vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 5 χρήστες
ΒΑΓΓΟς, infernity, gfilip, camber, Tazz

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« στις: Ιουλίου 01, 2014, 14:46 »
Σήμερα....θα δούμε 4 υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes απο Αμερική..τα οποία (όπως και όλη η σειρά) είναι μια προσφορά απο την VivdVapes εδώ στην Αγγλία που είναι και ο επίσημος reseller.






Συγκεκριμένα σήμερα θα δούμε την καπνική σειρά με τα υγρά Foggy Dew, Cherry Bomb,Pipe Tobacco και Sweet Tobacco. Τα δείγματα μου τα έστειλε για παρουσίαση ο υπεύθυνος της VivdVapes, Tony Esposito, και τον ευχαριστώ πολύ. Προς το παρόν σύμφωνα με τον αντιπρόσωπο δε γίνονται αποστολές στην Ελλάδα, σύντομα όμως θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα και θα κοστίζει γύρω στις 8 λίρες, γενικότερα γίνεται μια προσπάθεια να πέσει και άλλο αυτό το ποσό των μεταφορικών εξόδων.





  • Τα υγρά έρχονται όλα σε 10ml πλαστικά μπουκαλάκια, σε δυνάμεις νικοτίνης 6mg, 12mg, 18mg. Υπάρχουν και σε 5ml δείγματα στα 12mg. Τα δικά μου είναι όλα 5ml στα 12mg.
  • Αποστέλλονται μέσα σε πλαστικό σακουλάκι. Έχουν καπάκι ασφαλείας (child proof). Διαθέτουν βολικό επιστόμιο σταγονόμετρο, αναγράφονται προειδοποιητικές σημάνσεις και συστατικά, ενώ αναφέρουν και ημερομηνία λήξης.
  • Μερικά απο τα υγρά της εταιρείας έχουν αναφερθεί ότι έχουν ραγίσει πλαστικά τανκάκια, αλλά δεν αναφέρουν ποιά υγρά είναι αυτά.
  • Περιεκτικότητα 70%PG/30%VG

Όλες οι δοκιμές έγιναν στον Igo-s ατμοποιητή, πάνω στο iTaste MVP v2.0, microcoil με οργανικό βαμβάκι, αντίσταση στα 1.8ohm, στα 8.0W.



ΚΑΠΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ




Foggy Dew
Foggy Dew λοιπόν...και η επίσημη περιγραφή του υγρού μας μιλάει για ήπιο καπνικό μείγμα, το οποίο είναι δύσκολο στην περιγραφή και αρκετά περίπλοκο που κανένα δε του μοιάζει. Η μυρωδιά απο το μπυκαλάκι δε μπορώ να πώ πως με βοηθάει..δε έχει κάποια μυρωδιά που να ξεχωρίζει. Στη γεύση τώρα, επίσης δε μπορώ να πώ πως αντιλαμβάνομαι κάτι καπνικό, ούτε στην ειπνοή ούτε στην εκπνοή. Η όλη αίσθηση του υγρού..είναι γλυκιά ενώ υπάρχει και μια αψάδα. Ίσως είναι αρκετά γλυκό και πνίγει κάπως το καπνικό κομμάτι του. Σαν υγρό είναι όντως ήπιο και για αυτό το λόγο κάνει για όλη μέρα. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι γλυκιά. Το χτύπημα του για 12αρι υγρο είναι καλό και η παραγωγή ατμού είναι ικανοποιητική.




Cherry Bomb
Cherry Bomb είναι το επόμενο υγρό. Η επίσημη περιγραφή μιλάει πάλι για ήπιο καπνικό μείγμα με τόνους ανθέων κερασιάς που κάνει την όλη αίσθηση του υγρού λουλουδάτη. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι για άλλη μια φορά δε μπορώ να πω πως ξεχωρίζει αλλά υπάρχει που και που κάτι λουλουδένιο αλλά και μιά ιδέα απο κάτι καπνικό. Στη γεύση όντως είναι λουλουδένιο ελάχιστα και ειδικά κατά την εισπνοή στις απανωτές τζούρες. Δεν είναι τόσο γλυκό όσο το προηγούμενο. Καπνικό κομμάτι όμως πάλι δε μπορώ να γευτώ. Η επίγευση που αφήνει παραπέμπει σε κεράσι. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα γενικά είναι γλυκιά και λουλουδάτη. Το χτύπημα του είναι αρκετά καλό και η παραγωγή ατμού είναι αρκετά ικανοποιητική.




Pipe Tobacco
Pipe Tobacco..η περιγραφή εδώ μιλά για κάτι γλυκό, αρωματικό και λουλουδένιο. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι κάπως ελάχιστα έχει να κάνει με κάτι αρωματικό αλλά δε ξεχωρίζει κάτι. Στη γεύση τώρα δε μπορώ να πώ πως έχουμε να κάνουμε με υγρό που παραπέμπει σε υγρό πίπας, είναι κάτι εντελώς διαφορετικό απο αυτού του είδους τα καπνικά. Αντιλαμβάνομαι το ελάχιστα αρωματικό κομμάτι του χωρίς να καταλαβαίνω τους καπνικούς τόνους. Απο την άλλη είναι μεν υγρό γλυκό αλλά όχι λουλουδένιο. Είναι ένα ήπιο αρωματικό και γλυκό υγρό γενικά χωρίς να αφήνει κάποια ιδιαίτερη επίγευση. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι γλυκιά για άλλη μια φορά. Το χτύπημα του είναι καλό και η παραγωγή ατμού είναι ελάχιστα περισσότερη και πιο πυκνή απο τα προηγούμενα δύο υγρά που είδαμε.




Sweet Tobacco
Πάμε να δούμε και το τελευταίο απο την καπνική σειρά...το Sweet Tobacco που σύμφωνα με την επίσημη περιγραφή πρόκειται για φυτικό (herbal) υγρό με μια ήπια γλυκιά επίγευση και αποτελεί βάση για τα περισσότερα υγρά της εταρείας. Και πάλι η μυρωδιά απο το μπουκάλι δε παραπέμπει σε κάτι που να ξεχωρίζει. Στη γεύση τώρα είναι πιο το πιό ξηρό απο όλα της σειράς τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ...για αυτό και ίσως και ξεγελάει ότι πρόκειται για καπνικό γιατί σαν γεύση και πάλι η γλυκάδα υπερισχύει και πνίγει το καπνικό μέρος του. Ξηρό και γλυκό υγρό ταυτόχρονα σε υγρό...είναι κάτι που δεν το βρίσκω συχνά, είναι ενδιαφέρον άλλα όχι ευχάριστο για μένα.  Η μυρωδιά στην ατμόσφαιρα είναι γλυκιά και σε αυτή τη περίπτωση. Το χτύπημα του είναι καλύτερο απο τα προηγούμενα τρία, ενώ η παραγωγή ατμού είναι μικρότερη απο τα υπόλοιπα της σειράς.





Συνοψίζοντας, θεωρώ πως όλα έχουν την ίδια γλυκιά βάση η οποία διαφοροποιείται ελάχιστα απο το ένα υγρό στο άλλο. Δεν ξεχωρίζουν τα καπνικά μέρη των υγρών και αυτό είναι ένα θέμα...απο την άλλη ίσως ο παρασκευαστής να το σκέφτηκε και να το υλοποίησε έτσι. Δεν είναι άσχημα σαν υγρά..δε παίρνω χημικές γεύσεις..αλλά μέχρι τώρα νομίζω πως είναι απο τα πιο γλυκά υγρά που έχω δοκιμάσει, ίσως υπερβολικά γλυκά για τα γούστα μου.




Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τα συγκεκριμένα υγρά αλλά και για μια έκπληξη επισκεφτείτε το blog μου
http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/2014/07/4-craft-vapes-foggy-dew-cherry-bomb.html

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 15, 2014, 15:48 »
Συνέχεια της παρουσίασης των υγρών Craft Vapes...






ΜΕΝΤΕΣ


Mad Mint
Τρελή μέντα...και η επίσημη περιγραφή μιλάει για συνδυασμό μέντας και δυόσμου που παραπέμπει σε τσίχλα. Όποιος απο εσάς είναι φαν της τσίχλας Trident (δε κάνω διαφήμιση!) και συγκεκριμένα το πράσινο πακετάκι εδώ θα βρεί ενα υγρό απόλυτο κλώνο της τσίχλας αυτής. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι παραπέμπει ξεκάθαρα στη συγκεκριμένη τσίχλα...και συγκριτικά με την καπνική σειρά που δε καταλάβαινα μυρωδιά απο το μπουκάλι, αυτό ήταν μια ευχάριστη έκπληξη. Στη γεύση τώρα...μέντα και δυόσμος συνυπάρχουν ισόποσα και στην εισποή και στην εκπνοή..δεν είναι δυνατό και έντονο σαν υγρό στα αρώματα και στην αίσθηση του και γλυκίζει ελαφρώς πράγμα που παραπέμπει ακόμη περισσότερο στην τσίχλα. Είναι υγρό που προσδίδει μια γενικότερη φρεσκάδα στην στοματική και ρινική κοιλότητα...αρκετά ευχάριστο και φυσικά άνετα κάνει για ολοήμερο γιατί όπως προείπα δεν είναι απο τα έντονα μεντοειδή υγρά που σου ''μουδιάζουν'' το στόμα και τη μύτη. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι γλυκιά και παραπέμπει σε κάτι δροσιστικό. Το χτύπημα του είναι υποτονικό..ακόμη και για 12άρι δλδ...ή ακόμη και λόγω μέντας θα περίμενα να υπάρχει κάτι έντονο στο χτύπημα του αλλά δεν υπάρχει. Η παραγωγή ατμού είναι μέτρια.


Icicle
Eδώ σύμφωνα με την περιγραφή του υγρού έχουμε ένα αρκετά ιδιαίτερο συνδυασμό αρωμάτων μέντας, με τόνους απο βανίλια και peppermint (φυτό που ανήκει στα μεντοειδή, πιο αρωματικό απο την μέντα και λίγοτερο γλυκό απο τον δυόσμο). Ανοίγοντας το μπουκαλάκι αντιλαμβάνομαι το αρωματικό μέρος της βανίλιας και την δροσιά/φρεσκάδα της μέντας. Στη γεύση...έχουμε αρκετά δυνατή γεύση μέντας στην εισπνοή η οποία μετριάζεται απο την αρωματική και ίσως ελάχιστα κρεμώδη αίσθηση της βανίλιας κατά την εκπνοή απο το στόμα. Στην εκπνοή απο τη μύτη η βανίλια υπερέχει με τα αρώματα της. Γενικά είναι ένας εξαιρετικός συνδυασμός που ενώ με προβλημάτισε κάπως στην αρχή, προφανώς επειδή δεν είχα ξαναδοκιμάσει κάτι αντίστοιχο, στην συνέχεια μου άρεσε αρκετά. Ίσως σε μερικούς να κάνει και για ολοήμερο υγρό..για μένα αγγίζει τα όρια υγρού πιπίλας (ξέρετε ότι μου αρέσουν τα μεντοειδή γενικά). Η επίγευση που αφήνει είναι κυρίως η φρεσκάδα απο τη μέντα αλλά υπάρχουν και οι αρωματικοί τόνοι απο τη βανίλια. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι της βανίλιας, το χτύπημα του ίσως να ήταν υποτονικό αν δεν υπήρχε η μέντα αλλά η παρουσιά της μέντας το φέρνει στα ίσια του τo υγρό και δίνει σχετικά καλό χτύπημα, η παραγωγή ατμού είναι αρκετά ικανοποιητική.


Winterberry
Πάμε να δούμε και το Winterberry το οποίο σύμφωνα με τον παρασκευαστή διαθέτει μείγμα μούρων blueberry, raspberry και boysenberry (που αν δε κάνω λάθος με τα μούρα πρόκειται για μείγμα απο μύρτιλο, σμέουρο και ένα μούρο διασταύρωση Ευρωπαικών και Αμερικάνικων μούρων σμέουρου, και ποικιλίας βατόμουρων...εν πάση περιπτώσει πολλά μούρα μαζεμένα να έχετε στο μυαλό σας) όλα αυτά με ένα δροστικό χτύπημα στο λαιμό. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι παραπέμπει σε μούρα, ωραίο άρωμα γενικά, ελαφρύ και φρουτένιο. Στη γεύση πρόκειται για ένα αρκετά νόστιμο υγρό, στην εισπνοή καταλαβαίνω τα μούρα τα οποία ναι μεν είναι καθαρά στη γεύση αλλά είναι ελαφρώς γλυκά οπότε ίσως να παραπέμπει περισσότερο σε καραμέλες μούρων και όχι στα φρούτα αυτά καθ'αυτά. Που και που υπάρχει και μια δόση οξύτητας στη γλώσσα την οποία περιμένεις απο τα μούρα, αλλά σε εκείνο το σημείο μπαίνει μια ελαφριά γεύση μέντας η οποία όντως κάνει εντονότερο το χτύπημα στο λαιμό. Σαν επίγευση μένουν τα μούρα κυρίως στο στόμα. Δεν θα έλεγα ότι κάνει για όλη μέρα τουλάχιστον για μένα προσωπικά..απο ένα σημειο και μετά με κούρασε σαν υγρό. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι γλυκιά και φρουτώδης. Το χτύπημα του είναι αρκετά καλό και η παραγωγή ατμού είναι εξίσου καλή με το προηγούμενο υγρό που είδαμε.

Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τα συγκεκριμένα υγρά αλλά και για μια έκπληξη επισκεφτείτε το blog μου http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/2014/07/3-craft-vapes-mad-mint-icicle.html


Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 18, 2014, 16:32 »
Συνέχεια της παρουσίασης των υγρών Craft Vapes...







ΦΡΟΥΤΟΓΛΥΚΑ



Crisp Kiwi
Crisp Kiwi..και η επίσημη περιγραφή του υγρού μας ενημερώνει ότι πρόκειται για ακτινίδιο-φράουλα-λεμονάδα. Η μυρωδιά απο το μπουκάλι είναι ελαφρά φρουτώδης χώρις να ξεχωρίζει κάτι άμεσα. Στην εισπνοή και στη εκπνοή καταλαβαίνω τη γλύκα της φράουλας. Στην εκπνοή τονίζεται περισσότερο η δροσιά απο το ακτινίδιο και δένει αρκετά ευχάριστα με τη φράουλα. Αυτό που απογειώνει το υγρό όμως είναι η λεμονάδα που την αντιλαμβάνομαι γενικότερα στο πίσω μέρος της γλώσσας όπου μένει και σαν επίγευση, χωρίς να είναι απόλυτα ξινή ούτε να έχει ενοχλητικούς τόνους αψάδας. Νομίζω ότι η λεμονάδα ισορροπεί την γλυκάδα του υγρού και το κάνει άνετα ολοήμερο υγρό που δεν πρόκειται να κουράσει. Κατά την γνώμη μου είναι ένα αρκετά εντυπωσιακό, καλοκαιρινό και δροσιστικό υγρό. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι απίστευτα ευχάριστη και δεν πρόκειται να ενοχλήσει. Το χτύπημα του ειναι εξαιρετικό και η παραγωγή ατμού ικανοποιητική.


Wapple
Wapple είναι το επόμενο υγρό της φρουτογλυκιάς σειράς...και πρόκειται για ενα υγράκι που συνδυάζει καρπούζι και μήλο. Σύμφωνα με την VivdVapes είναι το πιο δημοφιλές και αγαπητό υγρό της εταιρείας. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι παραπέμπει σε καρπούζι. Στη γεύση τώρα...κυριαρχεί το καρπούζι και στην εισπνοή και στην εκπνοή..πού και πού υπάρχουν και κάποιοι τόνοι απο μήλο..μάλλον προς πράσινο μήλο θα το έλεγα και αυτό γιατί υπάρχει μια έντονη αψάδα στη γλώσσα που παραπέμπει σε ξινόμηλο αλλά χωρίς να είναι ξινό ή στυφό. Το περίεργο με αυτό το υγρό είναι ότι ενώ μου άρεσε κάπως στην αρχή, τώρα δε το μπορώ. Σχεδόν με αναγουλιάζει..νομίζω με χαλάει και το άρωμα του καρπουζιού που μου έρχεται κάπως λαδερό στο λαιμό πλέον για κάποιο λόγο, αλλά και αυτή η απροσδιόριστη έντονη αψάδα που υπάρχει. Για μένα έτσι όπως εξελίχθηκε με την ωρίμανση αυτό το υγρό δε βρίσκω ταιριαστούς τους συνδυασμούς των φρούτων. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι φρουτώδης και ελαφριά. Το χτύπημα του είναι πάρα πολύ καλό και εξίσου ικανοποιητική είναι και η παραγωγή ατμού.


Tropical Breeze
Τροπικό αεράκι είναι το επόμενο υγρό...και εδώ σύμφωνα με τον παρασκευαστή έχουμε συνδυασμό αρωμάτων μάνγκο, παπάγιας και ανανά με ένα δροσιστικό χτύπημα στο τελείωμα. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι είναι φρουτένια και εξωτική με έμφαση περισσότερο στο μάνγκο θα έλεγα. Τώρα ξέρετε όσοι με παρακολουθείτε εμένα μου αρέσουν αυτού του είδους τα υγρά. Στη γεύση δε μπορώ να πώ πως με εντυπωσίασε αρκετά..αλλά πρόκειται για ένα καλό φρουτένιο υγρό. Είναι μια ωραία μίξη των φρούτων που αναφέρει..ίσως να υπερισχύει περισσότερο το μάνγκο γευστικά στην εισπνοή ενώ υπάρχει το άρωμα απο την παπάγια και η γλύκα του ανανά κατά την εκπνοή. Το δροστικό χτύπημα όντως υπάρχει γιατί έχει μια ελάχιστη δόση μενθόλης το υγρό. Αν δεν υπήρχε η μενθόλη ίσως να μην ήταν τόσο ευχάριστο γιατί παραπέμπει περισσότερο σε εξωτικό χυμό φρούτων που γλυκίζει, αλλά με την μενθόλη που το ισορροπεί αρκετά γίνεται άνετα ολοήμερο υγρό στα όρια πιπίλας. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι φανταστική και εξωτική. Το χτύπημα του είναι κάπως πιο υποτονικό απο τα προηγούμενα παρά την παρουσία μενθόλης..ενώ η παραγωγή ατμού είναι αρκετά ικανοποιητική.


Gummy (Bears)
Gummy bears λοιπόν...σχεδόν όλοι έχουμε φάει αυτά τα λαστιχωτά φρουτένια αρκουδάκια γνωστής εταρείας. Σε αυτή τη περίπτωση έχουμε το συνδυασμό καρπουζιού φράουλας. Η μυρωδιά απο το μπουκάλι παραπέμπει όντως σε κάτι γλυκό και φρουτένιο αλλά δε μπορώ να πώ πως ξεχωρίζει κάποιο απο τα δύο φρούτα. Άλλο ένα περίεργο με αυτό το υγρό, δε μου άρεσε όταν το πρωτοδοκίμασα, με την ωρίμανση όμως ήρθαν και έδεσαν αρκετά καλά τα συστατικά του. Στην εισπνοή αντιλαμβάνομαι περισσότερο την φράουλα ενώ κατά την εκπνοή το καρπούζι. Ωραίος συνδυασμός και ισορροπημένος στο φρουτώδες μέρος του. Γενικά όμως είναι αρκετά γλυκό σαν υγρό ίσως σε υπερβολικό βαθμό για να μιμιθεί και τα gummy bears..έτσι μπορεί άλλους να τους ενθουσιάσει και άλλους να τους μπουχτίσει γρήγορα. Εγώ δε θα το πρότεινα για ολοήμερη χρήση. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι πάρα μα πάρα πολύ ευχάριστη...είναι σαν να μυρίζεις το σακουλάκι με τα gummy bears (αφού τα έχεις φάει!). Το χτύπημα του είναι καλό αλλά πιο υποτονικό απο τα προηγούμενα και η παραγωγή ατμού για άλλη μια φορά είναι ικανοποιητική.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε το blog μου
http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/2014/07/4-craft-vapes-crisp-kiwi-wapple.html

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 21, 2014, 18:47 »
Τελευταία παρουσίαση υγρών αναπλήρωσης Craft Vapes







ΡΟΦΗΜΑΤΑ/ΠΟΤΑ




Irish Coffee
Ιρλανδέζικος καφές λοιπόν...σκουρωπό αρκετά το υγρό αυτό, και η επίσημη περιγραφή φυσικά λέει τα γνωστά συστατικά του Ιρλανδέζικου καφέ...δλδ καφές, ουίσκι και κρέμα. Η μυρωδιά απο το μπουκάλι δεν παραπέμπει σε κάτι..γιατί δε μυρίζω σχεδόν τίποτα. Όταν ντριπάρω στο βαμβάκι το ξαναμυρίζω και αυτή τη φορά καταλαβαίνω ότι πρόκειται για καφέ βαρύ..αλλά υπάρχει και κάτι χημικό στο άρωμα, καθόλου ευχάριστο. Στη γεύση τώρα...είναι το μοναδικό υγρό που δε μπορώ να το ατμίσω με τίποτα...ο καφές είναι και δεν είναι καφές, έχει και κάτι περίεργους τόνους απο κακάο και κάτι απο καραμέλα...η κρέμα έρχεται περισσότερο σαν γαλατίλα ανυπόφορη...και το ουίσκι κατά την εκπνοή απλώς γδέρνει και τζούζει το λαιμό χωρίς να έχει κάποιο άλλο ρόλο σαν άρωμα στο σώμα του υγρού. Φρικτή εμπειρία! Η μυρωδιά στην ατμόσφαιρα δε μπορώ να πώ πως ενθουσίασε κόσμο. Το χτύπημα του είναι τσεκούρι..ίσως έχει το δυνατότερο χτύπημα και απο τα 14 υγρά της εταιρείας. Η παραγωγή ατμού είναι μικρή αλλά δυστυχώς δε μπόρεσα να κάνω τις τζούρες που κάνω συνήθως για να δώ πραγματική ποσότητα ατμού.



Rum Punch
Rum Punch...και η επίσημη περιγραφή μας μιλάει φυσικά για μια εξωτική εκδοχή του γνωστού cocktail που περιέχει καρύδα, ανανά, ρούμι και τόνους απο κεράσι μαρασκίνο..ξέρετε είναι εκείνο το καραμελέ κερασάκι που το έχουν βουτήξει σε σιρόπι και χρώμα και το βάζουμε πάνω σε γλυκά και σε ποτά ως διακοσμητικό. Η μυρωδιά απο το μπουκάλι είναι φρουτένια, αρκετά ευχάριστη. Στη γεύση έχουμε ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον υγρό. Στην εισπνοή αντιλαμβάνομαι τον φρουτένιο χαρακτήρα του υγρού με μια ελάχιστη γλύκα που μάλλον είναι απο τον ανανά. Στην εκπνοή απο το στόμα έρχεται και γίνεται κάπως πιο λουλουδάτο γιατί εκεί μπαίνουν οι τόνοι απο το κεράσι, ενώ στην εκπνοή απο τη μύτη καταλαβαίνω και το αλκοολούχο μέρος του υγρού που όντως παραπέμπει σε ρούμι. Αυτό που είναι το πιο εντυπωσιακό όμως είναι η υπέροχη επίγευση που αφήνει..που είναι σαν να τρώς το κεράσι μαρασκίνο που είναι βουτηγμένο σε ρούμι. Εξαιρετικό υγρό κατά τη γνώμη μου...γλυκό όσο πρέπει, ελαφρύ, με μια ελάχιστη στυφάδα στο τελείωμα..αλλά δε νομίζω ότι κάνει για ολοήμερο..ίσως να κουράσει επειδή τείνει προς τα λουλουδάτα υγρά. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι λουλουδένια και ευχάριστη. Δε μπορώ να πώ πως αισθάνομαι κάποιο χτύπημα απο το συγκεκριμένο υγρό, για 12αρα νικοτίνη είναι ανύπαρκτο. Η παραγωγή ατμού όμως είναι πάρα πολύ καλή!


Angry Apple
Ας δούμε και το τελευταίο υγρό που είναι το Angry Apple..θυμωμένο μήλο δλδ..και η επίσημη περιγραφή του υγρού μας μιλάει για ένα μείγμα μηλίτη (apple cider) μαζί με αρώματα κανέλας και ουισκιού. Η μυρωδιά απο το μπουκάλι είναι έντονη και είναι ξεκάθαρα της κανέλας, δε ξεχωρίζω κάτι άλλο. Στη γεύση τώρα..δε μπορώ να πώ πως μου άρεσε...η κανέλα σχεδόν επισκιάζει τα παντα. Στην εισπνοή υπάρχει κάτι απο γλυκό μήλο αλλά όχι απο μηλίτη...στην εκπνοή μιλάμε για δυνατή γεύση κανέλας, ενώ άρωμα ή αψάδα απο ουίσκι δεν υπάρχει πουθενά. Η επίγευση που αφήνει είναι ελάχιστα αλκοολούχα και όξινη που εκεί ίσως να παραπέμπει σε μηλίτη. Δεν νομίζω ότι ο συνδυασμός δουλεύει σε αυτό το υγρό...δε το βρίσκω ισορροπημένο. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι της κανέλας. Κατά τα υπόλοιπα...το χτύπημα του είναι αρκετά καλό και η παραγωγή ατμού είναι ικανοποιητική.


Για περισσότερες λεπτομέρειες για τα υγρά +Διαγωνισμός επισκεφτείτε το blog μου
http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/2014/07/3-craft-vapes-irish-coffee-rum-punch.html

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 21, 2014, 18:54 »
έχουν και διαπιστευτήρια  για τις φυσιολογικές τιμές διακετυλίου και των υποπρoοιόντων του?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2014, 18:24 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 21, 2014, 19:06 »
Για τέτοιου είδους πληροφορίες απευθυνθείτε στους υπεύθυνους της εταιρείας παραγωγής των υγρών.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 21, 2014, 19:10 »
Δηλαδή δεν είσθαι εσεις ο αντπροσωπός τους?

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 21, 2014, 19:16 »
Όχι, ούτε εκπρόσωπος είμαι ούτε αντιπρόσωπος κανενός....μια απλή ατμίστρια είμαι που κάνω παρουσιάσεις υγρών στο ιστολόγιο μου και λέω τη γνώμη μου. Απλά πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 21, 2014, 22:41 »
Επισκέφθηκα το site σου και έριξα μια ματιά.

Στο κάτω μέρος κάθε σελίδας παραθέτεις link προς το h*tp://allthejuices.com/
Ενημερώνω και εσένα και τους υπόλοιπους φίλους από εδώ ότι η σελίδα είναι επικίνδυνη καθώς φορτώνει κακόβουλο script.

Περισσότερα για το Trojan.Kryptik : εδώ

Ορίστε και το μήνυμα του ESET Smart Security που ευτυχώς μπλόκαρε το script όταν επισκέφθηκα την σελίδα:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2014, 22:51 από Alfabravo »

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 21, 2014, 23:16 »
Είναι οκ τώρα?

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 21, 2014, 23:53 »
Ναί, εντάξει είναι.  :thumpup:
Έχεις αφήσει το εικονίδιο αλλά απενεργοποίησες το link.

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Craft Vapes (USA)
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 22, 2014, 00:08 »
Ε ναί αφού δημιουργεί θέμα στη πρόσβαση.
Ευχαριστώ  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix