vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

551 επισκέπτες, 6 χρήστες
tapantari, Antiprosopos, Doubt, manoslykos, ΛΥΚ, vlasismiriagos

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 23:33 »
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορούμε και χρησιμοποιούμε πολυκαρβονικά τανκ εν έτη 2015. Θα περίμενα ένας σύγχρονος ατμοποιητής (ειδικά σε αυτή την κατηγορία τιμής) να είναι πυρέξ. Προσωπικά ατμοποιητές με πολυκαρβονικά δεν τους λαμβάνω καν υπόψη.

Και εμένα το full SS δεν με ενθουσιάζει. Δεν είναι θέμα όμως αυτό καθώς είτε ο κατασκευαστής, είτε τίποτα Steam Tuners και σία όλο και κάποιο άλλο κοστούμι θα του ράψουν.

Η απόλυτη αντίφαση στην ίδια σελίδα! Μα καλά, οι Steam Tuners δεν φτιάχνουν πλαστικά τανκ και μάλιστα ακριβότερα από πυρέξ?
Εκείνα είναι καλά και του κατασκευαστή μάπα?
Εκεί που πάω να βάλω σε μια τάξη τα πράγματα, να πάλι που χάνω τη μπάλα!! Και υποτίθεται ότι έχω αποκτήσει μια άλφα εμπειρία, φαντάσου ο νέος ατμιστής τι παθαίνει :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 00:23 »
Εγώ είμαι με τον feron και το είχα ρωτήσει και για τον Phenomenon αυτό και όλοι έκαναν σαν μην είχαν ξανά ακούσει ότι υπάρχει γυάλινο τανκ αντί για πλαστικό. Ε, όχι, 130€ και το υγρό μου να είναι σε επαφή με πλαστικό  (με ότι αυτό συνεπάγεται, ραγίσματα, leeching κτλ) δεν τα δίνω. Ξέρω, ξέρω το δικό του το πλαστικό θα είναι τέλειο, τελείως food grade, δεν θα ραγίζει ποτέ ακόμα και με Pluid κτλ κτλ. Nope. Βγάλτε γυάλινα.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #77 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 00:26 »
Δηλαδή έχει ενθουσιαστεί όλος ο κόσμος για ενα kayfun deck, με νοοτροπία phenomenon όσον αφορα τον έλεγχο τροφοδοσίας, αναπλήρωση απο πανω, και μοναδική διάφορα η πιο αερατη τζουρα εφόσον την ζητάει ο χρήστης.
Phenomenon v.2 ?


Δλδ ο φαινομενο ειναι η επανασταση η ιδια?
Αϊντε σοβαρευτειτε ρευ..


Ναι υπαρχει ενα hype με τον ατμοποιητη & καλως υπαρχει για να μπει λιγο σφηνα στο παιχνιδι.
Καπως πρεπει να αναδειχθει.. Να γινει το promotion.


Οι λοιποι γιατι θιχτηκατε? Σας μειωσαν το φαινομενο? Ή σας ειπαν να τρεξετε να τον αγορασετε?


Οταν γραφοντουσαν τα ιδια για αλλους κ αλλους γτ δε μιλησε κανεις για υπερβολες?


Οταν εκθειαζατε το 316L στον kf4 για να δικαιολογησετε τα 150€ που σκασατε ηταν καλα?
Τωρα δεν ειναι καλο το ιδιο ατσαλι? Ολα ειναι ιδια?
Τοτε γτ τα ατσαλια των κινεζων ειναι μαπα? Κ οι κλωνοι δεν αποδιδουν?


Ειμαστε κ μεγαλοι ανθρωποι παναθεμα μας...


Μαμω την αθανατη ελληνικη νοοτροπια. Αϊ σιχτιρ βραδυατικα..

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #78 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 01:43 »
Εγώ mantos δεν έχω φαινόμενο, ούτε kf4. Βολεύομαι με πράγματα που άλλοι σνομπάρουν.
Κι όπου έχω δει να γράφονται αστήριχτες υπερβολές, μιλάω -κι ας μην κάνω συμπάθειες.

Διαφορά γεύσης με αιτία την διαφορά του 316 με το 304 δεν υπάρχει.
Κι αν έχεις άλλη άποψη στήριξέ την, αλλιώς απλά βγάζεις τα νεύρα μιας δύσκολης μέρας εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #79 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 09:18 »
To μόνο σίγουρο είναι ότι ο ατμοποιητής προκάλεσε μεγάλο ενδιαφέρον εντέλει, είτε θετικό είτε αρνητικό να που στο τέλος μας έφερε όλους εδώ να παρακολουθούμε τις εξελίξεις.. ;D


Πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει τόσης κουβέντας και αντιλόγου, το μόνο που ξέρω γι'αυτόν μέχρι στιγμής είναι αυτά που διάβασα απ'τον Βασίλη στο πρώτο ποστ. Ούτε βίντεο ούτε καν μια "ζωντανή" εικόνα, και το πιθανότερο είναι ότι δεν θα τον δω και ποτέ στην Κρήτη που μένω. Εκτός κι αν κάποια στιγμή αναφερθούν τόσα θετικά γι'αυτόν που θα με κάνουν στο τέλος να πουλήσω νεφρό να τον αγοράσω γιατί άλλος τρόπος δεν βρίσκεται προς το παρόν. :))


Ελπίζω πραγματικά να τα αξίζει όλα αυτά ο Cloud One, τίποτ'άλλο. Για τώρα αναμονή.




Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #80 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 11:29 »
 Να κυκλοφορησει πρωτα παιδες,να τον παρουν 50 - 100 και θα δουμε...εδω δεν εχει μπει καν στο εμποριο,κανενα επωνυμο μαγαζι δεν τον πουλαει,και αν δικαιολογει την σχεση τιμης - αξιας θα φανει.Μακαρι να αξιζει και να παει καλα και ολα τα αλλα θα τα δουμε στην πορεια.Εξαλλου μπορει να κυκλοφορησει σε 1 - 2 μηνες και με πυρεξ ή να επιτρεψει ο κατασκευαστης την δυνατοτητα επιλογης.Ειναι νωρις ακομα....

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 11:46 »
να κανω μια ερωτησουλα?

γιατι ολοι κραζουν για την τιμη του αφου ολοι σε αυτη την κατηγορια(Ελληνικη επισκευασιμοι) παιζουν στο 100αρικο με μερικες εξερεσεις που παιζουν ακομη πιο ψηλά?

και οι αλλοι ειναι πιο mass production σε σχεση με αυτον...

εγω παντως λεω να τον τιμησω γιατι οσα χαρακτηριστηκα βλεπω με καλύπτουν..πιστευω οτι θα ειναι πολυ καλος.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 11:52 »
Η απόλυτη αντίφαση στην ίδια σελίδα! Μα καλά, οι Steam Tuners δεν φτιάχνουν πλαστικά τανκ και μάλιστα ακριβότερα από πυρέξ?
Εκείνα είναι καλά και του κατασκευαστή μάπα?
Εκεί που πάω να βάλω σε μια τάξη τα πράγματα, να πάλι που χάνω τη μπάλα!! Και υποτίθεται ότι έχω αποκτήσει μια άλφα εμπειρία, φαντάσου ο νέος ατμιστής τι παθαίνει :hmmm:

Αντίφαση, θα ήταν αν το ίδιο άτομο έγραφε αυτά που παραθέτεις. Τώρα, είναι απλά δύο διαφορετικές απόψεις.

@mantos

Επανάσταση, όχι. Νομίζω ότι θα περάσει πολύς καιρός ακόμα μέχρι να πούμε "ο Χ ατμοποιητής είναι πραγματική επανάσταση". Σίγουρα όμως έχει πολλά καλά σημεία στην απόδοσή του, τα οποία αν ικανοποιούν το γευστικό προφίλ των υγρών που ατμίζει κάποιος, τότε είναι καλή επένδυση. Αν κάποιος όμως τον αγοράσει περιμένοντας ότι θα πάρει όλα τα υγρά και θα τα κάνει Θεούς, τότε μάλλον θα έχει δυσάρρεστη έκπληξη. Όπως είπα και σε άλλο νήμα, ο τελευταίος ατμοποιητής ο οποίος θεωρώ ότι ήταν επανάσταση (όχι τόσο κατασκευαστικά ή από θέμα απόδοσης, όσο από θέμα ευκολίας και value for money), ήταν η σειρά KF3.1, KFL, KFL+. Ο 4, ναι μεν προσφέρει κάποιες ευκολίες, αλλά ώς γνωστόν όσο πιο πολύπλοκο είναι κάτι, τόσο περισσότερα προβλήματα ενδέχεται να παρουσιάσει. Το αν οφείλεται στο 316 η διαφορά στη γεύση που παρουσιάζει σε σχέση με άλλους ατμοποιητές, θα ήταν αφέλεια να το πιστέψει κάποιος. Το ότι εκεί όμως οφείλεται μεγάλο μέρος της τιμής του, είναι σίγουρο.

Προτείνω να τηρήσουμε στάση αναμονής μέχρι κάποιος να τον πιάσει στα χέρια του τον Cloud One και να έχουμε λίγο πιο τεκμηριωμένες απόψεις.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #83 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 11:54 »
Nαι ρε παιδιά δεν βλέπω ούτε για ποιον λόγο τσακώνεστε ούτε για ποιο λόγο κράζεστε!
Ο ατμοποιητής ακόμα δεν έχει διαβραχεί να δούμε τι λέει υπάρχει μόνο σε ένα κατάστημα οι δημιουργοί του δεν φαίνονται πουθενά να πούνε δυο πράγματα.
Η τιμή του είναι απόλυτα νορμάλ calix= 130€ phenomenon= 99€ τηλέμαχος= 91€.
Η ποιότητα φαίνεται πολύ καλή βάση πρώτων υλών και αυτή η καμπάνα δείχνει πολύ σωστή για την γεύση που θα δώσει.
Βασικά για μένα είναι εμφανισιακά μίξη τηλέμαχου με φαινόμενο!!!
Ας τον στηρίξει ο κόσμος γιατί είναι κάτι ελληνικό και θα αποδειχθεί τι αξίζει...

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #84 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 11:57 »
Το θεμα ειναι να τα αξιζει.Στην κριση και στην τσεπη του καθενα ειναι η αποφαση.Αν εβαζε μεσα στην υπαρχουσα τιμη και πυρεξ τανκ,και σε γευση,ευκολια,ποιοτητα κατασκευης,αξιοπιστια,στεγανοτητα,ειναι οτι εχουν πει τα παιδια που τον εχουν στα προηγουμενα ποστ θα δουμε.Ειναι νωρις ακομα για ραντεβου στα τυφλα..και σε τετοια τιμη  :))

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #85 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 12:21 »
Δεν έχω την παραμικρή διάθεση να σχετίσω το παρακάτω με το ειδικό νήμα και τον συγκεκριμένο ατμοποιητή,
αλλα το σωστό τεστ είναι το παράλληλο τεστ. Η δική μου άποψη είναι πως οι διαφορές είναι μικρές όπως σημείωσαν πολλοί και άλλοι αρνούνται
και που για κάποιους άλλους δεν έχει σημασία καν και θέλουν έναν ατμοποιητή αποδοτικό.
Υπάρχουν και παράμετροι υποκειμενικοί, η οικονομία/λεπτομέρεια έναντι της μαζικότητας, το άοσμο ντουμάνι της vg έναντι της ακρίβειας της διαλυτότητας της pg, υγρά που καταστρέφονται σε υψηλες θερμοκρασίες ή το αντίθετο, σε χαμηλές που δεν καταφέρνουν καν να ατμοποιηθούν Κλπ.
Τεστ σωστό και ακριβές, νομίζω είναι τεστ παράλληλο, 3-4 και 5 ατμο ίσως, με ίδιο υγρό και ίδιες αντιστάσεις σε ίδια μοντς.
Ο α. ατμο δίνει την γεύση, ο β. δίνει λίγο ατμό παραπάνω που επικαλύπτει το άρωμα, ο γ. έχει καλύτερη ροϊκή απόδοση του αέρα ξερωγώ και μου γαργαλάει τις αμυγδαλες..
Όπως γράφτηκε και για να μην ειμαι τελείως offside, οπτικά δεν διαφαίνεται κανένας λόγος να μην αποδίδει καλά ο συγκεκριμένος ατμο, καθώς έχει συγκεντρωμένα πολύ καλά χαρακτηριστικά.
Για υπερβολές είναι άλλο θέμα, με την ανακρίβεια ασχολήθηκα στο παραπάνω
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 12:32 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #86 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 13:19 »
Μπορώ να σας πω ότι μάλλον δεν θα τον δείτε εύκολα σε μεγάλα καταστήματα, δεν θα τον δείτε εύκολα σε site καταστήματος, επίσης δεν θα βρήτε εύκολα μεταχειρισμένο και αυτό δεν θα έχει να κάνει με τα κομμάτια που θα παραχθουν αλλά με το αν θέλει κάποιος να τον πουλήσει.


Δύο βδομάδων αντίσταση με Κανθαλ D 0.28mm, καθημερινή χρήση 4 με 4.5ml στα ~16W το υγρό ειναι ιδιοκατασκεύη dragonfruit με 15% νερό και 4% γεύση σε VG





ϊδιο υγρό αλλά με Kanthal A1 0,30mm πάνω απο βδομάδα χρήση





Τι 0,28mm Gr1, καινούργιο στήσιμο





Τα μωρά μου





Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #87 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 13:40 »
Αλεξ πως τον βλεπεις αδερφε σε γευση,χτυπημα,ντουμανι?Εχει διαρροες,εχει βιτσια στο στησιμο?Παιζει καλα με αρκετο ή λιγοτερο βαμβακι?Πως ειναι σε σχεση με αλλους ελληνικους ή αλλους ονομαστους απο την αλλοδαπη?Παιζει καλα τα καπνικα ή τα γλυκα?Κουκλι τον εχεις.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #88 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 14:35 »
Ολες οι συγκρίσεις είναι υποκειμενικες, εμένα μου άρεσε πάρα πολύ και θα τον κρατήσω για κύριο ατμο αρκετό καιρο.
Κατα κύριο λόγω γλυκά και φρουτώδη κάνω, θα έλεγα αρκετό βαμβάκι για να είσαι σίγουρος οτι πατάει κάτω, αλλιώς με λίγο προσοχή να μην στο τραβάει η καμπάνα στο άνοιγμα βάζεις όσο θέλεις χωρίς θέμα τροφοδοσίας η υπερχειλίσεις και τέτοια.


Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #89 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 14:57 »
παίζει μπάλα όλα τα υγρά παιδιά
θα το ξαναπώ άλλη μια φορά όλοι οι ατμο ίδιας φιλοσοφίας θα μπούνε όλοι στο συρτάρι :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 97 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix