vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 3 χρήστες
infernity, manoslykos, gfilip

Twitter

SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
 :shock_sick_02: Σα να ατμίζεις Vicks! :laugh1:

Αλλά μην ακούς εμένα γιατί σε αυτό το νήμα είμαι μάλλον λαθρεπιβάτης...


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε Sauron όπως έγραψα και στην πρώτη σελίδα με αυτήν ξεκίνησα αλλά μου φαινόταν πολύ "αδύναμη" :D Αν δεν σε ενδιαφέρει η μεγάλη "ένταση" στην μενθόλη δοκίμασέ την ;)

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Α! Έτσι όπως το έγραφες νόμιζα πως εννοούσες το άρωμα. Δεν είναι τίποτα... Αν κολλήσει το μυαλό...

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
λοιπον πηρα την cool mint capella.ην εφτιαξα χτες κ σημερα δοκιμασα..ενταξει δεν τρελαθηκα κιολας.ποσο να την αφησω να ωριμασει λετε?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
 :dontknow:

Πόσο λέει η εταιρεία; Βάλε κάτι παραπάνω   :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Chronisb EΛΕΟΣ

μεχρι και εμενα ξεπερασες στις βασεις. :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:






:offtopictelos:
...νομιζεις...νομιζει... :))

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
λοιπον πηρα την cool mint capella.ην εφτιαξα χτες κ σημερα δοκιμασα..ενταξει δεν τρελαθηκα κιολας.ποσο να την αφησω να ωριμασει λετε?
Ksenia, εγώ εντελώς εμπειρικά, θα την άφηνα 2 εβδομάδες και αν μου άρεσε το αποτέλεσμα θα πρόσθετα ένα φρουτακι πχ peach της Atmos.

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
8 με 10 λεει εγω εβαλα 10 αλλα δεν ειναι ατονη απλα δεν ειναι πολυ ωραια.νομιζω οτι τελικα αυτο που μου αρεσε στο two mints απο capella παιζει να ηταν ο δυοσμος.

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Εγώ είμαι κατα λάθος , στο φρουτένιο που έφτιαξα έχει και μενθολη , μετά το πρόσεξα :))  μπορεί και να μην το εφτιαχνα δηλαδή γιατι ο συνειρμός με παει σε μεντοειδες και δεν θα με ενθουσίαζε αλλά δοκιμάζοντας εντάξει , δροσούλα ,αλλά δεν είναι και για όλες τις ώρες ( μου) , πάντως στους γύρω μου άρεσε.  

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
ecig ice peppermint......απιστευτο!!!!

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Από τότε που ξεκίνησα το άτμισμα η μενθόλη είναι το βασικό μου υγρό είτε σκέτη είται μαζί με κάποιο φρουτένιο άρωμα.

- αγορά 10 γρ. κρυστάλων μέντας από e-steamer
- διάλυση τους σε μπουκαλάκι με 20ml PG φαρμακείου
Μετά από μερικές μέρες έχεις ένα πολύ δυνατό άρωμα μενθόλης.

Ανάλογα το πόσο έντονο θέλεις το υγρό σου προσθέτεις 10-20 σταγόνες σε 100ml βάσης.

Η λεμονάδα και το πεπονάκι του άτμος δενουν μια χαρά με την μενθόλη.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 03, 2017, 20:34 »
:shock_sick_02: Σα να ατμίζεις Vicks! :laugh1:

Αλλά μην ακούς εμένα γιατί σε αυτό το νήμα είμαι μάλλον λαθρεπιβάτης...
Λαθρεπιβάτης με μύτη .... doggy :))

Άρχισα τις δοκιμές με αρώματα μενθόλης. Είναι πολύ  έντονα και η μυρωδιά μένει στα χέρια και κολλάει  στη μύτη.

Μετά πήγα να χρησιμοποιήσω counterpain.

Όχι ότι έχω πρόβλημα με τη μέση μου, για ζέσταμα τη χρησιμοποιώ πριν από τη γυμναστική  ::)

Γνώριμη η μυρωδιά. Όχι vicks, αλλά counterpain.





Cp   :respect_hat:


:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 03, 2017, 20:45 »
Σωστά! Το ήξερα όταν το έγραφα ότι δεν είναι το vicks που έχω στο μυαλό μου αλλά κάτι άλλο που έχω μάλιστα χρησιμοποιήσει πιο πρόσφατα (γιατί το vicks έχω να το μυρίσω από πριν τον μεγάλο πόλεμο. Ο μεγάλος πόλεμος είναι ο Α' Παγκόσμιος Πόλεμος). Καλά ατμίσματα!  :disgust2:


ΥΓ. Το counterpain πάντως σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά τις διατάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 06, 2017, 20:44 »
Εγώ πάντως σας είχα προϊδεάσει!!!!

Εδώ κι εδώ πάλι!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 06, 2017, 22:23 »
Μα αυτό ήταν το πρόβλημά μου από την αρχή. Δεν έβρισκα βάση μενθόλης σε ποσοστό ανάλογο της βάσης fresco. Τώρα σπάω μενθόλη atmos με απλή βάση και ξανασπάω και ξανασπάω και ... πιιιικρα  

__________________________

Μα ο αθεόφοβος ο καταστηματάρχης μου είπε να βάλω 20%.

Έβαλα 10%, το έκανα 5% μόνο μυρίζοντάς το και συνεχίζω να το αραιώνω  :eyesplash:

Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2017, 22:55 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix