο, ίσως να έβλεπε και τον Triton mini που παίρνει τις ίδιες κεφαλές και διαθέτει μεγαλύτερο εύρος σε ρύθμιση αέρα.. γεμίζει κι από πάνω.. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64241 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173363 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310980 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207099 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias