vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 5 χρήστες
grag, camber, Jorge, Doubt, manoslykos

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #285 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 11:26 »
Αντιμετώπισα κι εγώ πρόσφατα το ίδιο θέμα με τη "σταγόνα που σκάει" και ήταν όντως αρκετά εκνευριστικό. Πλέον σταμάτησε. Έκανα τα εξής: Αλλαγή υγρού- Αλλαγή Αντίστασης. Εμένα μου το έκανε με BVC 1.8Ω με υγρό της Liqua. Άλλαξα αντίσταση (ίδια πήρα παλί 1.8Ω), αλλά αυτή τη φορά έβαλα μέση σκέτη βάση. Το πρόβλημα λύθηκε. Επειδή όμως δεν πιστεύω πως έφταιγε ούτε η αντίσταση ούτε το υγρό, θεωρώ πως απλά υπήρχε περίσσεια υγρού πάνω στην αντίσταση και στην προσπάθεια του να ατμοποιηθεί κάνει αυτόν τον ήχο. Είναι κάτι που δεν θεωρείται πρόβλημα κατά τη γνώμη μου όσο ενοχλητικό κι αν είναι.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #286 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 12:17 »
Αυτο ειναι τo φαινομενο του ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΟΣ και δυστηχως συμβαινει τοσο στους ναυτιλους οσο και σε αλλους ατμοποιητες....Η καλυτερη τακτικη ειναι να παταμε το κουμπι να ατμισουμε οταν εχουμε βαλει το drip tip η αλλιως πιπακι στο στομα μας και οχι πιο πριν..Ακομα και αν εχουμε πυροτεχνημα,δεν θα το νιωσουμε εντονα η μπορει να μην το καταλαβουμε και καθολου αν ειναι ηδη μεσα στο στομα μας..Το ιδιο και οταν σταματαμε να ρουφαμε..Πριν το βγαλουμε απο το στομα μας το drip tip,αφηνουμε το κουμπι..Δεν χρειαζεται να το παταμε το κουμπι αφου εχουμε σταματησει να ρουφαμε
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2014, 13:09 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 12:48 »
Αντιμετώπισα κι εγώ πρόσφατα το ίδιο θέμα με τη "σταγόνα που σκάει" και ήταν όντως αρκετά εκνευριστικό. Πλέον σταμάτησε. Έκανα τα εξής: Αλλαγή υγρού- Αλλαγή Αντίστασης. Εμένα μου το έκανε με BVC 1.8Ω με υγρό της Liqua. Άλλαξα αντίσταση (ίδια πήρα παλί 1.8Ω), αλλά αυτή τη φορά έβαλα μέση σκέτη βάση. Το πρόβλημα λύθηκε. Επειδή όμως δεν πιστεύω πως έφταιγε ούτε η αντίσταση ούτε το υγρό, θεωρώ πως απλά υπήρχε περίσσεια υγρού πάνω στην αντίσταση και στην προσπάθεια του να ατμοποιηθεί κάνει αυτόν τον ήχο. Είναι κάτι που δεν θεωρείται πρόβλημα κατά τη γνώμη μου όσο ενοχλητικό κι αν είναι.
συμφωνω

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
σωστο και αυτο

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 18:07 »
Εχω ξεκινησει το η.τ εδω και 1 1/2 μηνα περιπου χωρις να εχω βαλει κ.τ στο στομα μου καθολου (θεωρω οτι θα αηδιασω κιολας, εγω που καπνιζα 18 χρονια non stop...). Η εμπειρια μου πολυ μικρη σε διαφορα θεματα του η.τ απλα την παραθετω προς καθε (νεο ιδιως..) ενδιαφερομενο.
Ξεκινησα απο μια απλη ego μπαταρια των 650, η οποια ενω εκανε τη δουλεια της μεν στην αρχη πολυ γρηγορα αντικατασταθηκε απο το istick
Ατμοποιητες πηρα τους protank mini 2, μια χαρα χωρις προβληματα (ισως με το δυνατο στικ, επερνα λιγο καμμενο ιδιως οταν ηταν πληρως φορτισμενη...)
Σημερα παρελαβα κι εγω τον Ναυτιλο μινι, και το η.τ ηδη αλλαξε οπτικη γωνια (γευστικη γωνια καλυτερα...). Μεγαλυτερο τανκ, στιβαρη κατασκευη, ατμοποιηση με τις BVC 1.8 φοβερη - πολυ ντουμανι,πολυ γευση...Το μονο που θελει ισως συνηθεια ειναι το αρκετα ευρυ drip tip, το οποιο ηδη αλλαξα με ενα στενοτερο και παιζοντας με το airflow σιγουρα και οι πιο απαιτητικοι χρηστες θα βρουν το καταλληλο σημειο! Καποια στιγμη θα αναβαθμιστω σε επισκευασιμο γιατι μ αρεσει να καταπιανομαι με διαφορα...αλλα μεχρι τοτε θα απολαυσω τον Ναυτιλο μινι , τον οποιο και προτεινω σε καθε χρηστη που θελει να ξεκινησει τωρα το η.τ!


@Admin Μαλλον ποσταρα σε λαθος τοπικ. Αναφερομουν στον Ναυτιλο μινι! Ας το μεταφερει καποιος..

Μεταφορά από εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2014, 10:31 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #289 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 18:16 »
Κάποια στιγμή θα πάρω το holy grace tank πως το λένε απλα εντάξει με ξενερωνει αυτό τ πράγμα,αλλά αφού το έχετε κ άλλοι το θέμα πάω πάσο

Εγω πηρα αυτο https://www.fasttech.com/p/1950503 παντως το οποιο μου φαινεται εξαιτερικο!!! Στην ιδια παραγγελια και το αλλαξα με το καλημερα...

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #290 στις: Δεκεμβρίου 25, 2014, 22:40 »
Το ήξερα πως δεν είναι ατσάλι η καμπάνα, αλλά με μικρή χρήση έγινε αυτό. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο να κιτρινίσει έτσι η καμπάνα του μίνι Ναυτίλου;  Είναι original, τσεκαρισμένο με το scratch 'n test.









Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #291 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 00:48 »
Παιδιά εμένα μου ήρθε ο κλωνο-nautilus mini (δεν ξέρω καν αν πρέπει να γράφω σε αυτό το thread) και ευτυχώς ταιριάζει τέλεια με τις αυθεντικές κεφαλές και τα αυθεντικά μεταλλικά τανκάκια. Οπότε αυτό που θα σας ρωτήσω αφορά αποκλειστικά και μόνο στην περίπτωση που έχει τόσο μεγάλη διαφορά το base του από του αυθεντικού.

Θέλω να ρωτήσω λοιπόν:

1. Έχει και ο αυθεντικός τόσο μεγάλη κατανάλωση υγρού; Στην δεύτερη πιο ανοιχτή τρύπα, αντίσταση BVC 1.8Ω, Vision Spinner 2 στα 4.3V, υγρό DIY Vamp Vape από T-Juice 66% PG 34% VG. Με κανένα 10λεπτο ατμίσματος (όχι chain vaping) τρώει 0.3ml, ίσως και παραπάνω. Σίγουρα παραπάνω από τον CE5-S με αντίστοιχη BVC στην ίδια μπαταρία, ρυθμίσεις και υγρό. Και για να είμαι ειλικρινής η διαφορά γεύσης δεν είναι και η νύχτα με την μέρα. Ίσως αισθάνομαι λίγο πιο ξεμπουκωμένες τις γεύσεις, δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς, αλλά μικρή διαφορά. Δεν ξέρω αν φταίει ότι είναι κλώνος, αλλά από την στιγμή που είναι αυθεντική η αντίσταση και δεν έχω περίεργες γεύσεις (μέταλλο, πλαστικό ή οτιδήποτε) δεν θεωρώ ότι έχει σημασία.

2. Στην πιο ανοιχτή τρύπα σφυρίζει λίγο αν τραβήξω απότομα. Θέλει πολύ απαλά δηλαδή για να μην ακουστεί. Σε αυτό παραδέχομαι ότι μπορεί να φταίει ότι είναι κλώνος (καθώς και στο ότι παίζει το airflow του να είναι τελείως διαφορετικό από του original και να μην το ξέρω επειδή έχω χρησιμοποιήσει μόνο τον κλώνο). Βέβαια εδώ μπορεί να φταίω και εγώ γιατί έπεσε καλό καθάρισμα πριν την χρήση και ίσως έχει μείνει κάπου στην τρύπα εισαγωγής κάποιο μικρό κομμάτι βαμβάκι από την μπατονέτα; Θα μπορούσε να φταίει αυτό για το σφύριγμα;

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 03:36 »
Το ίδιο ακριβώς αντιμετώπισα κι εγώ.
Επιπλέον, δεν αποδίδει τις γεύσεις όπως πρέπει. (γνώμη μου)
Έκανα 3 ml και τον πουλάω.


Μια απο τα ίδια και εγώ.Απο περιέργεια χρησιμοποίησα και δεύτερη κεφαλή,μετά απο 10 μέρες ατμίσματος άλλα πάλι τίποτα.
Δεν μου αρέσει το "στυλλ" που προσφέρουν οι BVC τελικά και το θέμα είναι ότι αγόρασα και το SS Τανκ για τον συγκεκριμένο
πριν καν αποφασίσω ότι μου ταιριάζει.Άντε πούλα τώρα μινι ναυτίλο με προίκα ss τανκ και αντιστάσεις. :wall:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #293 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:16 »
Πριν τον πουλήσεις δοκίμασε και bdc κεφαλές. Έχω ακούσει οτι δεν παίζουν στον μίνι, αλλά εγώ που δοκίμασα μια έπαιξε κανονικά. Απλά μου αρέσουν περισσότερο οι bvc. Κυρίως για τον πιο κρύο ατμό.
Εξάλλου το θέμα γεύσης είναι υποκειμενικό.
Για παράδειγμα, εγώ ήμουν χρόνια οπαδός του tribeca. Το λάτρευα. Στην bvc δε μου αρέσει καθόλου. Κι όμως, τα άλλα υγρά που κάνω και κυρίως η σκέτη βάση στην bvc μου φαίνονται πιο καθαρά. Δεν αφήνουν αυτή την επίγευση φυτιλίλας-στιρέλα.
Άρα λοιπόν, αν σου αρέσει ένα υγρό έτσι όπως το αποδίδει το φυτίλι, υπάρχει πιθανότητα να μη σου αρέσει όπως το αποδίδει η bvc που ουσιαστικά έχει τη φιλοσοφία cartomizer.
Άλλιώς είναι οι τιγανητές πατάτες κι αλλιώς στο φούρνο. Πριν αρχίσεις να κλαίς τα λεφτά σου λοιπόν, δοκίμασε και τις bdc. Δωσ'του μια ευκαιρία. Ο ναυτίλος είναι απο τους καλύτερους εργοστασιακούς που έχουν βγει.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #294 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:50 »
συμφωνω κι εγω με τον vato :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #295 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 14:46 »
Δυστυχώς φίλτατε,είχα και μία BDC μαζί,όντως διαφορετική φιλοσοφία και διαφορετικός ατμός,
πάλι όμως αποτέλεσμα που έμοιαζε με τις bvc,με πείραξαν οι υποτονικές γεύσεις.Μάλιστα σε 2
καπνικά υγρά,ελαφριά σε γεύσεις,ήταν λες και κάπνιζα βάση ιδίως στο ένα.Ότι δίνω ευκαιρία είναι
το μόνο σίγουρα γιατί δεν έδωσα και λίγα χρηματάκια,αν τα βάλεις κάτω ναυτίλο μινι,ss tank και
ενα ολοκληρο πακέτο bvc 1.8 είναι πάνω απο 50€ αν τα υπολογίσεις. :idiot1:


Να πω την αλήθεια προς το παρόν τα κλαίω τα λεφτά μου,θα προτιμούσα έναν kayfun 3.1 κλώνο
και κανέναν dripping μαζί να έχω να παίζω,αν δεν δοκιμάσεις όμως ότι και να διαβάσεις τελικά
είναι "σχεδόν" άχρηστο. Αν κάνεις μια γύρα στο google και δεις για τον συνδιασμό iStick+Nautilus Mini

τραγουδάνε όλοι,το τέλειο,το μαμάουα το έτσι και το αλλιώς.Εμένα τι να πω,δεν μου άρεσε.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #296 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 14:49 »
σωστα,ειναι καθαρα θεμα αρεσκειας για μενα δηλ chris ολα αυτα που ανεφερες λειτουργησαν καλα και εμεινα ικανοποιημενος

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #297 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 14:52 »
Έχε χάρη φίλτατε που είμαι νεότερος απο 3 μήνες μέλος και δεν μπορώ να βάλω αγγελία  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #298 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 15:08 »
Βλέπω και συ συνατμιστή Chris έχεις κάτι σπέσιαλ πράματα (drippers, Καϊφούνια κλπ). Μάλλος πρέπει να έπαθες ότι και 'γω, που από τότε που πήρα τον Magma ο Nautilus κάθεται στο κουτί του στην πίσω μεριά του συρταριού. Σου κακοφαίνεται η υποτονική γεύση των εργοστασιακών μετά, ενώ στους επισκευάσιμους εκτός απο παραπάνω γεύση παίρνεις και μια πολύ πιο ευρεία παλέτα γεύσεων. Δύσκολο να γυρίσεις πίσω άμα δοκιμάσεις επισκευάσιμο.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #299 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 15:19 »
Θα μπορούσε κάποιος μήπως να μου απαντήσει σε αυτά που ρώτησα μερικά post πιο πάνω;  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix