vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 2 χρήστες
Boogie2008, manoslykos

Twitter

Εgo-t VS Hybrid

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 14, 2011, 15:12 »
Εγώ 5 μήνες τώρα δεν έχω καμιά διαρροή
οπότε θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να δοκιμάσω κάποιον από τους ατμοποιητές του makk για να δούμε αν φταίει ο ατμο ή το στυλ ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 14, 2011, 15:18 »
Εγώ 5 μήνες τώρα δεν έχω καμιά διαρροή
οπότε θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να δοκιμάσω κάποιον από τους ατμοποιητές του makk για να δούμε αν φταίει ο ατμο ή το στυλ ατμίσματος.
και εγώ χωρίς διαρροές με τύπου Α eGo-T

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 14, 2011, 16:49 »
 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αδέρφια, ότι κι αν δοκίμασα δεν βρίσκω την "υγειά" μου! Πίνω και σκουπίζω ασύστολα... Μόνο το hybrid-e δεν έτρεχε από την μπαταρία αλλά δεν με γεμίζει έτσι κι αλλιώς... Ούτε το 510 τρέχει από μπαταρία αλλά κι αυτό ψιλοξεπερασμένο είναι...
Με τα τα τανκς ζω ένα δράμα...
Συνεπώς μάλλον η τζούρα φταίει... Ειδικά τώρα που ξεφορτώνομαι την πίσσα και δυναμώνουν τα πνεμόνια... :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 14, 2011, 17:07 »
makk, εχεις δοκιμασει να βαλεις ενα κομματακι πολυεστερα για να μην τρεχει? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 14, 2011, 17:16 »
Λοιπόν makk αν έχεις τα υλικά που θα σου πω παρακάτω και πιάνουν τα χέρια σου να κάνεις μια αλλαγή φυτιλιού στον type A-B οτι έχεις, βασικά μέσα είναι ακριβώς ίδιοι, πιστεύω θα γλυτώσεις απο τις διαρροές.


Αν έχεις καρτομάιζερ 510D η  hybrid η  kr808d ανοίγεις και παίρνεις το σωληνάκι σαν μακαρόνι που είναι, και καλύπτει τις αντιστάσεις.


Κόβεις ενα εκατοστό και το σχίζεις κάθετα, παίρνεις ενα φυτίλι οτι έχεις, απο ce2 h cetin κτλ και κόβεις ενάμιση εκατοστό και το τυλίγεις με το μακαρόνι που λέγαμε.


Το περνάς μέσα στο κ@#λετζέκι του-των Τ μέχρι να ξεμυτίση απο πάνω.


Απο κάτω λοιπόν θα εξέχει 5 χιλιοστά το μακαρόνι και 2-3 χιλιοστά το φυτίλι.
Ψαλιδίζεις απο πάνω το περίσσιο και παίρνεις μια βελόνα και την περνάς μέσα στο φυτιλάκι 2-3 φορές.Να δεις να περνάει χαλαρα.


Το βρέχεις με μια σταγονίτσα υγρό κουμπώνεις και αν έχεις ξανά διαρροές επιστρέφεις και μου ρίχνεις τα μπινελίκια μου....


Εν κατακλείδι επειδή εχω δώσει μάχες με τους Τ πιστεύω οτι αν πέσεις σε παρτίδες που δεν είναι σωστά τα φυτιλάκια και είναι αεράτα πολύ, κατουριούνται απανω τους


Τώρα αν σου βγάζει ελαφρά καμένο, σημαίνει οτι είναι λιγάκι σφιχτό, οπότε την επόμενη κόβεις κάθετα το μακαρονάκι 1-2 χιλιοστά ώστε να είναι πιο χαλαρό, αλλά οχι πολύ γιατί θα ξανατρέεεεεεχει.


                  Μακαρόνι εννοώ αυτό.





« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2011, 19:01 από trap »

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 14, 2011, 22:39 »
Καλησπερα φιλοι συνατμιστες.
Ειναι ευχαριστο που ηδη εχουν δοθει αρκετες απαντησεις-επεξηγησεις  σχετικα , και αυτος ηταν ο πρωταρχικος σκοπος που ανοιξα το θεμα. Θυμαμαι ακομα το ψαξιμο που εριξα μη ξεροντας τι να αγορασω και τις διαφορες του ενος τυπου απο τον αλλο.
Αποτι καταλαβαινω απο τα συμφραζομενα καλυτερο ατμισμα απο τους ego-t αλλα με οποιον ειναι διαθετημενος να κανει και ψιλοπειραματακια η θυσιες ετσι ?
Παντως ειμαι ετοιμος για την επομενη αγορα, αυτη ενος ego-t 1000, με σκοπο ατμισμα στο σπιτι και χαλαλι οι διαρροες. Ετσι και αλλιως τα περισσοτερα εξαρτηματα ολο και σε καποιο mod θα ταιριαξουν ,που σκοπευω να αγορασω απο χειμωνα.
Φιλικους χαιρετισμους σε ολους  :bye:

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 19, 2011, 01:14 »
Εγώ μετά από έναν μήνα με τύπου Β LR ατμο δεν έχω καμιά διαρροή με σωστή χρήση, οι μόνες φορές που είχα κάποια διαρροή ήταν οι πρώτες 2-3 τζούρες μέχρι να μάθω και μια φορά που τα είχε παίξει ο ατμο και ρούφηξα σαν παλαβός πάνω στη μηχανή μπα και καταλάβω τπτ αλλά τελικά ρούφηξα την μισή δεξαμενή :P
Επίσης μια φορά πλημμύρισα γιατί ήθελε αλλαγή το τανκ κι αυτό είναι όλο.
Πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα τρόπου ατμήσματος και όχι πρόβλημα του ατμο ή του τανκ.
Όσον αφορά την διάρκεια ζωής των LR δεν έχω παρά να συμφωνήσω, κρατούν από λίγες ώρες ως κάποιες μέρες και από όσο έχω διαπιστώσει ένας μέσος όρος με μια σχετική περιποίηση και βαριά χρήση είναι γύρο στην βδομάδα οπού αρχίζει να πέφτει πάρα πολύ η απόδοση τους, λόγο φιτιλιού προφανώς, και αν ξεχαστείς να γεμίσεις, παρόλο το καμένο που βγάζει όταν τελειώνει το υγρό, πετάνε την αντίσταση για πλάκα.
Ως συμπέρασμα, κι εφόσον έκανα και κάποιες τζούρες με απλό ατμο αλλά και με hybrid, δεν τους αλλάζω τους τύπου B LR με τπτ από τα έτοιμα του εμπορίου και τους προτείνω ανεπιφύλακτα στους νεοεισερχόμενους στο ητ χρήστες και ειδικότερα στους θεριακλήδες!

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 19, 2011, 11:21 »
Παντως αυτο με τις διαρροες μου κανει εντυπωση μιας και 2 μηνες τρα ειμαι με τυπου Β ΛΡ και δεν ειχα ποτε ;D :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 19, 2011, 15:22 »
legend7gr, προσπάθησα παλαιότερα να το κάνω με σφουγγαράκι στην δεξαμενή αλλά απλά είχα περισσότερο χρόνο μέχρι να βραχεί το στόμιο και να αρχίσω το πιώμα... Με το σφουγγαράκι βέβαια έχανα και το υγρό που το μούσκευε και ήταν σχεδόν το μισό της δεξαμενής. Κρατούσε το παλιό, άλλαζε τις γεύσεις κτλ. Τελικά το έβγαλα...

trap, μακάρι να είχα τον χρόνο αλλά και να πιάνανε τα χέρια μου για να κάνω αυτά που μου περιγράφεις... Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως για την πολύ καλή διάθεση να με βοηθήσεις...

Με τις διαρροές, έχω κάνει μερικές ακόμη παρατηρήσεις...
- Αν μετά από συνεχόμενο τζούράρισμα, ξεβιδώσεις εγκαίρως (πριν αρχίσει να τρέχει ποτάμι το υγρό) την μπαταρία και το αφήσεις να κρυώσει με αερισμό πάνω - κάτω ίσως γλιτώσεις τις διαροές.
- Μόλις πάρει υγρό στο επάνω διαμέρισμα του τανκ, αυτό που απέχει μερικά χιλιοστά από την τρύπα εισπνοής, δεν έχεις καμία τύχη να γλιτώσεις χωρίς να "κάνεις" κάτι... Εγώ άλλοτε βγάζω το καπάκι του στομίου, καθαρίζω με πετσέτα και συνεχίζω, αλλά ξαναγεμίζει γρήγορα. Εσχάτως βρήκα έναν καλύτερο τρόπο όμως: Μόλις γεμίσει το επάνω διαμέρισμα λοιπόν, βγάζω την μπαταρία, το σηκώνω ώστε η βαρύτητα να κρατάει το υγρό μακρυά από την τρύπα του φυτιλιού (σαν να έχω πρόθεση να πιώ δηλαδή) και φυσάω με δύναμη... Το έητρα υγρό φεύγει από το επάνω διαμέρισμα και εκτοξεύεται από τις τρύπες που βρίσκονται κάτω από τον ατμοποιητή, στην πλευρά της μπαταρίας. Σκουπίζω και η συνέχεια είναι σα να το πήρα μόλις στα χέρια μου, μετά από μηδέν χρήση (η μόνη - ας πούμε - γιατρειά που βρήκα)

Διαβάζω ότι έχετε ένα θέμα με τους LR... ΕΜένα παιδιά ο LR μου (EGO-T type B) είναι αστέρι εδώ και έναν μήνα+++

Υ.Γ. Παιδιά και πάλι ευχαριστώ για τις προτάσεις σας... :respect:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 19, 2011, 15:46 »
Makk εγω φίλε έβγαλα απο το επιστόμιο το εσωτερικό που χωρίζει το τανκ για να δημιουργεί το trap και τώρα δεν μαζεύει πια υγρό. Αυτό το έχουν βάλει για να μην κρατάει υγρό αλλά κάνει ακριβώς το αντίθετο. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 19, 2011, 15:59 »
Έτσι ακριβώς φίλε Trap...
Το είχα γράψει και παλιότερα οτι από τον Β τα πετάω όλα μέσα από το επιστόμιο και απλά καθαρίζω τακτικά με χαρτάκι που το βάζω μέσα στο επιστόμιο και το στρίβω καλά να γίνει πεντακάθαρο...
Και επίσης με την παραμικρή υποψία υγρού αρκεί και ένα απότομο τίναγμα προς τα κάτω του επιστομίου...
Όντως τα διαχωριστικά αυτά πολλές φορές λειτουργούν αντίστροφα...
Αντί δηλαδή να προστατεύουν από την είσοδο υγρού στο στόμα, το εγκλωβίζουν και μένει εκεί ούτως ώστε κάθε φορά να έρχεται μία μικρή ή μεγάλη ποσότητα στο στόμα, αφού δεν μπορεί να απομακρυνθεί...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 19, 2011, 16:12 »
Παντως αυτο με τις διαρροες μου κανει εντυπωση μιας και 2 μηνες τρα ειμαι με τυπου Β ΛΡ και δεν ειχα ποτε ;D :thumpup:
...βρε λέτε οι LR να είναι τελικά η λύση στους τύπου"Β";
Κι ο δικός μου δύο βδομάδες τώρα, άψογος -μη τον ματιάξω 8)  (αλλά ...φαγανούλης) :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 19, 2011, 16:17 »
...βρε λέτε οι LR να είναι τελικά η λύση στους τύπου"Β";
Κι ο δικός μου δύο βδομάδες τώρα, άψογος -μη τον ματιάξω 8)  (αλλά ...φαγανούλης) :laugh1:

Μεθύστακας θα έλεγα, πίνει σαν σφουγγάρι ο μπαγάσας!!!

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 19, 2011, 18:07 »
Οτι πινει το υγρο το πινει ειναι η αληθεια. με τον ΛΡ κανω μια αμπουλα στις 4 ωρες, ενω με τον κανονικο με εβγαζε μεχρι και 7(για τυπου Β παντα). Αλλα καθολου διαρροες, ουτε καν εφιδρωση στο εξωτερικο της μπαταριας εκει που ειναι το κουμπακι. Φιλε Vaggos, δες το αλλιως το θεμα. Εκει που το υγρο παει το μισο στη μπαταρια, εγω με τον ΛΡ το ατμιζω :)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 19, 2011, 18:18 »
με τον lr εχεις και το περοθωριο να κατεβασεις την νικοτινη αφου δινει καλυτερο χτυπημα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix