vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 00:02 »
Εγώ το μείωσα σταδιακά και το'κοψα όταν είχα φτάσει σε σημείο να σβήνω σχεδόν κάθε τσιγάρο που άναβα. Περίμενα να είναι δύσκολο στην αρχή, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Καμία στέρηση, καθόλου να μου λείπει, έβλεπα άλλους να καπνίζουν και δε με ένοιαζε, όλα καλά. Εκεί στις 2 βδομάδες άρχισε λίγο να με πιάνει ένα ψιλο-στερητικό, οπότε ανέβασα λίγο και νικοτίνη και ml. Από 3ρα, άρχισα να κάνω 4ρα και πήρα και μερικά 6ρια να έχω μαζί μου για όταν ήταν έντονη η επιθυμία για κτ. Κυρίως όταν βρίσκομαι με φίλους που καπνίζουν υπερβολικά πολύ, όταν τρώω πολύ και με τον φραπέ, δηλαδή. Συνέχισα έτσι μέχρι που μου πέρασε και τώρα μόλις ξανακατέβηκα στην 3ρα.

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 00:18 »
Για τι διάστημα μιλάμε ?πόσο καιρό ατμιζετε δηλαδή ?

Συνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 00:44 »
ξεκινα με πιο ψιλα την νικοτινη... εγω για τουλαχιστον 6 μηνες καπνιζα 18αρα.... μετα πηγα για 4 μηνες 12 αρα... και τωρα εχω κανενα μηνα που επεσα σε 6αρα νικοτινη... πηγαινε σταδιακα... αλλιως θα θελεις τσιγαρο... ειδικα τωρα που εισαι στην αρχη

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 01:14 »
Ανέβασε τη νικοτίνη.
Ο οργανισμός σου θέλει "χτύπημα".
Όσα ml και να ατμίσεις, το πακέτο του συζύγου θα χαλβαδιάζεις αν δεν αυξήσεις τη νικοτίνη.
Υπάρχουν ατμιστές, που ατμίζουν 36mg για να μην ορμήσουν στο πακέτο.
Ταυτόχρονα λύνεις και το πρόβλημα της ενόχλησης στο λαιμό, γιατί θα μειώσεις τα ml.
Ενός καλού 2-3 έπονται, γιατί θα πάρεις σκέτη νικοτινούχα βάση (χωρίς άρωμα), οπότε θα έχεις υγιεινότερο και φτηνότερο άτμισμα.

Δοκίμασε μια τζούρα με 36άρα βάση και θα ξεχάσεις διαπαντός το πακέτο.
Μπορεί και τον σύζυγο.  :laugh1:


Όχι τσιγκουνιές στα Βατ.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 16:48 »
36αρα νικοτινη?  ???  μου φαίνεται υπερβολικά επικίνδυνο κάτι τέτοιο..! εδώ μιλάμε για 2-3 τζούρες και θα βαράει... 
εγώ δεν την πάλευα με 6mg και 3mg που κάνω και αυτό με το ζόρι δεν μου κάθεται καλά και έχω ζαλάδες.. αρχικά πίστευα ότι έφταιγε το υγρό αλλα το ίδιο με 0mg νικοτίνη δεν με ενοχλεί, είμαι σίγουρος ότι με πειράζει για κάποιο λόγο η υγρή νικοτίνη.. δεν ξέρω πως εξηγείται αυτό..   :-\  

το πρόβλημα είναι ότι χωρίς νικοτίνη δεν με καλύπτει το ηλεκτρονικό τσιγάρο.. θέλω το χτύπημα πως να το κάνουμε..  

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 19:31 »
Mr.R0bot, έχω προσέξει κι εγώ ότι με το ητ, με επηρρεάζει περισσότερο η νικοτίνη απ'ότι με το κτ. Έχω πλέον πολύ καλή πίεση (10.5/6.5) και οι παλμοί μου είναι γύρω στους 60, αλλά αν το παρακάνω, ακόμα και με 3ρα νικοτίνη βλέπω ότι ανεβαίνω απ'τους 100 μερικές φορές (έχω fitbit που τους μετράει). Με το κτ είχα γενικά περισσότερους παλμούς και πιο υψηλή πίεση, αλλά δεν ανέβαιναν έτσι απότομα οι παλμοί ποτέ και δεν χτυπούσε τόσο δυνατά η καρδιά μου.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 19:51 »
Lisnya:  νομίζω είναι απόλυτα λογικό ακόμα και με χαμηλή νικοτίνη αν το παρακάνεις να έχεις ταχυκαρδία..!  εγώ ακόμα και με 5-6 τζούρες με 3mg νικοτίνη και πνευμονικές με πιάνει άμεσος δύσπνοια αδυναμία και ζαλάδα..  παλμούς ανεβάζω και εγώ έως 120..  γενικά είμαι νέος ατμιστης εδώ και 2 μήνες τώρα και δεν μπορώ να συνηθίσω την νικοτίνη του ηλεκτρονικού τσιγάρου...  κάτι με χαλάει δεν ξέρω...   :( 

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 19:55 »
Αν τα 3mg/ml σε πειράζουν και το μηδενικό δεν σε καλύπτει, ανακατεύεις τα 2 και έχεις 1,5mg/ml.

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 19:58 »
Οι πνευμονικες πάντως με χαλάνε κι εμένα πολύ, μόνο τσιγαρισιες... Μια πνευμονικη να κάνω νομίζω ότι θα μείνω στον τόπο, 34 χρόνια καπνιστρια 2-3 πακέτων...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 19:59 »
Ελεγξτε και την περιπτωση να εχετε δυσανεξια σε VG ή PG. Δεν ευθυνεται για ολα η νικοτινη. Καντε διαφορετικες  εκδοσεις ενος υγρου με την ιδια νικοτινη αλλα η μια εκδοση να ειναι με σκετη VG και η αλλη με σκετη PG και κρινετε αναλογως με τα αποτελεσματα ;)

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 20:00 »
Μήπως φταίνε και τα υγρά που κάνεις ?εμένα με πείραζε πολύ η μεγάλη αναλογία σε pg.. Για ψάξτε λίγο, κάνε αλλαγές, πειράματα, να βρεις τι γίνεται βάστα γεραααα τα λέω να τ ακούω κι εγώ χάχα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Caro πιάσε κόκκινο

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 20:05 »
............. εγώ ακόμα και με 5-6 τζούρες με 3mg νικοτίνη και πνευμονικές με πιάνει άμεσος δύσπνοια αδυναμία και ζαλάδα..  παλμούς ανεβάζω και εγώ έως 120..  γενικά είμαι νέος ατμιστης εδώ και 2 μήνες τώρα και δεν μπορώ να συνηθίσω την νικοτίνη του ηλεκτρονικού τσιγάρου...  κάτι με χαλάει δεν ξέρω...   :(

Ξεκίνησες με πνευμονικές ; Έχεις δοκιμάσει τσιγαρίσιο ατμοποιητή και δεν σε κάλυψε έστω με περισσότερη νικοτίνη ;

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 20:56 »
Η pg ξέρω ότι δεν με πειράζει. Η νικοτίνη με ενοχλούσε από παλιά. Την πρώτη φορά το είχα λύσει κόβοντας την vg για να έχω χτύπημα και κατεβάζοντας την νικοτίνη στο... 0,4 επειδή είμαι λίγο χέστρα και φοβόμουν να πω ότι έκανα μηδενική. :))  Με σκέτη pg και χωρίς νικοτίνη δεν είχα πρόβλημα, τώρα με 50-50, 26-30w και 3ρα νικοτίνη, έχω έναν ελαφρύ πονόλαιμο και κάνω ταχυκαρδίες. Το πιο πιθανό είναι πως είναι ο συνδυασμός της νικοτίνης και των βατ που με ενοχλεί, αλλά δεν είμαι έτοιμη να κατεβάσω κανένα απ'τα δύο. Αποφεύγω να το κάνω πιπίλα, αν νοιώσω πως δεν με καλύπτει κάνω τσιγαρίσιες για καλύτερο χτύπημα και σιγά-σιγά θα κατεβάσω και νικοτίνη, αν όχι βατ.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 22:17 »
Ξεκίνησες με πνευμονικές ; Έχεις δοκιμάσει τσιγαρίσιο ατμοποιητή και δεν σε κάλυψε έστω με περισσότερη νικοτίνη ;

ακριβώς..  έχω και έναν ναυτίλο με τον οποιο έχω 6άρα νικοτίνη αν και δεν με καλύπτει σε γεύση όπως τις πνευμονικές..

εκεί την αντέχω την νικοτίνη κάπως καλύτερα



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
δεν έχω κανένα θέμα σε VG/PG αφού έχω πάρει τα ίδια υγρά και σε μηδενικά και δεν είχα θεματάκι 

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 00:00 »
Κάνε καμιά δοκιμή με σκέτη βάση , στην ίδια αναλογία pg/vg και ίδια mg

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279360 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias