vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, manoslykos, billythekid

Twitter

JANTY STICK v2

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 12:29 »
Να διαβάσεις το review!!!!!!!!!!!   

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος. Αυτονομία μπαταρίας (και φτηνές ως ανταλλακτικό), σταθερή απόδοση, διακριτικό....
Τα ελλατώματά του είναι τα atomizer (οτι 801 εχω πάρει εχουν καεί εν ριπή οφθαλμού) και το κουμπί του (αλλά γι'αυτό κρατάω μια πισινή, ισως να ήταν ελλατωματικό το δικό μου.)

Σημείωση:
τα μυνήματα για το Cameo μεταφέρθηκαν εδώ

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2009, 14:44 »
τώρα (εξαιτίας κάποιου συνατμιστή) το είδα στο funstore.
μπήκα στην πρίζα!

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2009, 14:54 »
Ε-Ε-Ερχεται [Τριτη Πρωι !!!]
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2009, 15:05 »
ναί!  αυτός είναι ο συνατμιστής   :D :D

(πάντως εγώ θα ... αργήσω λίγο! evo-black line σε λίγο έρχεται καί το δωρεάν από την αντιπροσωπεία καί το φόρουμ njoy! Θα μπλέξω τα μπούτια μου!!!!!!!!!!!!!)

Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2009, 15:57 »
Το σκέφτομαι πολύ έντονα! Λέω αν είναι να το πάρω από janty απ ευθείας...
Από την άλλη όμως είδα στο site τους οτι τέλη Οκτώβρη θα βγάλουν τον αντάπτορα για 510. Μήπως να κρατηθώ λίγο ακόμα;
Θα θελα πολύ να το έκανα ένα test-drive  ???

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2009, 01:03 »
Αυτό περιμένω κι εγώ, τον αντάπτορα για 510. Να δεις ο Undertaker πόσο τον περιμένει :))
Το θέλω από τότε που ξεκίνησα με το e-cig αλλά αυτά τα 801 δεν με πείθουν.
Αν έχει δοκιμάσει ο Undertaker τα 901 σε jantystick ας μας πει.
Και σε ξένα φόρουμ διάβασα ότι έχουν πρόβλημα τα 801

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2009, 02:33 »
Εχω παραγγείλει μια παρτίδα 901 ατμ, και μολις ερθουν θα πάρω και τον ανταπτορα....

Δυστυχως το πρόβλημα είναι αλλου. Αυτη η δυσλειτουργία που ειχε παρουσιαστεί το κουμπί, και για την οποία μου εκαναν αλλαγή τη συσκευη εμφανίστηκε ξανα, μετα από μολις μια βδομάδα λειτουργίας....

Εχω διαβάσει πως και αλλοι ειχαν αντιστοιχο πρόβλημα, οπότε μάλλον είναι design flaw...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2009, 04:30 »
Καλά να πάθουν αφού δε λένε στον Θανάση να τους φτιάξει ένα αθάνατο κουμπί.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2009, 10:53 »
Εχω παραγγείλει μια παρτίδα 901 ατμ, και μολις ερθουν θα πάρω και τον ανταπτορα....

Δυστυχως το πρόβλημα είναι αλλου. Αυτη η δυσλειτουργία που ειχε παρουσιαστεί το κουμπί, και για την οποία μου εκαναν αλλαγή τη συσκευη εμφανίστηκε ξανα, μετα από μολις μια βδομάδα λειτουργίας....

Εχω διαβάσει πως και αλλοι ειχαν αντιστοιχο πρόβλημα, οπότε μάλλον είναι design flaw...

Ένα σημαντικό πρόβλημα των συσκευών με διακόπτη είναι ο ίδιος ο διακόπτης, ο οποίος με τη χρήση χαλάει. Έχω ακούσει προβλήματα και με το Bulli. Για το GG δεν ξέρω. Ευτυχώς που οι κατασκευαστές το αλλάζουν κατευθείαν.

Μερικοί από τους πρώτους διακόπτες που χρησιμοποίησα στο MiniTurbo μετά από περίπου ένα μήνα έπρεπε να τους πατάς πολύ δυνατά για να πάρουν μπροστά. Κόστιζαν περίπου 50 λεπτά ο ένας.
Τώρα επέλεξα άλλο διακόπτη με σχεδόν τετραπλάσια τιμή και είναι σαφώς ανώτεροι.
Ο ένας δουλεύει πάνω από ένα μήνα χωρίς εμφανή σημεία κόπωσης.
Το πόσο βέβαια θα κρατήσουν κι αυτοί μένει να το δω.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2009, 11:02 »
Αυτό περιμένω κι εγώ, τον αντάπτορα για 510. Να δεις ο Undertaker πόσο τον περιμένει :))
Το θέλω από τότε που ξεκίνησα με το e-cig αλλά αυτά τα 801 δεν με πείθουν.
Αν έχει δοκιμάσει ο Undertaker τα 901 σε jantystick ας μας πει.
Και σε ξένα φόρουμ διάβασα ότι έχουν πρόβλημα τα 801

Εγώ με τους 801 δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα σε αντίθεση με τους RN 4075 που θεωρητικά κρατούν περισσότερο.

Οι 801 είναι πιο αρωματικοί αλλά υστερούν κάπως σε χτύπημα στο λαιμό.
Βέβαια έτυχα και σε δυό τρεις που ήταν άπαιχτοι και σε throat hit, γενικά όμως υστερούν σ' αυτό.
Εϊναι και θέμα τύχης με τους ατμοποιητές...

Ο ένας RN4075 που έχω τώρα είναι άπαιχτος.
Και ο 510 τον ανταγωνίζεται στα ίσια :)

Θα γράψω περισσότερες λεπτομέριες, όταν δοκιμάσω δύο τρεις 510 για περισσότερο σιγουριά.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2009, 11:50 »
ο 510 ειναι του BL???

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2009, 11:52 »
ο 510 ειναι του BL???

Ναι.
To BlackLine είναι ουσιαστικά ένα Joyce 510.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 17:40 »
H-Η- Ηρθεεεε 
Απο σημερα το πρωι στην συλογη μου ηρθε και το Janty stick2
Για το BL εγραψα μετα απο μερικες μερες περιμενοντας να δω πως συμπεριφερεται σε καποιο ευλογο λογικο διαστημα.
Εδω...δεν κρατιεμαι..
Παιδια ..γουστα ειναι αυτα ..αλλα μιλαμε για ενα κουκλι,
ειχα δει φωτο απο το Α- ΨΟ- ΓΟ  review του Under  αλλα οταν το ειδα δεν το πιστευα ποσο πιο κομψο και μικρο ειναι .
Η συσκευασια ειναι απ τις καλυτερες που εχω δει μεχρι τωρα,και η μπαταρια ακομα δουλευει απ τις 12 το μεσιμερι περιπου κλεινει σε λιγο 5,5 ωρες!!!! απ τις οποιες οι 4 εντονο ατμισμα.
Δεν θα πω για την...πληγη ..το ατομαιζερ,γιατι θελω να το δω σε βαθος χρονου και γιατι ακομα ,,στρωνω
Τα φιλτρακια  που ειχε η συσκευασια ειναι RY4 Ηigh [εγω ατμιζω non kai low any way]...πολυ ωραια γευση-αρωμα.
Ειναι δυνατον το μαμα φιλτρακι να κραταει πανω απο 2 ωρες????!!!!!!
Εντυπωσιαστικα .
Under το ειχες δει και εσυ??
Μιλαμε για την μεγαλυτερη διαρκεια ''μαμας '' φιλτρου μακραν !!!
Ακομα και οταν τελειωσε και αρχισα τo gemisma με φιλτρο ενυδρειου δουλεψε ανετα μιση ωρα που ειναι πολυ καλο διαστημα.
Η ποσοστητα  υλικου φιλτρου ειναι διπλασια τουλαχιστον απο του BL
Παρακλιση εαν βγει ανταπτορας για 510 [BL] aατομαιζερ αμεση ενημερωση.
Ελπιζω το κουμπι να μην μου κανει ...νερα .
Σαν βαση θα μπορουσε υπο προιποθεσεις να ειναι ενα τσιγαρο για καποιον που ειναι πολλες ωρες εξω.
ΕΡΩΤΗΣΗ .Υπαρχει φορτιστης που να φορτιζει 3-4 μπαταριες τετοιου μεγεθους μαζι ?? οπως δηλαδη ειναι οι φορτιστες για τις επαναφορτιζομενες μπαταριες.
 

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 17:50 »
Αντε, καλοάτμιστο!

Δεν κυκλοφορει (τουλάχιστον δεν εχω βρει εγω κάτι τετοιο) πολυ-φορτιστής, αλλά αν πάρεις τον μονό, και με το καλώδιο του passthroug είσαι καλυμένος.

Εναλλακτικά, μπορεις να χρησιμοποιείς και το Passthrough του Bl για να εκτελέσει χρέη φορτιστή (φοράνε την ίδια μπαταρία)

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 19:20 »
 :bye: Καλορίζικο, καλοδούλευτο και προπαντων ΚΑΛΟΑΤΜΙΣΤΟ Asala :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix