vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 9 χρήστες
maprix, gigelis78, dkostas, Milarepa, dimitris66, aalex, George Pap, manoslykos, anetost

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #255 στις: Απριλίου 02, 2015, 00:03 »
Κύριε κατασκευαστά.... Μην το σκέφτεστε...


Μία χαμηλή καμπάνα ετοιμάστε... Να έχουμε και RTA και RDA δυο σε ένα...


Αν γίνει μια καμπάνα με ύψος όσο το μεσαίο τμήμα του Zest (αυτό που ταιριάζει με τον Kayfun), ουσιαστικά δηλαδή το μεσαίο τμήμα να παίρνει ντριπ τιπ, αλλά με σχήμα καμπυλωτό εσωτερικά, όπως περίπου είναι η τρουλοειδές καμπάνα έτοιμος ο RDA ;) .


Προσωπικά αν το κάνετε, το προπαραγγέλνω!!!!


Edit... Διαφορετικά θα γυρίσω την καμπάνα ανάποδα, και θα την κάνω ντρι τιπ!!! :))
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2015, 00:34 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #256 στις: Απριλίου 02, 2015, 00:08 »
Με αυτά που διάβασα και παρακολουθώ τόσο καιρό, τελικά πάμε για αγορά του phenomenon zest.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #257 στις: Απριλίου 02, 2015, 00:20 »
Ο phenomenon  ειναι αρκετα αεράτος;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Μια χαρά αεράτος είναι και ντουμάνια και πυκνό απαλό ατμό δίνει.
Ούτε 20 ώρες που τον δουλεύω με πρώτο σετάρισμα ότι κατάλαβα από το νήμα - να ΄ναι καλά η παρεούλα που βοηθά όπως πάντα - και τα πάει περίφημα ( ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει και μόνο με μηχανικό μοντ !!!! )


Οι φίλοι ας <<ρίξουν>> και μία ψήφο εδώ:


Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #258 στις: Απριλίου 02, 2015, 00:50 »
Πήγα και το πήρα σήμερα αποβτο κατάστημα. Με αγχώνει ότι είναι λίγο σφιχτό το δαχτυλίδι ελέγχου του αέρα παρότι πέρασα τα o rings με υγρό... να περιμένω να χαλαρώσει λίγο με την χρήση???

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #259 στις: Απριλίου 02, 2015, 00:54 »
Δε σου κρύβω οτι και εμένα μετά από μια βδομάδα περίπου που τον έχω, σφιχτό είναι...


Αλλά αν βρείς το σημείο που θα είναι καλύτερη η τζούρα για εσένα, τότε δεν θα χρειαστεί να το ξαναπειράξεις, εκτός από όταν θα του αλλάξεις σετάπ (αν και στο σετάπ δεν ενοχλεί πολύ αν το αφήσεις εκεί).

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #260 στις: Απριλίου 02, 2015, 09:56 »
Νομίζω για καλό είναι σφικτό για να μην γυρίζει σαν τρελό.
Πιστεύω αν το γυρίζεις δεξιόστροφα δεν είναι και τόσο πρόβλημα
κάθε άλλο.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #261 στις: Απριλίου 02, 2015, 12:41 »
ο λόγος που τον έδωσα είναι γιατί όλα είναι σφιχτά. πολύ παίδεμα.
λίγο να γλιστράνε τα χέρια και τίποτα δε γυρίζει ούτε βγαίνει. ειδικά το πάνω καπάκι για να τον γεμίσεις.
πολύ ωραία απόδοση και σε γεύση και σε παραγωγή-αλλά και ποιότητα- ατμού, όμως δεν είμαι ο κουταλιανός.
τελικά χωρίσαμε.
  ;D
 :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #262 στις: Απριλίου 02, 2015, 13:14 »
Καλημέρα φίλοι. Πείτε με άσχετο, ανίδεο, η ιερόσυλο, αλλά είναι η ιδέα μου ότι μου δίνει καλύτερη γεύση από τον kayfun v4; 2 εβδομάδες τώρα , ίδια υγρά, ίδια αντίσταση, ίδιο βαμβάκι και νομίζω ότι παίρνω καλύτερη γεύση με το phenpmenο. Παρακαλώ, αν κάποιος έχει και αυτός γνώμη για τον v4 να μας πεί την άποψή του. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #263 στις: Απριλίου 02, 2015, 13:25 »
Για ποιόν λόγο να σε αποκαλέσουμε με τα ανωτέρω?
Εκτός από το γεγονός ότι μάλλον έχεις δίκιο
η γεύση, όπως θα δεις πολλές φορές γραμμένο στο forum, είναι καθαρά υποκειμενικό

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #264 στις: Απριλίου 02, 2015, 13:26 »
Τι ιερόσυλο? Μέχρι στιγμής, κατά πλειοψηφία, το φαινόμενο φαίνεται να αποδίδει την καλύτερη γεύση ever!!!

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #265 στις: Απριλίου 02, 2015, 13:40 »
ο λόγος που τον έδωσα είναι γιατί όλα είναι σφιχτά. πολύ παίδεμα.
λίγο να γλιστράνε τα χέρια και τίποτα δε γυρίζει ούτε βγαίνει. ειδικά το πάνω καπάκι για να τον γεμίσεις.
πολύ ωραία απόδοση και σε γεύση και σε παραγωγή-αλλά και ποιότητα- ατμού, όμως δεν είμαι ο κουταλιανός.
τελικά χωρίσαμε.
  ;D
 :tongue_smilie:
Πλάκα κάνεις!

Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #266 στις: Απριλίου 02, 2015, 13:48 »
Καλημέρα φίλοι. Πείτε με άσχετο, ανίδεο, η ιερόσυλο, αλλά είναι η ιδέα μου ότι μου δίνει καλύτερη γεύση από τον kayfun v4; 2 εβδομάδες τώρα , ίδια υγρά, ίδια αντίσταση, ίδιο βαμβάκι και νομίζω ότι παίρνω καλύτερη γεύση με το phenpmenο. Παρακαλώ, αν κάποιος έχει και αυτός γνώμη για τον v4 να μας πεί την άποψή του. Ευχαριστώ.
Φίλε μου εχω γνώμη για τον v4,αλλα για να μη βγώ απο το θέμα του νήματος,θα σου πω μονο αυτό.Πρίν ενα μήνα τον πούλησα για να μη τον πετάξω απο το μπαλκόνι!!! :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #267 στις: Απριλίου 02, 2015, 15:07 »
Δεν νομίζω να είναι και κακό να ανεβάζουμε και κάποια σετάπ, έτσι? :)

Σήμερα δοκίμασα με τα βαμβάκια να ακουμπάνε απλά πάνω στο deck, χωρίς μύτες να μπαίνουν στα αυλάκια...

Έχω πολλές αντιστάσεις με NRN και συνεχίζω να τις χρησιμοποιώ...
Χρησιμοποίησα μια στα 2,1 Ω (τόσο μου βγήκε). Η συγκεκριμένη υποτίθεται ότι αγοράστηκε 1,8 Ω, αλλά τέσπα... Την έβαλα με σκοπό γιατί αυτές έχουν πολύ κοντό σύρμα με αντίσταση... Με 2 mm τρυπανάκι έβγαλε 4 καλές σπείρες.

Χρήση κοτομπέικο... (αρκετά καλό, αλλά αυτό σε άλλο νήμα, μιας και οι δοκιμές συνεχίζονται). :hmmm:

Πριν να βρέξω το φιτίλι...



Μετά αφού το πότισα με υγρό...



Αν και δεν είχε βαμβάκι στα αυλάκια, δεν ξέρω γιατί αλλά παίζει σωστά με την καμπάνα 1 στροφή ανοιχτή.


Κάποια τιπς...

Η καμπάνα από εντελώς βιδωμένη ως να την πάρεις στο χέρι, θέλει 1,5 περίπου στροφές, και πολύ λίγο ακόμη.

Οι τρυπούλες του αέρα δεν είναι στο κέντρο της απόστασης των βιδών, οπότε κεντράρω την αντίσταση στις τρυπούλες και όχι στις βίδες.


Ότι δοκιμάζω θα προσπαθώ να το ανεβάζω...

Περιμένω το iStick, για να κάνω επιτέλους ένα σετάπ που έχω στο μυαλό... ;D

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #268 στις: Απριλίου 02, 2015, 15:26 »
ο λόγος που τον έδωσα είναι γιατί όλα είναι σφιχτά. πολύ παίδεμα.
λίγο να γλιστράνε τα χέρια και τίποτα δε γυρίζει ούτε βγαίνει. ειδικά το πάνω καπάκι για να τον γεμίσεις.
πολύ ωραία απόδοση και σε γεύση και σε παραγωγή-αλλά και ποιότητα- ατμού, όμως δεν είμαι ο κουταλιανός.
τελικά χωρίσαμε.
  ;D
 :tongue_smilie:
Πλάκα κάνεις!

Γιαί να κάνει πλάκα?

Κοριτσάκι είναι...  :D :bye:

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #269 στις: Απριλίου 02, 2015, 16:18 »
Ωραίος demkoni! Κι εγώ έτσι ακριβώς τον στήνω, καθόλου βαμβάκι στο αυλάκι και λίγο ξεβίδωμα
της καμπάνας, ανάλογα και με το υγρό (PG-VG).




Επειδή κάποιος ρώτησε πριν κάποιες σελίδες για διαφορές Zest και Lite, εγώ ήμουν αυτός που μίλησε
για περιορισμένο airflow στον Zest. Συνεχίζω να πιστεύω πως οι 2 τρύπες του 1mm κάτω από την
αντίσταση ακυρώνουν ουσιαστικά τη ρύθμιση αέρα, αφού ήδη αν έχουμε ανοιχτή την πρώτη τρύπα,
που εκτιμώ πως είναι γύρω στο 1.3mm, παρέχουμε 2.6mm, που είναι ήδη παραπάνω απ' όσο επιτρέπουν
οι εσωτερικές τρύπες. Οπότε και να ανοίξουμε και τις άλλες τρύπες στο AFC, δεν θα δούμε καμία δραματική
διαφορά, έχει σφικτή τζούρα ο Zest.  Γι' αυτό και του άνοιξα τις τρύπες και νομίζω πως ο Lite είναι πιο
κατάλληλη επιλογή για κάποιον που θέλει μεγαλύτερη ρυθμισιμότητα στη ρύθμιση του αέρα.
Είναι και θεμα γούστου σε τελική ανάλυση. :)


Είναι ο άτιμος απόλαυση πάντως....


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2015, 16:23 από johnnypatras »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310585 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278834 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias