vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, bloodlessz

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
      


O θρυλικός kabuki  , με μια 1.8 ομ κεφαλή και εξω ντερτια και καυμοί:D

Καλή γεύση, άφθονο ντουμάνι , καλό κτυπημα.

Δίνεις περίπου 9 ευρ και εχεις ένα πολύ καλο εργοστασιακό.
Έναν που είδα σε εγχωριο μαγαζι να πουλέται , δυστυχως τον διαθέτουν σε  υψηλη τιμή και  είναι  και από τους σκάρτους...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 01:37 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος tsapi

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
χρυσόμαυρος
https://www.ogatos.gr/el/ijoy-elf-2ml-gold#
Δεν τον εθέλω αυτόν, για δύο λόγους. Αφενός δεν μου αρέσει το χρυσό βρακί - αφετέρου τα σωθικά θέλω να είναι stainless steel ή (εν πάσει περιπτώσει) άβαφα..
ασημόμαυρος
http://www.easyvape.gr/elf-tank-ijoy
Πήρα τελέφωνο για δαύτονα, αλλά μου είπαν ότι εξαντλήθηκε και δεν θα ξαναφέρουν..
elf Ijoy 4 ml, δεν υπάρχει?
Όχι..

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Ξέρει κσποιος από τους συμφορουμίτες τον ατμοποιητή  kangertech Pangu?

Αποσυνδεδεμένος MAN0

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια καλημερα,

Θελω να αλλαξω ατμοποιητη, χρησιμοποιω αρκετο καιρο Nautilus mini με 0,7ohm με Pico.. και ειμαι μεταξυ Vaporesso Guardian και Cubis 2.

Τι προτεινετε? Ισχυει οτι ο Cubis 2 εχει θεμα με burnt hits?

Αποσυνδεδεμένος dimnti

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Από καθαρή περιέργεια, ατμίζω εδώ και κάποιους μήνες με Nautilus X, 1,8 κεφαλή στα 13W.
Είμαι ικανοποιημένη, υπάρχει όμως κάτι παρόμοιο εκεί έξω με κάπως φθηνότερες κεφαλές;

Παρόμοιο από ποιά άποψη?

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Προφανώς μιλάς για φτηνότερες έτοιμες (εργοστασιακές) αντιστάσεις. Δυστυχώς όλες παίζουν σε ανάλογες-κοντινές τιμές :(
Ο μόνος τρόπος για να κάνεις οικονομία είναι να περάσεις σε επισκευάσιμους ατμοποιητές ή (τουλάχιστον) σε 2-3 εργοστασιακούς που παίρνουν επισκευάσιμες κεφαλές! ;)

Αποσυνδεδεμένος dimnti

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Για λίγο φθηνότερα το είπα και ενδεχομένως για περισσότερη-εντονοτερη γεύση. 
Ο Χ μου φαίνεται ότι καίει περισσότερο από τον Μίνι για παράδειγμα. Αναφέρομαι σε Ναύτιλους.
Για να φτιάξω αντιστάσεις κλπ, το θεωρώ πολύ δύσκολο έως απίθανο να κάτσω να ασχοληθώ. Πρόσφατα ανακάλυψα το fasttech, παρήγγειλα από εκεί αντιστάσεις. Δεν έχουν έρθει ακόμα, αν δεν έχω και θέμα με το τελωνείο είναι σχεδόν μισή τιμή από ότι στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Αν δεν έχεις σκοπό να μπεις στον χώρο των επισκευάσιμων τότε η Κίνα είναι μονόδρομος, αρκεί να μην υπάρξει θέμα με τελωνεία! ;)
Οσο για τον "φόβο" σου σχετικά με τους επισκευάσιμους τον είχα κι εγώ και μάλιστα (επειδή είμουν σίγουρος ότι δεν θα κατάφερνα ποτέ θα ασχοληθώ με αυτούς) είχα αγοράσει 12!!!! :idiot1: tron για να έχω καβάτζα! :wall: :wall: Τελικά ανακάλυψα πόσο απλό είναι να "παίζεις" με τους επισκευάσιμους :D

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
H σειρά των Cubis με τις νεες κεφαλές 1.5 ομ.
Ο melo 4 με κεφαλές του μεγάλου TRITON
O kabuki tank με 1.8 ομ aspire
O mega one v2 me κεφαλές 1.0 ομ
Ο innokin 4.5 ml τ22 prism με τις  1.5 om
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2017, 21:25 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Τις πιο καλές σφιχτές -τσιγαρίσιες τζούρες, κατα την γνώμη μου τις εχει ο kabuki tank  me 1.8 om Aspire for nautilus και Cubis 2/pro με Authentic ProC-BF Coil Head 1.5ohm (8W-20W)

Αποσυνδεδεμένος dimnti

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τον χρόνο σας.
Βλέπω πολύ καλά λόγια για τον Kabuki, ποιον απ'όλους όμως να διαλέξω;
Αναφέρομαι σε αυτόν κιόλας γιατί παίζει ρόλο ότι όταν παραλάβω από FT, θα έχω αρκετές αντιστάσεις Aspire 1.8

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Τον kabuki clone δεν τον βρίσκεις Ελλάδα, κοίτα μήπως βρεις κάποιον σε αγγελία.
Από fasttech οι περισσότεροι προτιμούν αυτόν με το ρίσκο του τελωνείου.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Αυτόν με την κυλινδρική συσκευασία ,των 13.22$, στην FT. Δηλαδή τον ιδιο που προτεινει και ο koskol

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Εγω παντως βρε παιδια που τον πηρα, διαβαζοντας θετικα σχολια, μου βγηκε μαπα.
Γευση κλπ ενταξει, αλλα η ρημαδα η αντισταση, οταν ανοιγα για να γεμισω, αντι να μεινει βιδωμενη στην βαση, εμενε βιδωμενη στο πανω μερος.
Οσο και να την βιδωνα καλα στην βαση οταν την εβαζα, οσο και να βιδωνα χαλαρα στο πανω μερος, τιποτα.
Διαβασα οτι και ο γνηιος εχει ενα θεματακι εκει, που λυνεται βιδωνοντας καθε φορα με δυναμη την αντισταση στην βαση.
Ο κλωνος μου ομως το παθαινε 9 στις 10 φορες.., βαρεθηκα και τον παροπλισα.
Προφανως ετυχε στο δικο μου κομματι, παλιοκλωνοι :angry_orange:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 193582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos