vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 3 χρήστες
ZoeM, manoslykos, sakissalonika

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1005 στις: Νοεμβρίου 01, 2018, 16:29 »
Ευχαριστω φιλε μου!!!


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1007 στις: Νοεμβρίου 01, 2018, 20:07 »
@nichgr
Αυτά που πήρες είναι τα SnV από το atomizer.gr? Γιατί ενδιαφέρομαι να δοκιμάσω και εγώ
Είναι το link που ποσταρε ποιο πανω ο palasd, αλλά από ότι φως πήρα το τελευταίο μπουκάλι, είναι εκτός διαθέσιμοτητας. Κρίμα, ελπίζω να ξαναφερει.

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1009 στις: Νοεμβρίου 01, 2018, 20:42 »
Αν καποιος ξερει ας μας πει αν ειναι ιδια!!

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1010 στις: Νοεμβρίου 02, 2018, 08:55 »
Πάρε ένα τηλέφωνο... 1sec

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1011 στις: Νοεμβρίου 02, 2018, 15:40 »
Σωστα!!!

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1012 στις: Νοεμβρίου 18, 2018, 12:56 »
 Πληροφοριακά στα 5 χρόνια που ατμίζω έχω πετάξει το 95% των έτοιμων υγρών που έχω αγοράσει και σχεδόν όλα τα DIY εκτός από το RY4 της flavorart
 Τα μόνα υγρά που επιβίωσαν ήταν το Liqua American Blend με το οποίο άρχισα το άτμισμα, Liqua Cuban Cigar για κάνα χρόνο πριν το χαλάσουν, RY4 flavorart και στη συνέχεια  Caste Long , Grandmaster και Dinner Lady lemon tart.
 Ολά τα άλλα που δοκίμασα είτε έτοιμα υγρά είτε DIY πήγαν νεροχύτη.

 Δοκίμασα χθες το castle από atomizer.gr

Αυτό μάλλον δεν θα πάει νεροχύτη ;)

Ο κατασκευαστής λέει 7-25 μέρες, διαφορά πόστς συνιστούν να κλείσει μήνα, η δοκιμή έγινε στις 15 μέρες, άρα έχει ακόμα περιθώρια βελτίωσης

To υγρό δεν είναι Castle Long και εγώ δεν είμαι Τρύφωνας, αλλά σε γενικές γραμμές είναι ένα παααρα πολύ καλό υγρό
Σε σχέση με το Castle Long  βγάζει πολύ έντονα την καρύδα, και στη δική μου ανορθόγραφη αίσθηση της όσφρησης μου φέρνει κάπως και μια ελαφριά μυρωδιά κανέλας
Αν πέσει το ποσοστό καρύδας και ανεβεί α υπόλοιπα συστατικά ίσως να πλησιάσει περισσότερο στο Castle Long
Πάντως νομίζω ότι οποιοσδήποτε ατμίζει Castle Long και Grandmaster, θα ατμίσει το υγρό ευχάριστα

Επιπλέον, είναι το πρώτο DIY για προσωπική χρήση που κάνω με βάσεις φαρμακείου και όχι με Pink Mule, και δεν μπορώ να κρίνω πως επηρεάζει αυτό το τελικά αποτέλεσμα, ενδεχομένως με Pink Mule το υγρό να βγαίνει καλύτερο ή διαφορετικό.

Γράφοντας αυτές τις γραμμές έχω γεμίσει τον φαινόμενο με το δεύτερο υγρό της δοκιμής, το Master

Οι πρώτες τζούρες δεν προκάλεσαν τον ίδιο ενθουσιασμό με το Castle, πολύ έντονη μπανάνα, αλλά ας του δώσουμε λίγο χρόνο πριν το κρίνουμε

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1013 στις: Νοεμβρίου 27, 2018, 14:27 »
Καλησπέρα.
Έχει δοκιμάσει κανείς τα παρακάτω υγρά?
Μου τα έχει δώσει ένας φίλος.
Γράφουν 5-10% και ότι προέρχονται από το Greensboro NC USA αλλά δεν μπόρεσα να βρω τίποτα.
Από το 5 έως το 10% είναι μεγάλη διαφορά.
Αν κάποιος τα ξέρει ας πει τι έχει δει

AFK


Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1014 στις: Νοεμβρίου 27, 2018, 18:04 »
Δεν τα εχω δοκιμάσει αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις εγώ κανω το εξής, όσο περισσότερο ειναι το ποσοστό της pg στο υγρό που θέλω να κάνω τόσο πιο χαμηλά σε ποσοστό βάζω άρωμα στα ορια που προτίνεται π.χ για 50/50 pg-vg θα ξεκινούσα απο το 5%.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1015 στις: Δεκεμβρίου 27, 2018, 17:36 »
Pavlovin by Drip Art

Αυτό είναι το χριστουγεννιάτικο δώρο μου στους συνάδελφους εραστές της φράουλας. Όχι, δεν θα σας χτυπήσω το κουδούνι κάποιο βραδάκι να σας δώσω από ένα μπουκαλάκι με το υγρό του τίτλου. Θα κάνω κάτι καλύτερο. Θα σας δώσω 2 links να πάτε να το αγοράσετε μόνοι σας όποτε θέλετε γιατί εγώ έχω κάτι τρεχάλες αυτό τον καιρό και θα αργήσει να έρθει η σειρά σας...

Μετά από τόσα χρόνια δοκιμές έχω πλέον πειστεί πως η αγαπημένη μου γεύση σε ατμιστικό υγρό είναι η φράουλα (μετά το τζατζίκι του πρόεδρα φυσικά)! Έχω δοκιμάσει δεκάδες φράουλες και νομίζω πως οι περισσότερες μάλλον μου άρεσαν. Φυσικά ορισμένες μου άρεσαν περισσότερο και έγιναν μόνιμα υγρά, με αποτέλεσμα σε ένα σύνολο 25-30 μόνιμων υγρών τα 12 να είναι κάποια εκδοχή φραουλοϋγρού. Έχω φράουλες DIY, Shake n' Vape, One Shot, Shortfill, ακόμα και έτοιμο δεκάμελο έχω! Είμαι δηλαδή εγγεγραμμένος φραουλοκρεμάκιας! Επειδή όμως έχω ως επί το πλείστον καλυφθεί σε ότι αφορά την φράουλα, δεν πολυδοκιμάζω καινούργιες εκδοχές και είναι μάλλον ανεξήγητο πώς μου την έδωσε και αποφάσισα να αγοράσω αυτό το one shot για το οποίο δεν είχα ούτε διαβάσει ούτε ακούσει τίποτα και δεν είχα φυσικά κάνει ούτε τζούρα (πολλά πράγματα κάνω τελευταία χωρίς να ξέρω το γιατί και αυτό δεν μ' αρέσει καθόλου. Δηλαδή μπορεί αύριο το πρωί να μου την δώσει και να αρχίσω να ποστάρω σκυλάδικα και Barry Manilow? Ή να αρχίσω να φουμάρω τασάκια και τριμπέκες και μενθόλες; Μου σηκώνεται η τρίχα στην ιδέα και μόνο και κάπου εδώ πρέπει να κλείσω κι αυτή τη παρένθεση που κοντεύει να γίνει μεγαλύτερη από όλο το υπόλοιπο ποστ και σίγουρα θα παραβιάζει καμιά δεκάδα κανονισμών του φόρουμ...). Το πήρα λοιπόν το υγράκι (και πολύ καλά έκανα), το έφτιαξα με 15% αραίωση και 2 βδομάδες μετά το δοκίμασα. "Aφράτη μαρέγκα με φρέσκες φράουλες" λέει ο κατασκευαστής και "υπέροχη αφράτη μαρέγκα με φρέσκες φράουλες" λέει ο Σιπής! Υγρό για όλη μέρα, γλυκό όσο χρειάζεται, φραουλένιο όσο χρειάζεται, όλα τέλεια! Και σχετικά καθαρό (για γλυκό υγρό, έτσι;)! Που το πας αυτό; Που κοντεύω να γίνω επαγγελματίας στήστης από τις τόσες αλλαγές βαμβακιών που ζητάνε τα βρωμοϋγρά που γενικά ατμίζω! Και είναι και φτηνό! Στην τιμή ενός μέσου SnV (που σου δίνει 60ml) παίρνεις ένα one shot που σου δίνει 200ml! Καθόλου άσχημα...

Απ' ότι βλέπω στην Ελλάδα το φέρνουν μόνο η ζιρομπάκο και το osmoshop. Σας βάζω τα links από κάτω:

http://www.zerobacco.gr/aromata/drip-art-one-shot-concentrates/pavlovin-30ml-by-drip-art.html
https://www.osmoshop.gr/product/pavlovin-drip-art/

Ορμάτε!

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1016 στις: Δεκεμβρίου 27, 2018, 17:44 »
Σε τι ατμοποιητή το κάνεις?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1017 στις: Δεκεμβρίου 27, 2018, 17:58 »
Σε unfollow μόνο - γι' αυτό γελάει ο άλλος από κάτω...  :tongue_smilie:

Θα το δοκιμάσω και σε eviva φυσικά! Σε άλλους δεν χρειάζεται... :nope:


EDIT: Θέλω να πω δυο λόγια για το τι εννοώ όταν λέω 'καθαρό'. Μόλις άλλαξα στήσιμο (μετά από 20-22ml) και το βαμβάκι ήταν σκούρο καφέ (όχι μαύρο πίσσα όμως!), το δε σύρμα με κατάλοιπα μεν αλλά να μπορείς να μετρήσεις τις σπείρες. Αν το συγκρίνω με ένα πραγματικά καθαρό υγρό θα πρέπει να το θεωρήσω μάλλον βρώμικο. Αν όμως το συγκρίνω με υγρά αντίστοιχου προφίλ, θεωρώ πως είναι πεντακάθαρο. Θέλω να πω αν είχα κάνει 22ml orange tart της diner lady με το ίδιο στήσιμο, μετά θα έπρεπε να φωνάξω καπνοδοχοκαθαριστή να μου καθαρίσει τον ατμοποιητή!  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2018, 18:19 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1018 στις: Δεκεμβρίου 27, 2018, 21:13 »
Ορμάτε!
Οσονούπω θα ορμήξω νεαρέ! :yes:
Θα σου ξαναπώ κι από δω, να δοκιμάσεις το dark mamba οπωσδήποτε αλλά και το the original που είναι γιαούρτι με φράουλα. Όταν λέμε όμως γιαούρτι, εννούμε γιαούρτι, όχι κρεμοβανίλια. Ούτε αυτό μοιάζει με οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί σε κρεμογαλακτοφράουλες. ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1019 στις: Δεκεμβρίου 27, 2018, 21:29 »
Για την ακρίβεια είναι τόσο γιαούρτι, που του Θανάση του έπεσε και η προβιά μέσα...  :shock_sick_02:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias