vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

410 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, manoslykos, camber

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #120 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 18:29 »


Συγνωμη που το αναφερω αυτο και πραγματικα λυπαμαι που βρεθηκα στη θεση αυτη .

Ο κατασκευαστης δεν μπορει να γραψει εδω , για προσωπικους λογους .
Δεν ειμαστε ουτε κριτες , ουτε δικαστες ομως.
Αν μπορουσε να γραψει , θα το εκανε.
Οποτε μην αφηνετε υπονοουμενα για το τι και το πως χωρις να ξερετε βρε παιδια.




Ο μονος τροπος να μαθει καποιος για τον ατμ/τη , ειναι μεσο ατομων που τον εχουν ηδη στα χερια τους.
Δεν ειναι θεμα μυστικοπαθειας , ουτε θεμα προωθησης το τι και το πως εγινε γνωστος ο ατμοποιητης.
Για να μην υπαρχει σε καποιο site , θα πει οτι καποιο προβλημα υπαρχει , το οποιο ομως δεν εχει καμια σχεση με τους ατμιστες. 
Πιστεψτε με......
Θελουν κι αυτοι να γινει γνωστος ο ατμοποιητης , αλλα δεν μπορουν να το ανεβασουν πουθενα.
Δεν ειναι ατμ/της για ''λιγους'' , αλλα ειναι ατμ/της για πολλους.


Σε λιγο χρονικο διαστημα θα ειναι στα site των καταστηματων παντος.


Δεν υπαρχει καποιο θεμα μυστικοπαθειας , ουτε προωθησης.
Απλα θα πρεπει να μαθευτει το τι ειναι ο ατμ/της απο συνατμιστες ή βιντεο του κατασκευαστη.

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #121 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 18:40 »
Το αξιοπεριεργο ειναι οτι φτασαμε ηδη 7 σελιδες μπλα μπλα και ενω υπαρχουν τουλαχιστον 4-5 απο οτι καταλαβΑ που ηδη τον εχουν ουτε ενας δεν ξρκινησε ηδη μια εστω ψευτοπαρουσιαση εστω ενα απλο βιντεακι


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #122 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 18:42 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνατμιστες! Με μεγάλη μου χαρά εδώ και μια ώρα έχω παραλάβει τον ατμοποιητη...

Πρώτα όμως πριν πω για τον ατμοποιητη θα μου επιτρέψετε να πω ότι με λυπεί πολύ το γεγονός όταν μπαίνω σε αυτό το νήμα να βλέπω  συνατμιστες να τρωγονται για το αν ειναι καλος ο ατμοποιητης,αν είναι καλύτερος από αλλους,ειναι ακριβή η τιμή του,παπαγαλακια,ο κατασκευαστής αγνωστος,κτλ κτλ κτλ.... το μόνο που μου βγάζει αυτό ειναι ζήλια και μια κακία ... Συχωρέστε με γιατί που λεω δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κάποιον αλλά σαν εντύπωση ειναι πολύ άσχημη να βλέπω τέτοια πράγματα μετα απο 4 χρόνια μέλος της κοινότητας αυτής.


Ατμοποιητες που εχουν περάσει απο τα χέρια μου: Iatty GG,Οδυσεας,eviva,kfl+,kayfun V4,diver,sofia,penelope v3 gg,dripper by leo,killer 705,τηλεμαχος v1 k v2,phenomenon lite και ο μοναδικός που κράτησα 14 μηνες ως κύριο ειναι ο Erlkonigin με το νανο οπου και πούλησα σήμερα (γιατι τα οικονομικα δεν μου επετρεπαν να τον κρατήσω) σίγουρα κάποιος θα μου ξέφυγε



Πάμε τώρα στον ατμοιποιητη...

Ο Cloud έρχεται σενα πολυ ωραιο δερμάτινο κασετινακι να το πω...που βολεύει μετα για την μεταφορά των μπαταριών μας και των υγρων μας.

Η πρωτη εντύπωση με το που άνοιξα το κουτάκι και τον έπιασα στα χέρια μου ειναι ουαου....Minimal σχεδιασμός οπως ακριβως ΕΜΕΝΑ μου αρέσει με ΜΑΤ φινίρισμα και διάμετρο 22μμ.

Μεσα στο κασετινακι ειχε τον ατμοποιητη,το διάφανο τανκ,ενα σετ ανταλλακτικά κ ενα αλενακι..

Ο ατμοποιητης ειναι αριστα πλυμένος καθαρός αλλα για δικια μου σιγουριά του εκανα κ ενα μπανάκι... έφτιαξα μια πρώτη αντίσταση με 0.28 κανθαλ στα 1.6ωμ,βαζω υγρο και ξεκινάω...δεν θα σας πω απο ποιον ειναι καλύτερος γιατι ειναι νωρίς ακομα,αλλα ουτε θα το κανω γιατι δεν πρέπει αφου του καθενα το γούστο ειναι καθαρα υποκειμενικό...Πρώτη τζουρα και ο ατμος πολύ πυκνός τρομερα βελούδινος και χτύπημα οπως πρεπει για τα 18αρια υγρα μου...η Γεύση του μια χαρα για τα υγρά που κάνω...αλλα νωρις ακόμα...(πρεπει να στρώσει και η αντισταση) ....

Ο λόγος που τον πήρα ειναι τα 22χιλιοστα διαμετρος,το γέμισμα απο πανω(οπως ειχε κ ο erlkonigin μου) ο τρόπος που ρυθμίζει ο πολυ καλος ρυθμιστής τζουρας,η ρύθμιση υγρων,και το 316L ασταλι. Για το 316L δεν μπορω να σας πω και πολλα αν παίζει ρολο στην γεύση οπως εγραψαν καποιοι,αλλα με σιγουρια μπορώ να σας πω σε σχεση με το 303,304 κτλ εχει καλύτερη απαγωγή θερμοτητας,δηλαδη όσο κ αν ζεσταθη ο ατμοποιητης κρυώνει παρα πολυ γρηγορα...πολυ θετικο αυτο για τα δικα μου γούστα....

Δεν ξερω αν θα ειναι μαζικής παραγωγής η μονο αυτη η παρτιδα ... αποψη μου ομως ειναι οτι ηρθε για να μεινει...

Πολυ τίμια πρόταση και πολυ καλη κατασκευη

Μερικες φωτογραφίες και κάλο απόγευμα σε ολους!





Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #123 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 19:00 »
Επιτελους αποκτησε το νημα αυτο που του ελειπε....μια παρουσιαση!!!!Αυτο το πραγμα δηλ με την κατσικα του γειτονα...ελεος :tongue_smilie: !!Εγω παντως αυτο που βλεπω ειναι οτι γινετε μια προσπαθεια απο δικα μας παιδια και μπραβο και μαγκια τους...που βαζουν τα γυαλια σε ξενες μεγαλες εταιριες :thumpup: !

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #124 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 19:25 »
Τον βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα! Περιμένω επίσημη κυκλοφορία και περισσότερες λεπτομέρειες κι εμπειρίες. "Λεφτά υπάρχουν".

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #125 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 19:25 »
Αφου η ελλαδα απο εξαπανεκαθεν βγαζει θεριακληδες ηταν δυνατον να μην βγαλει καλα προιοντα;


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #126 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 19:53 »
εγω παντως τον παραγγειλα..τωρα περιμενω να τον πιάσω στα χερια μου. :thumpup:

καλη Δευτέρα

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #127 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 20:23 »
Έχω παρακολουθήσει το νήμα από την αρχή!μιας και τα χαρακτηριστικά του ατμοποιητη δείχνουν ενδιαφέροντα! Συνήθως ένα καινούργιο προϊόν λαμβάνει και την απαραίτητη προβολή, πράγμα που εδώ δεν συμβαίνει! δεν γνωρίζω αν είναι αυτός ο τρόπος προώθησης που επέλεξε ο κατασκευαστης!αλλά σαν ατμιστης που θέλω να ενημερωθω για έναν καινούργιο ατμοποιητη που δείχνει να έχει στα χαρτιά όλα τα καλά χαρακτηριστικά από αλλούς επώνυμους ατμοποιητες του εμπορίου ( εύκολο γέμισμα από πάνω,ρύθμιση υγρών,ρύθμιση τζουρας, κατασκευή καμπάνιας με έμφαση στην γεύση) είναι κρίμα να υπάρχει,ελλιπής πληροφόρηση!μια παρουσίαση ένα βίντεο που τουλάχιστον να δείχνει τι θα αγορασω με τα 130 ευρώ που έχει τιμολογησει ο κατασκευαστης το προϊόν του και να γνωρίζω τα χαρακτηριστικά του και τι μου προσφέρει έναντι του ανταγωνισμού!!!

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #128 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 20:59 »
Γιατι 130 ευρω?

Στάλθηκε από το SM-G850F μου


Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #129 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:06 »
Μέχρι να βγεί επισήμως και να πωλέιται κανονικά θα έχει ήδη κυκλοφορίσει από τους κινέζους. Οπότε αντε  :bye: .

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #130 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:10 »
  Το γέμισμα από πάνω θυμίζει τον TNS.
Χρειάζεται μπουκάλι με λεπτή μύτη και ξεχνάμε τα σταγονόμετρα.


Και φίλε shadokan δεν μπορώ να καταλάβω ακόμη γιατί δεν μπορεί ο κατασκευαστής να γράψει.
Είναι Δημόσιος υπάλληλος ή διαχειριστής του φόρουμ ;




Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #131 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:12 »
Γιατι 130 ευρω?

Στάλθηκε από το SM-G850F μου


 γιατι εισαι στην Ελλαδα ...

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #132 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:13 »
Μα δεν κανει τοσο..

Στάλθηκε από το SM-G850F μου


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #133 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:19 »
Αυτες τις ημερες θα γινει ενα βιντεο - παρουσιαση του ατμ/τη απο την Clouds mods.


Ο ατμοποιητης δεν ειναι ακομα ετοιμος 100% .
Οι ατμ/τες που ειδαμε σε χερια συνατμιστων , ειναι ειτε δοκιμαστικοι , ειτε  για να υπαρξουν γνωμες και απο αλλους ατμιστες , ειτε απλα γιατι καποια κομματια (τα περισσοτερα) εφτασαν στην τελικη μορφη , πουληθηκαν και καποιοι συνατμιστες τον ατμιζουν.


Σε δυο με τρεις εβδομαδες θα ειναι καθολα ετοιμος .
Αυτη τη στιγμη ειναι στο σταδιο του μονταρισματος και των ανταλλακτικων.


Δεν υπαρχει καποιο θεμα μυστικοπαθειας ή μαρκετινγκ.
Απλα δεν ειναι ετοιμα πολλα κομματια και ετσι δεν υπαρχει σε μεγαλο αποθεμα σε διαθεσιμοτητα.


Λιγο υπομονη παιδια και σε λιγο θα γινουν ολα..... :)






Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #134 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:25 »
δηλαδη πως γινεσαι beta tester ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro