vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 7 χρήστες
kostasklf, dkostas, camber, Ηρακλης, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 13:12 »
Είναι δύο διαφορετικοί Subtank mini φίλε niknith που έχει ο φίλος, και το Treebox συμπεριφέρεται "ανώμαλα" και με τους δύο.  :dontknow:

Του έχω πει να το φέρει σε μένα να το δοκιμάσουμε και σε άλλους TFV4, Ατλαντίδες 1 & 2, Subtank και KFL+. Μόνο τότε θα είμαστε σίγουροι με ποιους ατμοποιητές δουλεύει σωστά το μοντάκι και με ποιους όχι...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 14:27 »
Σήμερα το Treebox του φίλου μου παρέδωσε το πνεύμα του.  :(

Καταρχήν, ξεκλείδωνε από μόνο του όπως μου είπε, κάθε πέντε λεπτά. Ενώ για αρκετό καιρό δεν ξεκλείδωνε, σήμερα άρχισε ξαφνικά να συμπεριφέρεται τρελά, να ξεκλειδώνει από μόνο του, να βλέπει στα 0.8Ω την αντίσταση του Subtank, ενώ μόλις πάταγε fire την κατέβαζε στα 0.6Ω. Μετά από λίγο το μοντάκι άρχισε να τον ρωτάει συνεχώς αν έβαλε καινούριο ατμοποιητή. Έπαιζε με τον Subtank mini στα 25W.

Κάποια στιγμή του έδειχνε την μπαταρία εντελώς άδεια. Μόλις το έκλεισε και πήγε να το ξανανοίξει, το μοντάκι απλά δεν ανάβει πια. Έλεγξε τη μπαταρία στο πολύμετρο και είναι στα 3.68V, λογικά αποκλείεται το Treebox να την κόβει τόσο νωρίς. Δεν έχει άλλη μπαταρία μαζί του στη δουλειά για να το τσεκάρει, αλλά δύσκολα μπορεί να φταίει η LG HG2. Ο φίλος είναι ηλεκτρονικός και θα το παλέψει να το επισκευάσει, αλλά είναι κρίμα, αποδείχτηκε εντελώς άτυχος με τα μοντάκια που έχει αγοράσει μέχρι τώρα...  >:(

Αν και δεν έχω το συγκεκριμένο mod της smok αλλα κάποιο άλλο της ίδιας εταιρίας ο τρόπος που παρέδωσε το παραπάνω είναι μοιάζει αρκετά  με τον τρόπο που παρέδωσε το δικό μου
Αρχικά με την ένδειξη της  μπαταρίας σχεδόν τέρμα κάποια στιγμη δεν ξεκλείδωνε ενώ το κουμπί δουλευευε του έβγαλα τη μπαταρία τη ξαναέβαλα αλλα τίποτα είχε νεκρώσει

δοκίμασα και άλλη φορτισμένη μπαταρία και δεν έκανε τίποτα... κάποια στιγμή μετά από μέρες του ξαναέβαλα μπαταρία  και άναψε αλλα από τότε δεν διαβάζει σωστά τις αντιστάσεις, πάνω από 1Ω τη διαβάζει +0.25  σε σχέση με πριν αλλα το βασικό πρόβλημα είναι ότι με πλήρως φορτισμενη μπαταρία ότι και να ρυθμίσω σε watt δίνει max 3.3v και όταν η ένδειξη της μπαταρίας πέσει περίπου στο 80% αρχίζουν και πέφτουν τα volt πέφτει με την μια  απότομα στα 3 μετά 2.9...

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 00:02 »
σε εσας που καθε φορα που αλλαζατε μπαταρια εκανε περιεργα....


ανοιξτε το και δειτε τους πολλους που ειναι κολλημένοι πανω στα πιν. στο δικα μας ειχε απλα ξεκολλησει. τωρα δουλευει κομπλε.

σε κουπορ βεβαια αλλα πρεπει να ειναι πανομοιοτυπα.

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 23:52 »
Παιδιά το μοντάκι τα σπάει κυριολεκτικά!!!
..... είναι κόσμημα, πανέμορφο πραγματικά, πάρα πολυ ελαφρύ, νομίζεις θα πετάξει!!!!!


Ρεύματα απίθανα, μόνο με kanthal το έχω παίξει ως τώρα.


Πολύ ενθεκτικό στην χρήση του όσο αφορά το ξύλο. Χωρίς γρατζουνίες εύκολες ακόμη και στις τσέπες με κλειδιά!!


Το μόνο του ελλάτωμα τα κουμπάκια + - που κουδουνίζουν, αλλά είναι ψύλλος στ'άχυρα  μπροστά στην όλη ομορφιά του.






Πολλές φορές όταν πρέπει να διαλέξω ποιο θα πάρω μαζί μου σε σχέση με το SX mini ML πραγματικά ...... το σκέφτομαι!!!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 19:41 »

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 23, 2016, 00:36 »
απίθανο, πανέμορφο, πανάλαφρο και παίζει σωστά.
ο βασικος λογος που το αγορασα ηταν το βαρος του.












Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
παιδια σε αυτη τη πλακετα οταν τo αφησεις για λιγο το mod (15-20 λεπτα) μετα σε ρωταει για new coil ?
ειναι φυσιολογικο δλδ?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2016, 13:27 από bretsos »

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 12, 2016, 20:27 »
Καλησπέρα παιδιά!
Έχουμε κάποια ενημέρωση από κάποιον που το έχει καιρό, πως συμπεριφέρεται η συσκευή σε βάθος χρόνου;
Θέματα όπως ξέφτισμα του ξύλου, πρόβλημα με τους μαγνήτες του καπακιού της μπαταρίας και κακή διαχείριση της ίδιας της μπαταρίας, έχουν παρατηρηθεί;

Αποσυνδεδεμένος framefreeze

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 12, 2016, 13:27 »
Σε βάθος χρόνου οπως 4 μηνες συνεχόμενης καθημερινής επίπονης χρήσης μπορω να πω οτι αντέχει τις ταλαιπωρίες. Αρκετα ικανοποιητικο.θελω να αναφερω οτι διαβαζοντας το νήμα εγω λύση στο κουδουνισμα των πληκτρων εδωσα με το να κολλησω μικρα κομμάτια αφρολεξ πισω απο τα κουμπιά. Ετσι η επαφη με την πλακετα εγινε αμεση χωρις τζόγο. Επισης να αναφερω οτι με καποιους ατμποποιητες οι οποιοι ηταν με μακρύ 510 ειχα θεμα . Πιεζοταν αρκετα μεσα ο πολος του μοντ με αποτέλεσμα να τσαφαρει και να κανει auto fire. Αυτο διορθωθηκε λεινωντας την πλακετα και γυρνωντας και μονωνοντας τον πολο ετσι ώστε να μην ερχεται η κόλληση σε επαφη με σημείο της πλακέτας.  

Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 12, 2016, 14:46 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Treebox mini 75W – Μία μίνι παρουσίαση...
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 21, 2020, 22:48 »
Έχω βάλει αγγελία για το συγκεκριμένο μοντακι κ επειδή δεν έχει περπατήσει πολύ αξίζει αν βρεθεί να το πάρω;;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8331 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237487 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15651 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12