vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #840 στις: Οκτωβρίου 25, 2013, 16:04 »
Για λεπτομέριες το κατάστημα παιδιά. Εγώ όταν είδα πως το ίδιο πράγμα ο ένας το πουλάει 8ε και ο άλλος 3ε, σωκαρίστικα. Και μήν μου πείτε για διαφορές γιατί μιλάμε για ακριβός το ίδιο πράγμα με διαφορετικά OEM....

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #841 στις: Οκτωβρίου 25, 2013, 19:44 »
Με μια γρήγορη αναζήτηση, πρόσεξα πως όλα τα μικρά μοντέλα, αντικαθιστούν τα carto με αντιστοίχως μικρά clearo... οπότε μάλλον πρόκειται περί ξεστοκαρίσματος.

Αλλά σε τί μας χαλάει αυτό; Λέτε να σταματήσουν εντελώς τα carto;
Ας ξεστοκάρουν αυτοί, να στοκάρουμε εμείς  :))

Ψηνω τη γυναίκα μου εδώ και καιρό και μάλλον μόνο με τέτοια θα την καταφέρω... (αν έχεις συνηθίσει σε silk cut slim, κι η απλή ego σου φαίνεται κουμούτσα :laugh1: :laugh1: :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #842 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 17:40 »
Παίδες, μιας και ψάχνω νέο ατμοποιητή για τη μητέρα μου που βαρέθηκε τα cartos του πρώτου M&M, σκέφτομαι να της πάρω το νέο πακέτο. Τα clearo που δίνει τώρα τα έχει δοκιμάσει κανείς; Πως τα πάνε με υγρά 50/50 και VG;

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #843 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 19:56 »
Ιδια με αυτα που κυκλοφορουσαν ειναι. Μια χαρα με 50/50. Με σκετη vg δεν ετυχε να τα δουλεψω.
Απο θεμα ποιοτητας εχω πεσει σε αρκετα μαπα (για πεταμα με τη μια) αλλα αυτο μπορει να ειναι θεμα παρτιδας.

Δε χρειαζεται να παρεις το νεο πακετο. Ειναι το ιδιο με το παλιο μια εξτρα μπαταρια + το φορτιστη του hybrid αλλα δεν εχει ταμπακιερα.
Τα clearo κυκλοφορουσαν και κυκλοφορουν απο πριν. Τα καρτο τα κατεργησε ουτως η αλλως η nobacco.

Αποσυνδεδεμένος trn600

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα τραγουδια μου
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #844 στις: Δεκεμβρίου 20, 2013, 21:57 »
Παίδες, μιας και ψάχνω νέο ατμοποιητή για τη μητέρα μου που βαρέθηκε τα cartos του πρώτου M&M, σκέφτομαι να της πάρω το νέο πακέτο. Τα clearo που δίνει τώρα τα έχει δοκιμάσει κανείς; Πως τα πάνε με υγρά 50/50 και VG;

Σημερα παρελαβα το "τριπλο πακετο".
Απο το τηλεφωνο μου ειπαν οτι εχουν καταργησει τις μπαταριες Hybrid και τα καρτο για mini & more.
Μεχρι τωρα ειχα καταληξει στο συνδυασμο μπαταρια Hybrid + καρτο m&m + υγρα σκετη VG by atmos Lab.
Μετα απο ενα διαλειμμα καπνιστικο , ειπα να δωσω μια ευκαιρια ακομα στο ΗΤ.
Οποτε εντυπωσεις:

Σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα μπαταρια m&m με τον clearo Που εχει το πακετο .....απογοητευση σκετη. (προσωπικη αποψη).

Ευτυχως ειχα στοκαρισμενα μερικα καρτο m&m και γεμισα ενα για δοκιμη ....το ατμιζω ακομα εδω και κανα 2ωρο και παει μια χαρα.

1.Ο ατμος του καρτο πολυ περισσοτερος απο του clearo ...σχεδον οσο και του ΚΤ.
2.Το χτυπημα του καρτο πολυ ανωτερο απο του clearo .....πιο δυνατο κι απο τα ΚΤ που καπνιζω ( ειναι 0,1 )
3.Η γευση του clearo ελαφρως καλυτερη απο του καρτο ....ο καρτο αφηνει μια πολυ μικρη υποψια "ψευτιας" ( που συνηθιζεται ομως).

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #845 στις: Δεκεμβρίου 20, 2013, 23:30 »
Εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να αφήσεις τα μινι και να πας σε evod+spinner ΑΝ δε θέλεις να ξανακάνεις διάλειμμα από το η.τ.

Σωστή η ανάλυση σου παραπάνω, αλλά μπροστά σε έναν evod με vv μπαταρία τα παραπάνω είναι απλά πταίσματα.. Δεν μπαίνεις καν στον κόπο να συγκρίνεις δηλαδή.

Δώσε μια ευκαιρία στο η.τ., όχι στο μίνι!
Τα παραπάνω στα λέω με καλή πρόθεση εννοείται :)

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #846 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 21:00 »
Τα καρτο μου αρεσουν και εμενα περισσοτερο. Παντως για να μην ξανακυλισεις στο κτ δοκιμασε κατι σε πιο ''ντουμανε'', παραλληλα με τα cigarette look. Και ''τσιμπα'' και λιγο παραπανω τη νικοτινη, τη μειωνεις μετα...

Αποσυνδεδεμένος trn600

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα τραγουδια μου
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #847 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 09:53 »
Οf topic:

Παιδια δεν εχω προβλημα με το ντουμανι , ουτε με την νικοτινη ....τα κτ που καπνιζω ειναι 0,1 , πολυ πιο ελαφρια απο το ητ που εχω.

Με την ιεροτελεστια εχω θεμα αλλα δεν θα επεκταθω μην παρασυρω και κανεναν αλλο :P

Για την ιστορια τωρα , απο την μερα που το πηρα , σχεδον μηνα , εχω ηδη πεσει στα 2 πακετα κι ειμαι πολυ ικανοποιημενος .

On topic:

Θα εμμεινω στις αρχικες μου εντυπωσεις και θα συμπληρωσω οτι:

1. Βολευει παρα πολυ το μεγεθος και το σχημα να ξεχνιεσαι , το κραταω κανονικα σαν κτ.
2. Το clearo αν δεν προσεχεις πως το κρατας η αν τραβας πολλες τζουρες συνεχομενα , σου ερχεται στο στομα το υγρο.
3. Ειναι σπαστικο το λαμπακι που αναβει οταν τραβας τζουρα. Θα προτιμουσα κατι πιο διακριτικο οπως αυτο της hybrid μπαταριας.
4. Αν και μου ειπαν κι απο τη Nobacco οτι η μπαταρια κραταει 3 ωρες περιπου , εμενα με το ρυθμο που ατμιζω μου εχουν παει 4 ωρες και παραπανω. .....και μιλαμε για ανθρωπο που κανονικα καπνιζει 3 με 3μιση πακετα την ημερα.
5. Πολυ απλο στη λειτουργια του. Γεμιζεις καρτο, βιδωνεις , ατμιζεις . Ουτε κουμπακια, ουτε διαρροες, ουτε αναποδες τζουρες, τιποτα.


Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #848 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 16:07 »
Αν σε ενοχλει το λαμπακι, βγαζειςπροσεκτικα με ενα κατσαβιδακι το πλαστικο, βαζεις μεσα ενα μικρο χαρτακι και πλαον το λαμπακι δεν φαινεται καθολου ή τελος παντων ελαχιστα.  ;)

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #849 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 12:05 »
Το λαμπάκι όμως αυτό δείχνει αν δουλεύει- αν ενεργοποιείται ο ατμοποιητής, κατά συνέπεια
είναι χρήσιμο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #850 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 12:25 »
Ναι είναι χρήσιμο αλλά και σπαστικό. Το φωτάκι αυτό στο mini & more είναι σαν φακός. Ατμίζεις και φωτίζεις  :D
Στο δικό μου είχα βάλει χαρτόνι από μέσα. Του είχα κάνει μια μικρή τρύπα με καρφίτσα για να βλέπω πότε φορτίζει κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Ritsa M

  • *
  • 56
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #851 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 23:58 »
Nαι είναι χρήσιμο το λαμπάκι, ανάβει μια χαρά, ρουφαω και βρίσκω την κλειδαριά στο σπίτι για να ανοίξω την πόρτα το βράδυ :))
όπως ειπες, Ατμίζεις και φωτίζεις!

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #852 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 01:55 »
πριν λιγες μερες εκανα δωρο το τριπλο με τα clearo της nobacco δωρο σε μια φιλη μπας και την φερω στο ατμισμα...  οταν το ατμιζε ειδα οτι εβγαζε παρα πολυ λιγο ντουμανι και κατοπιν της ερχονταν υγρο στο στομα... πηρα να δοκιμασω να δω τι παιζει και απλα ηταν πλημμυρισμενη η αντισταση. τραβηξα μερικες καλες τζουρες με το τσιγαρο στραμενο προς τα κατω και οταν εφτιαξε με εξεπληξε... καλο χτυπημα πολυ δυνατο για μενα και αρκετο ντουμανι που για το μεγεθος του μου φανηκε πολυ. το χτυπημα αρκετο για μενα γιατι εγω κανω 6 νικοτινη με διπλη αντισταση ομως σε ce5  και μοντ ενω σε αυτο ειχα δωσει υγρο 15αρι... αφου συνεχισα για λιγο ειδα οτι αν το εχεις ισια και ειναι η κεφαλη μεσα στο υγρο και τραβηξεις πλυμμηριζει και σου φερνει και υγρο στο στομα... θελει λιγο προς τα κατω να ειναι εξω απο το υγρο οι βασεις των φυτιλιων. λογω του μικρου μεγεθους και την απουσια κουμπιου ξεγελιεσαι καμια φορα και το κρατας  οριζοντια..εκει κανει υπερτροφοδοσια και αν ειναι προς γεματο σου φερνει στανταρ υγρο στο στομα.  θελει προσοχη εκει και συνηθεια..
η φιλη μου ηδη το συνηθισε και δεν της μπουκωνει πλεον αν και κανει καΙ κανενα κανονικο που και που.
ξεχασα οτι  σε ry69 που το ατμιζει εδινε αρκετα καλη γευση. καρτο δεν εχω δοκιμασει ποτε μου για να κανω συγκριση παντως το σετακι και τα μικρα clearo μου αφησαν θετικες εντυπωσεις. αν δεν ειχα καλομαθει με μοντ και ημουν με ego ακομα μαλλον θα επαιρνα και ενα σετ ακομα για τον εαυτο μου για δυσκολες και.. διακριτικες στιγμες  :)

Αποσυνδεδεμένος lolos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #853 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 18:59 »
χρησιμοποιούσα το mini&more δεν με κάλυπτε...για την βόλτα σου είναι μικρό και διακριτικό αν αυτό ψάχνεις...

Αποσυνδεδεμένος panosm30

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #854 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 18:36 »
Για διακριτικες εμφανισεις να παρω το mini & more,το mini epsilon παλι της nobacco ή το piccolo ;
Θελω κατι πολυ μικρο για τις βολτες μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14895 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix