vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1890 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 17:17 »
εκει καπου,1.8 με 1.9 δεν νομιζω να εχει μεγαλη σημασια,βασικα ρωτησα γιατι εχω παρει τελευταια και εναν taifun,ενω απο γευση σκιζει οπως και ντουμανι μου πεφτει καπως αερατος και πηρα το peek που ειναι 2mm οποτε θα τον φερω προς την τζουρα του cloud αντε λιγο πιο αερατη,που μου αρεσει

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1891 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 19:55 »
ισως το 0.5 mm να ηταν υπερβολη,παντως οχι πανω απο 1mm,στηνω αναμεσα στις βιδες.
το 3αρι αξονακι δεν νομιζω να χωραει αναμεσα στις βιδες με 2,5 που ειχα δοκιμασει ηταν οριακα,δεν μου αρεσει πολυ ψηλα η αντισταση απο την τρυπα αερα,νομιζω οτι χανει αρκετα σε γευση.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φίλε εντυπωσιακό, δλδ ανάμεσα στην αντίσταση και στην τρύπα εισαγωγής ίσα που περνάει ένα φύλλο χαρτί θες να πεις... ?
Με ιντριγκάρεις να το δοκιμάσω :)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1892 στις: Δεκεμβρίου 18, 2016, 01:46 »
απλα να κοιταξεις η αντισταση να μην ερχεται σε επαφη ειτε με τις βιδες ειτε με την τρυπα αερα,γιατι θα εχεις βραχυκυκλωμα,για αυτο φτιαχνο σε 2αρι αξονακι αλλα και το 2,5αρι χωραει οριακα,ελαχιστο σηκωμα και πες μου εντυπωσεις για την γευση του  ;).

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1893 στις: Δεκεμβρίου 18, 2016, 02:46 »
φίλε niknikolas1 σε καταλαβαίνω απόλυτα... Μιλώντας για ελληνικούς ατμοποιητές, νομίζω ότι ο Cloud είναι ένα ακόμα milestone στους ελληνικούς ατμοποιητές (τα πρώτα μπήκαν από άλλους). Δεν θέλω απλά και μόνο επειδή είμαι κάτοχος να τον εκθειάσω. Αλλά δεν μπορώ να μην χρησιμοποιήσω το ποσοτικό επίρρημα "πιο" για να πω, ο πιο απροβλημάτιστος ατμοποιητής. Σταθερά πολύ καλή απόδοση και αδιαπραγμάτευτα, με μια από τις καλύτερες, μεστές τζούρες με παχύ βελούδινο ατμό. Είναι σε όλα του από καλός εως άριστος, δεν υπάρχει κάτι που θα πεις ότι είναι μέτριος ή κακός... και σχετικά με τα 3 κατ' εμέ πιο σημαντικά πράγματα στο άτμισμα, και λέω σημαντικά διότι αν δεν πληρούνται αυτά καταντάει κουραστικό, 1) Δεν πήρα ποτέ τα υγρά στο χέρι, 2) δεν έφαγα ποτέ καμένο (μόνο προειδοποίηση ότι κάτι θέλει διόρθωση), 3) αναπλήρωση υγρού(?) δεν έχω δει πιο εύκολο. Δεν ξέρω πως γίνεται κάποιος που ατμίζει "ανθρώπινα" (και δεν θέλει να μοιάζει με τρένο της εποχής της βιομηχανικής επανάστασης) να μην τα βρει μαζί του... Το μόνο μου "παράπονο" είναι ότι θα ήθελα να είχε ένα τσικ (όχι παραπάνω) μεγαλύτερη τρύπα για το γέμισμα ώστε να γεμίζει και με τις χοντρές πιπέτες χωρίς να χάνεις υγρό. Απ' ότι μαθαίνω, ετοιμάζεται v3 με ουσιαστικές αλλαγές στο ντεκ (αυτό κατάλαβα) για να δούμε ποιές θα είναι αυτές.

Δε θα γινόταν καλύτερη περιγραφή του κλαουντ..
Αυτο το ποστ  πρέπει να  μπει στην αρχή να το βλέπουν ολοι

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1894 στις: Δεκεμβρίου 18, 2016, 10:42 »
απλα να κοιταξεις η αντισταση να μην ερχεται σε επαφη ειτε με τις βιδες ειτε με την τρυπα αερα,γιατι θα εχεις βραχυκυκλωμα,για αυτο φτιαχνο σε 2αρι αξονακι αλλα και το 2,5αρι χωραει οριακα,ελαχιστο σηκωμα και πες μου εντυπωσεις για την γευση του  ;).
Φίλε vag θα το δοκιμάσω σύντομα όπου και θα γίνει αλλαγή και θα αναφέρω εντυπώσεις ;) Πυρήνα είπες 2mm, διατομή? Να υποθέσω κάτι λεπτό, 32, 30, 28? γιατί εγώ γενικά τον παίζω (τον cloud ε) με χοντρά 35-36mm?

Συνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1895 στις: Δεκεμβρίου 18, 2016, 12:10 »
Για μενα φιλε (αυτο κανω και στους δυο που εχω) κανε 2,5 mm διαμετρο και 35 συρμα ανοιξε καπνανα το λιγοτερο 3 πληρη στροφες,αφρατο βαμβακι και δωστου να καταλαβει.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1896 στις: Δεκεμβρίου 18, 2016, 12:35 »
Φίλε vag θα το δοκιμάσω σύντομα όπου και θα γίνει αλλαγή και θα αναφέρω εντυπώσεις ;) Πυρήνα είπες 2mm, διατομή? Να υποθέσω κάτι λεπτό, 32, 30, 28? γιατί εγώ γενικά τον παίζω (τον cloud ε) με χοντρά 35-36mm?
με 0.35mm κυριως παιζω,αλλα θα δοκιμασω και με 0.32.

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1897 στις: Δεκεμβρίου 18, 2016, 12:38 »
Για μενα φιλε (αυτο κανω και στους δυο που εχω) κανε 2,5 mm διαμετρο και 35 συρμα ανοιξε καπνανα το λιγοτερο 3 πληρη στροφες,αφρατο βαμβακι και δωστου να καταλαβει.
Φίλε μου δεν έχω κάποιο θέμα με το στήσιμο του cloud, άσε που στήνω ακριβώς όπως είπες, 2,5 διάμετρο με 35-36άρι... Απλά ο vag από πάνω αναφέρθηκε σε κάτι που δεν θα το δοκίμαζα ποτέ, διάβασε πιο πάνω και θα καταλάβεις... Απλά από περιέργια είπα θα το δοκιμάσω γιατί ομολογώ μου φαίνεται ακραίο...

vag, ευχαριστώ για την απάντηση ;)
Λοιπόν φίλε vag, 

εγώ στήνω συνήθως εδώ (2άρι 2,5άρι πυρήνα, 36άρι σύρμα):


και εσύ λές αυτό (2άρι πυρήνα, 36άρι σύρμα):


για να βαμβακώσω να δούμε τι θα δούμε...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2016, 06:30 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1898 στις: Δεκεμβρίου 18, 2016, 23:18 »
λοιπον??? για πες μας?

Sent from my MX4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1899 στις: Δεκεμβρίου 18, 2016, 23:51 »
Λοιπόν, τα υποκειμενικά μου συμπεράσματα:

Με αυτό το στήσιμο ο ατμοποιητής γίνεται φουλ τσιγαρίσιος, σχεδόν (σχεδόν όχι ακριβώς) σαν την μεγάλη τρύπα του ναυτίλου...
Νιώθω ότι έχω λιγότερο χτύπημα, δεν ξέρω αν φταίει που είναι βράδυ και πλέον σηκώνω και 12άρα 80pg :tongue_smilie: (κάνω 6άρα 50-50).
Η γεύση μου φαίνεται να είναι ένα κλικ καλύτερη...
Στην αρχή μου φάνηκε ότι το βαμβακι θα ειναι λίγο. Αφού το άπλωσα, ήταν πολύ... αφαίρεσα λίγο... είναι κάπως στουμποτό όμως. Γιατί απαιτείται μια κάποια ποσότητα για να καλύψει όλο το ντεκ, αλλά από την άλλη μετά είναι πολύ και θέλει προσοχή να μην καλύψεις την τρύπα του αέρα και πολύ δουλειά για να αναπνέει εκεί μέσα (να έχει λίγο κενό γύρω από τους πόλους)...
Επίσης σε κάποια σημεία της ρύθμισης του αέρα ό ατμοποιητής δεν είναι τόσο αθόρυβος όσο είναι γενικά... λογικό αφού ο αέρας περνάει από πολλά στενά μέχρι να φτάσει πάνω από την αντίσταση...

Γενικά το στήσιμο ήταν λίγο πιο μπελαλίδικο και έχω την αίσθηση ότι δεν είναι φτιαγμένο αυτό το ντεκ για να στήνεται με αυτό το τρόπο... Θες αρκετό βαμβάκι να καλύψεις το ντεκ, αλλά έχοντας τόσο χαμηλά την αντίσταση το βαμβάκι βγαίνει από την αντίσταση σχεδόν απευθείας πάνω στο ντεκ... Όταν η αντίσταση είναι πιο ψηλά, έχει μια κάποια διαδρομη να διανύσει μέχρι να φτάσει στο ντεκ, οπότε αυτό σου επιτρέπει να έχει αρκετό βαμβάκι ώστε να φτάσει (και να περισσέψει) να καλύψει το ντέκ χωρίς να είναι στουμπώνει η φάση γύρω από τους πόλους...

Εν ολίγοις δεν ένιωσα ότι μου δίνει κάτι το τόσο παραπάνω σε γεύση, ή μάλλον για να το θέσω διαφορετικά, έχω την αίσθηση ότι το ίδιο γευστικό αποτέλεσμα έχεις με 2,5 άρι πυρήνα στήνοντας το έτσι ώστε η μέση της αντίστασης να είναι στην μέση του ύψους των βιδών των πόλων με το πλεονέκτημα όμως ότι η ρύθμιση του αέρα ακούει περισσότερο έτσι, έχεις περισσότερο ύψος και άρα μπορείς να απλώσεις πιο εύκολα και γρήγορα το βαμβάκι και να το κάνεις σωστά χωρίς ιδιαίτερη προσοχή και χωρίς να είναι "στουμποτό", αναπνέει καλύτερα...

Εν κατακλείδι φίλε vag, προσωπικά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα αυτό το στήσιμο, με παίδεψε και δεν βρίσκω κάποιον ιδιαίτερο λόγο για να επιμείνω...

Αλλά είπαμε, όλα είναι τόσο υποκειμενικά, αν εσύ γουστάρεις έτσι, πάσο :)
Θα σταθώ όμως στο γεγονός ότι πραγματικά θεωρώ ότι το ντεκ αυτό δεν είναι φτιαγμένο για να στήνεται έτσι... Ως τον μόνο λόγο για να το κάνει κάποιος είναι αν θέλει να κάνει τον Cloud αρκετά πιο τσιγαρίσιο...

Φιλικά πάντα :)

ΥΓ: Μπορεί μέσα στις επόμενες ώρες που θα συνεχίσω να ατμίζω μ αυτό το στήσιμο να αλλάξω γνώμη...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2016, 23:57 από ElQuico »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1900 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 00:04 »
Η γνώμη μου είναι πως αν θέλετε να ξεφύγετε από τον πυρήνα των 2,5mm, καλύτερα να ανεβαίνετε σε διάμετρο, παρά το αντίθετο, στον συγκεκριμένο ατμο. Έχω διαπιστώσει ότι πολλοί φοβούνται τα 3mm, εγώ λέω ότι τα παίρνει υπερ-άνετα και παίζει θαυμάσια, με φουλ τροφοδοσία και γεύση. Απολύτως smooth και αθόρυβη τζούρα, που μόνο ο nextgen δεν ζηλεύει.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1901 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 00:07 »
συνεχως σε 3αρι τον στηνω. με 32αρι συρμα.
αποτελεσμα τελειο.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1902 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 00:09 »
ποσο ψηλα ανεβαζεται στην αντισταση?

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1903 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 00:12 »
Ribot θα συμφωνήσω μαζί σου ειδικά στο ότι ο 2άρης πυρήνας δεν του πάει... Και μιας και το ανέφερες, αφού ξεστήσω, θα στήσω 3άρι... Το έχω ξανακάνει στο παρελθόν αλλά χωρίς ιδιαίτερο λόγο συνέχισα με 2,5άρι... Μάλλον ανήκω στην κατηγορία αυτών που φοβούνται τα 3mm και η πλάκα είναι ότι δεν μπορώ να το αιτιολογήσω :) Η δύναμη της συνήθειας ίσως... 

Αποσυνδεδεμένος arxontas7

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1904 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 00:13 »
Και εγω 32αρι κανθαλ σε 3αρι πυρηνα. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 92 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix