vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Διά βίου Άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 11:56 »
Ωραία συζήτηση. Είμαι 38 και κάπνιζα από τα 15 περίπου. Πριν 6 χρόνια κατάφερα να κόψω το τσιγάρο για 4 χρόνια αλλά κάποια στιγμή μαζεύτηκαν πολλά και το άρχισα πάλι. Εδώ και 2 μήνες περίπου που άρχισα το η.τ. το επέλεξα διότι δεν ήθελα να κάνω κακό στην υγεία μου αλλά ήθελα το υπόλοιπο πακέτο. Από την πρώτη μέρα στο η.τ. πέταξα τον καπνό και πραγματικά είμαι πολύ χαρούμενος γι’ αυτή μου την επιλογή. Δεν ξέρω αν θα το σταματήσω κάποτε. Αυτή την στιγμή δεν θέλω. Έχω αυτογνωσία στο γιατί το κάνω και είμαι οκ με αυτό. Αργότερα βλέπουμε πως θα πάει…  

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 12:02 »
Στα 8 χρόνια και συνεχίζω. Βλέπω να το κόβω αν βγει κάτι καλύτερο μάλλον :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 12:59 »
Από 16/8 είμαι στο άτμισμα ξεκίνησα με 12μγ βριίσκομαι στο 3 μεθαύριο ξεκινάω στο 2 με σκοπό κάποια στιγμή το φλωρέξ .
Για να το κόψω όμως δεν ενδιαφέρομαι(ακόμα)

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 15:44 »
Γιατι να αγχωθώ πότε θα κόψω την απόλαυση μου????Μετά από 1 χρόνο απολαμβάνω τις υγράρες του diy που φτιαχνω,το ψάξιμο που ρίχνω για συνταγές η ασχολία και το χόμπυ μου.Γιατι να κόψω κάτι που απολαμβάνω?Οπως είπε και ο Cruizer αν θέλει να ρθει θα ρθει αλλιώς θα προσπεράσει

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 05:17 »
kakalos2 : Ποτε δεν έβαζα στόχο/χρονικό διάστημα να κόψω κάτι που μου έκανε κέφι.
οτι έκοβα ήτανε συνήθως η τυχαίο γεγονός και οτι το βαριόμουνα και το παραταουσα. αλώστε.......
 ( ποιός θέλει να ζει για πάντα ) Τραγούδι τών Queen !



.......Εγώ πάντως ΟΧΙ ,αν δεν εχω δίπλα μου ,αυτούς που αγαπάω ΑΛΛΑ!


Αγαπητέ φίλε kakalos2 ,με το που είδα το ποστ σου ,λέω εγώ.ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ !

.Έκανα επιστροφή στο μέλλον και είμαι εγώ.

Κοιτάζω ηλικία και το επιβεβαιώνω ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ !

ΟΟΟ μάι Γκοτ λέω σε εμένα ,και ο Γκοτ δεν ξέρω αν με ακουσε , γιατί το φώναξα ,και ως γνωρίζω ο γκοτ ,ακούει αυτά που λέμε απο μέσα μας..Τα ουρλιαχτά ΔΕΝ.
Αφου λοιπόν τον άφησα προς το παρών στην άκρη ,κοίταξα να χαλαρώσω και να σκεφτώ λογικά.

ΔΕΝ πρέπει να συναντηθείτε λέω ,να σε δει και να τον δεις ,θα διασπαστεί το χρονοσυνεχές .
( Επιστημονικά τεκμηριωμένο πλέων ,απο τουλάχιστον 30-40 ταινίες ).
Οκ Αυτό το παλεύω.Θα μετακομίσω σε μια σπηλιά ,σε άγνωστα μέρη και βουνά.
Μα είμαι μου λέω..
ΑΑΑ ναι βρε δικέ μου εαυτέ, είμαι ....
Πως το ξέχασα.....οπότε τελείωσε και αυτό το άγχος..

Επόμενο?..
ΧΧΧΜΜΜ ..Πρέπει να βρεις τρόπο να ειδοποιήσεις το νεαρό σου Είναι.
..Και τι να του πω ..γιατί...?

Να του πεις οτι μέχρι τα 40 ήσουν άτρωτος,στα 45 άρχισε να σε ακολουθεί ενας τυπάς ,αλλά μέσα στο σκοτάδι ,στην νύχτα ,στους καπνούς απ'τα τσιγάρα ,στην ζάλη των ποτών ,τον ΟΠΑ ,των Δωσεεε ,δεν μπορούσες να διακρίνεις το ποιος μπορεί να ήταν ο ΕΤΣΙ.
Σκιές έβλεπες , αστραπιαία περάσματα του έβλεπες,φάτσα δεν έβλεπες.

Και μετά έγινε !

ΤΟΝ ΕΙΔΑ !
ΡΕΕΕΕΕ ΤΙΝ τούτος ο κακομουτσουνοδρέπανος.
Και κρύος πανάθεμα τον ,και Φρεντυ Κρούγκερ .
Καί αυτά τα μαύρα..Φτάνει ποια .
ΝΑΙ αλλά ΔΕΝ φοβάσαι τίποτα και κανέναν  ( μου είπα ).
Πριτςςςςςςς που δεν φοβάμαι..Μια χαρά φοβάμαι.
ΜΑ ΔΕΝ...Δεν μπορεί..ΕΣΥ που τα έγραφες ολα ,εσύ που ετσι ,σούζααα στουπέτσι ,ανάποδα τιμόνια ,θάλλασες κακό ....
Ναι εγώ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΉΣΩ .

Οχι στο κρεβάτι ,οχι με πόνους ,οχι με εγχειρίσεις ,οχι με κακοχρονους να έχω ,αλλά χαμογελαστά ,με τα εγγόνια μου ,να τους μάθω και να με μαθουν ,να τα χαρώ και να με χαρούν.
ΠΡΕΠΕΙ να ζήσω να του πείς του μικρού εαυτού σου .
Για να τα χαρεί και αυτός ,και μόνο τότε θα καταλάβει το άλλο σου εγώ τι του λες.

Οκ ξεκάθαρο αλλά ΠΩΣ ?

ΔΕΝ ξέρω ,αλλαξε συνήθειες..
Ναι αλλά πώς... ?

Να ....εχει βγει ενα καινούργιο ματζαφλάρι , κάποιοι λένε κάνει δουλεία ,αλλοι πώς βγάζεις πτερύγια σαν δελφίνος ,και ενας πώς βγάζεις και τρίτο μάτι, εχει και SEXY όνομα Delirius 69 ,εεε δεν μπορεί..Στην χειρότερη τι ειχα Γιάννημ ,τι είχα πάντα......

Και έκανε.Και σταμάτησα το ρημάδι.Και παραδόξως δεν άλλαξε το ποσοστό μαγκιάς μου ( οσο εμπ,πας περιπτώσει ειχα ) ,και σταμάτησαν ξερόβηχες ,βρογχοσκοπήσεις ,νοσοκομεία ,άρχισα να κοιμάμαι μετά απο χρόνια ,άρχισα να ξαναγίνομαι οπως ο παλιός μικρός μου ΑΤΡΩΤΟΣ εαυτός.
............Να του το πείς και αυτό ,να του το πείς..Πως αν θέλει να νιώθει ετσι ,δυνατός ,πρέπει να βλέπει και κοντά και μακριά..( Η κοσάρα ( κότα ) πίν νερό ,και ταιρεί τον ουρανό λέει μια παροιμία ποντιακή ).

Και αν στο μέλλον δεις οτι και αυτό εχει σοβαρές παρενέργειες , ,αφού το ευχαριστήσεις δεόντως ,για το οτι  σου έδωσε χρόνια ζωής ,μην κολλήσεις..Στο καλό και με την νίκη.
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ αξίζει πάνω απο μιά ποιοτική ,χωρίς ασθένειες και πόνους σωματικούς ζωή.

Αν δεν σκέφτεσαι εσένα ,σκέψου οτι οι άλλοι δεν σου φταίνε να σε νταντεύουν  μέχρι αγανακτήσεως.

Καλά και ΑΓΙΑ τα πάθη ,αρκεί να μην σου μαμάνε μέχρι Αηδίας την ζωή..
Πάθος για ζωή.Πάθος για χίλια δυό .

Αυτοκτονικά πάθη ΤΕΛΟΣ.Τα έζησα τα είδα ,με είδαν ,για χαραντάν και τα κουκιά μπαγλάν.

ΟΣΟ πάει και ΔΕΝ χαλάει.


Υ.Γ Η ζωή τελικά ,και το ΤΕΛΟΣ της συγχρόνως ,ειναι σαν να βλέπεις μια ζωγραφιά απο μακριά ,αλλά οσο την πλησιάζεις κοντύτερα ,και μικραίνεις την απόσταση σου απο αυτήν ,να διακρίνεις και να ανακαλύπτεις οτι δεν ειναι μονοδιάστατη ,αλλά ανάλογα με την απόσταση που σε χωρίζει απο το αναπόφευκτο ,τόσες περισσότερες διαστάσεις της διακρίνεις.( Ato ).

Υ.Γ2 Φίλε συνατμιστή kakalos2 , φυσικά και ΔΕΝ εμπεριέχει το κείμενό μου ,απολύτως καμία μομφή ,ή οτιδήποτε αρνητικό για οτι έγραψες.
Αφορμή μου έδωσε να γράψω ενα διπλοσέντονο και σε ευχαριστώ για αυτό.:)
Ποιος είμαι εγω εξάλλου που θα έκανα την οποιαδήποτε υπόδειξη σε κάποιον άνθρωπο για τα θέλω  του,απο την στιγμή που δεν με ενοχλεί εμένα ,και την οικογένεια μου.
Ειλικρινέστατα ,απλά νόμιζα πώς τα έγραφα εγώ ,σε κάποια δεδομένη Ηλικία ,και ετσι πείρα το θάρρος αλλά και την αφορμή ,να γράψω οτι έγραψα.
Στην χειρώτερη πάρε το οσάν γεροντική αννοία :)

Υγεία σε ΟΛΟΥΣ ,με χαμόγελο αγαπητοί φίλοι.







« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2017, 06:41 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 08:40 »
Οσο δεν με πειράζει, δεν θα το πειράξω και εγώ...


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 09:13 »
...αυτή την χρονική στιγμή δεν με απασχολεί καν...έχω άλλα να σκέφτομαι...

αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω σχετικά :)

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 09:18 »
@Atoner υποκλίνομαι φίλε.

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 09:21 »
μπήκα στον 6ο χρόνο :yes:
όταν ξεκίνησα δεν το έκανα για να κόψω το τσιγάρο. Το έκανα για να αντικαταστήσω το τσιγάρο με κάτι λιγότερο επιβλαβές.
Πόσο μάλλον όταν από όσα λένε μέχρι σήμερα οι επιστήμονες η βλάβη μπορεί να είναι και κάτω του 10% από ότι του τσιγάρου
Ειμαι 54 ετών , άρα σταμάτησα το κάπνισμα γύρω στα 48 και περασα στον ατμό.

Σταμάτησα και να οδηγώ 10 μέτρα για να πάω στο περίπτερο γιατί δεν μπορούσα να περπατήσω όχι 10 αλλά ούτε 2 μέτρα χωρίς να λαχανιάσω.
Σταμάτησα να βήχω , να φτύνω και να βρωμάω. ::)
Εχω γεύση στα φαγητά και οσμή στα αρώματα που δεν υπήρχε ούτε για δείγμα... Αλλος κόσμος :laugh1:
Τέλος , παίζω μπαλίτσα σε μια ομάδα 5χ5 για φιλανθρωπικό σκοπό και έχει τύχει να βγάλω και ολόκληρη 1 ώρα αγώνα χωρίς προβλήματα.
Και ζώ ακόμη  :respect: :respect: :respect: .
Και οι συμπαίκτες μου, από 20 έως 45 χρονών, κάθε φορά που τελειώνει ένας αγώνας με ρωτούν αν είμαι σίγουρα 54, ή αν τους κοροιδεύω.

Δεν ξέρω αν θα ατμίζω δια βίου
Και δεν με πολυενδιαφέρει
Εδω στην Αθήνα άλλωστε εισπνέω καυσαέριο δια βίου και τρώω πλαστικά τρόφιμα από τα σουπερμαρκετ επίσης δια βίου.

Οταν κάποιος μου λέει για τον ατμό και το πόσο βλαβερός είναι (ακούω και εγώ τα γνωστα: ότι είναι χειρότερο από το τσιγάρο, κτλ.) σκεφτομαι πόσο "βλαβερός" είναι αυτός που το λέει :)) :))
Νουθεσίες από πρόσωπα που επιλέγουν να μένουν σε τοξικό περιβάλλον (όπως κι εγώ) και να τρέφονται με τοξικά τρόφιμα (επίσης όπως κι εγώ) δεν δέχομαι. Ας κοιτάξει ο καθένας τα χάλια του (όπως τα δικά μου, οπότε συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου 100%) και ας αφήσει τα άλλα τα πονηρά..........
:bye: :bye: :bye:

Και το πιό σημαντικό για μένα: 
Μέσα από το φόρουμ αλλά και τη επαφή με συγκεκριμένα μαγαζιά στον χώρο, έχω γνωρίσει καταπληκτικά παιδιά !!
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 10:45 »
Είμαι στον ατμό πάνω από 4 χρόνια. Μετά από περιόδους ψαξιματος, ασταμάτητων αγορών και πειραμάτων βρήκα αυτά που μου αρέσουν κι έχω μείνει εκεί. Νομίζω, οι αλλαγές συντηρούν τις καταστάσεις. Όταν ανανεώνεσαι επιμηκυνεις τη διάρκεια και παρατείνεις το ενδιαφέρον.

Μου αρέσει η όλη κατασταση. Δεν έχω στόχο να το κόψω, αλλά ξέρω ότι θα γίνει κάποια στιγμή. Θα ερθει. Έτσι, απλα, από μόνο του. Μάλλον όχι μαχαίρι, αλλά θα ατονεί σιγά σιγά. Κάπως έτσι το φαντάζομαι. Χωρίς συγκεκριμένο πλάνο ή μέθοδο. Ούτε καν προσπάθεια. Κι αν δεν ερθει, δεν πειράζει.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 14:40 »
Εδώ δε ξέρω αν θα... ζω "δια βίου". :hmmm: Το άτμισμα θα προγραμματίσω;  ;D

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 15:07 »
η ενασχοληση μου με το σπορ κραταει απο τις αρχες του 09.
ο πραγματικος μου χρονος στον ατμο, περιπου εξι χρονια.
μπααα.. δεν εχω στοχο να το παρατησω. το απολαμβανω.
τα δυσκολα πρωτα χρονια περασαν κ η τεχνολογια μου δινει το αποτελεσμα που θελω.
στοχο ειχα να κατεβασω νικοτινη, κ τα καταφερα.. απο 36αρα καποιες παλιες εποχες στην 5αρα.
επομενο βημα, κ λογω των τιμων η μηδενικη.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 15:07 »
Εδώ δε ξέρω αν θα... ζω "δια βίου". :hmmm: Το άτμισμα θα προγραμματίσω;  ;D
Κλασική περίπτωση βλάβης.............Φογκρόπληκτου.......
Που να σε αφήσει να "δια βίου "
Σου κάνει τον βίο αβίωτο και δεν εχεις το άγχος  του Χα'ι'λαντερισμού.
Το πας λάου λάου profile , και οσο πάει.
Μετά την καρυδώνεις και εκτοξεύεται το προσδόκιμο της ατμιστικής απόλαυσης!

Y.G Στο κελι 33 να με ρίξουν ,να  κλειστώ ,
με ενα ατμό μόνο παρέα ,
και την φόγκρα για ζωμό..........

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 15:52 »
Να σταματήσω τον ατμό όχι, μονο να χαμηλώσω τη νικοτίνη. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 16:47 »
Μπήκα αισίως στον 6ο χρόνο ατμίσματος.
Ξεκίνησε η όλη φάση από ζευγάρι φίλων που με μύησαν, αυτοί το ξαναγύρισαν γρήγορα στο τσιγάρο,
εγώ συνεχίζω..
Νικοτίνη στο 3 εδώ και πολύ καιρό, θα δοκιμάσω και μηδενική, ίδωμεν..
Από 2 γεμάτα συρτάρια μπιχλιμπίδια, τελευταία συναναστρέφομαι με 2 kayfun, έναν lite+ και έναν fivepawns, back to basics ένα πράμα..
Ψιλοβαριέμαι ώρες ώρες να ασχοληθώ, αλλά να σταματήσω δεν θέλω με τίποτα..
είπαμε, basics 
Διά βίου λοιπόν?  :hmmm:

Δεν ξέρω, όπου πάει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279352 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias