vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

381 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, Milarepa, FaniFox, Sergios, gfilip, ZoeM, camber, JohnDag

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #765 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 15:01 »
Εγώ δουλεύω κάθε Πέμπτη απέναντι από το μαγαζί του και πηγαίνω στις 8.40 που σχολάω και τρώμε σουβλάκια μέχρι όσο πάει. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #766 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 15:03 »
Εγώ δουλεύω κάθε Πέμπτη απέναντι από το μαγαζί του και πηγαίνω στις 8.40 που σχολάω και τρώμε σουβλάκια μέχρι όσο πάει. :laugh1:
γιωργο σε ποιο μαγαζι εισαι ?

εγω μενω διπλα .....

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #767 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 15:17 »
Αναρχοsquonkers για δώστε τα φώτα σας. Μεταξύ κλώνων Narda, Hadaly και Hussar RDTA ποιόν θα προτείνατε για καλή bf λειτουργία, καλή γεύση και σχετικά σφιχτή τζούρα με μονή πάντα αντίσταση? Φυσικά οποιαδήποτε άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη αρκεί να να είναι οικονομική. 

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #768 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 15:21 »
Αναρχοsquonkers για δώστε τα φώτα σας. Μεταξύ κλώνων Narda, Hadaly και Hussar RDTA ποιόν θα προτείνατε για καλή bf λειτουργία, καλή γεύση και σχετικά σφιχτή τζούρα με μονή πάντα αντίσταση? Φυσικά οποιαδήποτε άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη αρκεί να να είναι οικονομική.
εγω λεω hadaly


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #769 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 15:26 »
Hadaly....το toyota yaris του squonking...Δεν σπάει,δεν χαλάει και τίμιος σε όλα του και παίρνει και πιο χοντρά σύρματα απο τον Narda που θα σου έλεγα σαν 2ο με πιο smooth airflow.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #770 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 15:45 »
Όπως έχω ξαναπεί, για να πας από το πολύ καλό στο πάρα πολύ καλό το κόστος ανεβαίνει στο θεό για διαφορές που τις θεωρώ ίσως και ασήμαντες για νορμαλ χρήση.
Αντε και βάλαμε ασήμι στη λάμα. Η επαφή στον πόλο δεν είναι SS ή χαλκός? Μένει πάντα ένα κομματάκι που δεν συνάδει με τα υπόλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #771 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 17:54 »
Παιδιά ξέρουμε τι αναβαθμίσεις έχει το garage v3?

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #772 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 18:41 »
Πολύ περιληπτικά μιας και πρέπει να φύγω απ' το σπίτι σχετικά γρήγορα και δεν προλαβαίνω να απαντήσω όπως θέλω σε όλα (με παραθέσεις κλπ ).

Λοιπόν craven-squonker δεν έχω πιάσει και φυσικά είμαι σίγουρος πως δεν χρειάζεται το παραμικρό απ' τον χρήστη. Είναι επειδή είμαι 100% σίγουρος ότι ο Γιάννης πρόλαβε και το "χάιδεψε" όπως ακριβώς χρειαζόταν πριν πέσει στα χέρια οποιουδήποτε άλλου. Οπότε.. :D

Διαφορά μεταξύ χαλκού και ασημιού στο ρεύμα δεν αισθάνθηκα εγώ προσωπικά, θα μπορούσα μάλιστα να πω ότι ο χαλκός μου έδωσε λίγο μεγαλύτερη "ένταση" στο τελικό αποτέλεσμα. Όπως είπε κι ο παλούκαρος όμως οι διαφορές στη συχνότητα καθαρισμού μεταξύ των υλικών είναι αρκετά μεγάλες οπότε εγώ ψηφίζω σχετικά εύκολα ασήμι.

Χαλκός και ασήμι μεταμορφώνουν τα κινεζο - και όχι μόνο κλωνο - μοντάκια χαοτικά. Σήμερα έβαλα την κάτω λάμα σε ασήμι στο Athena (αντικαθιστώντας τo κινεζομέταλλο ) και το μοντάκι κυριολεκτικά απογειώθηκε χωρίς να σημαίνει ότι δεν έπαιζε και πριν ικανοποιητικά. Απλά τώρα πυροβολεί, τέλος. Τέρμα και στο arching από την πρώτη στιγμή!


..και μένει η πάνω λάμα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να βγάλω τον 510, βλέπω ένα φαρδύ insulator εκεί που φοβάμαι ότι δεν θα με αφήσει να αφαιρέσω το παξιμάδι που κρατάει τον πόλο στο κουτί. Θα το προσπαθήσω ίσως απόψε κιόλας και βλέπουμε.

Το garage έγινε μικρότερο νομίζω, πλέον βγαίνει και σε λευκό χρώμα με νέα καπάκια (διάφανα/φωσφοριζέ κλπ ), πιθανολογώ ότι έγιναν και μερικές αλλαγές σε πόλο και λάμες ίσως - μιας και κάποιοι ανέφεραν ότι αποδίδει καλύτερα από τα προηγούμενα - υποθέσεις κάνω για τα εσώψυχα τώρα..

Φαντάσου να είχα και χρόνο.! :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #773 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 18:42 »
Θα σου πω τις διαφορές του με το v2 αύριο που έρχεται το δικό μου ν3
. Αλλά έχει καλύτερη λάμα, μεγαλύτερο κουμπί, καλύτερη αγωγιμότητα, μικρότερες διαστάσεις

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #774 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 12:48 »
έχουμε υπ' όψιν μας μαγαζί εντός συνόρων που να έχει ανταλλακτικά μπουκαλάκια για το pulse; (όχι σε ροζ... :-[ απ'αυτό βρήκα).

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #775 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 13:12 »
πάρε τηλέφωνο vape experts Κορυδαλό αν έχει μείνει τίποτα ή e-smokers Σαλόνικα.
Πάντως και με κανονικά μπουκαλάκια που έχω δοκιμάσει μια χαρά παίζουν,απλά το δάχτυλο βυθίζεται

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #776 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 13:40 »
"κανονικά";  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #777 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 13:43 »
Τα 7μελα σιλικονάτα τύπου SVA που λέμε...

Όπως αυτό που έχει το garazaki μου στην φώτο επάνω

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #778 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 17:28 »
καλησπέρα 

έχει κανείς άποψη για το aleader box killer 80watt squonk?

ψάχνω squonk mod, όχι μηχανικό και σχετικά οικονομικό, για χρήση σε wattage mod

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #779 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 17:46 »
χωρίς να έχω πιάσει στα χέρια μου κανένα από τα δυο, θα σου πρότεινα το αντίστοιχο vtinbox που φοράει DNA. 
Ο λόγος είναι η τιμή του στην εγχώρια αγορά, που ακουμπάει τα 100€ (ενώ Κίνα κοστίζει κάπου $36). Με 10€ παραπάνω αποκτάς το vtinbox (Κίνα κάπου 76$).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias