vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, FaniFox, ZoeM, Jorge, chara22

Twitter

ALD ego-808, Funstore ICE

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
ALD ego-808, Funstore ICE
« στις: Αυγούστου 23, 2011, 16:17 »
Σήμερα πήγα στο funstore.gr και είχα την χαρά να προμηθευτώ πρώτος το νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE :thumpup:

Προ καιρού το είχα δει στο funstore και το είχα δοκιμάσει και είχα από τότε άποψη, αλλά σήμερα και μετά από αρκετές ώρες που το έχω στα χέρια μου και το έχω πεθάνει στο άτμισμα νομίζω ότι πλέον γυρίσαμε κεφάλαιο στο θέμα ηλεκτρονικό άτμισμα :thumpup:

Μία απλή ατμιστική συσκευή που κάνει πολλά θαύματα.
To ICE έχει το μέγεθος ενός eGo-T.
Δέν έχει φίλτρο,βαμβάκια,αμπούλες και άλλα παρόμοια τσουμπλέκια.

Έχει δικό του τύπο ατμοποιητή, που ενσωματώνεται σε δικιά του κασέτα η οποία έχει περίπου 2 ml χωρητικότητα ατμιστικού υγρού και έχει δύο παράθυρα για να βλέπεις την στάθμη του υγρού, καθώς και επιστόμιο που μοιάζει με το επιστόμιο του Α2.
Έχει δικιά του εξελιγμένη μπαταρία 650 mah (υπάρχει και 900άρα για όσους επιθυμούν) η οποία στο κάτω μέρος έχει λεντ με τρία διαφορετικά χρώματα για ένδειξη χωρητικότητας :
Μπλε.... από 100% έως 50%
Πορτοκαλί... από 50% έως 10%
Κόκκινο... από 10% και κάτω.
Επιπλέον η μπαταρία με 3 πατήματα κλειδώνει και με 3 πατήματα ξεκλειδώνει.
Στο όλο σύνολο του ICE (σύστημα ατμοποιητή-μπαταρία), τοποθετούμε κατά την μεταφορά του ένα καπάκι, που πλέον όλο το ηλεκτρονικό τσιγάρο σε παραπέμπει σε στυλό ή πένα πολυτελείας :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Τέλος στην μπαταρία,κοντά στο σημείο που ενώνει με τον ατμοποιητή, υπάρχει και ο καταπληκτικός ρυθμιστής τζούρας (είναι όλα τα λεφτά) :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Το γέμισμα της κασέτας με ατμιστικό υγρό... είναι ότι πιο απλό έχω δει στα πάνω από 2,5 χρόνια που ατμίζω :thumpup:
Ξεβιδώνεις την κασέτα από τον ατμοποιητή, και σε δευτερόλεπτα γεμίζεις με περίπου 2 ml υγρό και βιδώνεις τον ατμοποιητή στην κασέτα.

Ατμιστικά με κάλυψε απόλυτα :thumpup:
Ντουμάνι ντουμάνι ντουμάνι :thumpup:
Γεύση γεύση γεύση :thumpup:
Χτύπημα χτύπημα χτύπημα :thumpup:
Η πιο άνετη τζούρα, με ταυτόχρονα τεράστιο ντουμάνι :thumpup:

Το ICE με τον ατμοποιητή του,με τα κολπάκια του ρυθμιστή τζούρας(αραιή ή σφικτή) για μένα είναι ότι καλύτερο έχω ατμίσει μέχρι σήμερα :thumpup:
Ταυτόχρονα είναι η πιο απλή συσκευή που έχω δει :thumpup:
Επίσης η πιο όμορφη συσκευή που έχω δει(πένα πολυτελείας) :thumpup:

*Δεν έχω διαπιστώσει καμία διαρροή και καθόλου καψίλα :thumpup:

Μετά από 924 ημέρες που ατμίζω....
είμαι πολύ χαρούμενος που δεν έχω ξαναβάλει τσιγάρο :thumpdown: στο στόμα μου,
και μετά από 924 ημέρες απόκτησα το ICE στο οποίο δεν θα ξαναέχω παρελκόμενα(ατμοποιητές,καρτομάιζερ,φιλτράκια,πολυεστέρες,αμπούλες,καπάκια,τάπες πλαστικές,τάπες σιλικόνης,σύρματα,συρμοτόσχοινα,φυτίλια,λαμπάδες πολύμετρα,κλπ κλπ κλπ)
Επιτέλους τέλος :thumpup:

Νομίζω ότι το ICE δεν θα το αποχωριστώ :thumpup:
Πλέον όλα τα προηγούμενα για μένα είναι παρελθόν :)
Όλα τα προηγούμενα ατμιστικά μου τσουμπλέκια τα δίνω :D

 Υ.Γ. Θέλω να συμπληρώσω (ως παλιός ατμιστής, και φανατικός υποστηρικτής του η.τ., και παρακολουθώντας  όλα αυτά τα χρόνια την εξέλιξή του και δοκιμάζοντας διάφορα η.τ. με τις επικαιροποιημένες  δυνατότητές τους) ότι σήμερα κρατώ στα χέρια μου ένα καταπληκτικό  απλό και με πολλές δυνατότητες ατμιστικό εργαλείο.
Τελειώνοντας, ποτέ μου δεν ξεχνώ ότι:
Ο Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο :thumpup:

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2011, 18:37 από fotis67 »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 23, 2011, 16:28 »
Φωτο όμως δεν μας έβαλες...

Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 23, 2011, 16:29 »
Volt μπαταρίας?
αντίσταση ατμοποιητή?
τιμή?

για τόσο μεγάλο ποστ δίνεις λίγες πληροφορίες

από όσα διάβασα πάντως μάλλον για τροποποιημένο ego-T με καλύτερα ηλεκτρονικά και all in one ατμοποιητή μου κάνει

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 23, 2011, 16:33 »
Kai τιμή δεν μας είπες/.... ίσως αν εφτιαχνες ένα videακι, να το βλέποαμε "live". :yes: ;)

Αποσυνδεδεμένος arispat

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 23, 2011, 16:35 »
Τετοιες μπαταριες κυκλοφορουν εδω και αρκετο καιρο στην αγορα.
     Δεν γνωριζω τον δικο του ατμοποιητη αλλα επετρεψε μου (με ολη την καλη  διαθεση) να σου πω οτι με μιση και μια μερα δοκιμη δεν μπορουμε να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα για ΚΑΝΕΝΑ προιον!!
  Ποσο μαλλον να πουμε οτι "Τελος ολα-Μονο αυτο!"
Μακαρι  το ICE  να ειναι το ¨"τελειο"να....σωθουμε.......! :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 23, 2011, 16:44 »
Μπορεί να είναι κάτι τέτοιο ?

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 23, 2011, 16:54 »
Το συγκεκριμένο η.τ. είχα την τύχη να το δοκιμάσω αρκετές φορές, αλλά σήμερα να έχω το δικό μου.
Τα βολτ είναι στα 3,7.
Για βίντεο, δυστυχώς δεν ξέρω να το ανεβάσω, και κάποιες φώτο που προσπαθώ εδώ και ώρα... μου λέει το σύστημα ότι είναι μεγάλες και δεν μπορώ να τις ανεβάσω :wall:

Η τιμή είναι 65 ευρώ + ΦΑΠΑ... :))

Δεν έχει καμία μα καμία σχεση με το EGO-T. (δεν έχει αμπούλες,δεν έχει καρφί, είναι νέος ατμοποιητής,νέο είδος).

Από την εμπειρία μου ως ατμιστής, είμαι σε θέση πολύ γρήγορα να καταλάβω πια η τύχη μιας συσκευής η.τ.

Εδώ μιλάμε για εντελώς νέο η.τ.
Εγώ δεν το είχα ξανασυναντήσει.
Είναι πολύ καλό.


Συγχώνευση μηνυμάτων: Αυγούστου 23, 2011, 17:27
Μπορεί να είναι κάτι τέτοιο ?

Πολύ κοντά έπεσες... :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2011, 17:27 από Atmos »

Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 23, 2011, 16:59 »
άρα είναι το stylus (ego-t με ατμοποιητή-αμπούλα 2 σε 1)

νομίζω το είχα δει εδώ: http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=725

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 23, 2011, 17:00 »
Τι σπείρωμα έχουν μπαταρία - άτμο?

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 23, 2011, 17:01 »
από κατανάλωση πως το βλέπεις?? "καταπίνει" το υγρό?
Δηλαδή θέλεις να πεις οτι εκτός από τέλος τα "παρελκόμενα"....τέλος και στα αναλώσιμα??  (πέραν βέβαια του υγρού). δεν χρειάζεται "αλλαγές" σε κάποιο υλικό του??

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 23, 2011, 17:06 »
Μήπως είναι Έψαχνα εχθές το βράδυ για το ice

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 23, 2011, 17:07 »
Πιθανόν να είναι αυτό απάνω σε ego μπαταρία:
http://www.hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33296

Αποσυνδεδεμένος turbat

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 23, 2011, 17:08 »
apo oti katalaba einai auto http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33296
kalo to exw dokhmasei!!

Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 23, 2011, 17:17 »
Τι σπείρωμα έχουν μπαταρία - άτμο?

αν είναι όντως το pen ego-t (ή ego-p όπως το λένε στο ecf :tongue_smilie:) τότε είναι όπως τα γνωστά σε σπείρωμα

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 23, 2011, 17:17 »
Παιδιά από το λίγο που το είδα δεν πρέπει να έχει σχέση με το stylus. Δεν βοηθάνε οι φωτογραφίες βέβαια, αλλά μου μοιάζει να έχει κάτι σαν καρτομάιζερ (με φιτίλι μέσα στο υγρό) ενώ το ICE έχει ατμοποιητή πολύ διαφορετικό. Επίσης το καπάκι κλείνει μέχρι την μπαταρία καλύπτοντας τελείως τον ατμ. Το σπείρωμα του ατμ δεν ταιρειάζει σε μπαταρία ego (μέχρι να βγει κάποιος αντάπτορας). Βιδώνει σε εξωτερικό σπείρωμα που έχει το πάχος περίπου του εξωτερικού πάνω μέρους μιας μπαταρίας ego (εκεί που εσωτερικά είναι το σπείρωμα του 510). Οι μπαταρίες έχουν και το κλασικό εσωτερικό σπείρωμα για 510 νομίζω όμως πως δεν έχουν το εξωτερικό για ego T. Αυτά. Σύντομα θα ξέρουμε περισσότερα από αυτούς που θα το αποκτήσουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix