vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

49 επισκέπτες, 4 χρήστες
sakissalonika, manoslykos, dallaskdp, Milarepa

Twitter

Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 18:13 »
Και ο τρόπος που περνάω το αρνητικό συρματάκι  (Σόρυ για το διπλό ποστ, δεν παίρνει τα δυο συνημμένα σε ενα μήνυμα)

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 13:35 »
Παιδια σημερα παρελαβα τα πρωτα μου φυτιλια και συρματα απο το fabvape!
Ειχα δει τοσα videakia για τον Τ3 που η αλλαγη αντιστασης μου φανηκε παιχνιδάκι, βεβαια μου πηρε καμια ωρα μεχρι να στριψω, και να περασω τις ταπουλες  :)) :)) :))
Αλλα ολη η διαδικασια μου αρεσε παρα πολυ και εδινα χρονο σε οτι εκανα χωρις να αγχωθω!
Τελειως τυχαια εκανα 6 σπειρες με 0.17 συρμα και βγηκε 2.5Ω . Εβαλα και απο πανω ενα κομματι ακομη 2mm φυτιλι και οπτικα μια χαρα. Το προβλημα ηταν στην αρχη επαιρνα πολυ περιεργη σιδερενια γευση καπως την περιγραφω, ειναι φυσιολογικο? Τωρα καπως εστρωσαν τα πραγματα και ειναι οπως η φυτιλιλα στις αρχες με μια καινουργια κεφαλη, βεβαια ατμιζεται και ετσι μια χαρα.
Πολυ χαιρομαι που απο την πρωτη προσπαθεια πετυχα να δουλευει  ;D ;D
Θα σας πω πως θα παει, βεβαια τωρα αυτο που λετε οτι χρειαζεται συρμα χωρις, αγορασα και τετοιο αλλα προς το παρον δεν χρειαζεται. Παντως οταν αφαιρεσα την παλια ειδα οτι εχει στις 2 ακρες του συρματος εκει που τελειωνει το φυτιλι 2 ενωσεις αρα φαινεται οτι οι Κινεζοι βαζουν και συρμα χωρις εκει που τελειωνει το φυτιλι. Βεβαια ολο το θεμα μου φαινεται πολυ ενδιαφερον και περιμενω τα σχολια και τις προτασεις σας π.χ εγω το θετικο και το αρνητικο τα εκοψα οσο πιο κοντα στις ταπες μπορεσα, δεν τα τραβηξα προς τα πανω. Αναφερομαι στη φωτο απο πανω μου.
Αυτα προς το παρων και ευχαριστω ολους που γραφουν προηγουμενα και μου φανηκε τοσο ευκολο τελικα :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 13:54 »
Παντως οταν αφαιρεσα την παλια ειδα οτι εχει στις 2 ακρες του συρματος εκει που τελειωνει το φυτιλι 2 ενωσεις αρα φαινεται οτι οι Κινεζοι βαζουν και συρμα χωρις εκει που τελειωνει το φυτιλι.

Αυτό δεν το είχα προσέξει... θα το κοιτάξω στην επομένη κεφαλή που θα ανοίξω,αλλά δεν το περίμενα...

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:06 »
Ειναι σιγουρο πλεον, το ξαναειδα τωρα που απαντησες, και μαλιστα τα εξρα τμηματα που βαζουν ξεχωριζουν γιατι ολο το υπολοιπο ειναι καταμαυρο και σχεδον σαν καινουργια. Αν μπορεσω θα το βγαλω φωτο.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:08 »
Και πως τα κολλάνε? ???
Έχουν πάρει την συσκευή του Diver?

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:17 »
Δεν εχω ιδεα, δεν εχω δει ενωσεις ποτε urahara αλλα το εβγαλα φωτο




Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:27 »
Αυτή ήταν της μαμάς η αντίσταση? ???
Μοιάζει σαν να την έχει φτιάξει χρήστης.... εμένα ήταν πιο.."βιομηχανοποιημένη",να το πω? Πάντως δεν ήταν έτσι..ούτε στο τύλιγμα/φιτίλι ούτε είχε ενώσεις..

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:28 »
Οσους εργοστασιακους εχω δει, κεφαλές κρυσταλ, ce4 παλιοτερους, vivinova και ce3, ολες οι αντιστασεις τους ειναι κολλημενες σε συρμα χωρις.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:30 »
Αυτή ήταν της μαμάς η αντίσταση? ???
Μοιάζει σαν να την έχει φτιάξει χρήστης.... εμένα ήταν πιο.."βιομηχανοποιημένη",να το πω? Πάντως δεν ήταν έτσι..ούτε στο τύλιγμα/φιτίλι ούτε είχε ενώσεις..

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
To τυλιγμα μη το δινεις σημασια, απο τα σκουπιδια την εβγαλα και το σουλουπωσα να φαινεται καπως στη φωτο η ενωση και οχι ξετυλιγμενο  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:33 »
:)) :))
Πάντως, αν δεις και τις φωτο του πρώτου ποστ του κρητικού, δεν φαίνονται ενώσεις...ούτε και εγώ είδα στο δικό μου.

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:37 »

Οσους εργοστασιακους εχω δει, κεφαλές κρυσταλ, ce4 παλιοτερους, vivinova και ce3, ολες οι αντιστασεις τους ειναι κολλημενες σε συρμα χωρις.
Να σαι καλα μαλλον μας λυθηκε η απορια Πολυκράτη.
:)) :))
Πάντως, αν δεις και τις φωτο του πρώτου ποστ του κρητικού, δεν φαίνονται ενώσεις...ούτε και εγώ είδα στο δικό μου.

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Οι συγκεκριμενες κεφαλες ειναι οι καλυτερες που εχω βρει και απο θεμα σιλικονης και o-rings και τις εχω παρει απο εδω http://e-cigshop.eu .


Tωρα παιδια που το συζηταμε πολύ φυτιλίλα παιρνω με το 2αρι απο πανω αλλα οταν το βγαζω εχω διαρροη. Εχει βρει κανεις τη χρυση τομη τελικα?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:43 »
Εγώ δεν βάζω ολόκληρο 2αρι από πάνω.. παίρνω 2 "κλωναρακια" από το φιτίλι και βάζω.

Α! Και το φιτίλι το καιω καλά πριν...! (Και αυτό της αντίστασης και το εξτρά από πάνω)

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:46 »
Οταν λες το καις? Με αναπτηρα? (ασχετος τελειως ειμαι  :-[ :-[ )
Θα το δοκιμασω τωρα, σκεφτηκα να βαλω 2 κλωναρακια σαν αυτα που εχουν αυτοι αλλα πρωτη μου επαφη με φυτιλι βλεπεις και δεν μπορω να το χειριστω καθολου καλα  και δεν καθοταν τα ατιμα  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 14:49 »
Γκαζακι..όχι αναπτήρα,το μαυρίζει..
Καψε το να κοκκινίσει καλά για κάποια ώρα και μετά κόψε οσο θες για την αντίσταση και λίγο για από πάνω.

Όταν ξετυλιγεις το φιτίλι δεν βγαίνουν κάποια κλωναρακια από φυτιλι..πιο μικρά? Παρε 2 ή 3 από αυτά για να βάλεις από πάνω...ασε τα λίγο μεγαλύτερα στην αρχή για να τα χειριστείς καλύτερα και μετά τα κοβεις

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Αλλαγή φιτιλοαντίστασης T3 clearo 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 15:15 »
Δοκιμασα 2 κλωναρακια, δοκιμασα 4, αν δεν ειναι πυκνο το φυτιλι στις ακρες παιρνω πολυ αερατες τζουρες και μπουρμπουλιθρες πραγμα που σημαινει οτι φευγει υγρο. Δεν τα εχω καταφερει ακομη, πολυ με παιδευει το ατιμο..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix