vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 3 χρήστες
John015, yorgoss, manoslykos

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
@Knop29, κάποιες προσωπικές μου απόψεις.

1. Σωστά. Τους έχω και τους δύο αλλά τελικά χρησιμοποιώ μόνο τον μεγάλο, για όλη μέρα στο σπίτι.
2. Σωστά.
3. Νομίζω ναι ως προς τις κεφαλές και το επιστόμιο, αλλά ας σου απαντήσει για σίγουρα κάποιος που
    τον έχει γιατί δεν έχω παραλάβει ακόμα τον δικό μου από εξωτερικό.
4. Σωστά. Οι κεφαλές του Triton 2 είναι διαφορετικές από τις BVC που παίρνει ο Mini και οι Nautilus.
    Ως προς το δεύτερο σκέλος, δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω, γιατί παρότι τους είχα και τους
    δύο, τους δούλεψα ελάχιστα.

Εγώ θα σου πρότεινα Ναυτίλο και Triton mini, αλλά μη βιαστείς, άκουσε και μερικές γνώμες ακόμα. Εγώ π.χ. έχω μεγάλες προσδοκίες από το Nautilus X με το extention kit, αλλά όπως είπα, ακόμα τον περιμένω.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
O Triton 2 έχει πιο αεράτη τσιγαρίσια από τον μικρό αδερφό και αυτή μόνο με την 1,8 κεφαλή. Είναι κυρίως για πνευμονικές οι άλλες κεφαλές του. ;)

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Aν και μολις το 2ο μου post ισως βοηθησω εδω. Εχω στην κατοχη μου nautilus x με τον ανταπτορα που αυξανει την χωρητικοτητα με τις 1.8 κεφαλες και αν και νεος ατμιστης (ειχα και τον δωρισα και τον cubis) τον βρισκω εξαιρετικο με φουλ γευση, μηδενικες διαροες, μηδεν μπουρμπουλιθρες και σκασιματα και πανευκολο γεμισμα.
Δεν ειναι ομως για φουλ πνευμονικες αφου και τερμα ανοιχτο το air flow δεν ειναι πολυ αερατος.
Τωρα ανησυχος γαρ εχω επισης και τον Atlantis 2....εξαιρετικος και ανωτερος απο τον nautilo και εξηγουμε, με την κεφαλη που ερχεται 0.5 αν δεν κανω λαθος και τος απαιριοριστες ρυθμισεις του air flow τον κανεις απο πανευμονικο μεχρι και χαζο τσιγαρισιο. Εκει που τα πραγματα ξεφευγουν για τα γουστα μου και την νεοτητα μου τουλαχιστον ειναι οταν του φορεσεις την 1.8 απο Triton....μεταμορφωνεται τελειως και γινεται ιδανικος για ολα τα γουστα πιστευω αφου κανει πανευκολα ακριβως το αντιθετο με αυτο που περιεγραψα παραπανω.
Ειναι και οικονομικοτερος και πιστευω οτι θα μεινει για πολυ καιρο απο τους εργοστασιακους στα χερια μου,  αφου ηδη εχω παραγγειλει 2 επισκευασιμους για να μπω για τα καλα στο παιχνιδι!

ps για ντουμανι δεν υπαρχει καμια συγκριση μεταξυ τους!

Αποσυνδεδεμένος Knop29

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας και το χρονο σας

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας. Ψάχνω έναν εργοστασιακό ατμοποιητή , με καλή γεύση και σφιχτή τζούρα.Τι θα μου προτείνατε?

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Ναυτίλος, Ναυτίλος Μινι, Τριτον, FUMYTECH MINI FUMYTANK 3 για πιο οικονομικό το τελευταίο!

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
O triton είναι τσιγαρίσιος? Επίσης για  το guardian της vaporesso έχεις άποψη?Είδα που το ανέφεραν μερικά παιδιά σε προηγούμενες σελίδες.

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Και εγώ ναυτίλο και τον μίνι του σου συστήνω!

Αποσυνδεδεμένος chris 66

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
O triton είναι τσιγαρίσιος? Επίσης για  το guardian της vaporesso έχεις άποψη?Είδα που το ανέφεραν μερικά παιδιά σε προηγούμενες σελίδες.
Ναι ο  triton 2 είναι τσιγαρίσιος με αντιστάσεις 1.8 ohm  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Αυτος ο guardian ειναι μυστηριο..Ειχα κ γω την απορια παλιοτερα αλλα υπαρχει μια ομερτα!Ξερουν κ δεν μιλανε,καποιος τους απειλει προφανως..
Για να σοβαρευτουμε,μου εχουν πει καλα λογια στο μαγαζι που ψωνιζω αλλα περιμενω καποιον να με σπρωξει για να τον παρω.Αλλα δυστυχως ολοι ασχολουνται με τα μπουρια,βγαινει μπουρι κ σε 5 λεπτα υπαρχει ριβγιου!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Παίζει να μην τον έχει αγοράσει κάποιος από το φόρουμ.
Από μυστική έρευνα που έκανα, βρήκα μόνο μία αναφορά και μάλιστα ξώφαλτση.
Απ: The Vape Laboratory by Lamda

Για σπρώξιμο δεν αναλαμβάνω ευθύνη, αλλά αν τον αγοράσεις θα σε σπρώξω για παρουσίαση.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Τι παρουσιαση?Εγω οχι φωτογραφια,ουτε φατσουλα δεν μπορω να βαλω!Συγνωμη αν φανηκα ειρωνικος αλλα αυτη η τρεντιλα με εχει εκνευρισει αφανταστα..

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Ο Vaporesso Guardian Tank, είναι ένας ατμο με leak-proof σχεδιασμό, όπως ο Cubis, ο οποίος ανάλογα με την αντίσταση και το drip-tip που του φοράς, μετατρέπεται σε άτμο για τσιγαρίσιες ή πνευμονικές τζούρες. Τον έχω χρησιμοποιήσει μόνο με τις κεραμικές κεφαλές CCELL GD SS 1.4Ω MTL. Η λειτουργία του είναι απαλή και ήσυχη αλλά έχω την εντύπωση ότι παρουσιάζει τάσεις υποτροφοδοσίας γι'αυτό και τον έχω παροπλίσει.
Ίσως αν έπαιρνε τις CCELL κεφαλές του Vaporesso Target να ήταν καλύτερα τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Kαλησπερα νεος ατμιστης μολις 2 ημερων πηρα μετα απο πολλες ημερες μελετες στο φορουμ σας το pico mega και ενω εψαχνα για ατμοποιητη με 4ml σε 3 καταστηματα στη θεσσαλονικη δεν βρηκα. Kαι απο οσους δοκιμασα με αρεσε και με τον προτεινε και ο πωλητης (σαν αρχαριο) που με φανηκε ο πιο τιμιος σε σχεση με αλλους για πολλους λογους και κατεληξα στη προταση του το fumytank mini 3. Καλος με φαινεται αν και δεν εχω εμπειρια θα ηθελα τις γνωμες σας να ξερω αν εκανα καλα ή με πιασανε μακακα γιατι διαβασα ολες τις σελιδες του θεματος και ειδα λετε για πολλους αλλους και μονο 2 ποστ για τον συγκεκριμενο και χωρις να καταλαβω αν τον εγκρινετε ή όχι. Ισως ήταν βιαστικη η αγορα του λιγο γιατι ηθελα εδω και καιρο να αφησω τον καπνο στην ακρη. Προς το παρον δεν με ενδιαφερουν ατμισμα με θερμοκρασιες ή ss που τα ακουω λίγο κινεζικα. Ατμιζω μονο με watt. Και θα ηθελα και μια τελευταια ερωτηση περα απο eleaf 1 και 1.1 ohm ξερετε αν παιρνει άλλες πιο οικονομικες και αξιοπιστες είτε από εδώ είτε απο έξω? Γιατι ναι 3 ευρω για αλλους μπορει να φαινονται λίγα αλλά για εμενα δυστυχως όχι. Α και μην με προτεινετε παρακαλώ επισκευάσιμες αντιστασεις δεν θα τα καταφερω εκτος λόγω της μη εμπειρίας επισης δεν εχω καθολου μα καθολου σταθερο χερι για χειροτεχνιες. Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Ο fumytank mini 3 για εμένα είναι η καλύτερη φτηνή λύση, καλό ντουμάνι και καλή γεύση.
Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι 2ml.
Για αντιστάσεις μπορείς να τις βρεις και με 2.50 ευρώ, πιο οικονομικά δύσκολα για Ελλάδα!
Επισκευασιμες δεν γίνεται στον συγκεκριμένο έτσι και αλλιώς!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix