vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 2 χρήστες
yorgoss, manoslykos

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Tον εψηνα ετσι οπως τον εβλεπα αλλα δεν ειχα ακουσει λεξη για αυτον..Αρχικα ειναι 2μλ κ παιρνει extension,ετσι?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας


ακριβώς έτσι φίλε μου , όλα τα έχει μέσα στην συσκευασία μαζί με μια αντίσταση χρυσή που είναι για πνευμονικές και παίζει εξαιρετικά . με την mtl αντίσταση πρέπει να βάλεις τον αέρα στην θέσει mtl  , για πνευμονική στην θέσει για πνευμονικές .
δες τον σύνδεσμο  . η τσιγαρίσια είναι πολλή σφιχτή και παίζει απο 8-14 watt εγώ τον δουλεύω 9

http://www.joyetech.com/product/exceed-d22/

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Ο exceed πράγματι παίρνει ποιοτικες κεφαλές, ιδιαίτερα ανθεκτικές και τις βρίσκεις σε παραπλήσιες τιμές με εξω  στο μοντεχρίστο...

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Τον βρηκα 15 ευρω κ τον τσιμπησα..Πρωτες εντυπωσεις μετα απο δεκα τζουρες νορμαλ γευση κ πολυ σφιχτη τζουρα σε σημειο να νομιζω οτι εκλεισα το air flow καταλαθος.

Μου βγαζει μια μικρουγρασια απο κατω εκει που κουμπωνει το ερ φλοου με το κατω μερος..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2018, 23:49 από teargas »

Αποσυνδεδεμένος sidereal

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά καλησπέρα

Είμαι νέος και εγώ στην όλη φάση (άσχετα αν έχω κάνει εγγραφή στο forum χρόνια πριν) και θέλω να αλλάξω ατμοποιητή στο η.τ. μου καθώς αυτός που φοράει ειναι μια αποτυχία απο την nobacco.. 

Προτιμώ ξεκάθαρα την τσιγαρίσια τζούρα αλλά θα ήθελα να μπορώ να κάνω και κάποιες, εν μέρει, πνευμονικές.
Διαβάζω το topic αρκετή ώρα και μπορώ να πω οτι περισσότερο έχω μπερδευτεί με το τι θα πρέπει να αγοράσω   :confused1:

Δεν θέλω να πάω σε επισκευάσιμο σε καμία περίπτωση.

Αρχικά έκλεινα προς Ναυτίλο 2 αλλά διάβασα οτι πρέπει να κάνεις διάφορα ώστε να μην έχει διαρροές και τελικά του έριξα άκυρο.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον για τον οποίο θα μπορώ να βρω και αντιστάσεις χωρίς να κάνω προσευχές;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ είσαι :
http://vaping.gr/index.php/topic,38622.0.html
Αν και ο nautilus 2 έχει καλύτερη γεύση, αλλά έχει τα γνωστά προβλήματα  

Αποσυνδεδεμένος sidereal

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θα έχω πρόβλημα που η διάμετρος είναι στα 24;

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
καλώ είναι να ξέρουμε και το μοντ που έχεις 

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
22άρης για σφιχτότατη τσιγαρίσια τζούρα είναι ο Nicolas με την 1.8Ω κεφαλή:

http://vaping.gr/index.php/topic,40853.0.html

Αλλά από πνευμονική, μόνο σφιχτή/περιορισμένη θα έχεις με την 0.6Ω κεφαλή (με όλες τις τρύπες αέρα ανοιχτές).

Αλλά είναι σχετικό, το τι εννοεί ο καθένας σφιχτή πνευμονική. Ίσως κάποιος έμπειρος ατμιστής να πει ότι τα επιτρεπτά watt της 0.6Ω κεφαλής (18-25W), δεν πρόκειται να δώσουν έστω και σφιχτή πνευμονική. Όμως, για κάποιον άπειρο στις πνευμονικές, μπορεί να είναι κατάλληλα.

Αποσυνδεδεμένος sidereal

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
καλώ είναι να ξέρουμε και το μοντ που έχεις
Nobacco apyron s

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θα έχω πρόβλημα που η διάμετρος είναι στα 24;
Αφού το μοντάκι σου είναι 27 γιατί να έχεις πρόβλημα?

Αποσυνδεδεμένος sidereal

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Να πω ότι έχεις άδικο; 
Νόμιζα οτι είναι 22  ;D

Αποσυνδεδεμένος pakitis

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά.

Δε γνωρίζω αν είμαι στο σωστό νήμα. Από τον Οκτώβριο που μας πέρασε χρησιμοποιώ το μοντ (ούτε καν αυτό δεν ξέρω αν λέω σωστά) iStick Power Nano της eLeaf. Μέσα στον ατμοποιητή, στο κάτω μέρος του, έχει ένα λαστιχάκι. Αυτό δεν πρέπει κάποια στιγμή να το αλλάξω; Κι εάν ναι, από που μπορώ να το προμηθευτώ; :/

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
pakitis
ποιον ατμοποιητή έχεις στο nano?
Το λαστιχάκι στην βάση του ατμοποιητή είναι για να σφραγίζει σωστά το τζαμάκι με την βάση και να μην υπάρχουν διαρροές.Τσέκαρε στο κουτάκι του ατμοποιητή σου,μήπως έχει μεσα στο σακουλάκι με τα ανταλλακτικά.
Άποψή μου, το αλλάζεις εφόσον έχεις διαρροές ή σου μυρίζει δυσάρεστα απο κάποιο φόλα υγρό.
Αν δεν συντρεχουν οι παραπάνω λόγοι μην το αλλάξεις

Αποσυνδεδεμένος pakitis

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Έχω διαρροή, μικρή, αλλά υπάρχει. Γι' αυτό ερώτησα. Ο ατμοποιητής ήταν μαζί με το από κάτω. Παραθέτω φώτο. 


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix