vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

432 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Milarepa, Χριστόφορος, ipomonias, vasim, zamploutos

Twitter

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1710 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 20:12 »
Απο τους καλυτερους επισκευασιμους. Παιχνιδι κ δοκιμες χρειαζεται για να υπαρχει ατμιστικη απολαυση. Ειναι εδω κ πολυ καιρο ενας εκ των δυο βασικων μου ατμοποιητων.
Απροβληματιστος,  απολυτα στεγανος, ομορφος.

Drum σου είναι εύκολο να παραθεσεις ποιον ακριβώς έχεις πάρει..σκέφτομαι να πάρω έναν Κ στο φτ βλέπω σε όλους σχόλια που μπερδεύουν.επίσης γενικά από τζούρα είναι πιο αερατος από ερλπρινζ η κφ μίνι v3?(αν τους έχεις χρησιμοποιήσει Κ ξέρεις).
Κ ένα τελευταίο λίγο χαζο .Αυτό το σπρινγκομαιζερ το παίρνουμε εξτρα?Κ για τι ακριβώς ειναι?
Σορυ για το βομβαρδισμό..

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1711 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 20:37 »
ειχα τον πρωτο κ μετα πηρα εξτρα το σπρινγοτετοιο.
https://www.fasttech.com/products/0/10017231/3937100-tilemahos-v2-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer

αυτον εχω... προμηθεψου κ 2-3 εξτρα τανκακια... αν κ δεν μου χει σπασει κανενα, καλα ειναι να υπαρχουν.

η τζουρα του εχει καλη ρυθμιση... δε θα τον συγκρινω ομως με κατι αλλο γιατι παιζει ρολο το στησιμο που κανει ο καθενας.
για τα δικα μου μου γουστα που θελω σφιχτη, ειναι σε καλο επιποεδο. ;)

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1712 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 09:38 »
Είσθε στα χέρια μου κλώνος x1 springomizer. Από ότι βλέπω η διάμετρος του Coil που θα φτιάξω θα πρέπει να είναι τόση όση η διάμετρος των 2 αυλακιων που θα πατάει;
Δηλαδή 3,5 με 4? Μικρότερη διάμετρος να υποθέσω δεν γίνεται;

Στάλθηκε από...

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1713 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 09:59 »
Ο κλώνος θέλει διάμετρο 4 mm περίπου ενώ ο γνήσιος 2,5. Υπολόγισε και το πάχος του σύρματος και όλο μαζί να είναι κοντά στο 4,5mm για σφίξει καλά η αντίσταση.
ΥΓ Αυτός ο ατμό για μένα έχει πολύ καλύτερη τζούρα πιο σφικτή από τον V2 η V2plus.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1714 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 17:18 »
 ρε παιδια αν μπορει καποιος ας το ξεδιαλυνει λιγο το θεμα γιατι διαβαζω διαβαζω και πιο πολυ μπερδευομαι.και δεν ξερω ποιον να αγορασω.
απο οτι καταλαβα υπαρχουν ο μαχος ν1 ο μαχος ν2 και ο μαχος ν2 πλας.σωστα?
το σπρινγκομαιζερ (που ακομα δεν εχω καταλαβει ακριβως τι ειναι) μπαινει μονο στον μαχο ν1.σωστα?επισης μαλλον δουλεια του σπρινγκομαιζερ ειναι να τον κανει πιο τσιγαρισιο(?) σωστα?
ο ν2 και ο ν2πλας τι διαφορες εχουν?ειναι πιο αερατοι?
υγ.να πω εδω οτι θελω να αγορασω ενα κλωναρι και τα καλυτερα σχολια εχουν μαλλον ακουστει για τον τηλεμαχο(δεν ξερω ομως ποιον απο ολους) και για τον κλαουντ.
γενικα ειμαι της τσιγαρισιας.ιδανικη για εμενα τζουρα εχει ο ερλπρινζ αλλα τελευταια ειναι ασταθης.αν και θα τον προτιμουσα με οχι τοσο τραχυ χτυπημα.επισης με ικανοποιει αρκετα και η τζουρα του καυφουν ν2 μινι πλας (κλωναρι με μεγαλυτερη χωρητικοτητα) αλλα δεν με καλυπτει και τοσο στη γευση.
αν καποιος μπορει να μου ρεγουλαρει λιγο ολο αυτο πολυ θα το εκτιμησω! :)

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1715 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 18:32 »
Εγώ στο  μόνο  που  μπορώ να σε  βοηθήσω  είναι  για  τον  tilemahos v2+ κλώνο  που  είχα  για  τέσσερις  μήνες σε  αγορά  από  festtech   εύκολο  στήσιμο, διαρροές  μηδέν, πυκνό  ντουμανι, ωραία  τζούρα, αρκετό  χτύπημα, αλλά δεν πήρα ποτέ  καλητερη  γεύση από  kayfun lite plus ο μόνος  λόγος  που  τον  έδωσα  ήταν  η  γεύση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 18:46 από GK1980 »

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1716 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 18:34 »
Και εγώ από τα λίγα που ξέρω,  νομίζω ότι το springomizer πωλείται και χωριστά και μπαίνει σε όλους τους μάχους.
Ο πιο σφικτοσ ειναι ο χ1 που έρχεται μαζί με το σπρινκτετοιο.
Ας πει όμως και κάποιος άλλος που γνωρίζει καλύτερα.

Στάλθηκε από...


Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1717 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 18:38 »
Τι να σου πω;
Έχω τονV2+. Είναι ο πιο εύχρηστος, αλλά και ο πιο άγευστος ατμοποιητής μου.  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1718 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 19:32 »
να προσπαθησω να βοηθησω λιγακι.
το σπρινγοτετοιο μπαινει στον 2.. κ ολοκληρο κ μερη αυτου.
πωλειται κ σαν αναβαθμιση, κ σαν ολοκληρος ο ατμο.
για παραδειγμα εγω τωρα εχω τον 2 κ χρησιμοποιω μονο την καμπανα του σπρινγκ, γιατι εχει αυτο το εξτρα που δεν αφηνει τα υγρα να ανεβουν στο επιστομιο.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1719 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 21:17 »
[justify]Παιδιά ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις![/justify]
[justify]Αλλά τόσο ψόφιος από γεύση?[/justify]
[justify]Να ψαχτω για cloud δηλαδή?είναι αντίστοιχα ευχρηστος Κ τσιγαρισιος?Κ με καλύτερη γεύση?[/justify]

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1720 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 21:23 »
δεν ξερω...  θεωρω τον τηλεμαχο καλυτερο σε γευση απο τον cloud.
κ καλυτερο κ των δυο τον φαινομενο. προσωπικη αποψη ομως.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1721 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 21:32 »
Εννοείται προσωπική άποψη.αλλά ειδικά στους ατμό νομίζω πως την αξία που έχει η γνώμη που εκφράζει κάποιος που έχει δοκιμάσει Κ μπορεί να συγκρίνει δεν την έχει η καλύτερη παρουσίαση.
Πχ όσο περίεργο Κ αν ακούγεται την πιο έντονη γεύση την έχω πάρει από το lemo 3.αλλά δεν τον μπορώ λόγω τζουρας.πιο έντονη Κ από καυφουν λάιτ από καυφουν ν3 μίνι από ερλπρινζ από σοφία (το ξέρω το ξεφτίλισα αλλά δεν ήξερα να την αξιοποίηση) από γκομπλιν μίνι κλπ.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1722 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 22:22 »
Kαι οι τρεις ατμο ατμιζουν διαφορετικα(pheno,cloud,μαχος).

Εχω και τους 3 αλλα οι 2 ειναι κλωνοι(μαχος,cloud).

Δεν νομιζω οτι υφισταται θεμα καλυτερου αλλα θεμα διαφορετικοτητας σε κατασκευη,τζουρα και τι υγρο θα ταιριαξει στον καθενα.

Μπορει να παει μακρια η βαλιτσα και παλι μια απαντηση δεν θα εχουμε.

Ειναι ολα θεμα προσωπικης προτιμησης.


Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1723 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 00:05 »
Ως προς τη γεύση συμφωνούμε.
Υποθέτω όμως ότι ως προς το στυλ ατμισματος υπάρχουν κάποιες πιο αντικειμενικές τιμές.πχ ποιος έχει σφιχτή τσιγαρισια.η χαλαρή τσιγαρισια η προς πνευμονική κλπ.
Φαντάζομαι δλδ ότι ο ερλπρινζ αντικειμενικά έχει τσιγαρισια τζούρα.λιγοτερο σφιχτή από του καυφουν λάιτ Κ πιο σφιχτή από του v3 mini.
Σορυ αν γίνομαι πρηχτης αλλά είμαι αρκετά άπειρος με ελάχιστα ερεθίσματα (έναν στον περίγυρό μου έστω να το ψάχναμε μαζί ρε γμτ)..προσπαθώ να καταλήξω σιγά σιγά κάπου Κ να κάνω μια καλή προμήθεια hardware Κ software ενόψει του νέου νομου για να βγάλω καμιά χρονιά παραπάνω, πιο απροβληματιστα..

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1724 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 00:51 »
A ναι καλα τα λες για το στυλ ατμισματος του καθε ατμο,μιας και εγω εχω απορριψει ατμο λογο τζουρας παρολο που η γευση και η αποδοση τους ηταν πολυ καλη.

Δεν γινεσαι πρηχτης βρε traditional listener :))
ποιος γεννηθηκε να ξερει τα παντα :dontknow:

Βεβαια το ψαξιμο και το διαβασμα παντα βοηθανε ;)

Με το φαινομενο ειναι πολλες οι εκδοσεις προσωπικα ειμαι με Ζest 0.8 και ειναι ο ιδανικος για τα γουστα μου τις περισσοτερες ωρες της μερας,
μιας και δεν ειμαι πολυ(σχεδον καθολου)του ντουμανιου.

Απο ποιοτητα τζουρας και απο τον πιο σφιχτο στον πιο αερατο  θα ελεγα :
1. pheno 0.8
2. pheno zest
3. pheno lite,cloud
4. Mαχος

Προσωπικη γνωμη παντα  ολα αυτα :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364