vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, maprix, vag21, tibolaso, Jorge, manoslykos, JohnDag

Twitter

Παρουσίαση βίντεο του eGo-T

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 31, 2010, 18:14 »


@kd66 πες γνώμη όταν δοκιμάσεις και ε2r4

Το δοκιμαζω αρκετη ωρα και σκληρα!!!
 Αν δεν ειχα δοκιμασει το ΕGΟ-Τ θα ελεγα πολυ καλο
Ηθελε λιγο στρωσιμο στην αρχη.
Στις συνεχομενες τζουρες ηρθε καμμενο 2-3 φορες και πολυ ζεστος ατμος
Αν τωρα θεσω θεμα συγκρισης με το EGO-T ... σαφως καλυτερο._

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 31, 2010, 21:34 »
Το δοκιμαζω αρκετη ωρα και σκληρα!!!
 Αν δεν ειχα δοκιμασει το ΕGΟ-Τ θα ελεγα πολυ καλο
Ηθελε λιγο στρωσιμο στην αρχη.
Στις συνεχομενες τζουρες ηρθε καμμενο 2-3 φορες και πολυ ζεστος ατμος
Αν τωρα θεσω θεμα συγκρισης με το EGO-T ... σαφως καλυτερο._
kd66 thnx  :)

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 31, 2010, 22:30 »
Μπράβο στους Kostas & Kd66 :thumpup: :thumpup: :thumpup:
καλή παρουσίαση :thumpup:

Καλή χρονιά στην όμορφη Καρδίτσα :thumpup:
Καλή χρονιά να έχετε εσείς και οι οικογενειές σας  :thumpup:
Καλά ατμίσματα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 00:00 »
μπράβο στο team για το video  :thumpup:
Τα e2r4 cartomizers δίνουν σαφώς πιο ζεστό ατμό σε σχέση με το T

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 12:32 »
Αναρωτιέμαι αν  οι παρακάτω ατμο είναι ίδιοι με του ego-t,γιατί οπτικά φαίνονται ίδιοι  :confused1:
http://www.heaven-gifts.com/product-302.html
Τους έχει χρησιμοποιήσει κανείς τους συγκεκριμένους?

Κάποια στιγμή το σκεφτόμουν να πάρω κι εγώ eGo LR, δεν το αποφάσισα τελικά.
Οι απλοί eGo είναι μέτριοι με φίλτρο (έχουν τα κλασσικά προβλήματα των φίλτρων πολυεστέρα δηλ. κατακράτηση και καμενο)
και έχουν και μερικά ποιοτικά σκαμπανεβάσματα (1 στους 4 δεν μου έβγαζε πολύ ατμό) αλλά πολύ καλοί ως άριστοι με dripping, τους χρησιμοποιώ καθημερινά και παίρνουν πολλές σταγόνες  5-7.
Αν μάλιστα ζεσταθούν λίγο έπειτα από λιγα λεπτά λειτουργίας το κτύπημα που μου δίνουν είναι κυριολεκτικά κτηνώδες, σχεδόν ανυπόφορο.
Βέβαια αν η διαδικασία του dripping δεν αρέσει τότε δεν θα αρέσει και ο eGo.

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 15:41 »
Αναρωτιέμαι αν  οι παρακάτω ατμο είναι ίδιοι με του ego-t,γιατί οπτικά φαίνονται ίδιοι  :confused1:
http://www.heaven-gifts.com/product-302.html
Τους έχει χρησιμοποιήσει κανείς τους συγκεκριμένους?
Εχω πάρει και τον έχω χρησιμοποιήσει με φιλτράκι .Πολύ καμένο , διαρροές , και κατακράτηση υγρού από το φίλτρο . :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 21:55 »
o ατμός του eGo-T είναι ίσως ο πιο ψυχρός ατμός που έχω δεί μέχρι σήμερα. Ο ατμός των e2r4 αντίθετα είναι ο απόλυτα θερμός.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 22:38 »
Εχω πάρει και τον έχω χρησιμοποιήσει με φιλτράκι .Πολύ καμένο , διαρροές , και κατακράτηση υγρού από το φίλτρο . :thumpdown:
Δεν συμφωνω καθόλου. Σε δυο πραγματα έχω καταληξει για ατμισα εξω από το σπίτι στο ce2r4 carto και με φιλτρο ενυδρίου αυτός ο ατμό.
Εχω καταευχαριστηθει τα υγρα halo με αυτον τον lr ατμο :thumpup:

Μημπως ειναι offtopic :confused1:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 22:41 »
ο ατμός του e2r4 δεν παίζεται.ζεστός σαν να βγαίνει από ατμομάγειρα.

έβγαλα όλο το βράδυ χθες μέχρι σήμερα το πρωί στις 0800 τελειώνοντας από τα χαρτιά.ούτε γεμίσματα ουτε διαρροές και στο στόμα πιπίλα.

πάντως όσοι έχουν και τον Τ και τα συγκεκριμένα carto καλό θα ήταν να κάνουν μια αναλυτική παρουσίαση με τα θετικά και τα αρνητικά τους όταν θα έχουν μια ολοκληρωμένη γνώμη γιατί φαίνεται ότι κοντράρονται για τα καλά πλέον.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 23:31 »
..............πάντως όσοι έχουν και τον Τ και τα συγκεκριμένα carto καλό θα ήταν να κάνουν μια αναλυτική παρουσίαση με τα θετικά και τα αρνητικά τους όταν θα έχουν μια ολοκληρωμένη γνώμη γιατί φαίνεται ότι κοντράρονται για τα καλά πλέον.
η βασική τους διαφορά είναι η θερμότητα του ατμού. Καυτός στο ce2r4 και πολύ ψυχρός (δεν έχω ατμίσει ψυχρότερο ατμό) στον Τ. Τον τελευταίο μήνα άτμιζα συνέχεια ce2r4. Εδώ και δύο μέρες ατμίζω Τ. Μου αρέσουν και οι δύο αλλά για τον Τ είναι νωρίς ακόμα να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα. Ενας καλός καινούργιος Τ δεν δίνει γεύση καμένου αλλά το ζήτημα είναι αν μπορούμε να ισχυριστούμε το ίδιο και μετά απο αρκετές μέρες χρήσης. Οι επόμενες ημέρες θα δώσουν απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 23:34 »
ο ατμός του e2r4 δεν παίζεται.ζεστός σαν να βγαίνει από ατμομάγειρα.

έβγαλα όλο το βράδυ χθες μέχρι σήμερα το πρωί στις 0800 τελειώνοντας από τα χαρτιά.ούτε γεμίσματα ουτε διαρροές και στο στόμα πιπίλα.

πάντως όσοι έχουν και τον Τ και τα συγκεκριμένα carto καλό θα ήταν να κάνουν μια αναλυτική παρουσίαση με τα θετικά και τα αρνητικά τους όταν θα έχουν μια ολοκληρωμένη γνώμη γιατί φαίνεται ότι κοντράρονται για τα καλά πλέον.
Πραγματι m.a.x. ενιωσα τετοιο χτυπημα καποιες στιγμες με το carto που ζαλιστηκα :confused1: και με λιγοτερο απο 10mg
Ατμιζω εναλλαξ EGO-T & Ε2R4 με το ιδιο υγρο.
Συντομα, αλλα δυσκολα πιστευω, θα μπορεσω να δω θετικα και αρνητικα και των δυο, αλλα ομολογω πως και τα 2 ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι σημερα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 23:39 »
η βασική τους διαφορά είναι η θερμότητα του ατμού. Καυτός στο ce2r4 και πολύ ψυχρός (δεν έχω ατμίσει ψυχρότερο ατμό) στον Τ. Τον τελευταίο μήνα άτμιζα συνέχεια ce2r4. Εδώ και δύο μέρες ατμίζω Τ. Μου αρέσουν και οι δύο αλλά για τον Τ είναι νωρίς ακόμα να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα. Ενας καλός καινούργιος Τ δεν δίνει γεύση καμένου αλλά το ζήτημα είναι αν μπορούμε να ισχυριστούμε το ίδιο και μετά απο αρκετές μέρες χρήσης. Οι επόμενες ημέρες θα δώσουν απαντήσεις.
Σε αυτο συμφωνω απολυτα Τem, απλα εγω τα ξεκινησα μαζι και τα ψαχνω συγχρονως.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 23:49 »
........... αλλα ομολογω πως και τα 2 ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι σημερα :thumpup:
το ίδιο ομολογώ κι εγώ  :thumpup:
Και τα δύο είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμασει μεχρι σήμερα. Αλλη αίσθηση - άλλη ποιότητα σε σχέση με ότι γνωρίζαμε μέχρι πρόσφατα

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 01, 2011, 23:49 »
αφού e2r4 carto και Τ είναι άκρως ικανοποιητικά τότε θα πρέπει να δούμε και έναν άλλο παράγοντα άκρως σημαντικό όπως το οικονομικό.

ξέρουμε ότι τα carto κοστίζουν στα μέλη του forum 7ευρώ η πεντάδα.
για τους άτμο του Τ με τις αμπούλες του δεν έχουμε από όσο ξέρω τιμή γιατί δεν έχουν κυκλοφορήσει σαν μεμονωμένα αναλώσιμα οπότε δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τι μας συμφέρει μακροχρόνια από τα δύο και από άποψη κόστους.

βέβαια υπάρχουν και άλλοι παράμετροι όπως τι αντοχές έχει ο άτμο του Τ και πόσο βγάζει στον καθένα μια πεντάδα από τα carto.
αξίζει να την ψάξουμε

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρουσίαση βίντεο του eGo-T
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 02, 2011, 12:51 »
http://www.ovaledeutschland.com/index.php?cPath=2
25 € ο άτμο
Επομένως θα πρέπει να υπολογίσουμε ότι εδώ θα έχει τιμή πώλησης 17-18 € (με έκπτωση).
Πάντα με βάση τα σημερινά δεδομένα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias