vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #525 στις: Ιουνίου 21, 2016, 15:41 »
Κανέναν μας δεν αναγκάζει κάνεις να αγοράσει ένα προϊόν, για εμένα προσωπικά τα εριστικα και εμπρηστικά σχόλια με ενοχλούν καθόσον όπως όπως είπα δεν μας βάζει κάνεις το μαχαίρι στο λαιμό για να αγοράσουμε το οτιδήποτε

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #526 στις: Ιουνίου 21, 2016, 15:42 »
Εμένα με ενοχλούν αυτά τα σχόλια που παραπληροφορούν και προπαγανδίζουν. Μαζί σου είμαι.

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #527 στις: Ιουνίου 21, 2016, 15:50 »
Off topic / off
Εγώ όπως έγραψα και όταν τον αγορασα έμεινα πολύ ευχαριστημένος δεν ξέρω για αερατες ή σχιφτες ή δεν ξέρω και γω τι άλλο λέγεται , εμένα προσωπικά έκατσε κουτί , ναι είναι διαφορετικός από τον k4 αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι υποδεέστερος απλά διαφορετικός , όσοι θέλουν να τον αγοράσουν δεν πρέπει να έχουν στο μυαλό τους συγκρίσεις με προηγούμενους ατμοποιητες του ίδιου κατασκευαστή είναι άλλο πράγμα , καινούργιο , πως το να το πω διαφορετικά

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #528 στις: Ιουνίου 21, 2016, 17:59 »
Δηλαδή, LemurVoice, το ban έγινε επειδή δεν συμφωνούσαμε με τις απόψεις σου περί του KF5 !
Όχι επειδή λες ότι οι άλλοι παραπληροφορούν όταν λένε ότι έχουν διαφορετικές εμπειρίες και απόψεις από αυτά που εσύ πιστεύεις ή διαβάζεις ή ζεις.
Οκ, το αφήνω. Ας το πιστέψει όποιος θέλει.
Όσο για τη διαχείριση: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23905.0.html Ανάθεμα κι αν με απασχόλησε ποτέ κανένας από τους KF.

Την είπες την άποψή σου για τον ατμοποιητή.
Θα πρέπει όμως να επιτρέψεις να πουν και οι άλλοι τη δική τους σε ό,τι αφορά τον εν λόγω ατμοποιητή. Όχι όποιος δεν συμφωνεί μαζί σου να του βάζεις τη στάμπα της παραπληροφόρησης γιατί έτσι προσβάλλεις τα άλλα μέλη και γίνεσαι εριστικός.

Μπορείς να διαγράψεις τα σημεία που μιλάς για παραπληροφόρηση και δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #529 στις: Ιουνίου 21, 2016, 18:21 »
Δηλαδή, LemurVoice, το ban έγινε επειδή δεν συμφωνούσαμε με τις απόψεις σου περί του KF5 !
Δεν έλαβα πότε ενημέρωση από ποιόν και γιατί έγινε το ban! Αλλά είναι φως φανάρι η φάση! :)

Όχι επειδή λες ότι οι άλλοι παραπληροφορούν όταν λένε ότι έχουν διαφορετικές εμπειρίες και απόψεις από αυτά που εσύ πιστεύεις ή διαβάζεις ή ζεις.
Οκ, το αφήνω. Ας το πιστέψει όποιος θέλει.
Όσο για τη διαχείριση: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23905.0.html Ανάθεμα κι αν με απασχόλησε ποτέ κανένας από τους KF.

Την είπες την άποψή σου για τον ατμοποιητή.
Θα πρέπει όμως να επιτρέψεις να πουν και οι άλλοι τη δική τους σε ό,τι αφορά τον εν λόγω ατμοποιητή.
Σε αντίθεση με τους διαχειριστές, επιτρέπω στον καθένα να εκφέρει την άποψή του. Δεν χρησιμοποιώ καμία τεχνική φίμωσης.
Όχι όποιος δεν συμφωνεί μαζί σου να του βάζεις τη στάμπα της παραπληροφόρησης γιατί έτσι προσβάλλεις τα άλλα μέλη και γίνεσαι εριστικός.
Όταν μέλη εκφέρουν γνώμη χωρίς να τον έχουν καν δοκιμάσει, ΕΙΝΑΙ παραπληροφόρηση.
Όταν μέλη εκφέρουν γνώμη χωρίς τεκμηρίωση, ΕΙΝΑΙ παραπληροφόρηση.

Μπορείς να διαγράψεις τα σημεία που μιλάς για παραπληροφόρηση και δεν υπάρχει κανένα θέμα.
Δεν διαγράφω τπτ. Αυτό, μαζί με το φουσκωμένο στήθος και την τζούρα της νίκης το αφήνω στους διαχειριστάς!
Γενικά Atmos διακρίνω μια δυσκολία στην προσέγγιση των θέσεων μου.
Φαντάζομαι αυτό θα δικαιολογεί και το ban.
Anyway, αυτό είναι το τελευταίο post σε αυτό το "φόρουμ" που σκοπό έχει την ανταλλαγή "πληροφοριών" κλπ κλπ κλπ.
Και μην ξεχνάτε! Αγάπη μόνο & Kayfun Lite+ !!!


ΥΓ: Τρεχάτε να βάλετε σκούπα τώρα μην τα δει κανείς!!!!

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #530 στις: Ιουνίου 21, 2016, 19:08 »
η φαση σου μου θυμιζει τα apple fanboys. Μονο εκει εχω δει τετοια πρεμουρα για προιον λες και εχετε ποσοστα. αν σε πλερω ο svoe φιλε μαζι σου. αλλα δεν νομιζω. ουτε αυτος δεν θα εκανε ετσι.

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #531 στις: Ιουνίου 21, 2016, 19:17 »
Καμμια λυση ρε παιδια για τις διαρροές απο τις τρύπες αέρα?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #532 στις: Ιουνίου 21, 2016, 21:28 »
Χαμηλά την αντίσταση σε μεγάλο πυρήνα, αρκετό βαμβάκι να γεμίζει όλο το well, να ακουμπάει ναι και όχι στό ντέκ, να μην "σκαλώνει" κοντά στο airflow. Παίξιμο την καμπάνα ανάλογα το υγρό, δυο τρία watt παραπάνω. Έτοιμος σύνομε.

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #533 στις: Ιουνίου 21, 2016, 21:30 »
Και μην ξεχνάτε! Αγάπη μόνο & Kayfun Lite+ !!!


Με φώναξε κανείς? Σοβαρά τώρα, δοκίμασα τον kayfun 5 και τα σπάει. Ο αέρας ότι πρέπει, η γεύση πολύ καλή και η τζούρα είναι βελούδινη

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #534 στις: Ιουνίου 21, 2016, 22:20 »
Σήμερα πήγα με την προοπτική μόνο να τον δοκιμάσω, τελικά έφυγα από το κατάστημα μαζί του.

Πρώτες εντυπώσεις, οι καλύτερες. Από το πρώτο στήσιμο, με ss316L (0,40mm, 2,5mm πυρήνας, στα 0,57Ω), τα πάντα δουλεύουν ρολόι.

Στα θετικά του:
  • Ποιότητα κατασκευής, είναι εξαιρετική και αυτό φαίνεται. Τα πάντα κουμπώνουν τέλεια, τα σπειρώματά του είναι αψεγάδιαστα και απλά με την υφή καταλαβαίνει κανείς ότι πρόκειται για ένα καλοσχεδιασμένο προϊόν.
  • Πάρα πολύ καλή γεύση, με πρώτη δοκιμή το γνώριμο μου υγρό, I <3 Cookies από Mad Hatter
  • Ντουμάνι, ικανοποιητικότατο, άνω των προσδοκιών
  • Αέρας, εξαιρετικός. Παρότι έχω χρησιμοποιήσει πολλούς, η τζούρα του στις θέσεις 2 και 3 είναι αυτό που μου ταιριάζει (αν έπρεπε να τον συγκρίνω, θα έλεγα ότι μεταξύ 2-3 θυμίζει Tilemahos V2 Plus με ανοιχτό τον αέρα.
  • Χτύπημα μέτριο, αντίθετα με το γνώριμο και τραχύ χτύπημα του παππού του (kfl+)
  • Η φιλοσοφία του (εντελώς υποκειμενικό θέμα), το «άνοιγμα» δηλαδή του Svoemesto σε όσους αρέσει η άνετη και αβίαστη τσιγαρίσια τζούρα

Στα αρνητικά του:

  • Το μέγεθος. Προσωπικά, θα προτιμούσα να είχε μικρότερη χωρητικότητα (3 ml) και να είναι ελαφρώς πιο κοντός. Βέβαια, αυτό είναι κάτι που ίσως με κάποιο nano kit (εάν και όταν βγει) λύνεται.

Συμπερασματικά, ήταν μια αγορά που δεν έχω μετανιώσει ούτε στο ελάχιστο. Αξίζει πολύ εάν κάποιος προτιμάει μια «αεράτη» τσιγαρίσια, με πολύ καλή γεύση, αλλά σύγκριση με KFL+ δεν μπορεί και δεν πρέπει να γίνεται. Είναι δύο εντελώς διαφορετικά προϊόντα με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία. Ήταν μία ευχάριστη έκπληξη

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #535 στις: Ιουνίου 22, 2016, 09:35 »
Δοκίμασα όλα τα σωληνάκια του MTL kit. Για τα δικά μου δεδομένα το 1.2mm αποριπτεται γιατί μου δίνει τζούρα εντελώς σφιχτή τυπου ρουφαω μαρμαρο..χαχαχα. Το 1.4 mm έτσι κ έτσι..δηλ παλι αρκετά σφιχτή τζουρα,παραπάνω απο αυτο που θεωρω τσιγαρισια.. Τελικά δουλεύω το 1.6mm με φουλ ανοιχτό τον αέρα και μου δίνει μια ωραία σχετικά σφιχτή τσιγαρισια τζούρα. Για τους λάτρεις της τσιγαρισιας νομίζω πως ο  Κ5 με το MTL  kit δίνει τα περιθώρια για πολύ παιχνιδι με μεγάλη πιθανότητα να βρείτε την σφιχτη τζούρα που ψάχνετε.. Καλή σας μέρα

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #536 στις: Ιουνίου 22, 2016, 10:22 »
Απο εξωτερικο τα πηρες; 

Αποσυνδεδεμένος Nomatarxis

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά ήμουν σχιζοφρενής, αλλά είμαι εντάξει τώρα.
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #537 στις: Ιουνίου 22, 2016, 19:38 »
παιδιά παρατήρησα ότι βγάζει υγρό απο την ρύθμιση του αέρα ,σε ανύποπτο χρόνο .....είμαι πολύ έμπειρος σε επισκευάσιμες αντιστάσεις για να κάνω κάπιο λάθος , εσείς αντιμετωπίζεται τέτοιο πρόβλημα !!!

Στάλθηκε από το SM-T805 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #538 στις: Ιουνίου 22, 2016, 20:05 »
Αλλαξε τα λαστιχακια του ντεκ(ιδιαιτερα το κατω) και κατα 99% θα λυθει το προβλημα :)

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #539 στις: Ιουνίου 22, 2016, 20:24 »
επισης καθε φορα που πλενεις τον ατμοποιητη
λιπανε με λιγο υγρο τα ο-rings του deck ειδικα
αυτο που σφραγιζει τα υγρα μιας και στεγνο
παιζει να καταπονειτε στο βιδωμα και υπαρχει ψιλοδιαρροη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 14 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 83 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix