vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2415 στις: Αυγούστου 01, 2017, 13:05 »
Μεταχειρισμένο τον πήρα εγώ αλλά είναι σαν καινούργιος φυσικά και για καλή μου τύχη στο πακέτο υπήρχε και το μεταλλικό τανκ αγορασμένο έξτρα απ' τον προηγούμενο κάτοχό του. Όντως πρέπει να έχει εξαντληθεί, αυτή την εντύπωση έχω κι εγώ αν και δεν τον έψαξα πρόσφατα στα καταστήματα. Η απόκτησή του από μένα προέκυψε από ανταλλαγή με τον Skyline (εννοείται λυπάμαι πολύ που τον έδωσα αλλά τον ψιλοβαρέθηκα μετά από τόσο καιρό που τον είχα.. ) και με χρηματική διαφορά από το άλλο παιδί, αυτή τη στιγμή είμαστε κι οι δυο πολύ ευχαριστημένοι από την "ανανέωση" στον εξοπλισμό μας.

Αν θέλετε πρώτες απόψεις από μεριάς μου για σύγκριση μεταξύ των τότε θα έλεγα ότι οι πρώτες εντυπώσεις τρέχουν ολοταχώς προς Skyline μεριά, νομίζω ότι δεν συγκρίνονται γευστικά. Τουλάχιστον όχι αν δεν δοκιμαστεί αρκετά και ο cloud, νομίζω ότι ο Skyline βρίσκεται ένα-δυο σκαλοπάτια πάνω σε απόδοση γεύσης όταν "ρυθμίζεται" στα σφιχτά του.

Όμως έχουμε κι αδυναμίες σ'αυτή τη ζωή, θέλουμε να τα δοκιμάζουμε όλα.. μας αρέσουν ατμοποιητές που έχουν λίγα κομμάτια πάνω τους, που να μπορούμε να τους κουβαλάμε παντού.. τέλος πάντως προσωπικά γούσταρα πάντα τον cloud one, μου έλειψε η παρουσία του στο σπίτι γι' ακόμα μια φορά (είχα κι άλλη μεγάλη "παύση" στο παρελθόν από το 1ο στο 2ο batch ;) ) αλλά γουστάρω και τον Παναγιώτη σαν άτομο γιατί είχαμε πολύ όμορφους διαλόγους στο παρελθόν. Άσχετα ίσως για το φόρουμ -όχι για εμένα προσωπικά- αλλά κάπως έτσι θέλησα να ξαναβάλω τον cloud one στη συλλογή με την άφιξη του 3oυ batch.

Δεν μετανιώνω για τίποτα, ειδικά για τα σίδερα κι ας δένομαι αρκετά μαζί τους. Κι αυτός ήρθε για να μείνει ο κόσμος να χαλάσει, ακόμα και σε αγγελία "χαρίσματος" να τον δείτε από μένα στο μέλλον κάντε μου τη χάρη να μην τον ζητήσει κανείς! :))

Εκτός κι αν υπάρξει ανακοίνωση για 4ο batch του cloud one, να ζήσουμε να ευτυχήσουμε με δαύτον, περάστε στα δεξιά για μπομπονιέρα.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2416 στις: Αυγούστου 01, 2017, 13:11 »
Tesla WYE 200, πιο ελαφρύ από Yosta και αν το πιάσεις θα πάθεις πλάκα! Αγορασμένο μόλις χτες, δεν τρέχω προλάβει να δω και πολλά άλλα μέχρι στιγμής μας τα λέει άψογα παντού.! :)
Καλοάτμιστα!! Cloud1=αγάπη! ειμαι κι εγώ γκρούπι

Το mod αναφέρει για υλικό το πολυανθρακικό, είναι αυτό της NASA για θόλους μαχητικών αεροσκαφών;
:laugh1: /radius τρολίσκος mode off
Αν βρει κανεις mod πλαστικο και με μία μπαταρία (να μη κατεβάζει τη βερμουδα στο γόνατο και  να μη φουσκώνει περισσότερο τα πρησμένα) msg inbox παρακαλώ κι εγώ θα του φτιάξω τούρτα με οτι TFA τραβάει η όρεξή του :D

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2417 στις: Αυγούστου 01, 2017, 13:14 »
Ευχαριστώ πολύ σερ! Το μοντάκι αν και διμπάταρο είναι πραγματικά πανάλαφρο και για πρώτη φορά ένιωσα στη βερμούδα να ανεβαίνει στο στήθος.. :))

Ας παραμείνουμε στα του ατμοποιητή όμως εδώ, για το mod σε δικό του πιθανότατα νήμα που θα εμφανιστεί άμεσα στο φόρουμ όπως προβλέπω.. :)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2418 στις: Αυγούστου 01, 2017, 13:23 »
να σας πω? εκεινον τον Λαγουδακη μπορει κανενας moderτετοιος να τον κανει μπαν για κανα 6μηνο?  :angry_orange:
με ξεμυαλιζει κ με σερνει στην ακολασια λεμε.  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2419 στις: Αυγούστου 01, 2017, 13:24 »
Έχω τον κέρσορα πάνω στο "κουμπί" του αυτή τη στιγμή, το πατάω; :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2420 στις: Αυγούστου 01, 2017, 13:33 »
 :lotpot: δωωωωσε

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2421 στις: Αυγούστου 01, 2017, 13:35 »
παρε dani  γτ δεν θα σε παω για καφε με αυτο το μοντακι στο λεω

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2422 στις: Αυγούστου 01, 2017, 13:52 »
Εχει κεράσι άισντ τσόκο ο Μάκαρος
  :D :D

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2423 στις: Αυγούστου 01, 2017, 18:26 »
Έχω τον κέρσορα πάνω στο "κουμπί" του αυτή τη στιγμή, το πατάω; :))

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2424 στις: Αυγούστου 01, 2017, 19:14 »
..αφού αποχαιρετήσαμε τον Λαγουδάκη ( :)) ) κι αφού είπα να ρίξω ένα δεύτερο στήσιμο για να έχω να ασχολούμαι με τον απογευματινό καφέ, να αλλάξω λίγο και τα των πρώτων εντυπώσεων περί γεύσης. Πρώτο στήσιμο με 26άρι kanthal, 2.5 πυρήνας, 5 σπείρες. Καλό.
Δεύτερο στήσιμο με 27άρι kanthal, 2.4 πυρήνας (στο κλασικό κατσαβιδάκι ), 6 σπείρες. Γύρω στα 0.6 η πρώτη αντίσταση, στα 0.87 μου διαβάζει το mod τη δεύτερη. 17-18watt στην αρχή, 15 στη δεύτερη (σηκώνει άνετα παραπάνω ).
Γεύση χαλαρά καλύτερη στο δεύτερο στήσιμο όμως, είναι η μία παραπάνω σπείρα; Είναι ο κατά 0.1 χιλιοστό μικρότερος πυρήνας; Είναι το λεπτότερο σύρμα ή η μεγαλύτερη ωμικότητα της αντίστασης; Τα λιγότερα watts; Ο συνδυασμός όλων;
Και παραγωγή ατμού αλλά και καλύτερη γεύση αυτή τη φορά, μάλλον στο 27άρι θα "κλείσω" μαζί του αν και θα δοκιμάσω σίγουρα και το 28άρι κάποια στιγμή.

Ωραία πράγματα.. :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2425 στις: Αυγούστου 01, 2017, 20:32 »
Μπορει καποιος να μας συγκρινει στο τερμα του τον αερα με καποιον αλλον; 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2426 στις: Αυγούστου 01, 2017, 20:38 »
Συγκρίνω με τον kayfun v5 αυτή τη στιγμή στο τέρμα ανοιχτό και οι δυο και μου φαίνεται ελάχιστα πιο σφιχτός ο cloud v3.
Φέρνει αρκετά στον hussar με το 2.5άρι pin θα έλεγα επίσης.. και στον Κάβειρο μοιάζει χωρίς το mtl pin, μωρέ πάνω κάτω ίδιοι είναι όλοι αυτοί μου φαίνεται.. :D

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2427 στις: Αυγούστου 01, 2017, 21:21 »
Ok ευχαριστω φιλε Μακη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2428 στις: Αυγούστου 02, 2017, 00:26 »
Βλέπω όμως νωρίς να βγαίνουν για πούλημα σα μεταχειρισμένοι,ειναι κάτι που απογοήτευσε τους αγοραστές;ή μήπως περίμεναν το κάτι παραπάνω;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2429 στις: Αυγούστου 02, 2017, 00:53 »
Προσωπική εκτίμηση, ίσως η αναμονή για μεγαλύτερη ένταση στην γεύση, μπορεί ακόμα και το πιο "αεράτο" τελικά προφίλ του ατμοποιητή να μην ταίριαξε σε όσους έτρεξαν να τον προλάβουν.

Είναι ατμοποιητές που σε αφήνουν με ανοιχτό το στόμα, είναι άλλοι που θα σου φέρουν τα αναμενόμενα, είναι όμως και αυτοί που -ειδικά πληρώνοντας ένα μεγάλο ποσό για να τους αποκτήσεις- θα περίμενες τα μέγιστα που όμως δεν είναι ικανοί εντέλει να τα δώσουν. Για εμένα και για τη μικρή εμπειρία που εχω απ' το πρωί με τον ν3 θα έλεγα ότι ο συγκεκριμένος βρίσκεται κάπου ανάμεσα στην δεύτερη και την τρίτη κατηγορία, φυσικά και πιστεύω όμως ότι αυτό μπορεί να αλλάξει σύντομα κιόλας.
Όμως για εμένα μετράνε και αλλά πράγματα που τα είπα νωρίτερα σε αυτό το νήμα οπότε δεν μετανιώνω για το παραμικρό που τον πήρα, ούτε και μου περνάει αυτή τη στιγμή απ' το μυαλό ότι δεν θα μπορούσα να ζήσω για πάντα μαζί του.

Δεν μπορώ να μη θυμηθώ την πλάκα που έπαθα όταν δοκίμασα πρώτη φορά τον κλωνο-hussar, έναν ατμοποιητή των 30 ευρώ που με τρέλανε σε απόδοση γεύσης..
Δεν μπορώ να μην θυμηθώ την πρώτη τζούρα του Skyline των 175-τότε-ευρώ που με έκανε αμέσως να πω "χαλάλι χίλιες φορές", ούτε όμως κι όταν δοκίμασα αργότερα το πιο αεράτο deck και κάπου αισθάνθηκα ότι "ώπα, η αίγλη πήγε περίπατο εδώ.."

Για να γυρίσω στα του cloud one και για την ν3 έκδοση συγκεκριμένα, για εμένα προσωπικά έφερε τα αναμενόμενα και -πάλι αναμενόμενα σχεδόν- λίγο πιο κάτω απ' όσο θα ήθελα πραγματικά. Κάτι τέτοιο πιθανολογώ θα έστειλε πολλούς στις αγγελίες πώλησής τους..

Απλά για κάποιους (μεταξύ τους κι εγώ) μετράνε κι άλλα πράγματα, πέρα από "τιμές" και "αποδώσεις". Και μάλλον αυτά θα μας κάνουν να τους κρατήσουμε με νύχια και με δόντια αυτή τη φορά. :)


Πού'σαι Λαγουδάκη να με δεις, κουμπί επαναφοράς διαθέτει το φόρουμ; :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 82 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix