vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

382 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Ποντικός, Ελένη Π, toliss, maprix, camber

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος kkourk

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
ZENITH από τους καλύτερους κατα την προσωπική μου αποψη

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Ατμιζω κ με nautilus aspire κ με Zenith  κ ειναι για μενα κ οι δυο πολυ καλοι!
Ομως παιζει ρολο κ το υγρο που ατμιζουμε γιατι αλλα γουστα εχει ο καθενας μας ναι?

Ο Zenith πιστευω οτι ειναι πιο τσιγαρισιος γιατι ατμισα σκετη βαση με μια σταγονα αρωμα
καταλαβα εντονα την γευση που σε αλλους ατμοποιητες δεν!!!

Τα υγρα που κανει η αδερφη μου ειναι ολα τσιγαρισια κ οταν πρωτοδοκιμασα για να εχω αποψη
πραγματικα ενιωσα την διαφορα με αυτον τον ατμοποιητη αλλα θα πω οτι κ ο Ναυτιλος ειναι καταπληκτικος!!!    :yes: :yes:

Μιλαω για τον πιο παλιο ναυτιλο κ οχι τον τελευταιο που κυκλοφορει. Δεν τον εχω αυτον ακομη... ::)
Προστεινω αν καποιος θελει να αγορασει εναν απο αυτους τους ατμοποιητες απλα να παει σε μαγαζι κ να
δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Μου ήρθε εχθές ένα Lucid kit με έναν "πλαστικό ατμοποιητή" μιας χρήσεως με mech coil, τον Lumi tank. Πραγματικά τέτοια smooth τζούρα, μαλακή, αθόρυβη και συνάμα γεμάτη και με γεύση, δεν έχω ξαναπάρει με εργοστασιακό ατμοποιητή. Θα τον κάνω παρουσίαση σύντομα μαζί με το Lucid το οποίο είναι επίσης πολύ καλό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2019, 20:16 από truckman »

Nai_Ego

Το κακό του όμως είναι ότι πρέπει να αλλάζεις συνέχεια ατμοποιητή...

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
οι τιμές τους που βλέπω στο εξωτερικό είναι όσο μια καλή αντίσταση, οπότε όταν έρθει η ώρα γι' αλλαγή αντίστασης αλλάζεις ατμοποιητη με αυτά τα λεφτά και είσαι πάλι με καινούργιο μηχανάκι. Εν το μεταξύ η κεφαλή που έχει μέσα πρέπει να τραβάει πολλά ml.
 Στα συν είναι επίσης ότι αν τον βαρεθούμε δεν έχουμε να κλάψουμε τα λεφτά που θα είχαμε δώσει γι' αγορά ατμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2019, 20:15 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Το κακό του όμως είναι ότι πρέπει να αλλάζεις συνέχεια ατμοποιητή...

Από πλευράς υγιεινής όμως, είναι ότι καλύτερο. Αν είναι και με καλή απόδοση και τσιγαρίσιος είναι πολύ ενδιαφέρων.

Μου ήρθε εχθές ένα Lucid kit με έναν "πλαστικό ατμοποιητή" μιας χρήσεως με mech coil, τον Lumi tank. Πραγματικά τέτοια smooth τζούρα, μαλακή, αθόρυβη και συνάμα γεμάτη και με γεύση, δεν έχω ξαναπάρει με εργοστασιακό ατμοποιητή. Θα τον κάνω παρουσίαση σύντομα μαζί με το Lucid το οποίο είναι επίσης πολύ καλό.

mesh coil

Nai_Ego

Από πλευράς υγιεινής όμως, είναι ότι καλύτερο. Αν είναι και με καλή απόδοση και τσιγαρίσιος είναι πολύ ενδιαφέρων.

mesh coil
Από πλευράς υγιεινής δεν νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερο. Πλύσιμο κάνω σε αυτόν που έχω, πλύσιμο θα κάνω και στον καινούργιο. Και αν προσθέσεις ότι δεν αλλάζει το επιστόμιο ξέχνα την υγιεινή. 2-3-4 εβδομάδες το ίδιο επιστόμιο; Ποιά υγιεινή;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Αν κοστίζει π.χ. 4-5 ευρώ θα τον κρατήσεις 1 μήνα; με το ίδιο coil πάνω;

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Από πλευράς υγιεινής δεν νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερο. Πλύσιμο κάνω σε αυτόν που έχω, πλύσιμο θα κάνω και στον καινούργιο. Και αν προσθέσεις ότι δεν αλλάζει το επιστόμιο ξέχνα την υγιεινή. 2-3-4 εβδομάδες το ίδιο επιστόμιο; Ποιά υγιεινή;
Αν , κάθε βράδυ, με μία χαρτοπετσέτα και λίγο οινόπνευμα, καθαρίζεις το επιστόμιο (που δεν βγαίνει) , έξω και μέσα, νομίζω βελτιώνεται η κατάσταση.

Nai_Ego

Αν κοστίζει π.χ. 4-5 ευρώ θα τον κρατήσεις 1 μήνα; με το ίδιο coil πάνω;
Όχι. Έγραψα από 2 ως 4 εβδομάδες, μην κολλάς στο 4, μπορεί να είναι και 2 ή ακόμα και 1. Μπορεί να είναι και πάνω από 4 εβδομάδες όμως αν χρησιμοποιώ κάποιον άλλον ατμοποιητή ή για κάποιον νεοεισερχόμενο που κάνει 1,6ml την ημέρα (καθόλου τυχαίο το 1,6ml, με τόσο ξεκίνησα σε eGo). Χρησιμοποιώ κυρίως τον Zenith, λιγότερο τον Nautilus 2, παιδεύω έναν SubtankMini για απόλαυση και εκτός σπιτιού έχω το Nautilus AIO 4,5ml. Στον Subtank δεν άλλαξα πάνω από 6 coils το 2018 αλλά τον έπλενα και τον πλένω κάθε Παρασκευή.
Άλλο η συχνότητα αλλαγής, άλλο το πλύσιμο και η υγιεινή. Και όπως και να το κάνουμε διαφορετικό είναι να έχεις 2 αντιστάσεις πάνω σου όταν φεύγεις για ΣΚ και άλλο 2 ατμοποιητές. Αυτό έγραψα πριν το γυρίσουμε στην υγιεινή.

Αν , κάθε βράδυ, με μία χαρτοπετσέτα και λίγο οινόπνευμα, καθαρίζεις το επιστόμιο (που δεν βγαίνει) , έξω και μέσα, νομίζω βελτιώνεται η κατάσταση.
Βελτιώνεται, σαφώς. Αλλά δεν είναι το ίδιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2019, 03:42 από Nai_Ego »

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Υπάρχει κάποιος εργοστασιακός με ss coil για έλεγχο θερμοκρασίας (εκτός του cubis); Κάτι είχα διαβάσει μια φήμη για zenith tc coils.

καλησπερα! ποιον απο τους δυο ..zenith η nautilus 2s?

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχει κάποιος εργοστασιακός με ss coil για έλεγχο θερμοκρασίας (εκτός του cubis); Κάτι είχα διαβάσει μια φήμη για zenith tc coils.
Υπάρχει ο Vaporesso Guardian, η 0.6 αντίσταση είναι τσιγαρίσια.
Επίσης όλες οι κεραμικές αντιστάσεις της Vaporesso έχουν σύρμα SS και λειτουργούν με έλεγχο θερμοκρασίας.
Για αυτές της σειράς EUC υπάρχει αντάπτορας ώστε να μπαίνουν και σε ορισμένους ατμοποιητές Aspire, Eleaf κλπ.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα! ποιον απο τους δυο ..zenith η nautilus 2s?
Καλησπέρα θα  σου πρότεινα το ναυτίλο 2 που τώρα (λόγω της κυκλοφορίας του 2 s) είναι πολύ φθηνός ( 15 ευρώ τον είδα πριν από λίγο) . Οι 2 που ανέφερες έχουν καλύτερο γέμισμα αλλά και διπλάσια τιμή. Πάντως όποιον και να πάρεις θα τον ευχαριστηθείς.

Μην παρεις το ναυτιλο 2 , εγω εχω 2 τετοιους και τους παρκαρα με το που βγηκε ο 2 s
Ασυγκριτη πρακτικοτητα και ατμιστικη ποιοτητα και ο τροπος γεμισματος και η ποιοτητα τσιγαρισιας τζουρας με ουτε υποψια ουτε υγροποιησης ουτε υγρα ουτε γουργουρισματα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62912 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 968 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem