vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, Jorge, lagoudakis, manoslykos, infernity, treloneritis

Twitter

Halo Element Basic Starter Kit (Προεπισκόπηση)

Halo Element Basic Starter Kit (Προεπισκόπηση)
« στις: Ιουνίου 26, 2011, 19:44 »
Καλησπέρα φίλοι συνατμιστές. Θα ήθελα να μάθω αν έχει προμηθευτεί κανείς το παρακάτω kit της Halo. Οι μπαταρίες του μου φαίνονται αρκετά ασθενικές και θα ήθελα να μάθω αν όντως έχει τις δυνατότητες που αναγράφει. Μου κέντρισε το ενδιαφέρον γιατί έχει φοβερό design. Ευχαριστώ.

http://www.halocigs.com/basic-starter-kit.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2012, 04:59 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 26, 2011, 21:27 »
Μία κενοφανή γκλαμουριά μου φαίνεται προσωπικά με μπαταρίες 180mah...
Δεν ξέρω τις απαιτήσεις σου (μπορεί π.χ. να κάνεις μία τζούρα ανά μισάωρο) αλλά για μένα μόνο μούρη και τίποτε άλλο μου φαίνεται...
Πώς να το θέσω αλλιώς...πολύ λίγο ρε παιδί μου...  :yes:

Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 26, 2011, 21:36 »
Προσωπικά ατμίζω σαν ατμομηχανή και αυτή τι στιγμή είμαι με provari + A2 στα 5 Volt με αντίσταση 2.2Ohm και έχω ντουμάνια τύπου μηχανών ατμού σε clubs.  ;D ;D. Απλά έθεσα το εν λόγω ζήτημα επι τάπιτος γιατί θέλω κάτι πιο κομψό για έξω.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 26, 2011, 21:41 »
Απλά έθεσα το εν λόγω ζήτημα επι τάπιτος γιατί θέλω κάτι πιο κομψό για έξω.
.....αμα υπαρχει κατι κομψο και να συνδιαζει αποδοση,
πραγματικα Αρχιμιδη θα ηθελα και 'γω να το μαθω  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 26, 2011, 21:45 »
Ε τότε ρε Αρχιμήδη απλά...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ

Οκ κατανοητό το οτι ψάχνεις κάτι πιο...κόσμιο   ;)   για έξω αλλά ρε συ αυτό;
Να πας για ποτό και να σου σπάει τα νεύρα από την ατονία;

Εγώ προσωπικά καταλήγω σε eGoT για έξω και στο εγγύς μέλλον Α2 + ένα καλό mod για σπίτι.

Γιατί δεν σε βολεύει ένα eGoT ας πούμε για έξω;

Η μόνη λύση με αυτού του είδους τσιγάρα (το είχα δοκιμάσει κάποτε στο R-EVO) είναι να κοτσάρεις κανένα opw από πίσω και 4-5 μπαταρίες στην τσέπη και καλή έξοδο... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 26, 2011, 21:49 »
Πιο κομψό σε σχέση με τι είναι ενα καλό ερώτημα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 26, 2011, 21:49 »
Το θέμα σ' αυτά τα τσιγαράκια δεν είναι η ατονία (υποθέτω εννοείς το ανύπαρκτο "χτύπημα") αλλά η αυτονομία. Μια γενιά ολόκληρη την έβγαλε με 401 και 510 και 180άρες μπαταρίες απλά ήταν όλη την ώρα στην πρίζα και με το μπουκαλάκι στο χέρι.

EDIT: Για το συγκεκριμένο δεν ξέρω. Μιλάω γενικά ότι δεν είναι απαραίτητο λόγω μεγέθους να μην έχουν και χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 26, 2011, 21:56 »
Αναφέρθηκα πρώτιστα στην ατονία διότι από προσωπική πείρα ακόμη και στο πρώτο μισάωρο όπου υποτίθεται η μπαταρία είναι στα φόρτε της, με ανεβασμένη νικοτίνη απλά ένιωθα να κρατάω ένα καλαμάκι με ένα κόκκινο φωτάκι μπροστά και...ρούφεν (που λέει και ο Χάρυ Κλυν)
Άρα θεωρητικά ακόμη και με λυμένο το θέμα της αυτονομίας πάλι θα είχαμε πρόβλημα...
Ένα παραπάνω δε που υπάρχει και η δυστοκία στην αυτονομία...
Για αυτό πρότεινα την άνωθι λύση

Για όλα τα παραπάνω λοιπόν δεν μπορώ να βάλω παραπάνω από...τγία    :laugh1:

Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 26, 2011, 21:59 »
Στο παρακάτω video στον οποίο κάνει παρουσίαση των Halo Element με manual μπαταρία ο τύπος εξάγει καλά ντουμανάκια από την στοματική του κοιλότητα. Αυτό φαίνεται γύρω στα 4 λεπτά. Άρα θεωρώ οτι τίθεται καθαρά θέμα αυτονομίας.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xm6eEchKAWQ[/youtube]

Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 26, 2011, 22:00 »
Παρεπιπτόντως δεν ανέφερα οτι σε καμία περίπτωση με χαλάει το EGO-T για έξω. Απλά τσεκάρω και κάτι διαφορετικό.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 26, 2011, 22:02 »
Πιστεύω κάπου στη μία με μιάμιση ώρα πρέπει να τη βγάζει ικανοποιητικά.
Μπορεί και λίγο παραπάνω αν είναι καλή μπαταρία.
Ακόμα βγαίνω καμιά φορά με κάνα δυο Njoy έξω και τη βγάζω μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 26, 2011, 22:07 »
Παρεπιπτόντως δεν ανέφερα οτι σε καμία περίπτωση με χαλάει το EGO-T για έξω. Απλά τσεκάρω και κάτι διαφορετικό.

Βρε πολύ καλά κάνεις που ψάχνεσαι δεν αντιλέγει ουδείς.
Μία διαφορική και μάλιστα εκ του μακρόθεν διάγνωση κάνουμε.
Και το R-EVO μιά χαρά ντουμανάκι έβγαζε αλλά η αίσθηση στον λαιμό ανύπαρκτη.

Ειρήσθω εν παρόδω,  δεν ξέρουμε με τι υγρά γίνονται αυτές οι παρουσιάσεις...
Με μία 48 αρα VG ας πούμε σε ένα βίντεο προκαλείς σοκ και δέος με οποιοδήποτε ΗΚ...

Μακάρι το συγκεκριμένο να είναι όντως εξαίρεση...


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 26, 2011, 22:09 »
Το αν είναι 48άρα ή όχι δε νομίζω να παίζει ρόλο. Αρκεί να έχει πολλή VG (για το εφέ του ατμού λέω).

Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 26, 2011, 22:11 »
Θα μπορούσε να συνδιαστεί το παραπάνω με κάτι τέτοιο για αυτονομία όσον αφορά τα υγρά;




Από οτι κατάλαβα πάντως από αυτά που προείπατε για να με προστατεύσετε πάνω από όλα θα είναι κατά πάσα πιθανότητα πεταμένα λεφτά. Οπότε να κάτσω στα αυγά μου με τα EGO-T και τον A2 και να μην "ξενοκοιτάω".  8)  :D :D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Halo Element Basic Starter Kit
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 26, 2011, 22:20 »
Δεν ξέρω, όπως το είδα στις φωτό για τυπικό 510 τσιγάρο τυπου black line μου μοιάζει...


Αν ισχύει κάτι τέτοιο τοτε Arximidis με το "βαρύ" ατμιστικό προφίλ, μόνο με κάποιον LR θα σε ικανοποιεί με πιθανή διάρκεια 20 λεπτά το πολύ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 130 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix