vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 3 χρήστες
Aoratix, tony1976, johnath

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2445 στις: Μαρτίου 07, 2015, 18:41 »
Εχει σφιχτή τζούρα δλδ ε; Δε παιζει με τιποτα πνευμονική που εχω συνηθίσει απο το subtank μου;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2446 στις: Μαρτίου 07, 2015, 18:48 »
μπορεις αν ανοιξεις τερμα τον αερα.καμμια σχεση με subtank.αλλα ειναι αλλη κατηγορια ο lite.και αν στησεις καλα θα εχεις πολυ καλη γευση.οταν κανω πιονια παιζω μονο 1,2 ωμ με 32αρι.για μενα εδω αποδιδει οπως μου αρεσει.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2447 στις: Μαρτίου 07, 2015, 18:53 »
Μπορω να τον στήσω με Ni200 και να τον βαλω πανω στο καρχαριακι μου;

Αυτος που εχει το μπιχλιμπίδι ειναι κλώνος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2448 στις: Μαρτίου 07, 2015, 19:03 »
Σε ποιο νήμα διάβασες για διαρροές του lite+?
Καμία δεν έχει. Μήπως μπερδεύεσαι με τον 4 ή κλώνους;
Πραγματικά, αν θέλεις επισκευάσιμο για αρχάριο με απόδοση για προχωρημένους, είναι ιδανικός.
Στήνεται πανεύκολα, συγχωρεί πολλά λάθη στο στήσιμο και έχει ανταλλακτικά orings στη συσκευασία, τα οποία θα χρειαστείς μόνο αν χάσεις καποιο (δύσκολο) ή μετά από καιρό χαλάσει ένα.
Σφιχτή τζούρα δεν έχει σε σχέση με νορμάλ ατμοποιητές, για πνευμονικές δεν κάνει, για subohm δεν κάνει.
Από την άλλη όμως, αυτός είναι ο συνήθης τρόπος ατμίσματος, όχι αυτός του kanger sub ή της ατλαντίδας.
Αν βέβαια θέλεις ανοιχτό μπουρί να ατμίζεις με υποδιαιρέσεις του ομ και πολλαπλάσια της δεκάδας των βατ, όχι δεν σου κάνει

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2449 στις: Μαρτίου 07, 2015, 21:50 »
Όχι, δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις για πνευμονικές αν και οι subtanks (έχω και τον nano μαζί με τον mini ) μου έγιναν συνήθειο. Εννοείται πως κανέναν από αυτούς δεν θ'αφήσω στην άκρη αν πάρω τελικά και τον lite, με τον lite βασικά πιο πολύ σαν κόλλημα θα τό'λεγα. Τον είδα στα βίντεο, τον λάτρεψα, επιθυμώ πολύ να αποκτήσω έναν και να ασχοληθώ μαζί του αρκετά! Είπα και νωρίτερα ότι λατρεία έγινε ο V4 αλλά δεν φτάνει μέχρι εκεί το χέρι μου για ν'απλώσω το καλάθι.. με τον lite λοιπόν θα είμαι μια χαρά. ;)

Για τις διαρροές είχα την εντύπωση ότι διάβασα εδώ, ίσως να κάνω και λάθος όμως.
Ειλικρινά πάντως με ανεβάσατε λίγο, θα το επεξεργαστώ λίγο ακόμα και πιθανότατα σε λίγες μέρες να βρίσκομαι και πάλι εδώ γεμάτος απορίες. Ευχαριστώ όλους! :)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2450 στις: Μαρτίου 08, 2015, 02:42 »
Η μοναδική περίπτωση να εχεις διαρροές είναι να χαλάσει το όρινγκ του πάνω καπακιού, και να σου φεύγει το υγρό από την τρύπα εισαγωγής του αερα... Πράγμα που είναι ουσιαστικά σπάνιο και πολύ εύκολο να λυθεί με ένα καινούριο όρινγκ... Μην φοβάσαι... Από τους πιο απροβλημάτιστους ατμοποιητές... Μην περιμένεις όμως να πάρεις το μέγιστο της απόδοσής του από την αρχή, αν και σαν άπειρος πιστεύω οτι θα πάρεις πάνω από το 70-80% της απόδοσής του... Με τον καιρό και λίγο διάβασμα στο νήμα θα τον μάθεις και θα φτάσεις πολύ υψηλά σε αυτά που μπορεί να δώσει. Μπορεί να τον θεωρώ ελάχιστα υποδιέστερο άλλων ατμοποιητών που χρησιμοποιώ (μην δίνεις όμως βάση σε μένα μιας και έχω τα κολλήματά μου 8) ), όμως δεν λείπει ποτέ από το τσαντάκι μου μιας και έχει εγγυημένα καλή και απροβλημάτιστη λειτουργία. Δεν με έχει προδώσει ποτέ!!

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2451 στις: Μαρτίου 08, 2015, 03:53 »
maki Μείνε στους subtank δεν θα βρεις το φώς σου με τον kfl+, στα μάτια μου πιο πολύ για σπατάλη φαίνεται αυτή η κίνηση παρά βελτίωση της ατμιστικής σου απόδοσης/γεύσης.
Δεν ξέρω πως είναι το subtank δεν το έχω πιάσει.. αλλά αν σε χαροποιεί γιατί να το αλλάξεις;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2452 στις: Μαρτίου 08, 2015, 11:14 »
Όντως είναι καθαρά καταναλωτικό το θέμα παιδιά, δεν είναι ότι μου λείπει κάτι αυτή τη στιγμή. Μιλάμε απλά για ένα "εξάρτημα" που μου καρφώθηκε στο μυαλό γι'αυτό που είναι, οπτικά τουλάχιστον μιας και δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω και στην πράξη.
Ίσως το βλέπω λίγο περισσότερο σαν μια πιο ουσιαστική βάση που θα με κάνει να ασχοληθώ ακόμα περισσότερο με τις "επισκευές" μιας και το RBA του mini μου φαίνεται λίγο σαν "παιχνιδάκι" κοιτώντας παράλληλα τον lite. Όχι ότι δεν το στήνω ικανοποιητικά ή ότι δεν με ευχαριστεί η ενασχόληση μαζί του, απλά αισθάνομαι ότι με έναν τέτοιου τύπου ατμοποιητή θα περάσω σε άλλο επίπεδο.
Σαφέστατα μπορεί να πέσω κι έξω, δεν το ξέρω αυτό. Ίσως μάλιστα να τον πάρω και τελικά να παραμείνω στα στησίματα πάνω στο RBA του subtank mini, πράγμα που δεν νομίζω αυτή τη στιγμή βέβαια.

Το σκέφτομαι ακόμα η αλήθεια είναι μιας και τα οικονομικά δεν είναι στα καλύτερά τους, αυτό για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου. Απλά, ξαναλέω, είναι ένα "κομμάτι" που είδα και που επιθυμώ σαν παλαβός να το έχω στα χέρια μου και να αφιερώσω χρόνο πάνω του.
Είμαι επίσης σχεδόν 100% σίγουρος ότι θα τα καταφέρω καλά μαζί του, μόνο να μπορούσα να γνωρίζω αν όντως είναι κάτι που θα με ανέβαζε level σε σύγκριση με τον επισκευάσιμο του mini ή αν μιλάμε για τα ίδια σχεδόν πράγματα.. αυτό.

Ευχαριστώ για όλες τις απόψεις πάντως παιδιά, βοηθούν αρκετά. :)

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2453 στις: Μαρτίου 08, 2015, 12:55 »
Αδελφέ, με τρέχουσα τιμή στα 60 ευρώ και με αδιαμφισβήτητη την ποιότητά του, δεν θα το μετανιώσεις με τίποτα.

Συγχωρεί και συντροφεύει αδιαμαρτύρητα.

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2454 στις: Μαρτίου 08, 2015, 17:58 »
Εγω παντως θα σου ελεγα να κανεις το βημα και να τον παρεις  ο kayfun lite ειναι οντως ενας απο τους καλυτερους επισκευασιμους που εχω στην κατοχη μου κα δεν το εχω μετανοιωσει ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2455 στις: Μαρτίου 08, 2015, 18:07 »
Με κάθε ειλικρίνεια φίλε μου... Αν τα οικονομικά σου δεν είναι και στα καλύτερά τους όπως λες, μην τον αγοράσεις. Κάποια στιγμή που θα είναι καλύτερα τα πράγματα, τότε κάνε την κίνηση. Αυτό το λέω περισσότερο, γιατί διαβάζω επίσης ότι είσαι ικανοποιημένος με αυτό που έχεις. Να είσαι καλά!! :D

ΥΓ: θα περάσουμε όλοι μας σε άλλο επίπεδο αν καταφέρουμε και αφήσουμε στην άκρη ΚΑΙ τα ατμιστικά μας μηχανήματα.

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2456 στις: Μαρτίου 08, 2015, 21:27 »
αν και τον έχω μια εβδομάδα απο  fabvape + κάποια έξτρα,χθες τον έστησα....άψογος !!! :respect:





Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2457 στις: Μαρτίου 10, 2015, 18:41 »
ΚΑλοατμιστος! Θα τον καταευχαριστηθεις οπως και το 99,9% των κατοχων του!

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2458 στις: Μαρτίου 10, 2015, 19:46 »
4 έχω για όλη μέρα  8) 8) 8) 8)


και το βραδάκι αραχτός και magma  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2459 στις: Μαρτίου 10, 2015, 20:08 »
εσυ παραλιγο να με περασεις  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :thumpup:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix