vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, manoslykos, nightdream, angelosdes, vlasismiriagos, Doubt

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #870 στις: Ιουνίου 08, 2014, 22:50 »
Υπάρχει τρυπανάκι 0,15???????? Ρε θα μας τρελάνετε????

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #871 στις: Ιουνίου 08, 2014, 23:15 »
Θελω να πιστευω εννοει 1.5mm τρυπανακι.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #872 στις: Ιουνίου 09, 2014, 00:40 »
Υπάρχει τρυπανάκι 0,15? ??? ??? ? Ρε θα μας τρελάνετε? ???




χαχα καλα ναι 1.5 mm δε τις πλέκω και με μικροσκόπιο

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #873 στις: Ιουνίου 09, 2014, 00:50 »
 Είμαι εκτός εδρας.
Είχα τον καυφουν στην ποτηροθηκη στο αυτοκίνητο κατέβασα χειρόφρενο και τον μλοκαρα. Εχασα μιση σπειρα ανάμεσα στο μεταλικο και το πλαστικο τανκ. Δηλαδη το πλαστικο ξεκαβαλησε απο το μεταλικο τανκ απο τη μια μερια.Δεν ξςρω αν ειναι κστανοητο οπως υο περιγραφω.Έχει διαροη και δεν μπορω να ξεβιδωσω το μρταλικο απο το πλαστικό τανκ γισ να τα ξσνσβιδωσω σωστά.  Δεν εχω πολλά εργαλεία δτη διάθεση μου.  Καμια ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #874 στις: Ιουνίου 09, 2014, 00:57 »
μου εγινε και σε εμενα αυτο που λες πηρα μια τσιμπιδα μικρη και εβαλα ενα πανακι να μην γρατζουνισω κατι και ξεβιδωσα την γλυτωσε και δεν εσεπασε πλαστικο αλλα μπορει και να σπασει.δεν ξερω εαν σε βοηθησα παντως ετσι γινεται.

τσιμπιδα....... http://www.stereotiki.gr/store/index.php?target=products&product_id=1636

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #875 στις: Ιουνίου 09, 2014, 01:51 »
Μου εχει τυχει δυο φορες. Βγαλε την βαση και το καπακι, να μεινει το τριπλο βαρελακι. Βαλε το ορθιο σε μια πετσετα. Τυλιξε ενα σφυρι (η βαρεια ταναλια) σε μια αλλη πετσετα, και κοπανα το με ελαφρια δυναμη. Οι σπειρες θα κατσουν στην θεση τους.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #876 στις: Ιουνίου 09, 2014, 01:57 »
Πριν δοκιμάσεις κάτι "δυναμικό" με πιθανότητα να καταστρέψεις το τζαμάκι
βάλτον στην κατάψυξη  για καμιά ώρα και μετά δοκίμασε να τα ξεβιδώσεις με λαστιχένια γάντια (για πιο σταθερό κράτημα)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #877 στις: Ιουνίου 09, 2014, 10:21 »
Moυ έχει τύχει κι εμένα αρκετές φορές... Αν και η λύση του Πολυκράτη μου φαίνεται η πιο εύκολη (και θα την προσπαθήσω την επόμενη φορά που θα μου συμβεί), αυτό ου κάνω εγώ είναι να ρίξω έξτρα υγρό εξωτερικά πάνω στο σημείο που εχουν ξεκαβαλήσει οι στροφές για να το λιπάνω καπως, και μετά με πένσα που έχω τυλήξει με πετσέτα το ξεβιδώνω προσεκτικά.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #878 στις: Ιουνίου 14, 2014, 08:21 »
Ατμίζω 3-4 μήνες τώρα και εδώ και περίπου 1 μήνα χρησιμοποιώ τον kayfun lite plus.
Κάνω στήσιμο αντίσταση με .20 kanthal στα 2.2-2.4Ω με 3άρι φυτίλι σε navy nest.
Δοκίμασα και στήσιμο με microcoil, .32 kanthal στα 1.6Ω και οικολογικό βαμβάκι.
Αυτό που παρατήρησα είναι οτι με το βαμβάκι χάνω πάρα πολύ σε γεύση, ενώ με το φυτίλι έχω πλούσια γεύση, φυσικά με το ίδιο υγρό. Τα Watts τα προσάρμοσα ανάλογα με την αντίσταση, οπότε θεωρώ οτι η διαφορά δεν οφείλεται σε καμένο, κτλ. Επίσης δεν είχα πρόβλημα υπό / υπέρ τροφοδοσίας στα στησίματά μου.
Από αυτά που διάβασα, υποτίθεται οτι το βαμβάκι δίνει περισσότερη γεύση. Έχω κάνει άραγε κάποιο λάθος στο στήσιμο, καμιά πρόταση? Δοκίμασα με διάφορες ποσότητες βαμβακιού, αλλά δεν είδα κάποια βελτίωση.
Θα ήθελα να περάσω σε βαμβάκι για να μπορώ να έχω την ευκολία αλλαγής του χωρίς να ξαναφτιάχνω αντίσταση κάθε τρεις και λίγο.
---------------
Προσθήκη
---------------
Έκανα άλλη μια απόπειρα με microcoil k βαμβάκι και το αποτέλεσμα ήταν καλύτερο. Η αντίσταση τυλίχτηκε σε οδοντογλυφίδα, βγήκε στα 1.4Ω, έβαλα αρκετά λιγότερο βαμβάκι από τις άλλες φορές και παίρνω καλύτερη γεύση και ατμό. Πάντως θα έλεγα οτι ακόμα και τώρα, το στήσιμο με φυτίλι δίνει καλύτερο αποτέλεσμα (με τις ικανότητές μου).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2014, 09:51 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #879 στις: Ιουνίου 14, 2014, 11:21 »
Πρεπει να ψαξεις και να βρεις την ακριβη ποσοτητα  βαμβακιου ουτε πολυ ουτε λιγο και τοτε θα εχεις

και ντουμανι και πλουσια γευση θελει λιγο υπομονη  ;) ;) ;) ;) ;)

ειναι και λιγο θεμα εμπειριας μην ανυσηχεις θα το βρεις τελικα και τοτε θα αποζημειωθεις  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:





Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #880 στις: Ιουνίου 14, 2014, 14:24 »
Όντως θέλει πολλή υπομονή και ακόμα πιο πολλές δοκιμές. Σκέφτομαι μάλιστα μήπως και πάρω κανένα κλώνο kayfun lite plus ή russian να κάνω εκεί τα πειράματά μου, γιατί με τα μικρά δεν μένει και πολύς ελεύθερος χρόνος για ξεστήστιμο αυτού που ατμίζω...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2014, 14:30 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος atmikos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #881 στις: Ιουνίου 14, 2014, 15:10 »
Έχω δύο KL+ original από Ελλάδα. Ο ένας με ημερομηνία κατασκευής τον 2ο του 14 και ο άλλος του 4ου. Έχω να πω λοιπόν ότι ακόμα προσπαθώ να στήσω τον 2ο να ατμίζει όπως ο 1ος. Είναι κοντά αλλά δεν είναι το ίδιο απολαυστικός. Οι βασικές διαφορές είναι, στη γεύση στη τζούρα (πιο σφιχτή ο 2ος) και για να πάρω ένα παραπλήσιο αποτέλεσμα πρέπει να τον δουλέψω σε άλλα volt και watt από τον 1ο. Εννοείται με ίδια σύρματα, τάσεις, καθαρίσματα κλπ... Τα συμπεράσματα δικά σας.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #882 στις: Ιουνίου 14, 2014, 15:14 »
Το ίδιο και χειρότερα θα συνέβαινε και με 2 κλώνους, ίσως και χειρότερα.
Ποτέ 2 μεταξύ τους δεν θα είναι ίδιοι στο σετάρισμα, ακόμα και στο χιλιοστό που μπορεί
να έχει διαφορά στο ύψος η τοποθέτηση της φ/α μπορεί να συμβεί σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος atmikos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #883 στις: Ιουνίου 14, 2014, 15:38 »
Γιάννη, δεν αντιλέγω σ' αυτά που λες και στα δυόμιση χρόνια που ατμίζω τα έχω δει όλα... Όμως εδώ έχουμε το εξής παράδοξο: ότι με οποιοδήποτε στήσιμο, υγρό, σύρμα κλπ ο Ίδιος  ατμοποιητής είναι πάντα υποδεέστερος του άλλου. Οπότε προσανατολίζομαι ότι κάποιο κατασκευαστικό θέμα έχει αν και καθόλου εμφανές.  :wall:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #884 στις: Ιουνίου 14, 2014, 16:04 »
Βγάλε εντελώς το βιδάκι του αέρα και δες μήπως υπάρχει κάποιο γρέζι. Δεν έχω τον KL+ αλλά από ότι λέει ο κατασκευαστής μέσα σ' αυτή την τρύπα υπάρχει κάποιο πλαστικό που μειώνει το σφύριγμα. Μήπως αυτό δεν κάθεται καλά στη θέση του?


Θα ήθελα να περάσω σε βαμβάκι για να μπορώ να έχω την ευκολία αλλαγής του χωρίς να ξαναφτιάχνω αντίσταση κάθε τρεις και λίγο.
---------------
Προσθήκη
---------------
Έκανα άλλη μια απόπειρα με microcoil k βαμβάκι και το αποτέλεσμα ήταν καλύτερο. Η αντίσταση τυλίχτηκε σε οδοντογλυφίδα, βγήκε στα 1.4Ω, έβαλα αρκετά λιγότερο βαμβάκι από τις άλλες φορές και παίρνω καλύτερη γεύση και ατμό. Πάντως θα έλεγα οτι ακόμα και τώρα, το στήσιμο με φυτίλι δίνει καλύτερο αποτέλεσμα (με τις ικανότητές μου).
Μη νοιώσεις άχρηστος αν δεν τα καταφέρεις. Δεν θα είσαι ο πρώτος που ξαναγύρισε στο φυτίλι αφού δοκίμασε το βαμβάκι.
Το microcoil ποτέ δεν μου έδωσε το χτύπημα που παίρνω από κανονικό στήσιμο. Η γεύση εξαρτάται από την ποιότητα και την ποσότητα του βαμβακιού.
Με βάση τα ml που κάνω, το βαμβάκι το άλλαζα κάθε 2 μέρες ενώ τη φ/α στις 5. Μου παίρνει λιγότερο χρόνο να στήσω φ/α παρά να καθαρίσω το microcoil και να αλλάξω βαμβάκι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38035 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem