vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, camber, Jorge, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, john67, manoslykos, JohnDag, ThioVag

Twitter

SQUAPE E (MOTION)

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 17:22 »
Το κενο για το γεμισμα ειναι οσο η μυτη ενος chubby gorilla ή των περισσοτερων snv μπουκαλιων και εγω τελικα εμαθα ή μαλλον συνηθεισα να τον γεμιζω οπως ειναι φυσικο μετα απο τοσα γεμισματα που του εχω κανει. Χωραει λιγο ο ατιμος αλλα χαλαλι γιατι ειναι στο μεγεθος που μου αρεσει. Απο εχτες μαλιστα τον εχω πλακωσει στα υγρα καπνικου προφιλ κ αποδιδει αψογα οπως κ με τα γλυκοκρεμοφρουτωειδη. Στησιμο με inowire 26ga 2.5mm 5σπειρες και μπολικο paronin βουτηγμενο σε skipper 30+ ημερων βιδωμενο σε  picaki στα 19w και το αποτελεσμα top.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 10, 2018, 15:28 »
Να πω και εγώ την τελευταία εμπειρία μου.
Του έβαλα το 2.5mm pin, στήσιμο 26ga kanthal, 2.5mm ID, 6 wraps στα 20 watts πάνω κάτω.
Άψογη restricted dtl τζουρα, από τις πιο smooth που έχω δοκιμάσει, πολύ καλή γεύση, εξαιρετικό ντουμανι πυκνό που θυμίζει Cloudone.


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 10, 2018, 15:46 »
Για πές κάτι και για το μοντάκι  ;)

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 10, 2018, 15:49 »
Το μοντακι είναι νέος έρωτας.
Rebel DNA75C 2x700. Μέχρι στιγμής άψογο σε όλα του αλλά θέλει υπομονή γιατί αν δεν έχουν stock μπορεί να περιμένεις πάνω από ενάμιση μήνα μέχρι να παραλάβεις.
Είναι πραγματικά πούπουλο σε σημείο που δεν του ταιριάζει ο Squape γιατί είναι βαρύς μπροστά του και ανεβάζει ψηλά το κέντρο βάρους και φοβάσαι μη σου φύγει από το χέρι...

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 11, 2018, 15:37 »
Από παλιά "λάτρης" του SQuape rs ..δεν υπήρχε περίπτωση να μην δοκιμάσω τον καινούργιο ..ελαφρύτερο και με "βελτιωμένο" γέμισμα (..έστω και από κάτω).. [E]-c.

{..ο rs.. αλλά και Ε [motion].. ενώ είχαν καταπληκτική απόδοση γεύσης (..για τα δικά μου δεδομένα) ..δεν ήταν για πρεσβύωπες (..όπως εγώ).

Ο καινούργιος με την οπή που έχει στο τζαμάκι ..γεμίζει πολυ ποιό απροβλημάτιστα και δεν μου δημιουργεί πρόβλημα}.


Και μιάς και αναφέρθηκαν κάποια στησίματα παραπάνω ..ας πω και το δικό μου "λίγο extreme" setup..

..τόσο στο B ..όσο και στο W deck.. 5 σπείρες, 3άρης πυρήνας, ss316L fused clapton coil (3*29awg + 1*36awg).

B deck:
..το coil είναι φτιαγμένο με αριστερόστροφη φορά ..τα ποδαράκια κάτω ..και το coil κοιτάει προς τα πάνω (όλα στο ύψος των βιδών)


Το βαμβάκι το αφήνω σε αυτό το μέγεθος έξω από το deck..


..και το γυρίζω να κάτσει μέσα στην "τσέπη"


Το διαβρέχω ..και έτοιμο



W deck:
..το coil είναι φτιαγμένο με αριστερόστροφη φορά ..τα ποδαράκια ακουμπάνε στο deck ..και το coil είναι προς τα πάνω. Το βαμβάκι κόβεται ακριβώς στο τέλος του deck.


Καλά ατμίσματα..

Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 15, 2018, 19:55 »
Πολύ ωραίο στοισιμο....πιστευω από γεύση και ντουμανι να είναι πολύ καλός γιατί πειραματίζομαι κι εγώ με ποιο χοντρά σύρματα γιατί βλέπω ότι του πάνε.εγω στις αρχές έβλεπα διαρροές φουλ στο b ντεκ.οπου πριν τοποθετήσω το βαμβάκι τις αντιστάσης αφρατευα 2 μικρά κομματάκια και τα άπλωνα ένα στην κάθε φωλιά. Έτσι τέρμα τα δακρυα ;D.παντος αν και κλώνος της senray σκοτώνει. 

Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 16, 2018, 10:20 »
Καλημέρα, ρισκάροντας και εγώ την αγορά του κλώνου ulton διαβάζοντας προηγούμενο ποστ, στάθηκα τυχερός και από εβδομάδα θα τον έχω. Θα επανέλθω με εντυπώσεις, είμαι σίγουρος ότι θα τον ευχαριστηθω. Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 19:30 »
Παρέλαβα σήμερα, πρώτη εντύπωση πολύ ποιοτική κατασκευή, γεύση και ανάλυση. Πρώτο στήσιμο με το B ντεκ.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #113 στις: Μαρτίου 02, 2018, 11:35 »
Έχω τον γνήσιο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. :)
Δεν θά 'λεγα όχι όμως και για έναν τόσο ποιοτικό κλώνο για τη σύζυγο.
Τον φέρνει κάνα ελληνικό κατάστημα να μην ρισκάρω απ' έξω ?

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #114 στις: Μαρτίου 04, 2018, 17:44 »
Άσχετο :
Αν μείνει κανείς απο center pin, ή για οποιονδήποτε λόγο το default, του βγάλει θεματάκια ωμικής σταθερότητας (όπως στην περίπτωσή μου),
το center pin του Kayfun v4 ταιριάζει απόλυτα και είναι σταθερότατο στην απόδοσή του. 8)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 23, 2018, 18:02 »
  Αγορά από το forum, κλώνος Ulton (λόγω μικρού ενδιαφέροντος γνήσιοι & κλώνοι βλέπω πάνε μαζί, εξ ου και γράφω εδώ), κατάσταση 10/10. :thumpup:
Εντυπώσεις:
* Από την πρώτη τζούρα έχει εκτοπίσει τον Hussar από την πρώτη θέση σε απόδοση γεύσης (όπως την αντιλαμβάνομαι εγώ, οκ; :) ) & επαναφέρνοντάς με σε δύσκολη θέση να εκφραστώ θετικά για την γεύση που αντιλαμβάνομαι στον Skyline που τελευταία είχαμε αγαπηθεί πολύ. Σε καμία περίπτωση δεν τους μηδενίζω, εξακολουθούν να είναι μέσα στην κορυφαία 3άδα μου.:delicious2: :fight_shot_bandana:
* Ποιότητα πάρα πολύ καλή. Ο-rings, κανένα πρόβλημα. :respect_hat:
* Χωρητικότητα/κατανάλωση, πολύ καλή (γι αυτό που δίνει). Πάντως, σπάνια γεμίζω 2ο τανκ την ίδια μέρα κι αν αυτό γίνει θα είναι για τις λίγες απολαυστικές τζούρες πριν από τον ύπνο.  :love_hearts:
* Το γέμισμά του δεν με απασχόλησε/ενόχλησε/δυσκόλεψε/παραξένεψε, καθώς στο rotation μου παίζει και ο KL+, οπότε με έχει (εκ)παιδεύσει. Στην αρχή μόνο, δυσκολευόμουν να βρω τις τρυπούλες καθώς το o-ringκάκι ψηλά στον μηχανισμό των vaping modes ήταν σφιχτό και στην ουσία περιέστρεφε όλο το σύστημα της καμπάνας on/off, χωρίς να μπορώ να κάνω αυτό το ελάχιστο κλικ προς τα πίσω ώστε να αποκαλυφθούν οι τρυπούλες. Φυσικά και όλα ήταν λιπασμένα, όπως σε όλους μου τους ατμο. Εδώ όμως την λύση την έδωσε η βαζελίνη και μόνο. :yes:
*** Δημήτρη, πώς το κατάφερες αυτό;  :NevraKlama: Η μόνη περίπτωση να βγάλω το locking cup είναι να πάρω όλη την καμπάνα στο χέρι και να χώσω νυχάκι από κάτω της!!! :laugh1:

... Έλυσα το πρόβλημα με το γέμισμα.Κλείνω τελείως την τροφοδοσία και βγάζω το locking cap(Ευτυχώς διάβασα πιο πάνω γιατί δεν ήξερα πως λέγεται) και γεμίζω,πλέον έτσι το γέμισμα είναι παιχνίδι...

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 23, 2018, 19:42 »
Με τα δόντια! :laugh1:
Αλλά και με μια μυτερή πένσα γίνεται δουλειά!
Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου με αυτόν τον ατμοποιητή,άντε να μαζευόμαστε περισσότεροι!

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 23, 2018, 20:31 »
1) Με τα δόντια αποκλείεται. Να είμαι δηλαδή ο πρώτος που θα γράψει στο νήμα "άτμισμα και οδοντική υγεία" ότι τα δόντια μου τα κατέστρεψε ατμοποιητής;;;; :-[
2) Δεν θέλω να γραντζουνίσω το νουάρ σοκολά ελβετικό (οκ, μη βαράς, κινέζικο)  χρωματάκι του με εργαλείο πιάνοντάς τον είτε εσωτερικά είτε εξωτερικά. :'(
3) Πού έχει μαλλιάσει η γλώσσα σου, να ρθω να σου κάνω σαπόρτ; :yes:  Πραγματικά με εντυπωσίασε επιμέρους και συνολικά σαν πακέτο. :thumbsup_move_1:
4) Υπάρχουν και περισσότεροι για να κλείσουμε 2 ταξιά να πάμε για φοντύ; :sign_trelaaa:

Αποσυνδεδεμένος L1VESTRONG

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #118 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2018, 22:50 »
Καλησπερα, εχω τον EC με το μικρο και το μεγαλο τανκ, η πλακα ειναι οτι μου εχουν κολλησει και τα 2 και δεν ξεβιδωνουν παρολο που ειχα λιπανει τα ορινκγ με vg :)). Παντως εινα εξαιρετικος ατμοποιητης με απιθανη γευση και σε γλυκα κα σε καπνικα με το μικρο πιν αερα. Εχω φτιαξει lemontart remixed της divine και θελω να τον συγκρινω με τον GT3 που επισης εχω. Ειναι καλης αντοχης το τανκ η θα το κλαιω? :(

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #119 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2018, 23:21 »
Δηλαδή δεν μπορείς να ξεβιδωσεις το τανκ από την καμπάνα?
Δοκίμασες να το βάλεις στην κατάψυξη για λίγο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12