vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 4 χρήστες
lounik, Jorge, manoslykos, ZoeM

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #180 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2017, 19:00 »
δεν το γνώριζα αυτό για το χαλκό που είπες

πάντως ο mazarin απ όσο είδα χωράει 1,7 ml οπότε γιατί να χρειάζεται bf pin?

θα μπω να παραγγείλω το σύρμα και θα δοκιμάσω σήμερα με 2,5 πυρήνα στον LP

από τα σύρματα που έχω 

clapton 26/32

kanthal 24 ga

kanthal 26 ga

nichrome 26ga 

ποιο θα πρότεινες?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #181 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2017, 19:04 »
Το clapton απο τι υλικό είναι;
Για τον LP μιλάμε έτσι;
Να αποφεύγεις kanthal σε μηχανικά.Πολύ θερμοκρασία,αρπάζει αργά και ξεθεώνει μπαταρίες.SS ή Νι80

Ο mazarin χωράει οσο λέει,αλλά με κάθετες αντιστάσεις σε στυλ le miraze που θέλει για να πάρεις το πικ του δεν γίνεται να στάζεις.Οπότε BF σώβρακο... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kazabubu

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #182 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2017, 19:24 »
Πάντως διάβασα οτι le concorde είναι απλα τίμιος ζε γευση. Δοκιμαστε και με ss και με ni80 twisted και νομιζω κάπου εκεί είναι σουπερ..... 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #183 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2017, 19:37 »
Ναι,πολύ ντόρος για το τίποτα είναι ο le concorde.Το δυνατό του σημείο είναι το airflow του αν πλησιάσεις την αντίσταση κοντά στα λούκια του αέρα.Δίνει πολύ ωραία τζούρα...
Εγώ τον άφησα στην άκρη προς το παρών λόγω αρκετών παραλαβών αυτές τις μέρες αλλά θα του ξαναδώσω ευκαιρίες στο μέλλον με διαφορετικά στησίματα και σύρματα.
Μέχρι στιγμής πάντως συμφωνώ απόλυτα με το παρακάτω στήσιμο.Δίνει το κάτι παραπάνω...


Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #184 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2017, 20:26 »
Φοβερός ο Πάνος στο βίντεο. Εγώ τον concorde τον είπα περισσότερο σε οικονομικό στην κατανάλωση υγρού. Δεν ξέρω ποιος άλλος θα μπορούσε να πίνει λίγο υγρό; ο flave ίσως;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #185 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2017, 22:19 »
Ναι ο flave είναι μια πολύ καλή περίπτωση

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #186 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 02:06 »
@paloukaros τελικά τι λέει ο Mazarin στο spooky? Γεύση ; κατανάλωση ; στήσιμο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #187 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 09:01 »
Καλημέρα.Ο Mazarin σε συνδιασμό με το spooky μου έχει κάτσει πολύ καλά σε όλους τους τομείς.Έχω δοκιμάσει ήδη αρκετά στησίματα και με οριζόντιες και κάθετες αντιστάσεις.Το σίγουρο είναι οτι βγάζει έναν πολύ πυκνό,δροσερό και φουλ γεύση ατμό οτι στήσιμο και να δοκίμασα.Το χθεσινό build μου το ανέβασα και στο group του spooky αν θες να δεις.(kanthal 0.40,2,5 πυρήνα,oριζοντιες αντιστάσεις,6 σπείρες,0,45Ω)
Ενα δυνατό του σημείο είναι η άψωγη λειτουργία του με την BF βάση και οτι δεν υπάρχει περίπτωση να σου στάξει με τίποτα ο συγκεκριμένος.Ένα ακόμα θετικό του είναι και το split protection system που έχει στο drip tip του.Δεν σου έρχεται υγρό στο στόμα για κανένα λόγο.Η κατανάλωση που με ρωτάς είναι σαν τον Le Miraze,τον madness του atmistique κτλ.

Γενικά είμαι ενθουσιασμένος με τον συγκεκριμένο.Μου αρέσει αυτό το κάτι διαφορετικό που είναι και προσφέρει.Θα με απασχολήσει για αρκετό καιρό ο συγκεκριμένος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #188 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 23:37 »
Κόλλημα το squonking... Συμφωνώ απόλυτα για τον Le concorde, το μεγαλύτερο του πλεονέκτημα είναι η τελείως αθόρυβη τζούρα του και η καλή γεύσηοταν φέρεις όσο ποιο κοντά γίνεται την αντίσταση στο airflow. O δικός μου είναι της YFTK.
O μόνιμος μου προς το παρών είναι ο The flave... Μου αρέσει σε όλα συν ότι παίζει ακόμη και με γαϊδούρια αντιστάσεις. Τώρα τον δουλεύω με Αllien χειροποίητη σε 3.5πυρηνα 6σπεθρες στα 0.32ohm και τρελαίνει κόσμο από γεύση και ντουμανι.
Έκπληξη η μία από τις δύο σημερινές παραλαβές. Ο solo είναι ένας μικρότερος the flave, αυτό ακριβώς.
Αυτός που με εξέπληξε είναι ο Chalize v3 rda.... Ένας 18αρις bf rda με πανεύκολο ντεκ πολύ smooth τζούρα που σφίγγει πάρα πολυ και απίθανη γεύση,. Για ομορφιά δεν λέω καθώς είναι υποκειμενική!
Περιμένω the nextera rda και dead rabbit.... Αυτά προς το παρόν. 

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #189 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 00:22 »
Μήπως έχει δοκιμάσει κανεις armor 1.0 να πει καμία γνώμη . Διάβασα ότι αξίζει πολύ για squonking.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #190 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 00:26 »
Μια χαρά ο armor παίζει με μόνη ή διπλή εύκολα και απρόβληματιστα

Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος jimmy08

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #191 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 10:39 »
Μήπως έχει δοκιμάσει κανεις armor 1.0 να πει καμία γνώμη . Διάβασα ότι αξίζει πολύ για squonking.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έχω τον κλώνο της YTFK και μπορώ να σου πω ότι του ταιριάζει πολύ το squonking.
Πολύ καλή απόδοση με μονή που τον στήνω συνήθως. Αλλά να ξέρεις θέλει λεπτά σύρματα, δεν είναι για πολλά γκάζια.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #192 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 12:13 »
Κόλλημα το squonking... Συμφωνώ απόλυτα για τον Le concorde, το μεγαλύτερο του πλεονέκτημα είναι η τελείως αθόρυβη τζούρα του και η καλή γεύσηοταν φέρεις όσο ποιο κοντά γίνεται την αντίσταση στο airflow. O δικός μου είναι της YFTK.
O μόνιμος μου προς το παρών είναι ο The flave... Μου αρέσει σε όλα συν ότι παίζει ακόμη και με γαϊδούρια αντιστάσεις. Τώρα τον δουλεύω με Αllien χειροποίητη σε 3.5πυρηνα 6σπεθρες στα 0.32ohm και τρελαίνει κόσμο από γεύση και ντουμανι.
Έκπληξη η μία από τις δύο σημερινές παραλαβές. Ο solo είναι ένας μικρότερος the flave, αυτό ακριβώς.
Αυτός που με εξέπληξε είναι ο Chalize v3 rda.... Ένας 18αρις bf rda με πανεύκολο ντεκ πολύ smooth τζούρα που σφίγγει πάρα πολυ και απίθανη γεύση,. Για ομορφιά δεν λέω καθώς είναι υποκειμενική!
Περιμένω the nextera rda και dead rabbit.... Αυτά προς το παρόν.
Toν SXK Flave τον περιμένω απο μέρα σε μέρα αλλά έτυχε να τον δοκιμάσω σε γνήσιο και να πω την αλήθεια δεν με ενθουσίασε.Βέβαια ήταν πρώτο στήσιμο απο τον κάτοχο και είχε μέσα δικό μου υγρό κλωνο looper που έχω μάθει να παίρνω αλλιώς την γεύση του.Ο solo sxk με απογοήτευσε θα έλεγα.Πολύ flat κάνει τα πάντα.Δεν έχει ανάλυση και ο αέρας του σίγουρα δεν κάνει για τα δικά μου γούστα.
Αν σου άρεσε ο chalize v3 σου προτείνω τον Pappilon απο GUS ... Oτι καλύτερο έχω πιάσει σε αυτή την κατηγορία.Γευσάρα και αέρας απο σφιχτή MTL εως τέρμα ανοιχτή πνευμονική.Τον έχω λιώσει 2 βδομάδες ...Συν οτι μπορείς να τον βρεις στα κινεζο site στα 7 ευρώ..Ηδη έχω παραγγείλει άλλους 2 για φίλους που ενθουσιάστηκαν μαζί του.
Μήπως έχει δοκιμάσει κανεις armor 1.0 να πει καμία γνώμη . Διάβασα ότι αξίζει πολύ για squonking.

Εύκολος στο στήσιμο αλλά με χαλάει το airflow του.Θέλει στούμπωμα στα βαμβάκια για να μην σφυράει με 2 πλη ενώ γευστικά δεν είναι και τίποτα ουάου.Στα συν του οτι είναι πάρα πολύ οικονομικός στα υγρά.Η κατανάλωση του είναι πολύ μικρή με τα σύρματα που χρησιμοποιώ σε αυτόν(Νι80 35αρι ή SS316L).Τον έχω κανένα μήνα στο vtinbox που ήθελα να τελειώσω περίπου 50 ml snakebite και ακόμα έχω δρόμο.Πολύ hype γύρω του χωρίς λόγο πιστεύω.Την καλύτερη γεύση την έχω πάρει με διπλή twisted kanthal 0,40 2,5 πυρήνα αλλά ο ατμός του έκαιγε,δεν αντεχόταν για κανένα λόγο...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #193 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 12:18 »
Συμφωνώ απόλυτα για Flave & Solo. Αλλά και για το Hype γυρω από τον Armor. Εξακολουθώ όμως να πιστευώ οτι έιναι ενας τίμιος rda, όχι κάτι εξωτικό, απλά τίμιος και απροβλημάτιστος, τουλάχιστον στα δικά μου στησίματα με 40αρι Κανθαλ με μονή

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #194 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 12:29 »
Για νεοεισερχόμενο στον χώρο του squonking ναι.Είναι μια τίμια πρόταση.Αλλά εκεί παίζει και μπάλα ο Hadaly που πραγματικά είναι αξεπέραστος αμα τον μάθεις .Και μετά είναι η αδυναμία μου ο wasp.Αυτός είναι το δικό μου διαμαντάκι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias